Segara Windhu Coffee Plantation

★ 5.0 (5K+ recenzii) • 63K+ rezervat
Prezentare generală
Lucruri de făcut
Hoteluri

Segara Windhu Coffee Plantation Bilete și excursii

Tur privat de o zi întreagă în Bali Ubud cu Pădurea Maimuțelor și Terase de Orez
Ofertă de vară
Klook's choice
Tururi • Bali

Tur privat de o zi întreagă în Bali Ubud cu Pădurea Maimuțelor și Terase de Orez

Rezervați acum pentru mâine
Tur privat
Grup privat
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 5.0 (389) • 2K+ rezervat
PLN 44.95
20 reducere
Vânzare
Experiență de drumeție la răsărit pe Muntele Batur și Caldera
Activități în aer liber și sportive • Bali

Experiență de drumeție la răsărit pe Muntele Batur și Caldera

5-7 ore
Grup privat
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.8 (228) • 1K+ rezervat
PLN 120.45
Tur cu Jeep 4x4 la apus pe Muntele Batur cu fotograf în Kintamani Bali
Klook's choice
Tururi • Bali

Tur cu Jeep 4x4 la apus pe Muntele Batur cu fotograf în Kintamani Bali

Rezervați acum pentru mâine
Tur privat
Grup privat
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 5.0 (171) • 700+ rezervat
PLN 105.19
Curs de gătit în Ubud
Klook's choice
Experiențe culturale • Bali

Curs de gătit în Ubud

Rezervați acum pentru mâine
Plecare de dimineață
3-5 ore
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.8 (1,227) • 10K+ rezervat
PLN 65.75
Yoga și meditație la răsărit în jungla din Ubud
Activități în aer liber și sportive • Bali

Yoga și meditație la răsărit în jungla din Ubud

Plecare de dimineață
7+ ore
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.9 (41) • 1K+ rezervat
PLN 65.75
Excursie privată de o zi: Baie Sfântă și Leagăn în Junglă în Bali
Activități în aer liber și sportive • Bali

Excursie privată de o zi: Baie Sfântă și Leagăn în Junglă în Bali

Rezervați acum pentru mâine
7+ ore
Grup privat
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.9 (198) • 1K+ rezervat
PLN 97.95
D'Tukad Coffee Club în Ubud Bali
Klook's choice
Activități acvatice • Bali

D'Tukad Coffee Club în Ubud Bali

Rezervați acum pentru mâine
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.5 (120) • 2K+ rezervat
PLN 21.05
Bilet de intrare la Parcul Elefanților Mason din Bali
Grădini zoologice și acvarii • Bali

Bilet de intrare la Parcul Elefanților Mason din Bali

Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.6 (34) • 1K+ rezervat
PLN 89.39
Experiență de plimbare cu ATV-ul Quad Bike în Ubud, oferită de Alasan Adventure
Activități în aer liber și sportive • Bali

Experiență de plimbare cu ATV-ul Quad Bike în Ubud, oferită de Alasan Adventure

Rezervă acum pentru astăzi
Până la 3 ore
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.6 (373) • 10K+ rezervat
PLN 151.45
Permis de acces la piscina și barul Wanna Jungle din Ubud
Activități acvatice • Bali

Permis de acces la piscina și barul Wanna Jungle din Ubud

Rezervați acum pentru mâine
Plecare de dimineață
7+ ore
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.8 (156) • 6K+ rezervat
PLN 101.39
Costum balinez în satul Penglipuran și Cascada Goa Giri Campuhan
Experiențe culturale • Bali

Costum balinez în satul Penglipuran și Cascada Goa Giri Campuhan

Plecare de dimineață
3-5 ore
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
PLN 102.40
Valley View Spa la Svaha Spa Kenderan Ubud
Masaje • Bali

Valley View Spa la Svaha Spa Kenderan Ubud

Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.2 (5) • 500+ rezervat
PLN 122.15

Unde să te cazezi în Segara Windhu Coffee Plantation

Anantara Ubud Bali Resort
Hoteluri • Bali

Anantara Ubud Bali Resort

Confirmare instantanee
★ 5.0 (15)
De la PLN 1,828.76
PLN 2,021.73
The Kayon Jungle Resort
Hoteluri • Bali

The Kayon Jungle Resort

Confirmare instantanee
★ 4.9 (229)
De la PLN 1,501.14
Padma Resort Ubud
Hoteluri • Bali

Padma Resort Ubud

Confirmare instantanee
★ 4.8 (678)
De la PLN 883.14
PLN 892.02
Equipoise Resort Ubud
Hoteluri • Bali

Equipoise Resort Ubud

Confirmare instantanee
De la PLN 1,673.12
Puri Gangga Resort Ubud
Hoteluri • Bali

Puri Gangga Resort Ubud

Confirmare instantanee
★ 4.7 (302)
De la PLN 191.49
Mason Elephant Lodge
Hoteluri • Bali

Mason Elephant Lodge

Confirmare instantanee
★ 4.7 (404)
De la PLN 438.48
K Club Ubud Resort
Hoteluri • Bali

K Club Ubud Resort

Confirmare instantanee
De la PLN 695.26
The Ruler Bali
Hoteluri • Bali

The Ruler Bali

Confirmare instantanee
De la PLN 563.76
Sebatu Tulen Villa
Hoteluri • Bali

Sebatu Tulen Villa

Confirmare instantanee
PLN 466.49
The Jungle Pots
Hoteluri • Bali

The Jungle Pots

Confirmare instantanee
De la PLN 190.81
Bambootel Sawah View
Hoteluri • Bali

Bambootel Sawah View

Confirmare instantanee
★ 4.7 (12)
De la PLN 643.90
Casa Maddu
Hoteluri • Bali

Casa Maddu

Confirmare instantanee
De la PLN 205.07

Mai multe de explorat

Voucher de masă la restaurantul Terra Verte Ubud
Mâncare și restaurante • Bali

Voucher de masă la restaurantul Terra Verte Ubud

Rezervați acum pentru mâine
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.5 (4) • 300+ rezervat
PLN 98.59
PLN 105.19

Segara Windhu Coffee Plantation Recenzii

5.0 /5
5K+ recenzii
Citește toate recenziile
Que ******
23 Iun.
O excursie de o zi fantastică, evidențiind Ubud. Ghidul nostru, Made, a fost fenomenal. A fost foarte informativ despre fiecare sit și nu ne-a făcut niciodată să ne simțim grăbiți. Bonus: este un fotograf excelent. L-aș recomanda cu siguranță pe el și acest tur din nou.
Klook User
22 Iun.
We had an amazing experience with the Ubud ATV and Water Rafting package! From the very beginning, everything was smooth and well-organised. A special shoutout to our driver, Herry, who was incredibly warm, friendly, and professional. He took the time to explain the day's itinerary, gave us a clear breakdown of the activities, and shared helpful tips on what to expect, which made us feel comfortable and excited for the adventure ahead. The water rafting was definitely a highlight. The scenery along the river was beautiful, and the rapids provided the perfect balance of excitement and adventure. Our guide, Bagus, was engaging and ensured everyone felt safe while enjoying the experience. The ATV ride was equally enjoyable. The trail was exciting with plenty muddy tracks, a tunnel, and scenic routes that made the ride both thrilling and memorable. Overall, this was a fantastic experience from start to finish. Great service, friendly staff, and unforgettable activities.
Pardeep *****
21 Iun.
Our guide and Driver Mr. Gunawan was very polite, humble and helpful throughout the day. I will recommend all should ask or get him as guide.
Lynn ***
21 Iun.
We had an amazing experience with our tour guide, Putu, during our Bali trip. He was professional, punctual, friendly, and extremely knowledgeable about the local culture and attractions. Putu went above and beyond to make our holiday enjoyable and stress-free. He was always patient, accommodated our requests, and shared many interesting insights about Bali that we would never have discovered on our own. His driving was safe, and he made sure we were comfortable throughout the journey.
Klook User
20 Iun.
a lovely trip today, putra allowed us to choose our schedule order completely and was great company! made us feel safe and confident in every activity. highly reccomend this trip and especially putra as the guide ! five stars xxxxx
1+
CK ***
20 Iun.
Great experience! Our driver Mr Gede was very kind and helpful, good schedule plan for the trip,took amazing photos for us, and showed excellent hospitality throughout the trip in Ubud. Highly recommended!
1+
Ralei ****
19 Iun.
Our driver is very kind, accomodating, and knowledgeable. We learned a lot about the rich culture of Bali. I highly recommend going with this type of booking as it offers a lot of flexibility. We also went to a nice local and delicious restaurant recommended by our driver and the prices are cheap and the food is delicious.
2+
클룩 고객
19 Iun.
가이드분이 정말 친절하시고 세심하게 안내해 주셔서 즐겁게 자전거 투어를 할 수 있었어요. 대부분 내리막길 코스라 힘들지 않았고, 아름다운 풍경을 보며 재미있게 라이딩했습니다. 발리에서 좋은 추억을 만들 수 있었던 만족스러운 투어였어요. 추천합니다!

Locuri populare în apropiere de Segara Windhu Coffee Plantation

406K+ vizitatori
356K+ vizitatori
351K+ vizitatori
104K+ vizitatori
106K+ vizitatori
336K+ vizitatori
342K+ vizitatori

Întrebări frecvente despre Segara Windhu Coffee Plantation

Care este cel mai bun moment pentru a vizita Plantația de cafea Segara Windhu?

Cum pot ajunge la plantația de cafea Segara Windhu?

Ce ar trebui să am în vedere în ceea ce privește aspectele etice la Plantația de Cafea Segara Windhu?

Cu ce ar trebui să mă îmbrac când vizitez plantația de cafea Segara Windhu?

Ce opțiuni de transport sunt disponibile pentru a ajunge la plantația de cafea Segara Windhu?

Ce trebuie să știi despre Segara Windhu Coffee Plantation

Ascunsă în peisajele luxuriante din Bali, plantația de cafea Segara Windhu oferă o experiență unică și captivantă pentru pasionații de cafea și călătorii curioși deopotrivă. Această destinație încântătoare vă invită să explorați lumea bogată a cafelei balineze, unde tradiția se întâlnește cu sustenabilitatea în inima paradisului cafelei din Indonezia. Cunoscută pentru producția sa de cafea Luwak rară și extrem de apreciată, plantația de cafea Segara Windhu invită vizitatorii să exploreze călătoria fascinantă a boabelor de cafea de la zibetă la ceașcă, în mijlocul frumuseții senine a împrejurimilor naturale din Indonezia. Descoperiți această perlă ascunsă, un amestec captivant de frumusețe naturală și bogăție culturală, ceea ce o face o vizită obligatorie pentru călătorii care caută o experiență balineză autentică. Fie că sunteți un pasionat de fotografie sau pur și simplu doriți să vă cufundați în peisajele senine, Segara Windhu promite o călătorie de neuitat.
banjar temen, Jl. Raya Kintamani, Manukaya, Kec. Tampaksiring, Kabupaten Gianyar, Bali 80552, Indonesia

Repere Remarcabile și Obiective Turistice Obligatorii

Degustare de Cafea Luwak

Scufundați-vă în lumea cafelei Luwak la Plantația de Cafea Segara Windhu, unde puteți savura aromele unice ale acestei băuturi extraordinare. Cunoscută pentru gustul său bogat și îndrăzneț, cafeaua Luwak este obținută din boabe care au călătorit prin sistemul digestiv al zibetei de palmier asiatice. Acest proces intrigant nu numai că îmbunătățește profilul de aromă al cafelei, dar adaugă și o notă de mister și alură. Fie că sunteți un cunoscător de cafea sau un călător curios, această experiență de degustare promite să fie atât iluminatoare, cât și delicioasă.

Tur Ghidat al Plantației

Pășiți în inima producției de cafea cu un tur ghidat la Plantația de Cafea Segara Windhu. Această experiență captivantă vă poartă prin întreaga călătorie a cafelei, de la selecția atentă a celor mai bune cireșe până la tehnicile de preparare artistice care scot în evidență caracteristicile unice ale fiecărei cești. Pe măsură ce vă plimbați prin plantația luxuriantă, veți obține informații despre dăruirea și expertiza fermierilor locali pasionați de meseria lor. Este o oportunitate perfectă de a vă aprofunda aprecierea pentru cafea și pentru oamenii care o fac posibilă.

Experiențe Fotografice

Eliberați-vă fotograful interior la Plantația de Cafea Segara Windhu, unde fiecare colț oferă un moment perfect pentru o fotografie. Peisajele verzi și atmosfera senină oferă un cadru idilic pentru a surprinde frumusețea insulei Bali. Fie că sunteți un fotograf experimentat sau un amator, acest tur fotografic de o jumătate de zi vă va inspira să vedeți lumea printr-un obiectiv nou. Cu îndrumări experte și peisaje uluitoare, veți pleca cu imagini uimitoare și amintiri de neuitat din timpul petrecut în acest paradis tropical.

Semnificație Culturală și Istorică

Plantația de Cafea Segara Windhu este o comoară de patrimoniu cultural, reflectând tradiția adânc înrădăcinată a cultivării cafelei în Bali. Aici, puteți explora amestecul armonios de practici antice și eforturi moderne de sustenabilitate. Plantația oferă o oportunitate unică de a aprofunda practicile culturale care înconjoară cafeaua Luwak, celebrată pentru alura sa exotică și procesul de producție unic. Vizitatorii pot afla, de asemenea, despre procesele tradiționale balineze de preparare a cafelei și despre bogatul patrimoniu care definește această regiune.

Context Istoric

Descoperiți istoria fascinantă din spatele cafelei Luwak la Plantația de Cafea Segara Windhu. Aflați despre originile sale și dezbaterile etice care înconjoară producția sa. Această plantație oferă o platformă pentru înțelegerea complexităților acestui produs de lux, oferind informații despre călătoria sa de la bob la ceașcă.

Bucătărie Locală

În timp ce vizitați Segara Windhu, răsfățați-vă cu aromele unice ale cafelei balineze, în special cu renumita cafea Luwak, cunoscută pentru gustul și aroma sa distinctivă. Combinați experiența cafelei cu gustări locale disponibile la cafeneaua plantației pentru o experiență culinară cu adevărat autentică. Ofertele culinare de la Segara Windhu sunt un festin pentru simțuri, cu preparate locale care vă încântă papilele gustative și vă oferă un gust încântător din Bali.