Patchwork Road (Biei)

★ 4.6 (10K+ recenzii) • 17K+ rezervat
Prezentare generală
Lucruri de făcut
Hoteluri

Patchwork Road (Biei) Bilete și excursii

Grădina Zoologică Asahiyama & Lacul Albastru Biei & Cascada Shirasu sau Ferma Tomita Tur de o zi (plecare din Sapporo, Hokkaido, cu suvenir original)
Ofertă de toamnă
Klook's choice
Tururi • Din Sapporo

Grădina Zoologică Asahiyama & Lacul Albastru Biei & Cascada Shirasu sau Ferma Tomita Tur de o zi (plecare din Sapporo, Hokkaido, cu suvenir original)

Rezervă acum pentru astăzi
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.6 (5,797) • 70K+ rezervat
฿ 1,488
15 reducere
30 reducere
Vânzare
Ferma Tomita・Dealul Shikisai・Iazul Alb Tur de 1 zi din Sapporo în Furano și Biei (opțional, pepene galben nelimitat)
Ofertă de toamnă
Klook's choice
Tururi • Din Sapporo

Ferma Tomita・Dealul Shikisai・Iazul Alb Tur de 1 zi din Sapporo în Furano și Biei (opțional, pepene galben nelimitat)

Rezervă acum pentru astăzi
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.7 (1,599) • 10K+ rezervat
฿ 1,488
15 reducere
30 reducere
Vânzare
Excursie de o zi populară în Hokkaido: Grădina Zoologică Asahiyama, Iazul Albastru Biei, Terasa Ningle, cu plecare din Sapporo
Tururi • Din Sapporo

Excursie de o zi populară în Hokkaido: Grădina Zoologică Asahiyama, Iazul Albastru Biei, Terasa Ningle, cu plecare din Sapporo

Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.7 (23) • 300+ rezervat
฿ 1,587
40 reducere
Vânzare
Excursie de o zi în Hokkaido cu flori: Lacul Albastru & Ferma Tomita & Dealul Shikisai no Oka & Terasa Ningle (prânz tip bufet opțional/pepene galben nelimitat)
Tururi • Din Sapporo

Excursie de o zi în Hokkaido cu flori: Lacul Albastru & Ferma Tomita & Dealul Shikisai no Oka & Terasa Ningle (prânz tip bufet opțional/pepene galben nelimitat)

Rezervați acum pentru mâine
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.7 (290) • 3K+ rezervat
฿ 1,587
30 reducere
Vânzare
【Tur de o zi cu două rute prin câmpurile de flori din Hokkaido】Aike Biei × Furano × Shikisai no Oka (bilete incluse) | Peisaje magnifice de-a lungul Drumului Patchwork | Plecare din Sapporo
Ofertă de toamnă
Klook's choice
฿ 1,587
30 reducere
Vânzare
Plecări târzii|Iluminarea terasei Spiritului Pădurii & Biei Blue & Tur de o zi la Shikisai no Oka (plecare din Sapporo)
Ofertă de toamnă
Tururi • Din Sapporo

Plecări târzii|Iluminarea terasei Spiritului Pădurii & Biei Blue & Tur de o zi la Shikisai no Oka (plecare din Sapporo)

Rezervați acum pentru mâine
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 5.0 (11) • 100+ rezervat
฿ 1,798
30 reducere
Vânzare
Tur de iarnă de o zi întreagă la Grădina Zoologică Sapporo Asahiyama și Ningle Terrace
Klook's choice
Tururi • Din Sapporo

Tur de iarnă de o zi întreagă la Grădina Zoologică Sapporo Asahiyama și Ningle Terrace

Anulare gratuită
Confirmare instantanee
฿ 1,904
20 reducere
Vânzare
Snowmobil opțional | Tur de o zi selectat de iarnă în Hokkaido | Plimbarea pinguinilor la Grădina Zoologică Asahiyama și iluminarea terasei zânelor | Opțiuni multiple de traseu
Klook's choice
฿ 1,587
40 reducere
Vânzare
Grădina Zoologică Asahiyama & Furano & Biei & Parcul de Zăpadă Bibai (plecare din Sapporo)
Tururi • Din Sapporo

Grădina Zoologică Asahiyama & Furano & Biei & Parcul de Zăpadă Bibai (plecare din Sapporo)

Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.8 (37) • 400+ rezervat
฿ 1,650
40 reducere
Vânzare
Povestea romantică din Hokkaido | Experiență profundă în grup mic | Orașul Biei • Lacul Albastru • Tur de o zi în Furano (dus-întors din Sapporo)
Ofertă de toamnă
฿ 2,010
30 reducere
Vânzare

Unde să te cazezi în Patchwork Road (Biei)

Adagio Hokkaido
Hoteluri • Hokkaido

Adagio Hokkaido

Confirmare instantanee
★ 5.0 (2)
De la ฿ 2,957.2
฿ 2,987.0
Hotel Lavenir
Hoteluri • Hokkaido

Hotel Lavenir

Confirmare instantanee
★ 4.4 (305)
De la ฿ 2,458.8
฿ 2,483.6
Stay in Biei
Hoteluri • Hokkaido

Stay in Biei

Confirmare instantanee
★ 4.7 (18)
De la ฿ 3,871.9
B cycle
Hoteluri • Hokkaido

B cycle

Confirmare instantanee
★ 4.3 (14)
De la ฿ 2,283.9
Cress 3
Hoteluri • Hokkaido

Cress 3

Confirmare instantanee
De la ฿ 1,958.1
SAKURA Nishi-Kagura
Hoteluri • Asahikawa

SAKURA Nishi-Kagura

Confirmare instantanee
De la ฿ 4,641.7
Minshuku Cress
Hoteluri • Hokkaido

Minshuku Cress

Confirmare instantanee
★ 3.7 (102)
De la ฿ 1,943.5
KantaroMonetaronomaruyado
Hoteluri • Asahikawa

KantaroMonetaronomaruyado

Confirmare instantanee
De la ฿ 5,573.6
BIEI RELAX STAY A
Hoteluri • Hokkaido

BIEI RELAX STAY A

Confirmare instantanee
De la ฿ 6,911.7
Pension Natsumi no Sato
Hoteluri • Hokkaido

Pension Natsumi no Sato

Confirmare instantanee
★ 4.5 (17)
De la ฿ 4,600.8
Pension Megumiyuki
Hoteluri • Hokkaido

Pension Megumiyuki

Confirmare instantanee
★ 4.7 (62)
De la ฿ 3,530.5
Ichimatsu
Hoteluri • Hokkaido

Ichimatsu

Confirmare instantanee
De la ฿ 7,522.2

Mai multe de explorat

Închirieri auto Asahikawa | Închiriază o mașină pentru Grădina Zoologică Asahikawa, Arborele Biei, Cascadele Shirasu, Terasa Zânelor
De la ฿ 1,257
฿ 1,571
20 reducere
Kamikawa (Ishikari) District|Transfer privat de la aeroport Asahikawa Airport
Transferuri private de la aeroport • Hokkaido

Kamikawa (Ishikari) District|Transfer privat de la aeroport Asahikawa Airport

Bestseller
Confirmare instantanee
★ 4.4 (7) • 50+ rezervat
฿ 6,303
Până la 5 reducere

Patchwork Road (Biei) Recenzii

Klook User
2026-09-24 00:00:51
Fantastic 5.0
We are so grateful to have 柳生导游 as our guide! She really went above and beyond throughout the entire trip. We truly feel how passionate and enthusiastic she is about what she does. She explained everything so clearly and shared so many interesting details, tips and little recommendations along the way. It made the whole journey much more enjoyable and helped us understand and appreciate the places we visited so much more. What really stood out was her genuine care for everyone in the group. She was attentive, approachable and always happy to help. It felt like we weren’t just following a tour itinerary, we were being taken care of by someone who genuinely wanted us to have a wonderful experience. A big thank you as well to the tour company for preparing the thoughtful little gifts for us. Such a lovely touch and a beautiful way to end the experience! Thank you 柳生导游 for making our trip so memorable. We truly appreciate all your effort, energy and passion. Highly recommended!
Klook用戶
2026-09-04 18:18:46
Fantastic 5.0
În ziua excursiei, vremea a fost foarte bună și, din fericire, nu erau mulți turiști, așa că am putut să ne plimbăm și să facem fotografii în voie, iar peisajul a fost de asemenea foarte frumos. Ghidul nostru, Xiao Dong, ne-a recomandat porumbul local, care a fost foarte dulce. Nu am optat pentru oferta de pepene galben „mănânci cât poți”, dar se vindea și pepene galben la bucată, așa că am simțit că o felie sau două erau suficiente pentru a gusta. Dacă doriți să încercați înghețată cu aromă de lavandă și pepene galben, nu trebuie să vă faceți griji, la ferma Tomita există înghețată cu arome combinate, astfel încât să puteți gusta ambele arome deodată. Întregul program a fost perfect organizat, având suficient timp pentru a explora și a face fotografii, fără a fi prea aglomerat. Timpul de odihnă dintre activități a fost mai mult decât suficient, iar autobuzul și împrejurimile atracțiilor turistice au fost foarte curate. Ghidul nostru, Xiao Dong, a fost de asemenea foarte entuziast, ne-a povestit despre gustările și produsele locale și ne-a indicat locuri unde puteam cumpăra produse la un preț bun.
chak ******
2026-09-18 14:36:21
Fantastic 5.0
This was my first trip to Hokkaido! Since I was too lazy to plan an itinerary, I joined a Klook day tour! I met our tour guide, Rita, who was very attentive, responsible, and communicative! She also shared many interesting travel stories! I had a wonderful day! I hope to join another one of your tours next time!
클룩 고객
2026-08-10 02:36:00
Fantastic 5.0
A fost o călătorie plăcută. Ghidul ne-a oferit explicații suplimentare în engleză pentru noi, cei care nu știam chineză, ceea ce a făcut totul mai ușor de înțeles și, de asemenea, a ales rute rapide, economisind timp.
KUNG *****
2026-09-23 21:41:55
Fantastic 5.0
Tour guide Sophia is very professional, the itinerary is rich, and her explanations are clear. She speaks Chinese, English, and Japanese, and she managed the time very well. We also had good luck that day, as all the group members were very punctual. The driver's driving skills are excellent, which made us feel secure.
jomaru ******
2026-07-22 03:25:53
Fantastic 5.0
An unforgettable trip! Our guide Hong was incredibly knowledgeable about Hokkaido and Ainu culture, and his multilingual skills were impressive. The itinerary was seamless and well-organized. The Blue Pond, Shikisai-no-Oka, and Farm Tomita were absolute highlights. Highly recommended!
Klook User
2026-07-06 23:02:55
Fantastic 5.0
Great and hassle free trip that allows you to see the famous spots in Furano and Biei area. Our guide was Mila and she was very attentive. She also gave us information about the different specialties in Hokkaido along with some restaurant recommendations.
Klook User
2026-08-21 00:49:03
Fantastic 5.0
The driver is friendly and helpful. The entire trip is worry-free, comfortable.
Klook User
2026-08-24 17:29:38
Fantastic 5.0
Acest tur a inclus foarte multe, ceea ce îl diferențiază de celelalte. A fost o valoare excelentă să vezi atâtea locații minunate! Acestea fiind spuse, este cel mai potrivit pentru persoanele atente la timp, deoarece turul se desfășoară după un program strict pentru a permite vizitarea tuturor obiectivelor turistice. Turul este organizat impecabil, iar comunicarea este clară, astfel încât știi la ce să te aștepți în fiecare zonă, chiar și unde sunt cele mai bune locuri pentru a face fotografii. Pentru dulciuri/suveniruri inedite, sugerez să le cumpărați mai întâi, deoarece cozile pot deveni destul de lungi. Dar locurile de fotografiat în sine necesită doar câteva minute de mers pe jos. De asemenea, la sfârșitul lunii august puteai încă vedea Furano în plină înflorire. Unele câmpuri de lavandă nu mai puteau fi văzute, dar Ferma Tomita încă avea din abundență.

Locuri populare în apropiere de Patchwork Road (Biei)

183K+ vizitatori
84K+ vizitatori
434K+ vizitatori
137K+ vizitatori
156K+ vizitatori
399K+ vizitatori
399K+ vizitatori
321K+ vizitatori

Întrebări frecvente despre Patchwork Road (Biei)

Când este cel mai bun moment pentru a vizita Drumul Patchwork din Biei?

Ce opțiuni de transport sunt disponibile pentru a explora Patchwork Road în Biei?

Aveți vreun sfat de călătorie pentru vizitarea drumului Patchwork din Biei?

Ce sfaturi lingvistice puteți oferi călătorilor care vizitează Patchwork Road în Biei?

Ce trebuie să știi despre Patchwork Road (Biei)

Descoperiți frumusețea încântătoare a Drumului Patchwork din Biei, o destinație pitorească situată între traseele naționale pitorești 237 și 452 din Hokkaido. Această zonă captivantă este renumită pentru tapiseria sa vibrantă de câmpuri colorate, care amintește de o cuvertură patchwork, oferind un amestec unic de frumusețe naturală și bogăție culturală. Fie că mergeți cu bicicleta sau pe jos, Drumul Patchwork promite o călătorie de neuitat printr-unul dintre cele mai frumoase cadre rurale din Japonia. Cunoscută pentru peisajele sale uluitoare și peisajul rural senin, această destinație fermecătoare oferă o evadare perfectă din agitația vieții urbane, făcând-o o vizită obligatorie pentru călătorii care caută liniște și o evadare senină.
Mita, Biei, Kamikawa District, Hokkaido 071-0222, Japan

Repere Remarcabile și Obiective Turistice Obligatorii

Copacul Ken și Mary

Pășește înapoi în timp și experimentează o bucată din istoria publicității japoneze cu Copacul Ken și Mary. Acest plop iconic, făcut celebru de o reclamă Nissan Skyline din anii 1970, se înalță mândru în mijlocul câmpurilor vibrante din Biei. Nu este doar un copac; este un simbol nostalgic care atrage vizitatori din întreaga lume pentru a-i surprinde frumusețea atemporală. Fie că ești un pasionat de fotografie sau pur și simplu un iubitor al peisajelor senine, Copacul Ken și Mary oferă un amestec perfect de istorie și natură.

Dealul Mild Seven

Descoperă farmecul încântător al Dealului Mild Seven, un loc unde natura și nostalgia se întâlnesc. Cunoscut pentru pitorescii săi larici, acest deal a câștigat faimă dintr-o reclamă la țigările Mild Seven, devenind un punct de reper obligatoriu pe Drumul Patchwork. Când stai în vârful dealului, admiră priveliștile cuprinzătoare ale câmpurilor ondulate și lasă atmosfera liniștită să te învăluie. Este un loc perfect pentru o plimbare liniștită sau un moment de reflecție liniștită în mijlocul peisajului uimitor.

Copacul Părinte și Copil

Îmbrățișează farmecul capricios al Copacului Părinte și Copil, un trio încântător de stejari care seamănă cu o familie care stă împreună pe fundalul peisajelor luxuriante din Biei. Această atracție îndrăgită simbolizează legătura dintre generații și oferă o oportunitate unică de fotografiere pentru vizitatori. În timp ce explorezi zona, lasă frumusețea senină a împrejurimilor și simbolismul emoționant al copacilor să-ți captiveze simțurile, făcându-l o oprire memorabilă în călătoria ta prin Biei.

Semnificație Culturală

Biei este un loc unde cultura și natura se împletesc frumos. Peisajele sale au fost o muză pentru mulți artiști japonezi, capturând esența farmecului rural din Hokkaido. Drumul Patchwork este un exemplu perfect al acestui lucru, unde arta practicilor agricole locale este expusă pe deplin. Această zonă este o pânză vie, prezentând relația armonioasă dintre agricultură și turism. Câmpurile cultivate cu meticulozitate sunt o dovadă a dedicării fermierilor locali, oferind vizitatorilor o privire asupra bogatei tapiserii culturale a regiunii.

Bucătăria Locală

Biei este un paradis pentru iubitorii de mâncare, oferind o gamă încântătoare de arome locale. Începe-ți călătoria culinară cu renumitul Asahikawa Ramen, cunoscut pentru bulionul său ușor de sos de soia și tăițeii perfect gătiți. Pentru un răsfăț dulce, nu rata faimoasa înghețată moale de lapte Hokkaido de la Hokusei no Oka Observatory Park. Și pentru o experiență culinară unică, îndreaptă-te spre Asperges, unde preparatele de inspirație franceză scot în evidență produsele proaspete și aromate ale regiunii. Fiecare îmbucătură în Biei este o celebrare a bogatului său patrimoniu culinar.