Rottnest Island

★ 4.7 (2K+ ressenyes) • 6K+ reservat
Visió general
Coses per fer
Hotels

Entrades i visites guiades a Rottnest Island

Trasllats en ferri a l'illa de Rottnest
Creuers • Perth

Trasllats en ferri a l'illa de Rottnest

Reserva ara per a demà
Sortida al matí
Cancel·lació gratuïta
4.7 / 5
(401) • 10K+ reservat
€ 41.19
Experiència a l'illa de Rottnest amb trasllat en ferri i recorregut per l'illa
Tours • Perth

Experiència a l'illa de Rottnest amb trasllat en ferri i recorregut per l'illa

Reserva ara per a demà
Cancel·lació gratuïta
Confirmació immediata
4.6 / 5
(116) • 3K+ reservat
€ 100.49
Excursió en autobús i tren per la Gran Illa de Rottnest
Klook's choice
Tours • Perth

Excursió en autobús i tren per la Gran Illa de Rottnest

Reserva ara per a demà
Cancel·lació gratuïta
Confirmació immediata
4.5 / 5
(66) • 1K+ reservat
Des de
€ 85.40
Excursió en ferri i bicicleta d'un dia a l'illa de Rottnest
Activitats a l'aire lliure i esports • Perth

Excursió en ferri i bicicleta d'un dia a l'illa de Rottnest

Reserva ara per a demà
Sortida al matí
7+ hores
4.8 / 5
(34) • 1K+ reservat
€ 87.19
Excursió d'un dia a l'illa de Rottnest des de Hillarys
Activitats a l'aire lliure i esports • Perth

Excursió d'un dia a l'illa de Rottnest des de Hillarys

Sortida al matí
7+ hores
Cancel·lació gratuïta
4.7 / 5
(82) • 2K+ reservat
€ 65.25
Excursió de 2 hores amb tren i túnel per Oliver Hill des de l'illa de Rottnest
Tours • Perth

Excursió de 2 hores amb tren i túnel per Oliver Hill des de l'illa de Rottnest

Reserva ara per a demà
Cancel·lació gratuïta
Confirmació immediata
4.5 / 5
(18) • 300+ reservat
Des de
€ 28.70
Experiència de paracaigudisme tàndem a l'illa de Rottnest
Activitats a l'aire lliure i esports • Perth

Experiència de paracaigudisme tàndem a l'illa de Rottnest

Fins a 3 hores
Cancel·lació gratuïta
Confirmació immediata
4.9 / 5
(124) • 2K+ reservat
Des de
€ 308.79
Experiència d'observació de balenes des de Perth
Activitats a l'aire lliure i esports • Fremantle

Experiència d'observació de balenes des de Perth

Estacional
Reserva ara per a demà
Sortida al matí
4.8 / 5
(106) • 2K+ reservat
Des de
€ 68.49
Excursió guiada en Segway per l'illa de Rottnest des de Perth
Tours • Perth

Excursió guiada en Segway per l'illa de Rottnest des de Perth

Reserva ara per a demà
Grup petit
Cancel·lació gratuïta
4.6 / 5
(8) • 300+ reservat
Des de
€ 70.35
Rottnest Island Nature & Historical Tour
Tours • Perth

Rottnest Island Nature & Historical Tour

Cancel·lació gratuïta
Confirmació immediata
€ 28.70
Klook Pass Perth
Passis per a atraccions • Perth

Klook Pass Perth

Cancel·lació gratuïta
Confirmació immediata
4.7 / 5
(162) • 8K+ reservat
€ 36.19
Venda al detall: € 46.19
Creuer de luxe amb marisc a l'illa de Rottnest
Creuers • Perth

Creuer de luxe amb marisc a l'illa de Rottnest

3-5 hores
Cancel·lació gratuïta
Confirmació immediata
5.0 / 5
(6) • 200+ reservat
€ 202.55

Més per explorar

Discovery Resorts - Rottnest Island
Hotels • Perth

Discovery Resorts - Rottnest Island

Confirmació immediata
4.6 / 5
(527)
Des de
€ 270.59
Bitllet de ferri a l'illa de Rottnest des de Perth o Fremantle
Ferries • Fremantle

Bitllet de ferri a l'illa de Rottnest des de Perth o Fremantle

Reserva ara per a demà
Cancel·lació gratuïta
Confirmació immediata
4.6 / 5
(342) • 10K+ reservat
Des de
€ 41.19
Perth|Trasllat privat a l'aeroport Rottnest Island
Trasllats privats a l'aeroport • Perth

Perth|Trasllat privat a l'aeroport Rottnest Island

Èxit de vendes
Confirmació immediata
Des de
€ 700.95

Ressenyes de Rottnest Island

Lam *******
2026-10-01 02:15:27
Fantàstic 5.0
Very easy to exchange the ticket, staff was helpful to change the time of the return ticket. The island itself was fantastic, a must go. The view around the island was amazing. Quokkas were so cute~~
Klook User
2026-04-29 22:39:11
Fantàstic 5.0
Recorregut informatiu per part de la tripulació del ferri que va recórrer l'illa en un autobús cobrint els principals llocs. Ben organitzat. M'hauria agradat visitar els fars i algunes parades del recorregut, però el temps era bastant dolent aquell dia.
Win *
2026-05-24 20:48:06
Fantàstic 5.0
Reservar l'excursió va ser senzill i sense complicacions. Quan arribeu a la terminal del ferri, només heu de mostrar el vostre bitllet a la tripulació. Després d'aterrar a l'illa de Rottnest, podeu recollir la vostra bicicleta de lloguer a la terminal només dient el vostre nom. D'aquesta manera, us estalvieu les llargues cues i la molèstia de llogar una bicicleta a la botiga. Anar en bicicleta per l'illa de Rottnest és una manera fantàstica i saludable de descobrir els impressionants paisatges de l'illa, ja que podeu aturar-vos on vulgueu i les carreteres són molt aptes per a bicicletes. A més, és una autèntica delícia veure els adorables quokkas! Tot i que el temps no va ser el més assolellat, va ser un passeig agradable sense suar.
Tan ******
2026-09-08 13:26:58
Fantàstic 5.0
Feeling my heart race from 15,000 feet. I truly love this world. Safety: The instructors are very professional 💕 and made me feel completely at ease. Location: Absolutely beautiful, with stunning views from 15,000 feet.
Shi ********
2026-08-04 12:31:42
Fantàstic 5.0
We had a fantastic day on the Rottnest Island Grand Island Tour! The guides were friendly and knowledgeable, the scenery was breathtaking, and seeing the quokkas up close was a real highlight. The tour was well organised and covered the island's history, beautiful beaches, and key attractions. A great way to experience Rottnest in a single day. Highly recommended!
Mohammad ************
2026-05-16 06:15:57
Fantàstic 5.0
Va ser un viatge increïble. Ens vam fer algunes fotos al port, i després vam veure la balena a la part superior del vaixell, cosa que va ser sorprenent. Després vam fer algunes passejades en bicicleta per l'illa, observant vistes precioses i interactuant amb un quokka abans de tornar. En general, va ser un viatge fantàstic. Moltes gràcies.
EE *******
2026-09-05 03:24:09
Fantàstic 5.0
I was thinking about taking either this one or the cheaper one that departs in Hillarys. Glad I booked this one. The boat was very comfortable. Crews were all super nice. Saw a young humpback whale. Best season is mid Sept-mid Oct.
Klook会員
2026-04-30 02:56:17
Fantàstic 5.0
I purchased a pass that allowed me to choose three activities from many options. Considering the individual prices, it felt like a good deal. I think it's very convenient and cost-effective if you choose a pass after deciding what you want to do. I selected the three options shown in the picture. Ease of redemption: It was straightforward.
Shao *****
2026-08-29 05:04:41
Fantàstic 5.0
El nostre guia Li és un guia fantàstic. Té molts coneixements i és molt servicial. Recomanem molt viatjar per Perth amb ell.

Llocs populars a prop de Rottnest Island

11K+ visitants
17K+ visitants
41K+ visitants

Preguntes freqüents sobre Rottnest Island

Quin és el millor moment per visitar l'illa de Rottnest?

Com puc arribar a Rottnest Island i quin transport hi ha disponible?

Què he de tenir en compte quan visiti l'illa Rottnest?

Què cal saber sobre Rottnest Island

Benvingut a l'illa de Rottnest, una joia impressionant a un curt trajecte en ferri des de Fremantle o Perth. Coneguda com a Wadjemup per al poble Whadjuk Noongar, aquest paradís verge es troba a només 18 quilòmetres de la costa d'Austràlia Occidental. Afectuosament anomenada 'Rotto', l'illa ofereix una combinació única de bellesa natural, rica història i vida salvatge vibrant, cosa que la converteix en una destinació de visita obligada per als viatgers. Tant si busqueu aventura, relaxació o una immersió profunda en el passat de l'illa, l'illa de Rottnest promet una experiència inoblidable. Amb les seves platges verges, el seu fascinant patrimoni cultural i la seva fauna única, 'Rotto' és la destinació perfecta per a famílies, grups, parelles i aventurers solitaris. Tant si voleu nedar, fer snorkel, fer senderisme, anar en bicicleta o simplement relaxar-vos a la sorra, l'illa de Rottnest ofereix alguna cosa per a tothom.
Rottnest Island, Rottnest Island, Geordie Bay, City of Cockburn, Western Australia, Australia

Llocs d'interès notables i llocs d'interès imperdibles

Trobades amb quokkas

Prepareu-vos per conèixer els habitants més encantadors de l'illa, els quokkas! Coneguts pel seu comportament amable i els seus somriures irresistibles, aquests adorables marsupials sovint són anomenats els 'animals més feliços del món'. Una visita a l'illa de Rottnest no estaria completa sense fer-se una selfie amb aquestes criatures fotogèniques. Tant si sou un entusiasta de la vida salvatge com si només busqueu una experiència única, les trobades amb quokkas us deixaran un somriure d'orella a orella.

La Conca

Submergiu-vos al paradís a The Basin, un dels llocs de natació més estimats de l'illa de Rottnest. Amb les seves aigües cristal·lines i les seves sorres blanques i verges, aquesta piscina natural és perfecta per fer snorkel, nedar o simplement prendre el sol. Tant si sou un nedador àvid com si només voleu relaxar-vos a la vora del mar, The Basin ofereix un tros de cel per a tots els amants de la platja.

Far de Wadjemup

Feu un pas enrere en el temps i gaudiu d'unes vistes impressionants al far de Wadjemup. Aquesta estructura icònica no només ofereix vistes panoràmiques de l'illa de Rottnest i el vast oceà Índic, sinó que també ofereix una visió fascinant de la història marítima de l'illa. Pugeu al cim i deixeu que l'extens paisatge captivi els vostres sentits, cosa que el converteix en una visita obligada per als amants de la història i la natura.

Significat cultural

L'illa de Rottnest, coneguda com a Wadjemup per al poble Whadjuk Noongar, té una profunda importància cultural i històrica. Històricament, va ser un lloc d'empresonament injust per a homes i nois aborígens. Avui, l'illa ret homenatge a la seva memòria i reconeix la connexió perdurable del poble Whadjuk Noongar amb aquesta terra.

Cuina local

Gaudiu de les delícies culinàries de l'illa, amb marisc acabat de pescar i productes locals. Els plats que no us podeu perdre inclouen la famosa llagosta de l'illa de Rottnest i les llagostes de roca occidentals. Amb una àmplia gamma d'opcions gastronòmiques, des de cafeteries informals fins a restaurants més formals, hi ha alguna cosa per satisfer tots els paladars. No perdeu l'oportunitat de gaudir d'aquests sabors únics als excel·lents restaurants de l'illa.

Cultura i història

L'illa de Rottnest té un ric tapís cultural i històric. Separada del continent fa uns 7.000 anys, ha estat un lloc d'activitat humana durant almenys 30.000 anys. L'exploració europea va començar al segle XVII, i l'illa ha tingut diversos papers, inclòs el de presó per a persones aborígens i un lloc militar. Avui en dia, molts edificis d'època colonial romanen, oferint als visitants una visió fascinant del seu passat històric.

Patrimoni cultural

L'illa de Rottnest compta amb un ric patrimoni cultural, amb llocs d'interès històric i històries que es remunten al seu primer assentament. Descobriu el passat de l'illa a través dels seus llocs ben conservats i visites informatives, que ofereixen una comprensió més profunda de la seva història única.