[Deluxe Phinisi] White Pearl 02 Phinisi Liveaboard från Labuan Bajo

3.0 / 5
2 recensioner
Avresa från Labuan Bajo
Labuan Bajo
Spara till önskelista
Automatiskt översatt för enklare läsning.Visa original
  • Upptäck de otroliga sevärdheterna och landskapet i Labuan Bajo på denna Phinisi liveaboard-tur!
  • Simma och snorkla i Kanawa Island, Manta Point, Taka Makassar, Menjerite Island och mer!
  • Besök Komodo Island, Kelor Island, Kalong Island för att se Komodo-drakar och flygande fladdermöss i solnedgången
  • Ta med dina nära och kära på denna privata White Pearl 02 liveaboard-upplevelse så att det bara är din grupp som kryssar på denna Phinisi!

Paketalternativ

Välj alternativ Rensa alla

Pakettyp

Privat 2D1N Phinisi liveaboard

Privat 3D2N Phinisi liveaboard

Privat 4D3N Phinisi liveaboard

Antal

฿ 44,518฿ 48,228

Fyll i alla obligatoriska fält för att fortsätta

Vad du kan förvänta dig

Resplanen för en Phinisi liveaboard-upplevelse i Labuan Bajo

bajo_tour-route (1)
master bedroom
Det stora sovrummet på denna Phinisi har en dubbelsäng med fönster så att du kan njuta av utsikten medan du kryssar!
vardagsrum
Vardagsrummet på Phinisi är en perfekt plats att umgås med dina nära och kära!
vit pärla 02 phinisi i förskott
White Pearl 02 Phinisi är en premium Phinisi som tar dig med för att utforska skönheten i Labuan Bajo och de omgivande öarna.
tvåbäddsrum
Det andra rummet på denna Phinisi är ett tvåbäddsrum med fönster så att du kan njuta av utsikten medan du kryssar!
Phinisi-kryssning
White Pearl 02 är perfekt för en grupp på 4 personer om ni vill tillbringa en privat liveaboard-resa.
badrum
badrum
badrum
badrum
badrum
Ett bekvämt och rent badrum finns tillgängligt på Phinisi.
däck på båten
däck på båten
däck på båten
däck på båten
däck på båten
Däcket är perfekt för att sitta ner och koppla av medan du äter dina måltider med havsutsikt!
soldäck på en phinisi
soldäck på en phinisi
soldäck på en phinisi
soldäck på en phinisi
soldäck på en phinisi
Soldäcket är en perfekt plats att koppla av på medan du njuter av havsutsikten och havsbrisen
båtfaciliteter
Phinisin är utrustad med säkerhetsutrustning av hög standard för att säkerställa en smidig segling!
snorkelutrustning
snorkelutrustning
snorkelutrustning
snorkelutrustning
snorkelutrustning
Snorkelutrustning finns tillgänglig ombord så att du kan snorkla runt Labuan Bajos kristallklara vatten.
välkomstdrink
välkomstdrink
välkomstdrink
välkomstdrink
välkomstdrink
Välkomstdrinkar och kalla handdukar finns också tillgängliga vid incheckning till Phinisi.
måltider ombord
måltider ombord
måltider ombord
måltider ombord
måltider ombord
Måltider tillagas så att du kan njuta av dem medan du kryssar längs med på denna Phinisi-tur
frukter
frukter
frukter
frukter
frukter
Fria frukter tillhandahålls ombord för att du ska kunna njuta av dem under resan!
liten båt
En liten båt tar dig till varje ö under denna Phinisi-tur!
Kanawa Island
Besök Kanawa Island omgiven av vackert kristallklart blått vatten och en vit sandstrand
komodovaran
Besök Komodo nationalpark där du kan se den berömda komodovaranen leva i sin naturliga miljö!
mantapunkt
Stanna till vid Manta Point för att se mantor rockor simma runt!
Padarön
Missa inte att besöka den fantastiska ön Padar med dess hisnande vyer!
rosa strand komodo
Pink Beach är en berömd plats i Labuan Bajo där du kan se en vacker rosa sandstrand!
taka makasar
Besök den vackra Taka Makasar, känd som en sanddyn mitt i det blå havet.

Recensioner

3.0 / 5
Genomsnittlig
2 recensioner
Guide
1.5
Reseplan
3.0
Överföringskvalitet
3.0
Prisvärt
3.0
Sortera efter:
Filtrera efter:
Alla Med foton Endast engelska
Granska för: Privat 2D1N Phinisi liveaboard

Vi älskade verkligen vår vistelse på White Pearl. Fartyget är rymligt, avkopplande och utsökt. Besättningen är mycket vänlig och de tog verkligen hand om oss. De gav oss förstklassig gästfrihet. Sammantaget älskade vi verkligen vår Komodo-resa och vi hade en fantastisk tid. Värt varenda krona! Jag vill också uttrycka min yttersta tacksamhet till vår reseguide, herr Andro, för hans fantastiska gästfrihet och hans fotograferingsfärdigheter! Tack för att du tog så fina bilder på oss! 😊 Vi ses igen! Var friska och glada! 🩷

Visa original (översatt recension)
Hjälpsam
Granska för: Privat 4D3N Phinisi liveaboard

För det första var båten inte så ny som på bilderna, och för det andra var guiden listig och överprissatte, och lät inte kunderna se biljetterna. Han ville ursprungligen ha 4500 tusen indonesiska rupier för två personer, vilket motsvarar 2250 RMB. Senare sa hans företag att det var 2600 tusen indonesiska rupier, vilket motsvarar 1300 RMB. Efteråt tvingade jag honom att visa biljetterna han köpt, och det stod totalt 1200 tusen på dem, vilket motsvarar 600 RMB. Därför är detta företag inte att lita på, särskilt den lokala guiden är mycket listig. Var noga med dina pengar. Kom ihåg att kontrollera biljetter och kvitton.

Visa original (översatt recension)
Hjälpsam

Kontakta oss

Har du en fråga om den här aktiviteten? Fråga oss i vår livechatt!

Du kanske också gillar...

Labuan Bajo Snorkling

Heldagsutflykt för dykning från Labuan Bajo med Dragon Dive Komodo

Boka nu inför imorgon
Morgonavgång
7+ timmar
Kostnadsfri avbokning
Omedelbar bekräftelse
฿ 6,376
Labuan Bajo Båtturer

Privat halvdagsutflykt med motorbåt från Labuan Bajo

Boka nu inför imorgon
Privat rundtur
Liten grupp
Privat grupp
Kostnadsfri avbokning
Omedelbar bekräftelse
5.0
฿ 16,231
Labuan Bajo Sightseeingkryssningar

Heldagsutflykt med motorbåt och gratis dokumentation från Labuan Bajo

Boka nu inför imorgon
Kostnadsfri avbokning
Omedelbar bekräftelse
100+ bokad
฿ 2,504
Labuan Bajo Dykning

Akvatiska begynnelser: Open Water Diver i Komodo med PADI 5* Center

7+ timmar
Omedelbar bekräftelse
฿ 15,028
Labuan Bajo Spa

AYANA Spa-upplevelse på AYANA Komodo Waecicu Beach Labuan Bajo

Boka nu för idag
Reservation i appen
Kostnadsfri avbokning
Omedelbar bekräftelse
฿ 5,611
Labuan Bajo Dykning

Maritima underverk: Heldag med dykutforskning i Komodo med PADI 5* Center

Boka nu inför imorgon
Morgonavgång
7+ timmar
Kostnadsfri avbokning
Omedelbar bekräftelse
฿ 5,360
Labuan Bajo Dykning

Lås upp gränserna under vattnet: Lär dig Nitrox i Komodo med PADI 5* Center

Boka nu inför imorgon
7+ timmar
Omedelbar bekräftelse
฿ 5,265
Labuan Bajo Båtturer

Labuan Bajo flerdagars Phinisi Liveaboard-upplevelse

Kostnadsfri avbokning
Omedelbar bekräftelse
฿ 12,753
Labuan Bajo Sightseeingkryssningar

[Standard Phinisi] 3D2N GAN Liveaboard från Labuan Bajo

Kostnadsfri avbokning
Omedelbar bekräftelse
฿ 11,593

Om operatören

Populära sevärdheter

Vanliga frågor och svar