Kualoa Ranch

★ 4.5 (1K+ arvostelua) • 4K+ varattu
Yleiskatsaus
Tekemistä
Hotellit

Kualoa Ranch Liput ja kierrokset

Kualoa Ranch UTV Raptor -kokemus
Ulkoilu ja urheiluaktiviteetit • Kaneohe

Kualoa Ranch UTV Raptor -kokemus

Varaa nyt huomiselle
Enintään 3 tuntia
Välitön vahvistus
4.6 / 5
(225) • 10K+ varattu
฿ 5,432
Kualoa Ranchin Hollywood-elokuvakohteiden kierros
Kierrokset • Kaneohe

Kualoa Ranchin Hollywood-elokuvakohteiden kierros

Varaa nyt tälle päivälle
Välitön vahvistus
4.5 / 5
(89) • 8K+ varattu
฿ 2,101
Kaneohe Bay Jurassic Adventure 2,5 tunnin opastettu kierros
Kierrokset • Kaneohe

Kaneohe Bay Jurassic Adventure 2,5 tunnin opastettu kierros

Varaa nyt tälle päivälle
Pieni ryhmä
Välitön vahvistus
4.9 / 5
(22) • 1K+ varattu
฿ 5,256
Kualoa Ranchin sähkömaastopyöräseikkailukierros
Kierrokset • Kaneohe

Kualoa Ranchin sähkömaastopyöräseikkailukierros

Varaa nyt tälle päivälle
Pieni ryhmä
Välitön vahvistus
4.3 / 5
(14) • 1K+ varattu
฿ 3,504
Kaneohe Hakipu'un sademetsäviidakkoretki
Kierrokset • Kaneohe

Kaneohe Hakipu'un sademetsäviidakkoretki

Varaa nyt tälle päivälle
Pieni ryhmä
Välitön vahvistus
4.3 / 5
(23) • 1K+ varattu
฿ 2,101
Kualoa Ranch Jurassic Valleyn vaijeriliukukokemuskierros
Ulkoilu ja urheiluaktiviteetit • Kaneohe

Kualoa Ranch Jurassic Valleyn vaijeriliukukokemuskierros

Varaa nyt tälle päivälle
Aamulähtö
Enintään 3 tuntia
4.6 / 5
(16) • 800+ varattu
฿ 6,483
Kualoa-kokemuksen paras: Ultimate-kierros O'ahulla
Kierrokset • Kaneohe

Kualoa-kokemuksen paras: Ultimate-kierros O'ahulla

Varaa nyt huomiselle
Pieni ryhmä
Välitön vahvistus
3.7 / 5
(18) • 900+ varattu
฿ 5,782
Kualoa Ranchin salaisen saaren rantakokemus
Vesiaktiviteetit • Kaneohe

Kualoa Ranchin salaisen saaren rantakokemus

Varaa nyt tälle päivälle
Aamulähtö
7+ tuntia
4.3 / 5
(3) • 400+ varattu
฿ 2,101
Kualoa Ranchin merimatka- ja kalalammikkoelämys
Vesiaktiviteetit • Kaneohe

Kualoa Ranchin merimatka- ja kalalammikkoelämys

Varaa nyt tälle päivälle
Enintään 3 tuntia
Välitön vahvistus
200+ varattu
฿ 2,101
Honolulun Oahun koko päivän saarikierros Wi-Fi-yhteydellä
Syystarjous
Klook's choice
Kierrokset • Honolulu

Honolulun Oahun koko päivän saarikierros Wi-Fi-yhteydellä

Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
4.5 / 5
(47) • 800+ varattu
฿ 2,822
Myynti 30 % alennus
Klook Pass Hawaii (O'ahun saari)
Nähtävyyskortit • Honolulu

Klook Pass Hawaii (O'ahun saari)

Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
3.3 / 5
(8) • 300+ varattu
฿ 3,615
Vähittäismyynti: ฿ 4,118
Vain Klookissa
Oahun saarikierros koko päivän opastettu kierros
Kierrokset • Honolulu

Oahun saarikierros koko päivän opastettu kierros

Varaa nyt tälle päivälle
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
฿ 4,653

Lisää tutkittavaa

Paradise Bay Resort
Hotellit • Kaneohe

Paradise Bay Resort

Välitön vahvistus
4.4 / 5
(1.0K)
Alkaen
฿ 6,818.2

Kualoa Ranch Arvostelut

Joy *
2026-06-15 00:24:16
Fantastinen 5.0
Meillä oli hauskaa Koalua Ranchilla oppaamme Amelian ja Valin ansiosta. Sää oli aurinkoinen, pilvinen ja sateinen, mikä lisäsi seikkailun tuntua. Maisemat ja niiden takana olevat tarinat ovat upeita. Ehdoton kokemus Havaijilla vieraillessa.
Kate *******
2026-05-30 09:21:11
Fantastinen 5.0
Rakastan näkymää ja kaikkea setissä, mutta kierros oli hieman kiireinen. Mielestäni tarvitsimme enemmän aikaa valokuville tai ainakin nauttiaksemme kaikesta kierroksella, koska kaikilla ei ole etuoikeutta tehdä samaa kierrosta uudelleen. TARVITSEMME-AIKAA... se on kierros. Ja aloitimme myöhässä. Siksi. Kierrosoppaamme oli kuitenkin mahtava. Hän oli humoristinen ja asiantunteva. Vain kiireessä.
Rahul ******
2026-05-28 06:36:55
Fantastinen 5.0
Ehdottoman pakollinen elokuvafaneille, tarjoten hämmästyttävän, kuoppaisen ja uskomattoman nostalgisen matkan läpi ”Jurassic Valleyn” ikonisten, elokuvallisten maisemien.
클룩 회원
2026-03-31 04:26:28
Fantastinen 5.0
Upeat maisemat ja raikas ilma. Oppaamme Dominic oli todella mahtava ja selitti paljon asioita paitsi ranchista myös havaijilaisista kulttuureista. Vaimoni ja minä nautimme kierroksesta paljon, ja opas tuplasi sen. Ehdottomasti suosittelen!
Klook 用戶
2026-07-02 22:35:01
Fantastinen 5.0
Opas oli erittäin eloisa ja positiivinen, eikä pakottanut antamaan tippiä (mutta kohteliaisuus on tietysti paikallaan). Saavuttuamme parkkipaikalle, ohitimme ensin matkamuistomyymälän rakennuksen lunastaaksemme liput, käydäksemme vessassa ja odottaaksemme sitten määrätyssä paikassa. Tämän jälkeen teimme vielä toisen sisäänkirjautumisen ennen bussiin nousua. On siis tarpeen saapua paikalle etukäteen.
Klook会員
2026-08-14 14:55:22
Fantastinen 5.0
Aluksi bussi saapui tapaamispaikalle 15 minuuttia myöhässä. Epävarmuus koski kuitenkin vain sitä alkua. Ilmainen malasada, upea luonto ja maisemat, Dole-ananasplantaasi, kilpikonnien näkeminen snorklatessa, herkullinen valkosipulikatkarapu, Jurassic Parkin kuvauspaikat – kaikkea oli tarjolla runsaasti, ja 10 tuntia kului siivillä. Matkanjohtaja Dirk oli nähtävästi toiminut englannin opettajana Tokiossa, ja hän puhuu sujuvaa japania. Koska muut matkustajat olivat ulkomaalaisia, opastus tapahtui kokonaan englanniksi, mutta puhuessaan kanssamme hän käytti sujuvaa japania. Hänen kielitaitonsa on sillä tasolla, että hän osaa vitsaillakin. Tämä oli ensimmäinen matkani Havaijille, mutta aion mennä sinne pian uudelleen.
H *****
2026-04-14 20:28:35
Hienoa 4.0
The Guide John W. (David) was FANTASTIC! We learnt a lot from him, as he told us a lot about Hawaii during the tour. The tour finished early at 3.30pm, so clearly it was possible to add quick 5-minute photo stops for some of the places we only drove past. It is sad that there are too many drive past sights

Suosittuja paikkoja lähellä kohdetta Kualoa Ranch

9K+ vierailijaa
15K+ vierailijaa
15K+ vierailijaa
40K+ vierailijaa
3K+ vierailijaa
25K+ vierailijaa
9K+ vierailijaa
48K+ vierailijaa

Usein kysytyt kysymykset aiheesta Kualoa Ranch

Kannattaako Kualoa Ranchille mennä?

Voitko mennä Kualoa Ranchille ilman kiertoajelua?

Mitä elokuvia on kuvattu Kualoa Ranchilla?

Miten päästä Kualoa Ranchille?

Missä syödä lähellä Kualoa Ranchia?

Mikä on paras kiertue Kualoa Ranchilla?

Missä kannattaa majoittua lähellä Kualoa Ranchia?

Mitä sinun tulisi tietää kohteesta Kualoa Ranch

Kualoa Ranch, joka tunnetaan myös nimellä Jurassic Valley, on seikkailujen täyteinen paratiisi Oahun tuulenpuoleisella rannikolla. Tämä 4 000 hehtaarin kokoinen yksityinen luonnonsuojelualue on toimiva karjatila ja kuuluisa elokuvapaikka Hollywood-elokuville ja -televisio-ohjelmille, kuten Jurassic Park, 50 First Dates, Godzilla, Kong: Skull Island ja LOST. Tutustu ikonisiin elokuvapaikkoihin ja vieraile Hollywood Movie Sites -kiertueella, lennä Jurassic Valley Ziplinen läpi ja osallistu mönkijäretkille saadaksesi lisäjännitystä! Voit myös rentoutua kauniilla rannoilla ja ihailla Oahun majesteettisia vuoria. Varaa kiertueesi Kualoa Ranchilta jo tänään ja koe Havaijin upeimpien kohteiden kauneus!
49-560 Kamehameha Highway, Kaneohe, HI 96744 USA

Tekemistä Kualoa Ranchilla

Jurassic Valley Zipline -kiertue

Koe jännittävä seikkailu Jurassic Valley Zipline -radalla, jossa lennät puiden latvojen läpi seitsemällä vaijeriliu'ulla ja ylität kaksi riippusiltaa. Ylittäessäsi 60-metrisen vaijeriliu'un näet vehreän Ka'awa-laakson, joka on kuuluisa kuvauspaikka 200 elokuvalle ja tv-sarjalle, kuten Jurassic Parkille ja Jumanjille! Se on ainutlaatuinen tapa nähdä Kualoa Ranch ylhäältä!

Jurassic Adventure -kiertue

Kualoa Ranchin Jurassic Adventure -kiertue vie sinut unohtumattomalle matkalle alkuperäisen Jurassic Parkin, Jurassic Worldin ja Jurassic World: Fallen Kingdomin ikonisille kuvauspaikoille!

Vieraile Indominus Rexin aitauksessa, elokuvan mukaisissa bunkkereissa ja aidoissa dinosaurushäkeissä. Voit varmasti nauttia parhaista panoraamanäkymistä avoimissa, mittatilaustyönä tehdyissä ajoneuvoissa!

Kualoa Ranch ATV -kiertue

Valmistaudu vauhdikkaaseen seikkailuun ATV Raptor -kiertueella, joka on Kualoa Ranchin suosituin kiertue. Voit ajaa maastoajoneuvoa itse Oahun kauniissa maisemissa, kunhan olet 21 vuotta täyttänyt ja sinulla on voimassa oleva ajokortti!

Mönkijöihin mahtuu jopa kuusi henkilöä, joten ne sopivat täydellisesti perheille ja ystäväryhmille. Muista tarkistaa sää ennen lähtöä, koska nämä ajelut järjestetään säällä kuin säällä!

Hollywood Movie Sites -kiertue

Hollywood Movie Sites -kiertue Kualoa Ranchilla on ehdoton juttu, varsinkin jos olet elokuvafani! Täällä pääset tutustumaan Ka'a'awa-laaksoon ajaen vintage-koulubussilla, joka vie sinut kuuluisille kuvauspaikoille, kuten Kong: Skull Islandin luutarhaan, Godzillan valtavaan jalanjälkeen ja Jumanjin tanssitaistelualueelle!

Kualoa Ranch Ratsastus

Näe maisema paniolon (havaijilainen cowboy) silmin Kualoa Ranchin ratsastusretkellä! Nämä kahden tunnin opastetut ratsastusretket vievät sinut hiljaisten metsien ja hiekkapolkujen läpi Ka'a'awa-laaksossa leppoisaan tahtiin. Se on rentouttava tapa nauttia Havaijin kauneudesta ja tuntea olevansa osa elokuvaa!

Muistutuksena, että turvallisuussyistä on olemassa vähimmäispituus (137 cm) ja enimmäispaino (104 kg).

Secret Island Beach Adventure

Yhdistä hauskuus ja rentoutuminen Secret Island Beachillä Kualoa Ranchilla! Voit rentoutua perheesi tai ystäviesi kanssa rannalla tai kokeilla hauskoja aktiviteetteja, kuten melontaa, suppailua ja rantalentopalloa. Muista pakata riutta-ystävällinen aurinkovoide ja ottaa mukaan välipaloja ja kylmälaukkuja. Lasipullot eivät ole sallittuja, joten käytä tölkkejä kertakäyttömuovien sijaan!

Ocean Voyage Adventure

Ocean Voyage Adventure Kualoa Ranchilla vie sinut jännittävään vesiseikkailuun, jossa opit havaijilaisesta vesiviljelystä ja kestävästä kalastuksesta. Ylität historiallisen 800–1 000 vuotta vanhan Moli'i-kalalammikon, saat upeat näkymät Mokoli'i-saarelle ja näet majesteettiset Ko'oalu-vuoret. Sinulla on jopa mahdollisuus nähdä kilpikonnia ja villieläimiä Kaneohe Bayssä!

Kualoa Grown -kiertue

Nouse trolleybussiin ja tutustu Havaijin hämmästyttävään maatalousperintöön Kualoa Ranch Grown -kiertueella! Täällä opit kestävästä viljelystä, maistat herkullisia maatilalta pöytään -herkkuja ja vierailet muinaisessa Mōli'i-kalalammikossa.

Suosittuja nähtävyyksiä lähellä Kualoa Ranchia

Dole Plantation

Tutustu kuuluisaan Dole Plantationiin, joka sijaitsee alle tunnin päässä Kualoa Ranchista. Aja Pineapple Express -junalla, tutustu puutarhalabyrinttiin ja nauti virkistävästä Dole Whipistä samalla kun opit Havaijin ananashistoriasta.

Polynesian Cultural Center

Koe Tyynenmeren saarten rikkaat kulttuurit Polynesian Cultural Centerissä, joka sijaitsee noin 30 minuutin päässä Kualoa Ranchista. Nauti interaktiivisista kylistä, kulttuuriesityksistä ja unohtumattomasta iltaluau-esityksestä.

Hoʻomaluhia Botanical Garden

Rentoudu ja lataa akkuja Hoʻomaluhia Botanical Gardenissa, joka sijaitsee vain 25 minuutin päässä. Tämä rauhallinen keidas tarjoaa kävelyreittejä, piknikpaikkoja ja upeat näkymät Koʻolau-vuorille, täydellinen rauhallinen tauko seikkailusta.

Pearl Harbor

Jos olet kiinnostunut historiasta, matka Pearl Harboriin Honolulussa on ehdoton. Se on yksi Havaijin tärkeimmistä paikoista, jossa voit oppia toisen maailmansodan tapahtumista.