Scuola Grande di San Teodoro

★ 4.8 (27K+ κριτικές) • 103K+ κλείστηκε
Επισκόπηση
Πράγματα που μπορείτε να κάνετε
Ξενοδοχεία

Scuola Grande di San Teodoro Εισιτήρια & Περιηγήσεις

Ξενάγηση στη Βασιλική του Αγίου Μάρκου στη Βενετία με εισιτήριο παράκαμψης ουράς
Ιστορικοί χώροι • Βενετία

Ξενάγηση στη Βασιλική του Αγίου Μάρκου στη Βενετία με εισιτήριο παράκαμψης ουράς

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.2 (37) • 1K+ κλείστηκε
Από € 28.05
Ρομαντική βόλτα με γόνδολα στο Μεγάλο Κανάλι της Βενετίας
Υδάτινες δραστηριότητες • Βενετία

Ρομαντική βόλτα με γόνδολα στο Μεγάλο Κανάλι της Βενετίας

Κλείστε τώρα για σήμερα
Πρωινή αναχώρηση
Έως 3 ώρες
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.0 (897) • 20K+ κλείστηκε
Από € 39.00
Εισιτήριο για το Παλάτι του Δόγη στη Βενετία
Ιστορικοί χώροι • Βενετία

Εισιτήριο για το Παλάτι του Δόγη στη Βενετία

Κλείστε τώρα για σήμερα
Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.8 (261) • 50K+ κλείστηκε
€ 35.00
Ιδιωτική βόλτα με γόνδολα στη Βενετία
Τελεφερίκ • Βενετία

Ιδιωτική βόλτα με γόνδολα στη Βενετία

Κλείστε τώρα για σήμερα
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
★ 3.8 (162) • 1K+ κλείστηκε
€ 141.55
Εισιτήριο για το Παλάτι των Δόγηδων & τα Μουσεία του Αγίου Μάρκου
Μουσεία • Βενετία

Εισιτήριο για το Παλάτι των Δόγηδων & τα Μουσεία του Αγίου Μάρκου

Κλείστε τώρα για σήμερα
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
★ 3.1 (21) • 800+ κλείστηκε
€ 40.75
Εισιτήριο για το Καμπαναριό του Αγίου Μάρκου στη Βενετία
Ιστορικοί χώροι • Βενετία

Εισιτήριο για το Καμπαναριό του Αγίου Μάρκου στη Βενετία

Παράκαμψη της ουράς
Άμεση επιβεβαίωση
★ 3.9 (7) • 1K+ κλείστηκε
€ 23.75
€ 25.00
Venice Flex Pass: 2 -7 Αξιοθέατα & Περιηγήσεις
Πάσο αξιοθέατων • Βενετία

Venice Flex Pass: 2 -7 Αξιοθέατα & Περιηγήσεις

Κλείστε τώρα για αύριο
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
Νέα δραστηριότητα
Από € 69.90
Εισιτήριο για τη Βασιλική του Αγίου Μάρκου με είσοδο σε βασιλικές
Ιστορικοί χώροι • Βενετία

Εισιτήριο για τη Βασιλική του Αγίου Μάρκου με είσοδο σε βασιλικές

Άμεση επιβεβαίωση
€ 65.00
Εκδρομή στα νησιά Μουράνο, Μπουράνο και Τορτσέλλο από τη Βενετία
Klook's choice
Εκδρομές • Βενετία

Εκδρομή στα νησιά Μουράνο, Μπουράνο και Τορτσέλλο από τη Βενετία

Κλείστε τώρα για σήμερα
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.2 (45) • 1K+ κλείστηκε
Από € 30.00
Εκδρομή στα νησιά Μουράνο και Μπουράνο
Klook's choice
Εκδρομές • Από Βενετία

Εκδρομή στα νησιά Μουράνο και Μπουράνο

Κλείστε τώρα για σήμερα
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.2 (59) • 2K+ κλείστηκε
Από € 25.00
Παραδοσιακή Κοινή Βόλτα με Γόνδολα στη Βενετία
Υδάτινες δραστηριότητες • Βενετία

Παραδοσιακή Κοινή Βόλτα με Γόνδολα στη Βενετία

Κλείστε τώρα για σήμερα
Πρωινή αναχώρηση
Έως 3 ώρες
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
★ 3.8 (108) • 5K+ κλείστηκε
Από € 39.00
Είσοδος στην Όπερα La Fenice στη Βενετία
Μουσεία • Βενετία

Είσοδος στην Όπερα La Fenice στη Βενετία

Κλείστε τώρα για σήμερα
Παράκαμψη της ουράς
Άμεση επιβεβαίωση
★ 3.9 (15) • 2K+ κλείστηκε
€ 11.40
€ 12.00

Πού να μείνετε στο Scuola Grande di San Teodoro

B&B HOTEL Venezia Laguna
Ξενοδοχεία • Βενετία

B&B HOTEL Venezia Laguna

Άμεση επιβεβαίωση
Από € 88.78
Radisson Collection Hotel, Palazzo Nani Venice
Ξενοδοχεία • Βενετία

Radisson Collection Hotel, Palazzo Nani Venice

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.9 (128)
Από € 377.68
Venice Maggior Consiglio
Ξενοδοχεία • Βενετία

Venice Maggior Consiglio

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.5 (1,003)
Από € 150.65
Hotel Agli Artisti
Ξενοδοχεία • Βενετία

Hotel Agli Artisti

Άμεση επιβεβαίωση
★ 3.3 (657)
Από € 161.80
Hotel Palazzo Keller
Ξενοδοχεία • Βενετία

Hotel Palazzo Keller

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.9 (190)
Από € 231.70
Hyatt Centric Murano Venice
Ξενοδοχεία • Βενετία

Hyatt Centric Murano Venice

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.5 (993)
Από € 156.61
Royal San Marco Hotel
Ξενοδοχεία • Βενετία

Royal San Marco Hotel

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.0 (996)
Εξαντλήθηκε
Hotel Messner
Ξενοδοχεία • Βενετία

Hotel Messner

Άμεση επιβεβαίωση
Από € 71.72
The St. Regis Venice
Ξενοδοχεία • Βενετία

The St. Regis Venice

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.8 (97)
Εξαντλήθηκε
Hotel Arlecchino
Ξενοδοχεία • Βενετία

Hotel Arlecchino

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.5 (994)
Από € 173.25
Palazzo Odoni
Ξενοδοχεία • Βενετία

Palazzo Odoni

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.6 (492)
Από € 179.28
Antico Portego
Ξενοδοχεία • Βενετία

Antico Portego

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.6 (154)
Από € 122.61

Μεταφορά προς & από Scuola Grande di San Teodoro

Κάρτα Βαπορέτο Βενετίας
Σιδηροδρομικές κάρτες • Βενετία

Κάρτα Βαπορέτο Βενετίας

Κλείστε τώρα για σήμερα
Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.7 (246) • 10K+ κλείστηκε
Από € 9.50
5 έκπτωση
Εισιτήρια τρένου Μιλάνο προς Βενετία από Italo/Trenitalia
Εισιτήρια τρένου • Βενετία

Εισιτήρια τρένου Μιλάνο προς Βενετία από Italo/Trenitalia

Κλείστε τώρα για αύριο
Άμεση επιβεβαίωση
€ 20.00
Υδάτινο ταξί αεροδρομίου Μάρκο Πόλο
Τρένα & λεωφορεία αεροδρομίου • Βενετία

Υδάτινο ταξί αεροδρομίου Μάρκο Πόλο

Κλείστε τώρα για σήμερα
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
★ 5.0 (3) • 300+ κλείστηκε
Από € 39.00
5 έκπτωση
Αεροδρόμιο Μάρκο Πόλο - Βενετία με πλοίο της Alilaguna
Σιδηροδρομικές κάρτες • Βενετία

Αεροδρόμιο Μάρκο Πόλο - Βενετία με πλοίο της Alilaguna

Κλείστε τώρα για σήμερα
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.5 (10) • 1K+ κλείστηκε
Από € 18.00

Περισσότερα για εξερεύνηση

Είσοδος στις Τέσσερις Εποχές του Βιβάλντι στη Βενετία
Εκδηλώσεις & παραστάσεις • Βενετία

Είσοδος στις Τέσσερις Εποχές του Βιβάλντι στη Βενετία

Κλείστε τώρα για σήμερα
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.6 (49) • 2K+ κλείστηκε
Από € 35.00
Συναυλία των Interpreti Veneziani στην Εκκλησία του San Vidal στη Βενετία
Εκδηλώσεις & παραστάσεις • Βενετία

Συναυλία των Interpreti Veneziani στην Εκκλησία του San Vidal στη Βενετία

Κλείστε τώρα για σήμερα
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.8 (4) • 50+ κλείστηκε
€ 30.40
€ 32.00
Musica a Palazzo στο Palazzo Barbarigo Minotto στη Βενετία
Εκδηλώσεις & παραστάσεις • Βενετία

Musica a Palazzo στο Palazzo Barbarigo Minotto στη Βενετία

Κλείστε τώρα για σήμερα
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
€ 90.25
€ 95.00

Scuola Grande di San Teodoro Κριτικές

4.8 /5
27K+ κριτικές
Διαβάστε όλες τις κριτικές
Klook会員
9 Μαρ
Είναι απλά το καλύτερο!!!! Ένα αστέρι είναι αδύνατο!! Το μπλε κείμενο στο κουπόνι ήταν το σημείο συνάντησης!!! Εκεί, ανταλλάσσετε το κουπόνι σας με ένα εισιτήριο. Μετά, αφού διασχίσετε τη γέφυρα και πάτε στην αποβάθρα της γόνδολας δίπλα στο San Marco Vallaresso, θα υπάρχει κάποιος να σας καθοδηγήσει! Όλοι ήταν τόσο ευγενικοί! ( ; ; ) Μην πιστεύετε τις κριτικές με ένα αστέρι!!! Είναι το καλύτερο!!! 100 αστέρια!!! Έφτασα 10 λεπτά αργότερα, αλλά κατάφερα να απολαύσω την εμπειρία για 30 λεπτά! Όλοι ήταν τόσο ευγενικοί ♡!!!! Παρεμπιπτόντως, η δική μου ήταν στις 16:30, αλλά το ηλιοβασίλεμα ήταν πανέμορφο♡!!
Klook会員
3 Μαρ
Ευκολία κράτησης με την Klook: Ήταν εύκολο. Αν και χρειάστηκε να εμφανίσω έναν ξεχωριστό κωδικό QR από το voucher, μπόρεσα να απολαύσω την εμπειρία χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Παρόλο που η μέρα ήταν συννεφιασμένη, ήμουν ικανοποιημένος που είδα όμορφη θέα.
CHAU ********
26 Φεβ
Πριν επιβιβαστείτε στη γόνδολα, πρέπει να συγκεντρωθείτε στο καθορισμένο κέντρο εξυπηρέτησης πελατών για να ακούσετε τις οδηγίες του προσωπικού. Όταν έρθει η ώρα, ένας ξεναγός θα σας οδηγήσει στη γόνδολα. Η βόλτα με τη γόνδολα για να απολαύσετε το τοπίο κατά μήκος της διαδρομής έχει μια πολύ βενετσιάνικη ατμόσφαιρα.
2+
CHAU ********
26 Φεβ
Πρέπει να ακολουθήσετε τις οδηγίες για να εξαργυρώσετε τα εισιτήρια στην καθορισμένη τοποθεσία. Τα εισιτήρια του πλοίου είναι πολύ βολικά, καθώς τα εισιτήρια δύο ημερών επιτρέπουν απεριόριστες διαδρομές εντός 48 ωρών, εξοικονομώντας εντελώς χρόνο περπατήματος. Επιπλέον, μπορείτε να επισκεφθείτε νησιά όπως το Burano, το Murano και το Torcello, κάτι που αξίζει πολύ την αγορά.
2+
Klook会員
26 Φεβ
Το σημείο συνάντησης ήταν λίγο διαφορετικό από αυτό που εμφανιζόταν στην εφαρμογή, αλλά ένας γονδολιέρης που ήταν κοντά μας το υπέδειξε. Είμαι πολύ ικανοποιημένος που είδα πολλά τοπία που είναι ορατά μόνο από γόνδολα.
Li ***
24 Φεβ
Το θαλάσσιο λεωφορείο της Βενετίας είναι πολύ ακριβό, αγοράζοντας αυτό μπορείτε να εξοικονομήσετε πολλά! Αγόρασα το πάσο που περιλαμβάνει το λεωφορείο του αεροδρομίου και μπορούσα να το παραλάβω μόνος μου στο αεροδρόμιο, κάτι που ήταν πολύ βολικό!
Nima **********
24 Φεβ
Ωραία. Μπορείτε να εισέλθετε απευθείας. Υπάρχει ένας δωρεάν ηχητικός οδηγός για το Παλάτι των Δόγηδων που πρέπει να κατεβάσετε μόλις μπείτε στο Παλάτι. Υπάρχει επίσης Wi-Fi. Μπορεί να χρειαστούν περίπου 3 ώρες, και επίσης θα περπατήσετε στην περίφημη «Γέφυρα των Στεναγμών».
2+
Nima **********
24 Φεβ
Μπορείτε να εξαργυρώσετε εύκολα στις μηχανές ATV σαρώνοντας τον κωδικό QR. Επίσης, παρόλο που βάλαμε ημερομηνία, θα μπορούσαμε να το χρησιμοποιήσουμε και μία μέρα νωρίτερα. Η γραμμή 1 είναι η πιο συνιστώμενη (αλλά πολυσύχναστη).
1+

Δημοφιλή μέρη κοντά στο Scuola Grande di San Teodoro

100K+ επισκέπτες
103K+ επισκέπτες
103K+ επισκέπτες
208K+ επισκέπτες
169K+ επισκέπτες
161K+ επισκέπτες

Συχνές ερωτήσεις για το Scuola Grande di San Teodoro

Ποια είναι η καλύτερη στιγμή για να επισκεφθείτε τη Scuola Grande di San Teodoro στη Βενετία;

Πώς μπορώ να φτάσω στη Scuola Grande di San Teodoro στη Βενετία;

Τι πρέπει να γνωρίζω πριν επισκεφθώ τη Scuola Grande di San Teodoro για μια συναυλία;

Τι πρέπει να γνωρίζετε για το Scuola Grande di San Teodoro

Καλώς ήρθατε στη Scuola Grande di San Teodoro, ένα κρυμμένο διαμάντι που βρίσκεται στην καρδιά της Βενετίας και υπόσχεται ένα αξέχαστο ταξίδι στην ιστορία, τον πολιτισμό και τη μουσική. Ιδρύθηκε αρχικά από μια αδελφότητα εμπόρων και τεχνιτών, αυτό το θαύμα του 16ου αιώνα έχει εξελιχθεί με χάρη σε μια αίθουσα συναυλιών κύρους. Καθώς μπαίνετε σε αυτόν τον μαγευτικό χώρο, θα μεταφερθείτε πίσω στις πλούσιες μέρες της Βενετικής Δημοκρατίας, όπου η αρμονική συνύπαρξη ιστορίας και μουσικής ζωντανεύει. Η Scuola Grande di San Teodoro προσφέρει μια μοναδική πολιτιστική εμπειρία με παραστάσεις από τους I Musici Veneziani, προσκαλώντας σας να βυθιστείτε στη μεγαλοπρέπεια της πλούσιας καλλιτεχνικής κληρονομιάς της Βενετίας. Είτε είστε λάτρης της ιστορίας είτε λάτρης της μουσικής, αυτός ο σαγηνευτικός χώρος είναι ένας προορισμός που πρέπει να επισκεφτείτε για τους ταξιδιώτες που επιθυμούν να εξερευνήσουν τη διαχρονική γοητεία της Βενετίας.
Campo S. Salvador, 4810, 30124 Venezia VE, Italy

Αξιοσημείωτα Τοπόσημα και Αξιοθέατα που Πρέπει να Επισκεφθείτε

Salone Capitolare

Μπείτε στην καρδιά της βενετσιάνικης τέχνης στο Salone Capitolare, ένα αριστούργημα σχεδιασμένο από τον περίφημο Baldassare Longhena. Αυτή η μεγάλη αίθουσα είναι μια οπτική πανδαισία, παρουσιάζοντας μια συλλογή από εξαίσια έργα ζωγραφικής του 17ου και 18ου αιώνα από διάσημους καλλιτέχνες όπως οι Vassilacchi, Jacopo Palma il Giovane, Balestra και Bassano. Ως το κεντρικό κομμάτι της Scuola Grande di San Teodoro, το Salone Capitolare σας προσκαλεί να εξερευνήσετε τον πλούσιο καμβά της καλλιτεχνικής κληρονομιάς της Βενετίας σε ένα σκηνικό που είναι τόσο εμπνευσμένο όσο και τα έργα που φιλοξενεί.

Κύκλοι Συναυλιών από την Ορχήστρα I Musici Veneziani

Από το 1999, η Scuola Grande di San Teodoro είναι το περήφανο σπίτι της Ορχήστρας I Musici Veneziani, προσφέροντας μια μουσική εμπειρία που είναι κάτι περισσότερο από μαγευτική. Ελάτε στο κοινό για έναν από τους διάσημους κύκλους συναυλιών τους και αφήστε τις αρμονικές μελωδίες να σας μεταφέρουν σε μια άλλη εποχή. Αυτός ο ιστορικός χώρος, με την πλούσια ακουστική και την πολιτιστική σημασία, υπόσχεται να είναι ένα από τα σημαντικότερα σημεία της βενετσιάνικης περιπέτειάς σας, αφήνοντάς σας με αναμνήσεις μουσικής που αντηχούν πολύ μετά την τελευταία νότα.

Capitoline Hall

Ανακαλύψτε το Capitoline Hall, έναν εκπληκτικό χώρο διακοσμημένο με πολύτιμους πίνακες, συμπεριλαμβανομένης της σαγηνευτικής «Ευαγγελισμού» του Jacopo Palma il Giovane. Αυτή η αίθουσα δεν είναι μόνο μια οπτική απόλαυση, αλλά και ένα τέλειο σκηνικό για μια βραδιά κλασικής μουσικής. Καθώς κάθεστε μέσα στη μεγαλοπρέπεια της μπαρόκ αρχιτεκτονικής, αφήστε τις ζωντανές παραστάσεις από τους I Musici Veneziani να σας τυλίξουν σε έναν κόσμο όπου η τέχνη και η μουσική ενώνονται σε τέλεια αρμονία, δημιουργώντας μια αξέχαστη εμπειρία στην καρδιά της Βενετίας.

Πολιτισμός και Ιστορία

Η Scuola Grande di San Teodoro έχει μια πλούσια πολιτιστική και ιστορική σημασία, έχοντας υπηρετήσει διάφορους ρόλους σε όλη την ιστορία της, από φιλανθρωπικό ίδρυμα μέχρι κατάστημα αλεύρων, δημόσιο κοιτώνα, ακόμη και πολιτικό και εμπορικό μουσείο. Η εξέλιξή της αντικατοπτρίζει τη δυναμική ιστορία της Βενετίας και τη διαρκή δέσμευσή της στην τέχνη και τον πολιτισμό. Πήρε το όνομά της από τον Άγιο Θεόδωρο, η Scuola Grande di San Teodoro ήταν η έδρα της παλαιότερης αδελφότητας της Βενετίας, παίζοντας ζωτικό ρόλο στις θρησκευτικές πομπές και τα φιλανθρωπικά έργα σε όλη την ιστορία. Ο χώρος είναι στενά συνδεδεμένος με την κληρονομιά του Βιβάλντι, ο οποίος εκπαίδευε ορφανά κορίτσια εδώ, πολλά από τα οποία έγιναν διάσημοι μουσικοί. Αυτή η σύνδεση με το παρελθόν κάνει κάθε επίσκεψη μια εμπειρία ταξιδιού στο χρόνο.

Κλασική Μπαρόκ Αρχιτεκτονική

Χτισμένη στα τέλη του 16ου αιώνα, η Scuola Grande di San Teodoro είναι ένα εκπληκτικό παράδειγμα μπαρόκ αρχιτεκτονικής, επεκτάθηκε από διάσημους αρχιτέκτονες όπως οι Tommaso Contin και Antonio Sardi. Τα περίπλοκα σχέδια και το μεγαλειώδες στυλ είναι μια πανδαισία για τα μάτια, προσφέροντας μια ματιά στην καλλιτεχνική λαμπρότητα της εποχής.

Τοπική Κουζίνα

Κατά την επίσκεψή σας, αφεθείτε στις γαστρονομικές απολαύσεις της Βενετίας. Δοκιμάστε παραδοσιακά πιάτα όπως το ριζότο al nero di seppia (ριζότο με μελάνι σουπιάς) και το sarde in saor (γλυκόξινες σαρδέλες), που προσφέρουν μια γεύση από τις μοναδικές γεύσεις της περιοχής. Αυτά τα πιάτα είναι απαραίτητα για κάθε λάτρη του φαγητού που θέλει να γνωρίσει την αυθεντική βενετσιάνικη κουζίνα.