Pushin Ranch

★ 4.8 (11K+ anmeldelser) • 19K+ booket
Overblik
Ting at gøre
Hoteller

Pushin Ranch Billetter og ture

Taoyuan Zhongli: South Garden Resort Hotel - Spa & mad
Massage • Taoyuan

Taoyuan Zhongli: South Garden Resort Hotel - Spa & mad

Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.0 (10) • 200+ booket
S$ 52.95
Taoyuan | Yang Sheng Tian Xia Meridian Hall | Telefonisk reservation er nødvendig
Massage • Taoyuan

Taoyuan | Yang Sheng Tian Xia Meridian Hall | Telefonisk reservation er nødvendig

Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.9 (34) • 600+ booket
S$ 34.25
Yue Sen Internationale Sundhedscenter (Taoyuan Metro A22 Station)
Massage • Taoyuan

Yue Sen Internationale Sundhedscenter (Taoyuan Metro A22 Station)

Reservation i appen
Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
S$ 26.65
Taoyuan|Zhongli Togstation|Zulv vedligeholdelseshus|Massagekupon|Telefonisk reservation er påkrævet
Massage • Taoyuan

Taoyuan|Zhongli Togstation|Zulv vedligeholdelseshus|Massagekupon|Telefonisk reservation er påkrævet

Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.9 (77) • 1K+ booket
S$ 30.45
Taoyuan: Magic House SPA (ALLANEE SPA)
Massage • Taoyuan

Taoyuan: Magic House SPA (ALLANEE SPA)

Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.9 (32) • 100+ booket
S$ 24.25
Taoyuan Zhongli | 囍越Vietnamesisk Hårvask | Reservation er nødvendig per telefon
Massage • Taoyuan

Taoyuan Zhongli | 囍越Vietnamesisk Hårvask | Reservation er nødvendig per telefon

Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.6 (8) • 50+ booket
S$ 41.85
Taoyuan Yukids Island-billetter
Legepladser • Taoyuan

Taoyuan Yukids Island-billetter

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.7 (234) • 10K+ booket
S$ 19.45
Taoyuan: CAFE!N x DICKIES rundvisningsbillet til kaffe-turistfabrik
Ture • Taoyuan

Taoyuan: CAFE!N x DICKIES rundvisningsbillet til kaffe-turistfabrik

Op til 3 timer
Gratis annullering
★ 4.8 (6) • 800+ booket
S$ 13.35

Hvor skal man bo i Pushin Ranch

South Garden Hotels and Resorts
Hoteller • Taoyuan

South Garden Hotels and Resorts

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.6 (277) • 50+ booket
Fra S$ 204.39
Hotel Kuva Chateau
Hoteller • Taoyuan

Hotel Kuva Chateau

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.7 (1,928) • 300+ booket
Fra S$ 68.91
i hotel Zhongli
Hoteller • Taoyuan

i hotel Zhongli

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.9 (339) • 50+ booket
Fra S$ 94.17
Six Star Motel-Zhongli
Hoteller • Taoyuan

Six Star Motel-Zhongli

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.8 (242) • 50+ booket
Fra S$ 91.38
S$ 123.06
Hotel J Taoyuan
Hoteller • Taoyuan

Hotel J Taoyuan

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.6 (276)
Fra S$ 89.34
S$ 90.23
Le Midi Hotel Jungli
Hoteller • Taoyuan

Le Midi Hotel Jungli

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.8 (422)
Fra S$ 93.56
S$ 94.50
Lido Forestry Spa Resort
Hoteller • Taoyuan

Lido Forestry Spa Resort

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.3 (460) • 50+ booket
Fra S$ 68.23
S$ 68.91
Hotel MU
Hoteller • Taoyuan

Hotel MU

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.9 (936)
Fra S$ 94.68
S$ 95.64
Hotel IN
Hoteller • Taoyuan

Hotel IN

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.6 (620)
Fra S$ 105.99
S$ 107.18
Vogue Boutique Motel
Hoteller • Taoyuan

Vogue Boutique Motel

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 3.9 (79)
Fra S$ 72.81
Hub Hotel Taoyuan Zhongli
Hoteller • Taoyuan

Hub Hotel Taoyuan Zhongli

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.7 (300) • 50+ booket
Fra S$ 55.77
Xin She Hotel - Chungli
Hoteller • Taoyuan

Xin She Hotel - Chungli

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.4 (610)
Fra S$ 49.63

Mere at udforske

Kuva Chateau Hotel - Bountiful Vest Restaurant - Taoyuan
Mad og spisning • Taoyuan

Kuva Chateau Hotel - Bountiful Vest Restaurant - Taoyuan

Book nu til i dag
Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.7 (106) • 4K+ booket
S$ 26.19
S$ 30.35
Xiang Shi Tiantang - Taoyuan Zhongli-afdelingen
Mad og spisning • Taoyuan

Xiang Shi Tiantang - Taoyuan Zhongli-afdelingen

Gratis annullering
50+ booket
Fra S$ 33.45
South Garden Resort Hotel - Manor Restaurant - Taoyuan
Mad og spisning • Taoyuan

South Garden Resort Hotel - Manor Restaurant - Taoyuan

Book nu til i morgen
Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
100+ booket
S$ 36.19
S$ 47.20

Pushin Ranch Anmeldelser

4.8 /5
11K+ anmeldelser
Læs alle anmeldelser
CHUNG ******
21 juni
Meget komfortabelt, og sengen er kæmpestor, nok 200 cm, så man falder ikke ud, uanset hvordan man vender sig. Badekarret er også stort. Generelt er det meget rummeligt. Det ligger meget tæt på turistnatmarkedet, kun en kort gåtur derfra. Det er også tæt på metroen. Fremragende, jeg vil bo her igen næste gang.
黃 **
21 juni
Hotellet havde mange små aktiviteter, såsom bingo, balloner, popcorn og DIY-pirathatte. Vi var der tilfældigvis under Dragebådsfestivalen, hvor de afholdt en æggestående-konkurrence, hvilket børnene elskede. Alle medarbejdere var meget entusiastiske og venlige, og de var proaktive med at imødekomme gæsternes behov. Der var dog et par små mangler. Jeg boede på værelse 335, og bruserhovedet i loftet dryppede, hvilket uheldigvis gjorde mit tøj vådt. Der var også meget få stikkontakter på værelset, og en af dem var ved at falde ud. Jeg forventede at få en feedbackformular ved udtjekning, men det gjorde jeg ikke. Men alt i alt er det stadig et godt hotel.
2+
Hsu *********
22 juni
Beliggenheden er fantastisk, med masser af spisesteder i nærheden og tæt på stormagasiner. Lobbyen har en god internetcafé-stemning. Værelset er ikke særlig stort, men har alt, hvad man behøver, inklusive to computere. Det er en skam, at mange spil ikke er crackede, så man skal selv finde en løsning. Morgenmaden med en speciel hovedret er ret unik og god.
Yu *********
19 juni
Denne gang købte jeg "Old Beijing Scallion Pancakes" på det nærliggende marked til morgenmad. Værelset vender ud mod parken, og sengen er stadig stor og meget komfortabel. Det er det bedste valg til overnatning i Zhongli.
謝 **
16 juni
Et fremragende valg til forretningsrejser i Taoyuan, med nem adgang til transport og mange restauranter i nærheden. Under regntiden er det nemt at købe aftensmad uden at skulle køre for langt.
謝 **
16 juni
Jeg glemte min telefonoplader efter at have tjekket ud fra hotellet, og personalet opbevarede den sikkert og returnerede den proaktivt, da jeg tjekkede ind igen senere. Servicen var fremragende!
謝 **
16 juni
Vi blev opgraderet til et værelse med to queensize-senge, takket være hotellets fremragende service. Om aftenen tog vi til det nærliggende natmarked for at spise, en meget afslappende og behagelig aften.
謝 **
16 juni
Hotellet har fremragende faciliteter, herunder et fitnesscenter og en sauna. Det ligger tæt på motorvejen, så man hurtigt kan komme nord- eller sydpå, hvilket gør transporten meget bekvem.

Populære steder i nærheden af Pushin Ranch

2M+ besøgende
2M+ besøgende
2M+ besøgende
26K+ besøgende

Ofte stillede spørgsmål om Pushin Ranch

Hvornår er det bedste tidspunkt at besøge Pushin Ranch i Taiwan?

Hvilke transportmuligheder er der for at nå Pushin Ranch i Taiwan?

Hvilke rejseråd har du til at besøge Pushin Ranch i Taiwan?

Hvad du bør vide om Pushin Ranch

Beliggende i Taiwans maleriske landskaber tilbyder Pushin Ranch en fredfyldt flugt for rejsende, der søger ro og naturskønhed. Denne charmerende destination er perfekt for dem, der ønsker at slappe af blandt frodig grøn natur og betagende udsigter, hvilket gør det til et must-besøg for naturelskere og fredssøgende.
No. 439, Section 1, Youshi Rd, Yangmei District, Taoyuan City, Taiwan 32659

Bemærkelsesværdige seværdigheder og must-sees

Naturskønne Udsigter

Velkommen til Pushin Ranch, hvor naturens lærred udfolder sig for dine øjne! Vores Naturskønne Udsigter byder på betagende panoramaer af det frodige landskab, hvilket gør det til et paradis for fotografer og naturelskere. Fang essensen af ro, mens du fordyber dig i den fredfyldte skønhed, der omgiver dig. Uanset om du er her for at tage det perfekte billede eller blot for at nyde landskabets pragt, lover udsigterne på Pushin Ranch en uforglemmelig oplevelse.

Kultur og Historie

Pushin Ranch handler ikke kun om naturskønhed; det har også kulturel betydning. Besøgende kan udforske de lokale traditioner og historiske vartegn, der giver et indblik i områdets rige arv.

Lokalt Køkken

Mens du besøger Pushin Ranch, kan du nyde de lokale kulinariske lækkerier. Området er kendt for sine unikke smagsoplevelser og traditionelle retter, der er en fryd for smagsløgene. Gå ikke glip af muligheden for at smage disse autentiske taiwanske måltider.