Busena Marine Park

★ 4.5 (16K+ arvostelua) • 3K+ varattu
Yleiskatsaus
Tekemistä
Hotellit

Busena Marine Park Liput ja kierrokset

Okinawan Churaumi-akvaario ja Busenan meripuisto – kokopäiväretki
Kierrokset • Kunigami

Okinawan Churaumi-akvaario ja Busenan meripuisto – kokopäiväretki

Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
¥ 13,750
【Onna-kylä, Nakayukui】Uiminen merikilpikonnien kanssa erittäin todennäköistä! Rannalta lähtevä snorklauskokemus
Vesiaktiviteetit • Kunigami

【Onna-kylä, Nakayukui】Uiminen merikilpikonnien kanssa erittäin todennäköistä! Rannalta lähtevä snorklauskokemus

Varaa nyt huomiselle
Aamulähtö
Enintään 3 tuntia
4.6 / 5
(30) • 1K+ varattu
¥ 7,500
Snorklausretket Okinawalla Tonton Divellä
Vesiaktiviteetit • Kunigami

Snorklausretket Okinawalla Tonton Divellä

Aamulähtö
Enintään 3 tuntia
Maksuton peruutus
50+ varattu
¥ 7,500
Kokeilumeditaatio- ja joogakurssi Onnan kylässä
Ulkoilu ja urheiluaktiviteetit • Kunigami

Kokeilumeditaatio- ja joogakurssi Onnan kylässä

Maksuton peruutus
100+ varattu
¥ 4,669
2N3D Meditaatio- ja paastohoitopaketti
Kulttuurikokemukset • Kunigami

2N3D Meditaatio- ja paastohoitopaketti

24 tunnin vahvistus
100+ varattu
¥ 102,713

Missä majoittua: Busena Marine Park

Oriental Hotel Okinawa Resort & Spa
Hotellit • Nago

Oriental Hotel Okinawa Resort & Spa

Välitön vahvistus
4.8 / 5
(1.0K) • 100+ varattu
Alkaen
¥ 22,376
Halekulani Okinawa
Hotellit • Kunigami

Halekulani Okinawa

Välitön vahvistus
4.8 / 5
(1.6K) • 50+ varattu
Alkaen
¥ 58,599
Phoenix Park Hotel
Hotellit • Nago

Phoenix Park Hotel

Välitön vahvistus
4.8 / 5
(561)
Alkaen
¥ 6,671
TWIN-LINE HOTEL YANBARU OKINAWA JAPAN
Hotellit • Nago

TWIN-LINE HOTEL YANBARU OKINAWA JAPAN

Välitön vahvistus
4.6 / 5
(148)
Alkaen
¥ 19,357
Hotel Yugaf Inn Okinawa
Hotellit • Nago

Hotel Yugaf Inn Okinawa

Välitön vahvistus
4.7 / 5
(1.1K)
Alkaen
¥ 7,794
Hotel Resonex Nago
Hotellit • Nago

Hotel Resonex Nago

Välitön vahvistus
3.9 / 5
(635)
Alkaen
¥ 9,432
Okinawa Kariyushi Beach Resort Ocean Spa
Hotellit • Kunigami

Okinawa Kariyushi Beach Resort Ocean Spa

Välitön vahvistus
4.4 / 5
(1.0K)
Alkaen
¥ 9,410
Hyatt Regency Seragaki Island Okinawa
Hotellit • Kunigami

Hyatt Regency Seragaki Island Okinawa

Välitön vahvistus
4.7 / 5
(1.0K)
Alkaen
¥ 19,599
Kariyushi LCH Resort
Hotellit • Nago

Kariyushi LCH Resort

Välitön vahvistus
4.5 / 5
(354)
Alkaen
¥ 11,892
¥ 12,906
Hotel Sakurano Familia
Hotellit • Nago

Hotel Sakurano Familia

Välitön vahvistus
4.5 / 5
(19)
Alkaen
¥ 9,974
¥ 10,073
The Busena Terrace
Hotellit • Nago

The Busena Terrace

Välitön vahvistus
4.7 / 5
(1.0K)
Alkaen
¥ 41,685
Best Western Okinawa Kouki Beach
Hotellit • Nago

Best Western Okinawa Kouki Beach

Välitön vahvistus
4.5 / 5
(680)
Alkaen
¥ 13,788

Busena Marine Park Arvostelut

오 **
2026-09-23 04:02:10
Fantastinen 5.0
I really rarely write reviews... but I'm leaving one today because I met such a kind and wonderful female instructor 🩵 From start to finish, she took such good care of me with endless kindness, so I had a comfortable and fun dive! And the photo service is an extra 3,000 yen, but you definitely have to do it!! 📸 The instructor takes truly, truly amazing photos lol. Above all, I actually met a turtle today!! 🐢✨ I was so happy that she took such pretty pictures of me with the turtle. If I come back to Okinawa next time, I definitely want to dive here again. Thanks to the instructor, I'm leaving with wonderful memories 🫶🏻 I really recommend it!!
Klook 用戶
2026-06-25 02:18:49
Fantastinen 5.0
The bathrooms are very spacious and comfortable. You absolutely must visit the amenities and welcome room; it's like a large, thoughtfully designed store. The lifeguards at the outdoor pool are well-equipped. If it rains, there's an indoor pool and a small play area for toddlers. Breakfast is delicious. The only inconvenience is that you need a car to get to the convenience store.
黃 **
2026-07-29 08:49:03
Fantastinen 5.0
Although this beachfront hotel doesn't have many shops nearby, thankfully there's a Lawson convenience store downstairs, so you won't have trouble grabbing a quick bite. The hotel also offers some facilities and paid activities (guests even get a discount!). The inflatable water park can keep both adults and kids entertained all day long. After they've completely worn themselves out, you can relax on the beach at night, enjoy a drink, and watch the hermit crabs – the kids absolutely loved it! This is a hotel I'd definitely visit again, it's fantastic! (Though the hotel's shower was the smallest wet/dry separation I've ever used, haha).
Klook 用戶
2026-09-14 10:29:30
Fantastinen 5.0
The price is quite affordable, and the room offers an ocean view. There's a Lawson convenience store nearby, and it's not too far from the city center. The hotel has its own parking lot, so you don't have to worry if you're driving. Behind the hotel, there's a really delicious Okinawan restaurant. You can also see the stars when you take a walk on the beach at night.
楊 **
2026-09-09 07:40:28
Fantastinen 5.0
we all enjoy this hotel so so much, very close to the city town, and a very good location to have a two or three nights there. Thank you for your friendly hospitality. We are a small family 2 adults and 2 kids from 🇹🇼 Taiwan.😊😊
클룩 고객
2026-08-27 12:58:05
Fantastinen 5.0
The staff were incredibly kind, and the scenery and facilities were all top-notch. If I visit Okinawa again, I'll definitely stay here. We had a wonderful time!
孫 **
2026-07-11 15:18:06
Fantastinen 5.0
A high-end resort worth visiting. Service: Guests are made to feel at home, with dedicated staff assisting from parking to check-in, restaurant arrangements, and check-out. Location: Boasts a private beach and an infinity pool.
Lam ********
2026-04-21 14:24:20
Fantastinen 5.0
Päärakennuksen huoneiden parvekkeilta on merinäköala, ja illalla voi nukahtaa aaltojen ääniin. Hotelli on lähellä Nagon keskustaa, mutta lähistöllä ei ole lähikauppoja, joten sinne on ajettava autolla, mikä on hieman harmi. Muuten kaikki oli erittäin tyydyttävää.
古 **
2026-05-22 06:31:37
Fantastinen 5.0
Hotelli on aivan rannan vieressä, todella kaunis, ja takaportista pääsee suoraan rannalle. Merinäköalahuoneiden maisemat ovat upeat, eikä huoneesta haluaisi lähteä. Hotellihuoneet ovat hieman vanhanaikaiset, mutta erittäin siistit, mikä ei vaikuta mukavuuteen. Ainoa haittapuoli on, että keskellä yötä edessä olevalla tiellä on moottoripyöräjengejä kaahaamassa, joten herkkäunisille korvatulpat olisivat ihanteelliset.

Suosittuja paikkoja lähellä kohdetta Busena Marine Park

883K+ vierailijaa
135K+ vierailijaa
739K+ vierailijaa
233K+ vierailijaa
166K+ vierailijaa

Usein kysytyt kysymykset aiheesta Busena Marine Park

Milloin on paras aika vierailla Busenan meripuistossa Nagossa?

Kuinka pääsen Busenan meripuisto Nagoihin?

Onko Busenan meripuisto Nagossa bussikuljetuspalvelua?

Mitä minun pitäisi pitää mielessä, kun suunnittelen vierailua Busena Marine Park Nagoon?

Mistä voin ostaa lippuja Busena Marine Park Nagoon?

Mikä on paras tapa nauttia Busena Marine Park Nagon kauneudesta, jos en ole pukeutunut rannalle sopivasti?

Mitä sinun tulisi tietää kohteesta Busena Marine Park

Uppoudu Busena Marine Park Nagon kauneuteen, joka on lumoava kohde Busena Terrace Resortin sisällä. Tutustu vedenalaisen observatorion ja lasipohjaveneen ihmeisiin, jotka tarjoavat ainutlaatuisen näkökulman merielämään. Shuttle-bussien ja viehättävän rannan ansiosta tämä meripuisto on ehdoton vierailukohde luonnon ystäville ja perheille. Koe vedenalaisen maailman ihmeet Busena Marine Parkissa Nago Cityssä, Okinawassa. Sukella meriparatiisiin, jossa kristallinkirkkaat vedet ja upeat rannat odottavat, tarjoten ainutlaatuisen yhdistelmän luontoa ja seikkailua. Vältä huonon sään rajoitukset ja tutustu eloisaan merielämään mukavasti vedenalaisesta observatoriosta, jossa voit todistaa meren kauneutta jopa sateisina päivinä.
1744-1 Kise, Nago, Okinawa 905-0026, Japan

Huomattavia maamerkkejä ja pakollisia nähtävyyksiä

Vedenalainen observatorio

Koe lumoava maailma merenpinnan alapuolella vedenalaisessa observatoriossa, joka sijaitsee 5 metriä merenpinnan alapuolella. Ihaile koralliriuttoja, jotka kuhisevat kirkkaanvärisiä trooppisia kaloja ja muita mereneläviä 24 ikkunaruudun läpi, jotka tarjoavat 360 asteen näkymän.

Lasi-pohjavene

Koe meren kauneus lasipohjaveneajelulla, sään salliessa. Nauti opastetusta kierroksesta, jossa esitellään erilaisia kalalajeja, mikä tarjoaa ainutlaatuisen ja opettavaisen kokemuksen.

Busena Terrace Beach Resort

Tutustu ylellisyyteen Busena Terrace Beach Resortissa, jossa voit nauttia henkeäsalpaavista näkymistä observatoriotornille ja niemelle. Tällä lomakeskuksella on rikas historia, sillä se isännöi G8-johtajien huippukokousta vuonna 2000.

Aktiviteetteja yllin kyllin

Pääattraktioiden lisäksi Busena Marine Park tarjoaa valikoiman lomakeskuksen järjestämiä aktiviteetteja, jotka takaavat hauskan päivän kaikenikäisille vierailijoille.

Kulttuurinen ja historiallinen merkitys

Busena Marine Parkilla on kulttuurista merkitystä osana Busena Terrace Beach Resortia, joka on toivottanut tervetulleeksi maailman johtajia, kuten Yhdysvaltain (entinen) presidentti Bill Clinton ja Venäjän presidentti Vladimir Putin G8-johtajien huippukokouksen aikana vuonna 2000. Okinawan saarilla on rikas kulttuuriperintö ja historiallinen merkitys. Trooppiset ja subtrooppiset ilmastovyöhykkeet tarjoavat ainutlaatuisen ympäristön koralliriutoille ja monipuoliselle merielämälle, mikä osoittaa kalojen sopeutumista tähän eloisaan ekosysteemiin.

Paikallinen keittiö

Kun tutkit Busena Marine Park Nagoa, älä missaa tilaisuutta nauttia suosituista paikallisista ruoista, jotka vangitsevat okinawalaisen makumaailman ytimen. Hemmottele itseäsi ainutlaatuisilla kulinaarisilla kokemuksilla, jotka korostavat alueen tuoreita meren antimia ja perinteisiä herkkuja.