Air Terjun Manoa

★ 4.3 (129K+ ulasan) • 7K+ ditempah
Rumusan
Aktiviti pilihan
Hotel

Air Terjun Manoa Tickets & Tours

Lawatan Mendaki Air Terjun Manoa di Oahu
Lawatan • Honolulu

Lawatan Mendaki Air Terjun Manoa di Oahu

Pembatalan percuma
Pengesahan segera
RM 507.75
Star of Honolulu Sunset Dinner & Show Cruises di O'ahu
Cruises • Honolulu

Star of Honolulu Sunset Dinner & Show Cruises di O'ahu

Tempah sekarang untuk hari ini
Bertolak petang
Sehingga 3 jam
Pembatalan percuma
Pengesahan segera
★ 4.3 (67) • 4K+ ditempah
RM 509.75
Diskaun 10
Promosi
Pengalaman Ka Moana Luau di Aloha Tower di Honolulu
Promosi Musim Luruh
Lawatan • Honolulu

Pengalaman Ka Moana Luau di Aloha Tower di Honolulu

Tempah sekarang untuk esok
Sehingga 3 jam
Pembatalan percuma
Pengesahan segera
★ 4.5 (12) • 500+ ditempah
RM 436.65
Diskaun 15
Promosi
Waikiki Trolley Pass di Hawaii
Lawatan • Honolulu

Waikiki Trolley Pass di Hawaii

Tempah sekarang untuk hari ini
Pembatalan percuma
Pengesahan segera
★ 4.5 (80) • 7K+ ditempah
RM 89.85
Lawatan Separuh Hari Oahu Island dan North Shore
Lawatan • Honolulu

Lawatan Separuh Hari Oahu Island dan North Shore

Tempah sekarang untuk esok
Pengambilan hotel
Pembatalan percuma
Pengesahan segera
★ 4.8 (14) • 300+ ditempah
RM 403.39
Lawatan ke Pearl Harbor, Arizona Memorial dan Honolulu Highlights
Lawatan • Honolulu

Lawatan ke Pearl Harbor, Arizona Memorial dan Honolulu Highlights

Tempah sekarang untuk hari ini
Pengambilan hotel
Pembatalan percuma
Pengesahan segera
★ 4.2 (26) • 1K+ ditempah
RM 247.45
Pengembaraan Snorkeling Turtle Canyon di Honolulu
Aktiviti air • Honolulu

Pengembaraan Snorkeling Turtle Canyon di Honolulu

Tempah sekarang untuk hari ini
Sehingga 3 jam
Pembatalan percuma
Pengesahan segera
★ 4.7 (3) • 100+ ditempah
RM 574.95
Lawatan Pulau Oahu dengan Malasadas dan Udang Bawang Putih
Lawatan • Honolulu

Lawatan Pulau Oahu dengan Malasadas dan Udang Bawang Putih

Tempah sekarang untuk esok
Pengambilan hotel
Pembatalan percuma
Pengesahan segera
★ 4.4 (11) • 100+ ditempah
RM 546.15
Lawatan Separuh Hari Bandar Pearl Harbor di Hawaii
Lawatan • Honolulu

Lawatan Separuh Hari Bandar Pearl Harbor di Hawaii

Tempah sekarang untuk hari ini
Pembatalan percuma
Pengesahan segera
★ 3.6 (5) • 200+ ditempah
RM 294.40
Pengalaman Kapal Selam Hawaii Atlantis
Aktiviti air • Honolulu

Pengalaman Kapal Selam Hawaii Atlantis

Bertolak pagi
Sehingga 3 jam
Pembatalan percuma
★ 4.5 (35) • 900+ ditempah
RM 684.59
Pelayaran Bunga Api Malam Jumaat Waikiki
Cruises • Honolulu

Pelayaran Bunga Api Malam Jumaat Waikiki

Bertolak petang
Pembatalan percuma
Pengesahan segera
50+ ditempah
RM 255.89
Friday Fireworks & Cocktail Cruise di Honolulu
Aktiviti air • Honolulu

Friday Fireworks & Cocktail Cruise di Honolulu

Bertolak petang
Sehingga 3 jam
Pembatalan percuma
Pengesahan segera
★ 4.7 (3) • 100+ ditempah
RM 346.75

Where to stay in Air Terjun Manoa

Aqua Aloha Surf Waikiki
Hotel • Honolulu

Aqua Aloha Surf Waikiki

Pengesahan segera
★ 4.0 (1,326)
Daripada RM 315.39
Hilton Garden Inn Waikiki Beach
Hotel • Honolulu

Hilton Garden Inn Waikiki Beach

Pengesahan segera
★ 4.4 (1,545)
Daripada RM 678.87
Waikiki Resort Hotel
Hotel • Honolulu

Waikiki Resort Hotel

Pengesahan segera
★ 4.2 (3,549)
RM 561.30
Waikiki Monarch Hotel
Hotel • Honolulu

Waikiki Monarch Hotel

Pengesahan segera
★ 3.1 (1,003)
Daripada RM 423.71
Waikiki Circle Hotel By Castle
Hotel • Honolulu

Waikiki Circle Hotel By Castle

Pengesahan segera
★ 4.2 (1,460)
Daripada RM 532.12
Holiday Inn Express Waikiki by IHG
Hotel • Honolulu

Holiday Inn Express Waikiki by IHG

Pengesahan segera
★ 4.3 (3,199)
Daripada RM 577.47
Prince Waikiki
Hotel • Honolulu

Prince Waikiki

Pengesahan segera
★ 4.7 (3,462)
Daripada RM 1,242.92
Waikiki Malia
Hotel • Honolulu

Waikiki Malia

Pengesahan segera
★ 4.3 (2,133)
Daripada RM 434.22
RM 438.58
Hilton Hawaiian Village Waikiki Beach Resort
Hotel • Honolulu

Hilton Hawaiian Village Waikiki Beach Resort

Pengesahan segera
★ 4.2 (9,495)
Daripada RM 1,138.98
Sheraton Princess Kaiulani Waikiki Beach
Hotel • Honolulu

Sheraton Princess Kaiulani Waikiki Beach

Pengesahan segera
★ 4.3 (1,558)
Daripada RM 723.14
Wayfinder Waikiki
Hotel • Honolulu

Wayfinder Waikiki

Pengesahan segera
★ 4.5 (2,231)
Daripada RM 724.94
Coconut Waikiki Hotel
Hotel • Honolulu

Coconut Waikiki Hotel

Pengesahan segera
★ 4.5 (1,006)
Daripada RM 489.32

More to explore

Pertunjukan Rock-A-Hula di Waikiki dan Luau bersama Pilihan Makan Malam
Acara & persembahan • Honolulu

Pertunjukan Rock-A-Hula di Waikiki dan Luau bersama Pilihan Makan Malam

Tempah sekarang untuk hari ini
Pembatalan percuma
Pengesahan segera
★ 4.5 (36) • 1K+ ditempah
RM 336.55
Diskaun 15
Promosi
Tiket The Magical Mystery Show di Oahu
Promosi Musim Luruh
Acara & persembahan • Honolulu

Tiket The Magical Mystery Show di Oahu

Tempah sekarang untuk hari ini
Pembatalan percuma
Pengesahan segera
★ 4.9 (14) • 200+ ditempah
RM 252.85
Diskaun 25
Promosi
Diskaun 25 untuk pilihan terpilih
Tiket Pertunjukan Auana oleh Cirque du Soleil di Honolulu
Acara & persembahan • Honolulu

Tiket Pertunjukan Auana oleh Cirque du Soleil di Honolulu

Tempah sekarang untuk esok
★ 4.7 (10) • 500+ ditempah
RM 521.59
Perkhidmatan Shuttle Waikiki dari Ko Olina
Penyewaan kereta • Honolulu

Perkhidmatan Shuttle Waikiki dari Ko Olina

Tempah sekarang untuk hari ini
Pembatalan percuma
Pengesahan segera
50+ ditempah
RM 127.95

Ulasan tentang Air Terjun Manoa

DARRYL ***************
2026-07-21 23:12:01
Bagus 5.0
Lawatan Mendaki Air Terjun Mānoa di Oahu adalah pengalaman yang menakjubkan! Pendakian ini pendek tetapi menyeronokkan, menjadikannya sesuai untuk semua peringkat umur dan tahap pengalaman. Dikelilingi oleh hutan hujan yang subur, pemandangan indah, dan sejarah tempatan yang menarik, setiap langkah adalah berbaloi. Air terjun yang damai di penghujung adalah ganjaran yang sempurna. Jika anda mencari pengembaraan luar yang tidak dapat dilupakan di Oahu, pendakian ini adalah suatu kemestian! 🌿💧🌺
클룩 고객
2026-07-18 10:41:59
Bagus 5.0
Saya menaiki bas yang dipandu oleh Encik Oli bersama ibu bapa dan bapa mertua saya. Mereka sudah agak berumur dan mungkin sudah letih dengan perjalanan, tetapi mereka sangat berpuas hati dengan laluan yang membolehkan mereka menaiki troli dan menikmati angin sejuk sambil melihat-lihat pantai Hawaii. Sepanjang perjalanan, Encik Oli banyak memberikan penerangan. Beliau menceritakan kisah-kisah menarik tentang tempat-tempat utama, menjadikan perjalanan itu sangat menyeronokkan.
OKUBAYASHI ****
2026-07-22 09:06:45
Bagus 5.0
Pengalaman yang menakjubkan! Kapal bergerak lebih laju daripada yang dijangkakan. Apabila keluar ke dek, angin agak kencang, tetapi bendera Amerika berkibar-kibar, dan saya dapat mengambil gambar yang sangat cantik. Malangnya, awan tebal menghalang pemandangan matahari terbenam, tetapi saya masih dapat melihat senja yang indah. Selepas itu, saya juga dapat melihat pemandangan malam Waikiki dari laut, sesuatu yang jarang dapat dilihat. Dan bunga api juga sangat cantik. Makanannya lazat, dan persembahan tarian hula juga sangat mengagumkan. Jika anda pergi ke Hawaii, sila cuba sertai.
Klook User
2026-04-14 06:05:01
Bagus 5.0
Persembahan yang menakjubkan, nyanyian yang indah dan persembahan yang hebat. Makanan juga sedap. Tiada pengangkutan disediakan, walaupun tiket menyatakan pengambilan dari Hotel, saya terpaksa mencari jalan sendiri ke Aloha Towers.
LEE ****
2026-08-19 18:55:42
Bagus 5.0
Boleh membawa minuman dan snek sendiri ke atas kapal, sangat selesa untuk menikmati angin laut dan melihat bunga api pada waktu malam. Secara asasnya, perjalanan pergi balik hanya satu jam, tidak terlalu lama. Mereka membenarkan BYOB (Bawa Minuman Sendiri), ia sangat menenangkan dan santai, jumlah masa pelayaran adalah dalam satu jam.
Klook User
2026-05-25 05:15:13
Bagus 5.0
Kami benar-benar menikmati masa yang menakjubkan dalam lawatan ini! Pemandu kami, Jonah, sangat berpengetahuan, benar-benar bersemangat, dan sangat mesra dari awal hingga akhir. Memandangkan kami tidak menyewa kereta dalam perjalanan ini, dijemput terus dari Hilton menjadikan segalanya terasa mudah dan santai. Kami dapat meneroka pelbagai bahagian pulau dan melawat banyak tempat kegemaran penduduk tempatan. Sepanjang perjalanan, kami mencuba makanan tempatan yang lazat seperti nasi udang bawang putih, buah-buahan segar dari gerai tepi jalan, dan aiskrim nanas. Salah satu detik yang paling tidak dapat dilupakan ialah melihat penyu laut — pengalaman yang sangat istimewa! Kami juga menikmati bersantai di pantai, memberi makan ayam dan anak ayam, serta menikmati semua pemandangan yang indah. Jonah berkongsi banyak sejarah dan cerita tempatan yang menarik sepanjang hari, yang menjadikan pengalaman itu terasa lebih asli dan bermakna. Kami pulang dengan perasaan gembira, kenyang, dan bersyukur atas hari yang menyeronokkan ini. Sangat mengesyorkan lawatan ini jika anda ingin merasai pengalaman pulau tanpa tekanan memandu!
Han ******
2026-06-22 06:35:02
Bagus 5.0
berbaloi untuk melihat sejarahnya, ia adalah masa yang singkat di muzium kerana ia berada di atas kapal sebenar yang terkena semasa kejadian itu.
Klook User
2026-03-29 01:48:38
Bagus 5.0
Ekspedisi Kapal Selam Atlantis kami dari Hilton Hawaiian Village Waikiki Beach Resort sangat menakjubkan! Pemandu pelancong sangat hebat dan menjadikan keseluruhan pengalaman menyeronokkan dan selesa dari awal hingga akhir. Kami melihat banyak ikan, penyu laut, dan juga jerung semasa menyelam. Pastinya aktiviti yang wajib dilakukan di Waikiki!
Klook User
2026-06-08 04:37:32
Bagus 5.0
Chris, Adam, dan Allison sangat hebat! Melihat 5 penyu di tempat yang sama dan berpeluang berenang bersama sekumpulan ikan lumba-lumba. Sangat disyorkan!

Popular places near Air Terjun Manoa

48K+ visitors
43K+ visitors
44K+ visitors

Soalan lazim tentang Air Terjun Manoa

Bilakah masa terbaik untuk melawat Manoa Falls di Honolulu?

Bagaimana saya boleh ke Manoa Falls dari Waikiki atau pusat bandar Honolulu?

Apa yang perlu saya bawa dan pakai untuk mendaki ke Manoa Falls?

Apakah langkah keselamatan untuk mendaki ke Manoa Falls?

Apakah pilihan pengangkutan yang tersedia untuk melawat Manoa Falls?

Maklumat penting tentang Air Terjun Manoa

Terletak di dalam hutan hujan tropika yang subur di Lembah Manoa, Manoa Falls adalah keajaiban semula jadi yang menakjubkan yang memukau pengunjung dengan air terjun setinggi 150 kaki dan persekitaran yang meriah. Terletak hanya beberapa minit pemanduan dari bandar Honolulu yang sibuk di pulau Oahu, Hawaii, destinasi mempesona ini menawarkan pelarian sempurna ke dalam alam semula jadi. Sama ada anda seorang pendaki tegar atau penjelajah santai, laluan yang mudah diakses ini membawa anda melalui kawasan hutan yang hijau, menjanjikan pengembaraan yang tidak dapat dilupakan di tengah-tengah keindahan tropika Hawaii. Manoa Falls adalah syurga yang tenang untuk pencinta alam dan keluarga, menarik pelancong ke laluan pemandangan dan kehidupan tumbuhan yang meriah, menjadikannya tempat yang wajib dikunjungi bagi sesiapa yang ingin merasai daya tarikan semula jadi Hawaii.
Air Terjun Manoa, Honolulu, HI 96822, Amerika Syarikat

Tarikan Terpilih

Laluan Manoa Falls

Mulakan perjalanan melalui jantung hutan hujan Hawaii yang subur di Laluan Manoa Falls. Pendakian sejauh 1.6 batu ini adalah pesta untuk deria, dengan pokok eucalyptus yang menjulang tinggi dan hutan buluh yang padat di sepanjang laluan anda. Semasa anda meneruskan perjalanan melalui syurga hijau ini, anda akan disambut dengan pemandangan megah Manoa Falls, air terjun setinggi 150 kaki yang mengalir turun dengan pemandangan yang menakjubkan. Sama ada anda seorang pendaki berpengalaman atau pencinta alam, laluan ini menawarkan gabungan sempurna antara pengembaraan dan ketenangan, menjadikannya tempat yang wajib dikunjungi bagi sesiapa yang menjelajah Honolulu.

Hutan Buluh

Masuk ke dalam dunia ketenangan semasa anda mengembara melalui Hutan Buluh yang mempesona di Laluan Manoa Falls. Keajaiban semula jadi ini adalah sorotan pendakian, di mana batang buluh yang tinggi dan langsing bergoyang lembut ditiup angin, mencipta simfoni yang menenangkan yang menemani perjalanan anda. Suasana tenang dan keindahan unik hutan ini menjadikannya tempat yang sempurna untuk refleksi dan fotografi, menawarkan pelarian damai dari kesibukan kehidupan seharian. Jangan lepaskan peluang untuk merasai hutan ajaib ini dalam perjalanan anda ke Manoa Falls yang menakjubkan.

Gerbang Pokok Banyan

Tangkap intipati seni alam di Gerbang Pokok Banyan, salah satu tempat yang paling banyak difoto di sepanjang Laluan Manoa Falls. Pembentukan semula jadi ini, yang dicipta oleh akar udara yang saling berkait dari pokok banyan purba, menawarkan latar belakang yang indah untuk foto perjalanan anda. Semasa anda melintasi gerbang megah ini, luangkan masa untuk menghargai keindahan dan ketahanan alam yang rumit. Ia adalah tempat yang sempurna untuk berhenti dan mengambil foto yang layak untuk Instagram, memastikan kenangan pendakian mempesona ini sama jelas dengan pengalaman itu sendiri.

Kepentingan Budaya dan Sejarah

Manoa Falls bukan sahaja keajaiban semula jadi tetapi juga ikon budaya, pernah dipaparkan dalam filem Hollywood seperti 'Jurassic Park' dan 'Lost.' Persekitaran yang subur dan seperti prasejarah ini adalah sebahagian daripada sistem Laluan Na Ala Hele Hawaii, yang menonjolkan warisan semula jadi pulau yang kaya. Lembah Manoa yang mengelilingi ini kaya dengan sejarah Hawaii, menawarkan pengunjung pandangan unik ke dalam masa lalu pulau dan landskap budaya yang meriah.

Masakan Tempatan

Walaupun Manoa Falls sendiri tidak mempunyai pilihan tempat makan, Honolulu yang berdekatan adalah syurga kulinari. Selepas pendakian anda, manjakan diri dengan hidangan tempatan Hawaii seperti poke, loco moco, dan ais cukur. Hidangan ini menawarkan rasa yang menggembirakan dari rasa unik pulau dan warisan kulinari yang pelbagai, menjadikan lawatan anda pengalaman yang benar-benar mendalam.

Hutan Hujan Tropika

Terletak di dalam hutan hujan tropika, Manoa Falls adalah syurga untuk pencinta alam. Hujan yang kerap dan kehijauan yang subur mencipta ekosistem yang meriah dengan kepelbagaian biologi. Syurga semula jadi ini menawarkan pelarian yang tenang dan peluang untuk berhubung dengan keindahan semula jadi Hawaii yang menakjubkan.