Otaru Station

★ 4.9 (11K+ arvostelua) • 29K+ varattu
Yleiskatsaus
Tekemistä
Hotellit

Otaru Station Liput ja kierrokset

Hokkaidon Otarun Kamui-niemen päiväretki | Kamui-niemi・Otarun kanava・Sinisen luolan veneretki・Shiroi Koibito -puisto | Lähtö Sapporosta
Klook's choice
Kierrokset • Paikkakunnasta Sapporo

Hokkaidon Otarun Kamui-niemen päiväretki | Kamui-niemi・Otarun kanava・Sinisen luolan veneretki・Shiroi Koibito -puisto | Lähtö Sapporosta

Varaa nyt huomiselle
Yksityinen kierros
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.8 (324) • 4K+ varattu
€ 37.49
40 alennus
Myynti
Hokkaidon Otarun kimononvuokrauskokemus (tarjoaa Otarussa sijaitseva kimonokauppa otomenokimono)
Kulttuurikokemukset • Otaru

Hokkaidon Otarun kimononvuokrauskokemus (tarjoaa Otarussa sijaitseva kimonokauppa otomenokimono)

Aamulähtö
Enintään 3 tuntia
Maksuton peruutus
★ 4.3 (9) • 200+ varattu
€ 34.95
Otaru Asarigawan hiihtokeskuksen suksien ja lumilautojen vuokraus
Ulkoilu ja urheiluaktiviteetit • Otaru

Otaru Asarigawan hiihtokeskuksen suksien ja lumilautojen vuokraus

Aamulähtö
7+ tuntia
Yksityinen ryhmä
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.4 (11) • 300+ varattu
€ 199.35
Otarun hiihtokeskuksen (Asarigawa, Tenguyama, Onze) kiinalainen yksityinen hiihto-opetus
Ulkoilu ja urheiluaktiviteetit • Otaru

Otarun hiihtokeskuksen (Asarigawa, Tenguyama, Onze) kiinalainen yksityinen hiihto-opetus

Aamulähtö
Maksuton peruutus
★ 5.0 (4)
€ 331.15
10 alennus
Myynti
Otaru, Nikka Whisky & Shakotan Blue -kokopäiväretki
Kierrokset • Paikkakunnasta Sapporo

Otaru, Nikka Whisky & Shakotan Blue -kokopäiväretki

Varaa nyt huomiselle
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 5.0 (14) • 50+ varattu
€ 37.49
Hokkaido Otaru Takeda Osteopatiaklinikka Otaru Garden Clinic
Hierontapalvelut • Otaru

Hokkaido Otaru Takeda Osteopatiaklinikka Otaru Garden Clinic

Varaa nyt huomiselle
Maksuton peruutus
€ 140.49
Hokkaido Otarun kanavaristeily ja sinetinvalmistuskokemus
Risteilyt • Otaru

Hokkaido Otarun kanavaristeily ja sinetinvalmistuskokemus

Aamulähtö
Enintään 3 tuntia
Maksuton peruutus
★ 3.0 (2)
€ 61.55
Otaru Asarigawa Onsenin hiihtokeskuksen päiväretki: Kiinan- ja englanninkieliset ammattivalmentajat, ryhmä perustetaan yhdellä henkilöllä, ja valokuvauspalvelu sisältyy hintaan (lähtö Sapporosta, Hokkaidosta)
Ulkoilu ja urheiluaktiviteetit • Otaru (Paikkakunnasta Sapporo)

Otaru Asarigawa Onsenin hiihtokeskuksen päiväretki: Kiinan- ja englanninkieliset ammattivalmentajat, ryhmä perustetaan yhdellä henkilöllä, ja valokuvauspalvelu sisältyy hintaan (lähtö Sapporosta, Hokkaidosta)

Aloittelijaystävällinen
Aamulähtö
7+ tuntia
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.5 (327) • 5K+ varattu
€ 50.39
30 alennus
Myynti
Otarun käsityöläisten ohjaama luonnonkivestä valmistettujen sinettien valmistuskokemus
Kulttuurikokemukset • Otaru

Otarun käsityöläisten ohjaama luonnonkivestä valmistettujen sinettien valmistuskokemus

Aamulähtö
Enintään 3 tuntia
Maksuton peruutus
€ 45.49
Sapporon Kamui-niemi, Otaru ja Yoichin tislaamo – kokopäiväretki
Kierrokset • Paikkakunnasta Sapporo

Sapporon Kamui-niemi, Otaru ja Yoichin tislaamo – kokopäiväretki

Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 5.0 (20) • 50+ varattu
€ 37.49
30 alennus
Myynti
Otarun Tenguyaman ja Kamuin niemen kokopäiväretki pienryhmässä
Kierrokset • Paikkakunnasta Sapporo

Otarun Tenguyaman ja Kamuin niemen kokopäiväretki pienryhmässä

Varaa nyt huomiselle
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.9 (12) • 100+ varattu
Alkaen € 42.39
10 alennus
Myynti
Otarun Asarigawan kuuman lähteen hiihtokeskuksen yhden päivän hiihtomatka | Hiihtokeskuksen virallinen kumppani | Sisältää valokuvauspalvelun | Lähtö Sapporosta, Hokkaidosta
Klook's choice
Ulkoilu ja urheiluaktiviteetit • Paikkakunnasta Sapporo

Otarun Asarigawan kuuman lähteen hiihtokeskuksen yhden päivän hiihtomatka | Hiihtokeskuksen virallinen kumppani | Sisältää valokuvauspalvelun | Lähtö Sapporosta, Hokkaidosta

Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.7 (35) • 300+ varattu
€ 55.65

Missä majoittua: Otaru Station

OMO5 Otaru by Hoshino Resorts
Hotellit • Otaru

OMO5 Otaru by Hoshino Resorts

Välitön vahvistus
★ 4.5 (138) • 50+ varattu
Alkaen € 84.00
Hotel Torifito Otaru Canal
Hotellit • Otaru

Hotel Torifito Otaru Canal

Välitön vahvistus
★ 4.8 (1,046)
Alkaen € 60.81
Dormy Inn Premium Otaru Natural Hot Spring
Hotellit • Otaru

Dormy Inn Premium Otaru Natural Hot Spring

Välitön vahvistus
★ 4.9 (1,055)
Alkaen € 69.87
€ 87.34
Grids Premium Hotel Otaru
Hotellit • Otaru

Grids Premium Hotel Otaru

Välitön vahvistus
★ 4.7 (311)
Alkaen € 55.96
€ 58.42
Grand Park Otaru
Hotellit • Otaru

Grand Park Otaru

Välitön vahvistus
★ 4.6 (1,015)
Alkaen € 56.80
Granbell Hotel Otaru
Hotellit • Otaru

Granbell Hotel Otaru

Välitön vahvistus
★ 4.5 (115)
Alkaen € 103.24
€ 110.20
Hotel Nord Otaru
Hotellit • Otaru

Hotel Nord Otaru

Välitön vahvistus
★ 4.8 (1,012)
Alkaen € 54.30
€ 57.57
Authent Hotel Otaru
Hotellit • Otaru

Authent Hotel Otaru

Välitön vahvistus
★ 4.3 (793)
Alkaen € 72.65
Otaru Kourakuen
Hotellit • Otaru

Otaru Kourakuen

Välitön vahvistus
★ 5.0 (3)
Alkaen € 290.87
€ 293.80
Hotel Sonia Otaru
Hotellit • Otaru

Hotel Sonia Otaru

Välitön vahvistus
★ 4.1 (1,016)
Alkaen € 67.08
Tabist Kaihorow Otaru
Hotellit • Otaru

Tabist Kaihorow Otaru

Välitön vahvistus
★ 4.5 (12)
Alkaen € 48.90
€ 58.21
Tabist THE GREEN OTARU
Hotellit • Otaru

Tabist THE GREEN OTARU

Välitön vahvistus
★ 3.6 (1,003)
Alkaen € 46.47

Otaru Station Arvostelut

4.9 /5
11K+ arvostelua
Lue kaikki arvostelut
Klook User
19 kesä
Tämä päiväretki on aivan mahtava. Peukut ylös herra Hongille, herra Kelvinille ja herra kuljettajalle ammattitaitoisesta palvelusta. Sinisen luolan veneretki oli upea kokemus ja herra Alex on paras kapteeni. Kiitos paljon.
wenny ******
18 kesä
Tämä matka sai minut ymmärtämään, kuinka kaunis luonto on. Jos ei olisi ollut sumuista, näkymä olisi ollut vieläkin kauniimpi Cape Komuissa. Sen lisäksi neiti Alisa oli todella mukava ja avulias matkaoppaana, mikä teki matkasta entistäkin paremman. Onnea neiti Alisalle!
CHEN ******
18 kesä
Koska olin juuri leikkauksesta toipumassa, etsin matkaohjelmaa, joka vähentäisi kävelyn rasitusta. Yllätyksekseni löysin tämän matkan, joka sisälsi hotellikuljetuksen ja vastasi toiveitani käydä Shakotanissa ja Tenguvuorella. Valitsin tämän matkanjärjestäjän epäröimättä.
Chandrasekran *********
18 kesä
Erinomainen ja upea matka vaikuttavan oppaamme Rickin johdolla. Upeat maisemat. Kannattaa ehdottomasti tehdä matka KLOOKin kanssa.
2+
Sabrina *****
13 kesä
Matka oli todellakin sen arvoinen! Se oli niin kaunis ja ikimuistoinen nähtävyysmatka, etten usko koskaan unohtavani sitä. Danny, oppaamme, oli erittäin kohtelias ja järjestelmällinen, mikä teki koko matkasta vaivattoman. Muista pukea mukavat kävelykengät, sillä Kamui-niemi voi olla melkoinen patikointikohde. Mutta älä anna sen pelottaa sinua! Maisemat matkan varrella ja perillä ovat aivan upeita ja tekevät jokaisesta askeleesta vaivan arvoisen. Suosittelen tätä matkaa lämpimästi, jos olet luonnon ja maisemien ystävä. Ehdottomasti yksi kohokohdista ajastani Hokkaidolla ❤️‍🔥
2+
Iqbal *******
13 kesä
Meillä oli hauskaa tutustuessamme Sapporon ulkopuolisiin nähtävyyksiin! Kiertue oli hyvin aikataulutettu ja täsmällinen. Kiitos Hongille, joka oli upea opas – jakoi mielenkiintoisia tiedonjyväsiä neljällä kielellä ja varmisti, että kaikki viihtyivät matkan aikana 👍🏼
Klook 用戶
13 kesä
Alun perin olin huolissani säästä, mutta se osoittautui täydelliseksi tälle matkalle. Oppaamme Xiao Weng oli erittäin mukava ja käytti kolmea kieltä palvellakseen eri kansallisuuksista tulevia matkakumppaneita. Suosittelen tätä kaikille!
2+
클룩 고객
12 kesä
Kiersimme koko päivän piilotettuja helmiä. Luonnonmaisemat ovat upeita. Ne ovat yhä mielessäni~~ Myös tyylikäs opas oli mahtava^^
2+

Suosittuja paikkoja lähellä kohdetta Otaru Station

171K+ vierailijaa
33K+ vierailijaa
30K+ vierailijaa
30K+ vierailijaa
30K+ vierailijaa
28K+ vierailijaa
30K+ vierailijaa
29K+ vierailijaa

Usein kysytyt kysymykset aiheesta Otaru Station

Mikä on paras aika vierailla Otarun asemalla Otarussa?

Miten pääsen Otarun asemalle suurimmista kaupungeista?

Mitä minun pitäisi tietää Otarun aseman palveluista?

Milloin on paras aika kokea Otarun talvinähtävyydet?

Mitä kuljetusvaihtoehtoja on saatavilla Otarun asemalla?

Onko sinulla käytännön matkailuvinkkejä Otarussa vierailuun?

Mitä sinun tulisi tietää kohteesta Otaru Station

Otarun viehättävässä kaupungissa Hokkaidolla sijaitseva Otarun asema toimii porttina alueelle, joka on rikas historiasta ja kulttuurista. Tämä vilkas JR Hokkaidon operoima rautatiekeskus ei ole vain kauttakulkupaikka, vaan myös kohde itsessään, tarjoten matkailijoille välähdyksen Otarun vilkkaaseen elämään. Otaru on tunnettu viehättävistä kanavistaan ja rikkaasta historiastaan, ja se tarjoaa ainutlaatuisen sekoituksen kulttuuriperintöä ja moderneja nähtävyyksiä. Olitpa historian ystävä, ruokaharrastaja tai yksinkertaisesti etsimässä seesteistä pakopaikkaa, Otarun asema on lähtökohtasi unohtumattomalle matkalle. Lisäksi vuonna 2031 avattavaksi suunniteltu tuleva Shin-Otarun asema parantaa entisestään liitettävyyttä Hokkaido Shinkansenin keskeisenä pysähdyspaikkana luvaten saumattoman matkakokemuksen yhdessä Japanin kauneimmista maisemista. Otarun asema ja sen tuleva vastine kutsuvat sinut tutustumaan lumoaviin kokemuksiin, jotka odottavat tässä Japanin pohjoisimmassa osassa.
Japan, 〒047-0032 Hokkaido, Otaru, Inaho, 2-chōme−22, JP

Merkittävät maamerkit ja pakolliset nähtävyydet

Otarun kanava

Astukaan romanttiseen ja historialliseen maailmaan Otarun kanavalla, jossa viktoriaanisen tyyliset katuvalot valaisevat polun viehättävien vanhojen varastorakennusten varrella. Olitpa sitten vierailemassa lumoavien Otarun kanavavalojen festivaalin aikana tai vain nauttimassa rauhallisesta kävelystä, tämä viehättävä vesiväylä tarjoaa välähdyksen kaupungin menneisyyteen ja täydellisen ympäristön unohtumattomille muistoille.

Sakaimachin katu

Sukella Otarun sykkivään sydämeen Sakaimachin kadulla, vilkkaalla kadulla, joka on täynnä paikallisia käsitöitä, makeisia ja matkamuistoja. Tämä vilkas katu on porttisi kokemaan alueen rikkaan kulttuurin tarjoten ihastuttavan sekoituksen ostosmahdollisuuksia ja kulttuurillista tutkimusmatkaa. Älä missaa tilaisuutta viedä kotiin ainutlaatuinen pala Otarun viehätystä!

Hokkaidon Shinkansen

Valmistaudu jännittävään matkaan Hokkaidon Shinkansenilla, suurnopeusjunayhteydellä, joka lupaa mullistaa matkustamisen ympäri saarta. Yhdistäen Shin-Otarun aseman suuriin kohteisiin, kuten Kutchan ja Sapporo, tämä modernin insinööritaidon ihme tarjoaa saumattoman ja innostavan tavan tutustua Hokkaidon henkeäsalpaaviin maisemiin ja eloisiin kaupunkeihin.

Kulttuurillinen ja historiallinen merkitys

Otarun asema, jonka juuret juontavat juurensa vuoteen 1903, on osoitus kaupungin kehityksestä keskeisenä kaupan ja kulttuurin keskuksena Hokkaidossa. Aseman historia on syvästi kietoutunut Otarun kehitykseen tarjoten matkailijoille ikkunan menneisyyteen. Aseman lisäksi Otaru itsessään on historian aarreaitta, jossa on viehättäviä kanavia, historiallisia rakennuksia ja vilkas taide-elämä, jotka kertovat tarinan tästä aikoinaan vilkkaasta satamakaupungista. Se on kiehtova kohde niille, jotka haluavat tutustua sen tarinallisen menneisyyden ja dynaamisen nykyisyyden rikkaaseen kuvakudokseen.

Paikallinen keittiö

Otaru on paratiisi ruoan ystäville, joka on tunnettu tuoreista merenelävistään ja omaleimaisista paikallisista ruoistaan. Aseman ympärillä oleva alue on kulinaarinen paratiisi, jossa vierailijat voivat nauttia herkkuja, kuten sushia, kaisen-donia (merenelävistä valmistettu riisikulho) ja kuuluisaa Otaru-olutta. Aidon kokemuksen saamiseksi ruokailu paikallisissa paikoissa, kuten Sawakisuisan Kaisenshokudo, tarjoaa maun alueen ainutlaatuisista mauista, mukaan lukien erikoisuudet, kuten uni (merisiili) ja donburi-kulhot. Nämä kulinaariset herkut vangitsevat Hokkaidon rikkaan gastronomisen perinnön olemuksen tehden Otarusta pakollisen vierailukohteen jokaiselle ruoan ystävälle.