Vietnam e-visumservice för internationella turister

Vietnam eVisa-tjänst & Fast track för internationella turister
4.7 / 5
534 recensioner
10K+ bokad
Ho Chi Minh-staden
Spara till önskelista
Automatiskt översatt för enklare läsning.Visa original
  • Bekväm onlineansökningsprocess
  • Eliminerar behovet av att besöka en ambassad eller ett konsulat för visumansökan
  • Du behöver inte oroa dig för den komplicerade processen eftersom vår professionella agent tar hand om din ansökan från början Denna tjänst gäller endast för icke-vietnamesiska turister

Paketalternativ

Välj alternativ Rensa alla

Behandlingstid

7 arbetsdagar

2 arbetsdagar

3 arbetsdagar

4 timmar

2 timmar

1 timme

Plats

Hanoi: Noi Bai internationella flygplats (HAN)

Phu Quoc internationella flygplats (PQC)

Nha Trang: Cam Ranhs internationella flygplats (CXR)

Ho Chi Minh: Tan Son Nhats internationella flygplats (SGN)

Da Nang International Airport (DAD)

Paketalternativ

Visum för enkel inresa

Visum för flera inresor

Längd på vistelsen

30 dagar

90 dagar

Antal

kr 396

Fyll i alla obligatoriska fält för att fortsätta

Vad du kan förvänta dig

Välkommen till Vietnam eVisa, din smidiga väg till att utforska de livfulla underverken i denna sydostasiatiska pärla. Med Vietnam e-visumtjänst hjälper vår operatör dig med den elektroniska ansökningsprocessen, vilket eliminerar besväret med traditionella pappersansökningar och besök på ambassaden. Säg adjö till långa köer och pappersarbete – upplev enkelheten och effektiviteten med Vietnam e-visum för ditt nästa äventyr i detta förtrollande land. Friskrivningsklausul: Klook eller operatören av e-visumtjänsten ansvarar inte för beslut relaterade till utfärdande och avslag av e-visum från vietnamesiska immigrationsmyndigheten.

Bra att veta

  • Om du inte har blivit kontaktad av en operatör inom 24 timmar efter bokningen, kontrollera din skräppostmapp och kontakta vid behov kundsupport med dina bokningsuppgifter.
  • Efter bokning kan ingen avbokning, återbetalning eller ändring göras under några omständigheter.

Plats

Kontakta oss

Har du en fråga om den här aktiviteten? Fråga oss i vår livechatt!

Recensioner

4.7 / 5
Fantastiskt
534 recensioner
Sortera efter:
Filtrera efter:
Alla Med foton Endast engelska
Granska för: Hanoi: Noi Bai internationella flygplats (HAN) · Visum för enkel inresa · 30 dagar · 2 arbetsdagar

Hon är FANTASTISK, tveka inte att boka med henne och lita bara på processen… Jag såg så många bra recensioner att jag nästan trodde det var en bluff, men jag hade inget annat val eftersom de andra byråerna inte svarade mig och mina kort inte fungerade på den officiella webbplatsen, så jag var tvungen att prova henne och det var det bästa beslutet någonsin!!!

Visa original (översatt recension)
Hjälpsam
Granska för: Ho Chi Minh: Tan Son Nhats internationella flygplats (SGN) · Visum för enkel inresa · 30 dagar · 7 arbetsdagar

Så enkel att använda, betalade bara för den och skickade all nödvändig information och fick tillbaka den inom en vecka, och den fungerade perfekt när den kom fram.

Visa original (översatt recension)
Hjälpsam
Granska för: Ho Chi Minh: Tan Son Nhats internationella flygplats (SGN) · Visum för enkel inresa · 30 dagar · 4 timmar

Dagen före avresa (söndag) när jag gjorde en onlineincheckning upptäckte jag plötsligt att utgångsdatumet för passet i mitt e-visum var felaktigt, och det gick inte längre att ändra. Som tur var gick flyget klockan 16:20 på måndagen, så jag ansökte omedelbart om ett 4-timmars expressvisum och fick det nya visumet före klockan 1 på eftermiddagen Hong Kong-tid. Hela processen skedde via WhatsApp, det gick superbt snabbt och kändes tryggt. Nästa gång betalar jag hellre lite extra för att låta någon annan ordna visumet 🤣

Visa original (översatt recension)
Hjälpsam
Granska för: Da Nang International Airport (DAD) · Visum för enkel inresa · 30 dagar · 7 arbetsdagar

Efter att ha försökt i ungefär 10 gånger att ansöka om ett vietnamesiskt e-visum på egen hand gav jag upp och bad Gemini AI om hjälp. Jag hänvisades till Klook. Efter att jag skickat in ett bra foto av mitt amerikanska pass var behandlingstiden mindre än 7 dagar för 45 dollar.

Visa original (översatt recension)
Hjälpsam
Granska för: Hanoi: Noi Bai internationella flygplats (HAN) · Visum för enkel inresa · 30 dagar · 2 arbetsdagar

Jag misslyckades med att skaffa ett e-visum via den officiella webbplatsen efter flera försök. Jag bestämde mig för att skaffa det via en byrå eftersom jag redan hade bokat flyget. Jag fick mitt visum på exakt 2 dagar. Tack så mycket.

Visa original (översatt recension)
Hjälpsam
Granska för: Ho Chi Minh: Tan Son Nhats internationella flygplats (SGN) · Visum för enkel inresa · 30 dagar · 7 arbetsdagar

Koordinatorn är mycket duktig på att hantera alla kravdetaljer korrekt. Hon var mycket bra.

Visa original (översatt recension)
Hjälpsam
Granska för: Ho Chi Minh: Tan Son Nhats internationella flygplats (SGN) · Visum för enkel inresa · 30 dagar · 2 arbetsdagar

Jag köpte 2 dagars expressleverans och fick den till och med tidigare, vilket gjorde att jag kunde skriva ut den i förväg här i Taiwan. Vilken positiv överraskning, jag trodde faktiskt inte att jag skulle hinna i tid.

Visa original (översatt recension)
Hjälpsam
Granska för: Hanoi: Noi Bai internationella flygplats (HAN) · Visum för enkel inresa · 30 dagar · 4 timmar

De är supertillmötesgående och transparenta. De återbetalade pengarna eftersom de inte kunde behandla vårt e-visum då vi köpte det i sista minuten. Åtminstone erbjöd de återbetalning☺️

Visa original (översatt recension)
Hjälpsam
Granska för: Ho Chi Minh: Tan Son Nhats internationella flygplats (SGN) · Visum för enkel inresa · 30 dagar · 2 arbetsdagar

Ett stort, stort, stort tack till resebyrån som hanterade detta åt mig. Jag hade bara tre dagar kvar före avresan. Jag hittade den här tjänsten och köpte den mitt i natten, och vid 07:30 vietnamesisk tid hade de redan kontaktat mig via e-post och WhatsApp med tydliga instruktioner och en checklista över nödvändiga dokument. Deras effektivitet var imponerande – när jag väl hade skickat in allt började de omedelbart behandla ansökan. Kommunikationen var smidig, kortfattad och mycket professionell. Som ett resultat fick jag mitt visum precis i tid – dagen före mitt flyg. Jag var verkligen orolig att en så sen ansökan skulle förstöra mina reseplaner, men tack och lov hittade jag den här tjänsten i sista minuten, och allt gick smidigt.

Visa original (översatt recension)
Hjälpsam
Granska för: Ho Chi Minh: Tan Son Nhats internationella flygplats (SGN) · Visum för enkel inresa · 30 dagar · 2 timmar

Helt fantastisk service! De höll alla sina löften. Jag var oerhört stressad eftersom vi skulle flyga på fredagen och fortfarande inte hade fått visumen på onsdag kväll. Efter att ha beställt dem på onsdag kväll efter stängning fick jag båda visumen före 9:30 dagen efter!!

Visa original (översatt recension)
Hjälpsam

Vanliga frågor och svar

Du kanske också gillar...

Ho Chi Minh-staden Flygplatslounger och snabbspår

Prioriterad gränsövergång för Vietnam (gäller för de internationella flygplatserna SGN, HAN, PQC och DAD)

Omedelbar bekräftelse
4.6 (290) 20K+ bokad
kr 149
Ho Chi Minh-staden Flygplatslounger och snabbspår

VIP Fast Track-service för immigration på Ho Chi Minh-staden - Tan Son Nhats internationella flygplats (SGN)

Omedelbar bekräftelse
4.5 (1,512) 90K+ bokad
kr 190 kr 200
6 rabatt
Kombination
Ho Chi Minh-staden Flygplatslounger och snabbspår

Snabbspårservice på Tan Son Nhats internationella flygplats (SGN) i Ho Chi Minh-staden

Omedelbar bekräftelse
100K+ bokad
kr 216
Ho Chi Minh-staden Matvandringar

Saigon Princess middagskryssning i Ho Chi Minh-staden med transport

Avresa på kvällen
Upp till 3 timmar
Kostnadsfri avbokning
Omedelbar bekräftelse
4.6 (2,395) 60K+ bokad
kr 326
8 rabatt
REA
Ho Chi Minh-staden Visum & övrigt

Japanska visumtjänster för vietnamesiska medborgare

Omedelbar bekräftelse
kr 537 kr 576
Ho Chi Minh-staden Visum & övrigt

Visumtjänster för Sydkorea för vietnamesiska medborgare

Omedelbar bekräftelse
5.0 50+ bokad
kr 537 kr 576
Ho Chi Minh-staden Spa

90 minuters upplevelse på Yuri Spa i Ho Chi Minh-staden

Boka nu inför imorgon
Omedelbar bekräftelse
4.5 (702) 8K+ bokad
kr 153
Ho Chi Minh-staden Dagsutflykter

Dagsutflykt till Cu Chi-tunnlarna, Cao Dai-templet och Svarta jungfruberget från HCMC

Boka nu inför imorgon
Kostnadsfri avbokning
Omedelbar bekräftelse
4.7 (1,777) 10K+ bokad
kr 333
35 rabatt
REA
Ho Chi Minh-staden Biluthyrning

Tan Son Nhat internationella flygplatstransfertjänst (SGN)

Kostnadsfri avbokning
Omedelbar bekräftelse
4.8 (46) 1K+ bokad
kr 72 kr 76
5 rabatt
REA