Wat Pa Dara Phirom Phra Aram Luang

★ 4.9 (900+ recenzii) • 5K+ rezervat
Prezentare generală
Lucruri de făcut
Hoteluri

Wat Pa Dara Phirom Phra Aram Luang Bilete și excursii

Bilet de intrare la Parcul Elephant POOPOOPAPER din Chiang Mai
Abonamente pentru atracții • Provincia Chiang Mai

Bilet de intrare la Parcul Elephant POOPOOPAPER din Chiang Mai

Rezervă acum pentru astăzi
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.3 (4) • 600+ rezervat
€ 3.95
Parcul de Aventură Phoenix Zipline Chiang Mai
Activități în aer liber și sportive • Provincia Chiang Mai

Parcul de Aventură Phoenix Zipline Chiang Mai

Rezervați acum pentru mâine
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.6 (72) • 1K+ rezervat
De la € 17.10
Pachet de bungee jumping în Chiang Mai
Activități în aer liber și sportive • Provincia Chiang Mai

Pachet de bungee jumping în Chiang Mai

Rezervați acum pentru mâine
Până la 3 ore
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.8 (53) • 900+ rezervat
€ 59.65
Maerim Elephant Home Chiang Mai
Activități în aer liber și sportive • Provincia Chiang Mai

Maerim Elephant Home Chiang Mai

Rezervați acum pentru mâine
Plecare de dimineață
Până la 3 ore
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.9 (57) • 1K+ rezervat
€ 36.85
Aventură cu buggy, ATV sau UTV off-road în Chiang Mai
Klook's choice
Activități în aer liber și sportive • Provincia Chiang Mai

Aventură cu buggy, ATV sau UTV off-road în Chiang Mai

Rezervă acum pentru astăzi
Până la 3 ore
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.9 (23) • 400+ rezervat
De la € 36.85
Pachet de condus karting la X-Center Chiang Mai
Klook's choice
Activități în aer liber și sportive • Provincia Chiang Mai

Pachet de condus karting la X-Center Chiang Mai

Rezervă acum pentru astăzi
7+ ore
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.7 (21) • 400+ rezervat
De la € 21.05
Tur cu buggy în Chiang Mai (Off-Road)
Tururi • Din Provincia Chiang Mai

Tur cu buggy în Chiang Mai (Off-Road)

Rezervați acum pentru mâine
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
€ 149.85
Curs de gătit de jumătate de zi oferit de Cel Mai Bun Curs de Gătit Thai din Chiang Mai
Experiențe culturale • Provincia Chiang Mai

Curs de gătit de jumătate de zi oferit de Cel Mai Bun Curs de Gătit Thai din Chiang Mai

Plecare de dimineață
3-5 ore
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
Activitate nouă
€ 29.85
Tur de o jumătate de zi în natură la Parcul Patrimoniului Chiang Mai Changthong
Tururi • Provincia Chiang Mai

Tur de o jumătate de zi în natură la Parcul Patrimoniului Chiang Mai Changthong

Rezervați acum pentru mâine
Anulare gratuită
Activitate nouă
€ 16.95
Ferma de Gătit Thai The Rice Barn Chiangmai
Experiențe culturale • Provincia Chiang Mai

Ferma de Gătit Thai The Rice Barn Chiangmai

Rezervă acum pentru astăzi
Plecare de dimineață
Anulare gratuită
50+ rezervat
€ 24.39
Festivalul Internațional al Felinarelor Yeepeng Lanna 2026 în Chiang Mai
Tururi • Provincia Chiang Mai

Festivalul Internațional al Felinarelor Yeepeng Lanna 2026 în Chiang Mai

Plecare după-amiază
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
200+ rezervat
De la € 157.89
Chiang Mai: Explozie de adrenalină cu ATV-ul alături de Spartan Motorsport
Tururi • Din Provincia Chiang Mai

Chiang Mai: Explozie de adrenalină cu ATV-ul alături de Spartan Motorsport

Anulare gratuită
Confirmare instantanee
De la € 175.95

Unde să te cazezi în Wat Pa Dara Phirom Phra Aram Luang

Four Seasons Resort Chiang Mai
Hoteluri • Provincia Chiang Mai

Four Seasons Resort Chiang Mai

Confirmare instantanee
★ 4.8 (172)
De la € 822.38
Sukantara Cascade Resort
Hoteluri • Provincia Chiang Mai

Sukantara Cascade Resort

Confirmare instantanee
★ 4.4 (80)
De la € 94.35
Mae Rim Grace
Hoteluri • Provincia Chiang Mai

Mae Rim Grace

Confirmare instantanee
★ 4.9 (36)
De la € 142.43
Private Wooden Pool Villa in Mae Rim for 4-6 Guests
Hoteluri • Provincia Chiang Mai

Private Wooden Pool Villa in Mae Rim for 4-6 Guests

Confirmare instantanee
De la € 156.74
The Imperial Chiang Mai Resort & Sports Club
Hoteluri • Provincia Chiang Mai

The Imperial Chiang Mai Resort & Sports Club

Confirmare instantanee
★ 3.8 (66)
De la € 20.18
I-Res Maejo
Hoteluri • Provincia Chiang Mai

I-Res Maejo

Confirmare instantanee
Stoc epuizat
Baan Suan Residence
Hoteluri • Provincia Chiang Mai

Baan Suan Residence

Confirmare instantanee
★ 4.4 (41)
De la € 50.50
Nakornping Boutique Hotel
Hoteluri • Provincia Chiang Mai

Nakornping Boutique Hotel

Confirmare instantanee
Stoc epuizat
Camp Story Chiangmai
Hoteluri • Provincia Chiang Mai

Camp Story Chiangmai

Confirmare instantanee
★ 4.5 (2)
Stoc epuizat
Maerim Whale Park Resort.
Hoteluri • Provincia Chiang Mai

Maerim Whale Park Resort.

Confirmare instantanee
★ 4.7 (3)
Stoc epuizat
U Maerim Chiangmai
Hoteluri • Provincia Chiang Mai

U Maerim Chiangmai

Confirmare instantanee
De la € 692.39
Monoceros Resort
Hoteluri • Provincia Chiang Mai

Monoceros Resort

Confirmare instantanee
★ 4.9 (59)
De la € 47.15

Wat Pa Dara Phirom Phra Aram Luang Recenzii

4.9 /5
900+ recenzii
Citește toate recenziile
Li ******
9 Mart.
O experiență foarte interesantă. De la preluare până la ghid și îngrijitori, toți au fost foarte amabili. Am avut norocul să fie un elefant mic în parc și am putut să-l ating de aproape.
1+
lin ********
28 Febr.
Tabăra de elefanți avea haine de schimb, toalete cu dușuri și prânz inclus. Ghizii au fost foarte atenți și răbdători, ceea ce ne-a făcut să avem o dimineață minunată.
2+
Mao *********
27 Febr.
Aventura în junglă din acest parc de distracții este mai puțin intensă, fiind potrivită pentru copii sau persoane de vârstă mijlocie și vârstnici. Instructorii sunt foarte răbdători, iar parcul este bine întreținut. Îl recomand cu căldură!
Lee *********
16 Febr.
La sosire în parc, ne-am schimbat în haine și pantaloni, ni s-au oferit pălării și papuci, apoi am ascultat o prezentare despre elefanți, am zdrobit scoarță de copac, am ajutat la spălarea și hrănirea elefanților. Apoi am mers cu elefanții la râu, unde am văzut o mamă cu un pui de elefant de două luni. Am intrat în râu pentru a spăla elefanții mari și mici pe spate, iar la final ne-am bucurat de un delicios pad thai. A fost o experiență rară și minunată, de care s-au bucurat atât adulții, cât și copiii!
Wendy *******
12 Febr.
O experiență extrem de distractivă! Foarte sigur, căștile sunt curate și au oferit o protecție pentru păr pentru o igienă suplimentară. Melly a fost prietenoasă și foarte energică. Locația este la o oră distanță de orașul vechi. Aș sugera să închiriați o mașină privată.
SUN *****
24 Ian.
Parc și tur fantastic! A fost prima dată când am interacționat atât de aproape cu elefanții, iar personalul parcului a fost extrem de amabil. Este una dintre cele mai memorabile experiențe din Chiang Mai!
Klook User
6 Nov. 2025
O experiență uimitoare. Dany, ghidul nostru, a fost fantastic, la fel ca și restul personalului. Elefanții erau bine îngrijiți și a fost o experiență atât de plăcută.
Klook User
5 Nov. 2025
O experiență minunată am avut în Chiang Mai. Oameni foarte buni și amabili la fermă. Mulțumiri lui Chris, ghidul meu, și lui Chanchai, șoferul meu. De asemenea, domnului Banana și celorlalți elefanți. Îmi voi aminti asta mult timp. Mulțumesc!

Locuri populare în apropiere de Wat Pa Dara Phirom Phra Aram Luang

9K+ vizitatori
10K+ vizitatori
2M+ vizitatori

Întrebări frecvente despre Wat Pa Dara Phirom Phra Aram Luang

Care este cel mai bun moment pentru a vizita Wat Pa Dara Phirom Phra Aram Luang san sai?

Cum pot ajunge la Wat Pa Dara Phirom Phra Aram Luang san sai?

Ce ar trebui să port când vizitez Wat Pa Dara Phirom Phra Aram Luang san sai?

Ce trebuie să știi despre Wat Pa Dara Phirom Phra Aram Luang

Descoperiți farmecul încântător al Wat Pa Dara Phirom Phra Aram Luang, un templu magnific situat în peisajele senine din San Sai, Chiang Mai. Această minune arhitecturală îmbină perfect elemente de design budist tradiționale și contemporane, oferind o perspectivă captivantă asupra bogatului patrimoniu cultural și religios al Thailandei. Ca un far al liniștii și al iluminării spirituale, Wat Pa Dara Phirom se remarcă prin amestecul său unic de bogăție culturală și profunzime istorică. Fie că sunteți un căutător spiritual sau un iubitor de arhitectură rafinată, acest templu venerat promite o experiență de neuitat. Este o destinație obligatorie pentru călătorii care caută atât pace, cât și o înțelegere a moștenirii spirituale a Thailandei, precum și inspirație din splendoarea sa naturală.
WW6R+7GJ, Rim Tai, Mae Rim District, Chiang Mai 50180, Thailand

Repere Remarcabile și Obiective Turistice Obligatorii

Complexul Principal al Templului

Pășește în inima Wat Pa Dara Phirom Phra Aram Luang, unde complexul principal al templului este o mărturie a arhitecturii tradiționale thailandeze. Minunează-te de sculpturile complicate și de picturile murale vibrante care aduc la viață poveștile lui Buddha. Fie că explorezi sălile senine sau participi la o sesiune de meditație, această minune arhitecturală oferă un sentiment profund de pace interioară și conexiune spirituală.

Grădini Frumos Amenajate

Descoperă liniștea în grădinile frumos amenajate care înconjoară templul. Aceste spații luxuriante, punctate de statui ale unor figuri budiste venerate, oferă un cadru senin pentru meditație și contemplare. În timp ce te plimbi prin grădini, vei găsi o varietate de plante și flori native, creând un fundal pitoresc pentru o plimbare liniștită și un loc perfect pentru reflecție și relaxare.

Ubosotul

Intră în spațiul sacru al ubosotului, cea mai sfântă zonă din complexul templului, unde se desfășoară ritualuri și ceremonii importante. Cu tavanele sale înalte și picturile murale uimitoare care descriu scene din mitologia budistă, ubosotul oferă o ambianță senină și mistică, care invită vizitatorii să se cufunde în esența spirituală a Wat Pa Dara Phirom.

Semnificație Culturală

Wat Pa Dara Phirom este o destinație captivantă care prezintă frumos bogata moștenire culturală și convingerile religioase ale Thailandei. Modelele complicate și atmosfera liniștită ale templului sunt o mărturie a spiritualității profunde și a măiestriei artistice a regiunii. Ca centru cultural, găzduiește numeroase ceremonii și festivaluri tradiționale pe tot parcursul anului, oferind vizitatorilor o oportunitate unică de a se cufunda în tradițiile locale și de a experimenta tapiseria culturală vibrantă a Thailandei. În plus, servește drept centru pentru învățarea și practica budistă, permițând călătorilor să aprofundeze practicile spirituale bogate ale țării.

Importanță Istorică

Cu o istorie bogată care datează de la fondarea sa de către călugări venerați, Wat Pa Dara Phirom a jucat un rol semnificativ în dezvoltarea spirituală a regiunii. Continuă să fie un centru pentru învățare și practică religioasă, păstrând moștenirea culturală a zonei. Originile templului, care se întind pe parcursul a mai multor secole, l-au transformat într-un punct focal pentru comunitatea locală, oferind o privire asupra profunzimii istorice și a semnificației spirituale pe care o deține.