Aoraki / Mount Cook

★ 4.7 (2K+ recenzii) • 8K+ rezervat
Prezentare generală
Lucruri de făcut
Hoteluri

Aoraki / Mount Cook Bilete și excursii

Experiență de drumeție cu elicopterul pe ghețarul Tasman în Mt. Cook
Activități în aer liber și sportive • Mackenzie District

Experiență de drumeție cu elicopterul pe ghețarul Tasman în Mt. Cook

Plecare de dimineață
Până la 3 ore
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.8 (382) • 10K+ rezervat
De la US$ 530.45
Experiență de zbor Aoraki Mt Cook cu aterizare alpină sau pe zăpadă
Tururi • Mackenzie District

Experiență de zbor Aoraki Mt Cook cu aterizare alpină sau pe zăpadă

Rezervați acum pentru mâine
Plecare de dimineață
Până la 3 ore
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.7 (31) • 1K+ rezervat
De la US$ 217.85
Experiențe de Helihike pe Ghețar și Zbor în Noua Zeelandă
Activități în aer liber și sportive • Westport

Experiențe de Helihike pe Ghețar și Zbor în Noua Zeelandă

Rezervă acum pentru astăzi
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.8 (1,083) • 20K+ rezervat
De la US$ 216.89
Zbor panoramic cu elicopterul de la Lacul Tekapo cu aterizare alpină
Tururi • Mackenzie District

Zbor panoramic cu elicopterul de la Lacul Tekapo cu aterizare alpină

Până la 3 ore
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.9 (24) • 1K+ rezervat
De la US$ 240.45
Experiență de zbor cu avionul pe schiuri și elicopterul cu aterizare pe ghețar
Tururi • Westport

Experiență de zbor cu avionul pe schiuri și elicopterul cu aterizare pe ghețar

Rezervați acum pentru mâine
Până la 3 ore
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.7 (75) • 4K+ rezervat
De la US$ 323.95
Experiență de zbor cu elicopterul la ghetarul Tasman
Tururi • Mackenzie District

Experiență de zbor cu elicopterul la ghetarul Tasman

Rezervați acum pentru mâine
Până la 3 ore
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.4 (10) • 800+ rezervat
De la US$ 274.40
Tur de o zi la ghetarul Mount Cook și Valea Hooker
Tururi • Queenstown

Tur de o zi la ghetarul Mount Cook și Valea Hooker

Grup mic
Confirmare instantanee
★ 5.0 (6) • 100+ rezervat
US$ 198.05
Experiență de zbor cu puncte de atracție ale ghețarilor în Mount Cook
Tururi • Westport

Experiență de zbor cu puncte de atracție ale ghețarilor în Mount Cook

Rezervați acum pentru mâine
Până la 3 ore
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.6 (10) • 900+ rezervat
De la US$ 381.89
Drumeție cu elicopterul pe ghețarul Tasman cu ghizi alpini
Activități în aer liber și sportive • Westport

Drumeție cu elicopterul pe ghețarul Tasman cu ghizi alpini

Plecare de dimineață
Până la 3 ore
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.8 (34) • 2K+ rezervat
US$ 562.95
Tur de o zi întreagă în grup mic la Aoraki / Mount Cook din Queenstown
Tururi • Queenstown

Tur de o zi întreagă în grup mic la Aoraki / Mount Cook din Queenstown

Rezervați acum pentru mâine
Preluare de la hotel
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.7 (23) • 200+ rezervat
US$ 155.59
Tur dus Queenstown către Tekapo via Aoraki Mount Cook
Tururi • Queenstown

Tur dus Queenstown către Tekapo via Aoraki Mount Cook

Rezervați acum pentru mâine
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.0 (9) • 100+ rezervat
De la US$ 203.15
Tur de grup mic Queenstown la Christchurch, Mt Cook și Lacul Tekapo
Tururi • Queenstown

Tur de grup mic Queenstown la Christchurch, Mt Cook și Lacul Tekapo

Rezervați acum pentru mâine
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.8 (18) • 400+ rezervat
De la US$ 214.45

Mai multe de explorat

Aoraki Mount Cook Alpine Lodge
Hoteluri • Mackenzie District

Aoraki Mount Cook Alpine Lodge

Confirmare instantanee
★ 4.4 (437)
De la US$ 181.93
Aoraki / Mount Cook|Transfer privat de la aeroport Mount Cook Airport
Transferuri private de la aeroport • Mackenzie District

Aoraki / Mount Cook|Transfer privat de la aeroport Mount Cook Airport

Bestseller
Confirmare instantanee
US$ 2,022.05

Aoraki / Mount Cook Recenzii

teyi ****
2026-07-21 10:17:48
Fantastic 5.0
The provided equipment was quite comprehensive, the ground crew explained everything in great detail, and the helicopter was very new. Once we reached the glacier, our hiking guide, Hunter, was humorous and engaging, giving us a complete and enjoyable experience. Thank you to the entire team for their efforts!
Klook客路用户
2026-07-13 01:26:38
Fantastic 5.0
We were incredibly lucky to have perfect weather — it was a once-in-a-lifetime experience. Both my child and I were thrilled and had a great time. Our guide Jasper that day was exceptionally attentive and considerate, and we all really liked him. We highly recommend everyone to try the glacier hiking tour.
Hiu ********
2026-07-02 02:18:22
Fantastic 5.0
What an incredible experience. Scott is such a fantastic guide, very knowledgeable and cheerful. The hike was around 1.5 hour with lots of time stopping for pictures, so it was not as physically demanding as expected. The glacier is truly mesmerising, it is one of the best memories I have made in NZ!
Min *******
2026-06-04 02:37:35
Fantastic 5.0
Recomand cu căldură tuturor. Întregul zbor a fost distractiv, iar peisajul este uimitor de la început până la sfârșit. Felicitări căpitanului Nigel pentru zborul extrem de lin, sunteți un pilot extraordinar. De asemenea, întregului echipaj de la The Helicopter Line pentru serviciile excelente. Voi reveni.
s *******
2026-07-12 08:25:24
Fantastic 5.0
A truly worthwhile experience! The pre-flight safety briefing was very thorough, the helicopter appeared well-maintained, and the pilot was extremely professional. At every stage—boarding, disembarking, and reaching the summit—they meticulously explained all necessary safety precautions, which made us feel very secure. The highlight: Mount Cook from the air is absolutely stunning!
Klook 用戶
2026-08-01 11:26:53
Fantastic 5.0
Un itinerariu foarte recomandat 👍👍 Locul de origine al bunge-ului a fost închis din cauza zăpezii, așa că am mers imediat la punctul de observație Kawarau, am trecut prin orașul fructelor, am vizitat Pasul Lindis, am luat prânzul la o fermă de somon, unde erau multe opțiuni delicioase, am admirat lacul Pukaki de un albastru lăptos și, în final, am ajuns la Muntele Cook pentru a vedea Ghețarul Tasman, minunându-ne de frumusețea și măreția naturii. Întreaga excursie a durat aproximativ 11 ore dus-întors. Mulțumim ghidului nostru privat, Vera, pentru turul complet, fotografiile și explicațiile oferite. Este un itinerariu și o destinație foarte recomandate.
Klook User
2026-05-20 11:37:07
Fantastic 5.0
Mi-a plăcut foarte mult excursia. Am avut suficient timp să facem multe fotografii fără să ne simțim grăbiți la fiecare punct de reper. Din păcate, am luat-o pe un drum greșit și nu am văzut ghețarul. În general, aș spune că ghidul turistic este foarte bine informat. A avut grijă de toată lumea în timpul excursiei, așa că îl recomand cu căldură dacă doriți să faceți un tur de la Queenstown la Tekapo. Ne-a vorbit despre multe cunoștințe și istorie despre Noua Zeelandă, așa că nu m-am plictisit în timpul călătoriei și a avut grijă de toată lumea, așa că îl recomand cu căldură dacă doriți să faceți un tur de la Queenstown la Tekapo.
Jan ***
2026-06-25 09:18:15
Fantastic 5.0
Acesta a fost de departe cel mai bun tur al meu! Și am avut ocazia să stau pe scaunul din față pe durata călătoriei. Ghidul și șoferul nostru, pe nume Jason – a fost pur și simplu extraordinar și foarte amuzant pe tot parcursul călătoriei noastre. Este foarte bine informat și cunoaște foarte bine Queenstown, Aoraki Mount Cook și alte locuri pe care le-am vizitat. Îmi lipsește și playlistul tău muzical, Jason. Lol. Oricum, m-am alăturat turului Mount Cook și Tasman Glacier. Am avut câteva opriri unde am putut face fotografii și selfie-uri, mai ales în timpul drumului spre Mount Cook. Priveliștea de acolo a fost pur și simplu uimitoare! Ne-a povestit și despre povestea oii Shrek. Am primit gustări și apă și ne-a ținut bine hrăniți și hidratați. Nu pot recomanda suficient Cheeky Kiwi Travel și mai ales pe Jason, care a făcut ca această călătorie să fie sigură, relaxantă și plăcută pentru noi, pasagerii săi. Cu siguranță îmi voi rezerva viitoarele călătorii în curând cu Cheeky Kiwi. Noroc!
Vincent ****
2026-06-09 00:56:25
Fantastic 5.0
One of the most comfortable and well curated travel tours. Pick-up from my hotel to the destination with enough time to eat lunch and enjoy the view.

Locuri populare în apropiere de Aoraki / Mount Cook

15K+ vizitatori
6K+ vizitatori
22K+ vizitatori
24K+ vizitatori
137K+ vizitatori
39K+ vizitatori
33K+ vizitatori
139K+ vizitatori

Întrebări frecvente despre Aoraki / Mount Cook

Care este cel mai bun moment pentru a vizita Muntele Cook și Lacul Tekapo?

Care sunt opțiunile de transport pentru a te deplasa în jurul Muntelui Cook și al Lacului Tekapo?

Ce sfaturi importante de călătorie ar trebui să știu înainte de a vizita Muntele Cook și Lacul Tekapo?

Care sunt opțiunile de cazare în satul Mount Cook?

Aveți sfaturi pentru drumeții în zona Mount Cook și Lake Tekapo?

Care este cea mai bună modalitate de a ajunge în Parcul Național Mount Cook?

Ce trebuie să știi despre Aoraki / Mount Cook

Pornește într-o aventură de neuitat la Muntele Cook, Lacul Tekapo și Muntele Cook, unde te așteaptă turcoazul și albastrul uimitor al lacurilor, vârfurile montane maiestuoase ale Parcului Național Muntele Cook și stelele fascinante din cea mai mare rezervație de cer întunecat din emisfera sudică. Experimentează cea mai bună vreme din regiune și cufundă-te în frumusețea naturală a acestei destinații pitorești. Descoperă frumusețea uluitoare a Parcului Național Muntele Cook din Noua Zeelandă, care găzduiește cel mai înalt munte din țară, Muntele Cook/Aoraki. Această destinație emblematică a fost un loc de joacă pentru aventurieri renumiți precum Sir Edmund Hillary și Rob Hall, oferind un amestec perfect de minuni naturale și aventuri în aer liber. Imbarcă-te într-o călătorie la Muntele Cook, Lacul Tekapo și Muntele Cook, unde peisajele uimitoare ale Insulei de Sud a Noii Zeelande îți vor captiva simțurile și îți vor deschide mintea către perspective noi. De la apele iridescente albastru-deschis ale Lacului Pukaki până la maiestuosul Ghețar Tasman, această destinație oferă un amestec unic de minuni naturale și bogăție culturală.
Aoraki / Mount Cook, Canterbury 7999, New Zealand

Repere remarcabile și obiective turistice obligatorii

Lacul Tekapo

Vizitați emblematica Biserică a Bunului Păstor și minunați-vă de lacul de culoare turcoaz. Explorați centrul fermecător al orașului, savurați înghețată de lactate și admirați priveliștile uluitoare ale peisajului înconjurător.

Parcul Național Mount Cook

Porniți în plimbări pitorești, cum ar fi traseul Hooker Valley și punctul de belvedere Tasman Glacier. Fiți martorii frumuseții lacurilor Mueller și Hooker, traversați poduri suspendate și admirați peisajele uimitoare ale Parcului Național Aoraki Mount Cook.

Ferma Alpină de Lavandă NZ

Lăsați-vă învăluiți de frumusețea câmpurilor de lavandă cu fundalul lanțului muntos Ben Ohau. Bucurați-vă de produse cu lavandă, iaurt înghețat și înghețată, în timp ce surprindeți momente pitorești cu recuzită vintage.

Bucătăria locală

Savurați mâncăruri locale populare, cum ar fi pulpa de miel uriașă și sfecla roșie în 3 moduri la Blue Lake Eatery. Bucurați-vă de micul dejun la Jack Rabbit și explorați opțiunile de luat masa din centrul orașului.

Cultură și istorie

Cufundați-vă în semnificația culturală și istorică a regiunii. Descoperiți repere precum Biserica Bunului Păstor și explorați bogatul patrimoniu al zonei.

Satul Mount Cook

Explorați satul fermecător situat în interiorul parcului, oferind opțiuni de cazare, un centru de vizitatori și un mic magazin de proximitate pentru produse esențiale.

Opțiuni de cazare

Alegeți dintr-o varietate de opțiuni de cazare în satul Mount Cook, inclusiv Aoraki Mount Cook Alpine Lodge, Aoraki Court Motel și The Hermitage, fiecare oferind facilități unice și priveliști uimitoare.

Zboruri panoramice cu elicopterul și tururi cu avionul de schi

Experimentați frumusețea Parcului Național Mount Cook de sus cu zboruri panoramice cu elicopterul sau tururi cu avionul de schi, oferind vederi de neegalat asupra munților și ghețarilor.

Cultură și istorie

Alpii de Sud au fost modelați de ghețari timp de peste 2 milioane de ani, cu ghețarul Tasman sculptând Valea Tasman acum 18 mii de ani. Explorați Neve, unde zăpada se transformă în gheață glaciară de-a lungul secolelor, și fiți martorii formării gheții albastre și a Feței Terminale.

Bucătăria locală

Bucurați-vă de mâncăruri locale populare în regiunea Mount Cook Lake Tekapo, savurând arome unice și alimente pe care trebuie să le încercați, care reflectă diversitatea culturală a Noii Zeelande.