Namhansanseong Fortress Temporary Palace

★ 4.9 (9K+ ревюта) • 208K+ резервиран
Общ преглед
Неща за правене
Хотели

Namhansanseong Fortress Temporary Palace Билети и Турове

Билети за аквариум Lotte World
Лятна оферта
Зоологически градини и аквариуми • Сеул

Билети за аквариум Lotte World

Резервирайте сега за днес
Незабавно потвърждение
★ 4.7 (1,223) • 50K+ резервиран
₹ 1,507
₹ 2,014
34 отстъпка
УЛТРА ЛОТЕ ТУР (Lotte Duty Free, Lotte World, Seoul Sky, Аквариум)
Klook's choice
Турове • Сеул

УЛТРА ЛОТЕ ТУР (Lotte Duty Free, Lotte World, Seoul Sky, Аквариум)

Резервирайте сега за утре
Безплатно анулиране
Незабавно потвърждение
★ 4.6 (81) • 2K+ резервиран
От ₹ 1,587
Изживяване под наем на корейска училищна униформа Lotte World Ehwa
Културни преживявания • Сеул

Изживяване под наем на корейска училищна униформа Lotte World Ehwa

Резервирайте сега за утре
Безплатно анулиране
Незабавно потвърждение
★ 4.6 (1,144) • 40K+ резервиран
От ₹ 1,190
K-pop танцово изживяване в Сеул (танцов клас + незабравимо видео)
Културни преживявания • Сеул

K-pop танцово изживяване в Сеул (танцов клас + незабравимо видео)

Резервирайте сега за утре
До 3 часа
Безплатно анулиране
Незабавно потвърждение
★ 5.0 (29) • 100+ резервиран
От ₹ 3,045
Южна Корея Сеул Училищна униформа под наем Jamsil Главен магазин Lotte World
Културни преживявания • Сеул

Южна Корея Сеул Училищна униформа под наем Jamsil Главен магазин Lotte World

Резервирайте сега за утре
Безплатно анулиране
Незабавно потвърждение
★ 4.6 (147) • 7K+ резервиран
₹ 1,160
Еднодневен курс по рисуване на Seoul Acrylics в Сеул
Културни преживявания • Сеул

Еднодневен курс по рисуване на Seoul Acrylics в Сеул

До 3 часа
Безплатно анулиране
Незабавно потвърждение
★ 5.0 (4)
₹ 3,814
Тренировка във фитнеса с корейския треньор Джей
Открити и спортни дейности • Сеул

Тренировка във фитнеса с корейския треньор Джей

Резервирайте сега за утре
Отпътуване следобед
До 3 часа
Частна група
Безплатно анулиране
Незабавно потвърждение
₹ 4,882
Сеулска бирена надпревара: Вечерен джогинг и бирено изживяване
Открити и спортни дейности • Сеул

Сеулска бирена надпревара: Вечерен джогинг и бирено изживяване

Вечерно заминаване
До 3 часа
Безплатно анулиране
₹ 3,255
LAoC Jamsil: Клас за създаване на авторски парфюми във винтидж студио
Културни преживявания • Сеул

LAoC Jamsil: Клас за създаване на авторски парфюми във винтидж студио

Резервирайте сега за утре
Безплатно анулиране
От ₹ 3,255
K-Pop Trails: JYP Entertainment
Турове • Сеул

K-Pop Trails: JYP Entertainment

Безплатно анулиране
₹ 8,239
Dolby Atmos Частно кино с K-Snacks [Сеул Джамсил]
Сеул

Dolby Atmos Частно кино с K-Snacks [Сеул Джамсил]

Частна група
Безплатно анулиране
Нова дейност
₹ 3,255
Класическа Хата Йога и преживяване с разговор за чай Пуер в Сеул
Открити и спортни дейности • Сеул

Класическа Хата Йога и преживяване с разговор за чай Пуер в Сеул

До 3 часа
Безплатно анулиране
Незабавно потвърждение
₹ 2,014

Къде да отседнете в Namhansanseong Fortress Temporary Palace

Sofitel Ambassador Seoul Hotel & Serviced Residences
Хотели • Сеул

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Sofitel Ambassador Seoul Hotel & Serviced Residences

Незабавно потвърждение
★ 4.7 (899)
От ₹ 24,570.67
Jamsil Delight Hotel
Хотели • Сеул

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Jamsil Delight Hotel

Незабавно потвърждение
★ 4.7 (301)
От ₹ 5,414.17
Hotel ParkHabio
Хотели • Сеул

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Hotel ParkHabio

Незабавно потвърждение
★ 4.0 (860)
От ₹ 1,153.49
₹ 1,164.85
SIGNIEL Seoul
Хотели • Сеул

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png SIGNIEL Seoul

Незабавно потвърждение
★ 4.8 (1,003)
От ₹ 36,795.87
₹ 40,174.86
Vine Hotel
Хотели • Кьонги-до

Vine Hotel

Незабавно потвърждение
★ 4.2 (341)
От ₹ 5,186.26
Hotel Lake
Хотели • Сеул

Hotel Lake

Незабавно потвърждение
★ 4.2 (214)
От ₹ 8,543.15
Jamsil STAY 509
Хотели • Сеул

Jamsil STAY 509

Незабавно потвърждение
★ 4.2 (61)
От ₹ 4,686.73
₹ 4,733.90
Hotel The Castle Jamsil
Хотели • Сеул

Hotel The Castle Jamsil

Незабавно потвърждение
★ 4.2 (217)
От ₹ 6,715.39
₹ 7,372.62
Seoul Olympic Parktel
Хотели • Сеул

Seoul Olympic Parktel

Незабавно потвърждение
★ 4.4 (1,002)
От ₹ 7,661.47
₹ 7,738.18
Wirye Militopiahotel By Marine
Хотели • Кьонги-до

Wirye Militopiahotel By Marine

Незабавно потвърждение
★ 4.3 (314)
От ₹ 5,004.73
Songpa Boutique Hotel XYM
Хотели • Сеул

Songpa Boutique Hotel XYM

Незабавно потвърждение
★ 3.9 (79)
От ₹ 5,731.09
Jamsil Orosie Hotel
Хотели • Сеул

Jamsil Orosie Hotel

Незабавно потвърждение
★ 4.6 (107)
От ₹ 8,510.95

Namhansanseong Fortress Temporary Palace Отзиви

4.9 /5
9K+ отзива
Прочетете всички отзиви
Klook User
Д фев
Красива аквариумна презентация с много морски живот! Голям е, но същевременно уютен. Морските създания изглеждат щастливи и живеят добър живот. 😀
1+
Klook User
Д фев
Невероятен персонал. Любезността и отличното обслужване на клиенти са високо ценени. Ще се върна със семейството си. Благодаря ви, Сора и останалата част от екипа!!! ☺️
Chris ****
Д фев
Прекарах си страхотно в хотела. Хотелът е близо до алеята за хранене. Проблемът обаче е местоположението, тъй като е доста далеч от метрото.
Chris ****
Д фев
Престоят в хотела беше страхотно преживяване, персоналът на име Джин беше много отзивчив и любезен, но не и останалите. Доста е далеч от автобуса за летището. Но преживяването е страхотно.
YY *
Д фев
Аквариумът е по-голям от очакваното и има разнообразен морски живот. Най-впечатляваща е сесията за хранене на рибите, която е много интерактивна и не е скъпа. Децата много се забавляваха.
2+
Doud ***
Д фев
Прекрасен аквариум, с много видове за разглеждане. Белугата беше великолепна. Много приятна дейност е да си направите калъф за телефон точно до аквариума на белугата и акулите.
Roxane *****************
Д фев
Малко е скъпо, но аквариумът е наистина хубав и си заслужава! Беше супер лесно да се влезе с билетите от Klook!
1+
Huang *******
Д фев
Купих Seoul Pass, който включва опция за аквариум. Удобен е за ползване, не е нужно да сменяте билети, а можете директно да сканирате QR кода за вход.

Популярни места близо до Namhansanseong Fortress Temporary Palace

1M+ посетители
1M+ посетители
1M+ посетители
1M+ посетители
29K+ посетители
29K+ посетители
29K+ посетители
29K+ посетители
1M+ посетители
77K+ посетители

Често задавани въпроси за Namhansanseong Fortress Temporary Palace

Кога е най-доброто време да посетите Временния дворец на крепостта Намхансансеонг в провинция Кьонги-до?

Как мога да стигна до Временния дворец на крепостта Намхансансеонг в провинция Кьонги-до?

Какво трябва да обмисля, когато планирам посещение на Временния дворец на крепостта Намхансансон?

Има ли заведения за хранене близо до Временния дворец на крепостта Намхансансон?

Какво трябва да знаете за Namhansanseong Fortress Temporary Palace

Сгушен сред живописните пейзажи на провинция Кьонги-до, Временният дворец на крепостта Намхансансон е завладяваща дестинация, която привлича както ентусиастите по история, така и любителите на природата. Като обект на световното наследство на ЮНЕСКО, тази историческа крепост предлага уникален поглед към богатата културна история на Корея и стратегическата изобретателност на династията Чосон. Във внушителните стени на крепостта Намхансансон, Временният дворец е свидетелство за устойчивостта и находчивостта на корейските владетели в миналото. Той е служил като убежище за кралете по време на чуждестранна агресия, съчетавайки правителствени и духовни съоръжения в хармонична обстановка. Независимо дали искате да проучите величието на кралското минало на Корея, или просто търсите спокойно бягство, Дворецът за спешни случаи Намхансансон обещава незабравимо пътешествие във времето, което го прави задължителна дестинация в живописния регион Гуанджу-си на провинция Кьонги-до, Южна Корея.
784-29 Namhansanseong-ro, Namhansanseong-myeon, Gwangju-si, Gyeonggi-do, South Korea

Забележителни забележителности и места, които трябва да посетите

Крепостта Намхансансон

Влезте в свят на история и устойчивост в крепостта Намхансансон, чудо на древното строителство, което е издържало изпитанието на времето. Тази крепост, никога не завладяна, се издига гордо сред буйната зеленина на планината Намхан, предлагайки на посетителите възможност да се разходят по нейните прочути стени и да си представят стратегическите отбрани, които някога са защитавали кралството. С панорамни гледки и спокойно бягство от шума и суетата на градския живот, тя е задължителна за посещение както за любителите на историята, така и за любителите на природата.

Реконструирана тронна зала

Пътувайте назад във времето в реконструираната тронна зала, където величието на кралските церемонии и управление оживява. Прецизно възстановена след обширни разкопки, тази зала показва открити артефакти, включително масивна покривна плочка, които говорят много за нейното историческо значение. Това е завладяващ поглед в миналото, предлагащ прозорец към разкоша и авторитета на владетелите от онази епоха.

Кралско родово светилище (Джуаджеон)

Потопете се в свещените традиции на миналото в Кралското родово светилище, или Джуаджеон, в рамките на Спешния дворец Намхансансон. Този уникален обект подчертава ролята на двореца като временна столица, където са се провеждали кралски ритуали и церемонии по време на кризи. Това е дълбоко преживяване, което подчертава духовното и културно значение на двореца в корейската история.

Културно и историческо значение

Временният дворец на крепостта Намхансансон е съкровищница на културно и историческо богатство. Първоначално построен в началото на 17-ти век, той е служил като отбранителна крепост и временна кралска резиденция по време на национални кризи. Този обект на световното наследство на ЮНЕСКО не е просто кралско жилище; той също така помещава кралско родово светилище и олтари, посветени на боговете на земята и зърното, демонстрирайки дълбоките духовни практики на династията Чосон. Ролята на двореца като убежище за крал Инджо по време на нашествието на манджурите и използването му от последващите крале на Чосон допълнително подчертават неговото значение в кралското наследство на Корея.

Естествена красота

Отвъд историческата си привлекателност, крепостта Намхансансон е убежище на естествена красота. Посетителите могат да се потопят в спокойната обстановка, с добре поддържани пътеки, които се вият през буйна зеленина. Спиращите дъха гледки от крепостта предлагат идеален фон за размисъл и изследване, което я прави задължителна дестинация за любителите на природата и любителите на историята.

Исторически събития

Временният дворец на крепостта Намхансансон е вписан в историята заради ключовата си роля по време на нашествието на манджурите през 1636 г. Именно тук крал Инджо и неговите сили смело се отбраняват в продължение на 47 дни, което е доказателство за стратегическото значение на двореца и устойчивостта на неговите защитници. Това значимо събитие е връхна точка в прочутото минало на двореца, предлагайки на посетителите поглед към определящ момент в корейската история.