Yeongildae Beach

★ 4.9 (5K+ recenzii) • 2K+ rezervat
Prezentare generală
Lucruri de făcut
Hoteluri

Yeongildae Beach Bilete și excursii

Tur privat de o zi cu cele mai importante atracții din orașul Pohang
Tururi • Pohang

Tur privat de o zi cu cele mai importante atracții din orașul Pohang

Anulare gratuită
Confirmare instantanee
$ 168.65
15 reducere
Vânzare
Tur de o zi întreagă în Busan: 3 orașe UNESCO și natură
Tururi • Din Busan

Tur de o zi întreagă în Busan: 3 orașe UNESCO și natură

Rezervați acum pentru mâine
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
Activitate nouă
$ 64.49
Experiența cu iahtul în Golful Răsăritului de Soare Yeongil din Pohang
Activități acvatice • Pohang

Experiența cu iahtul în Golful Răsăritului de Soare Yeongil din Pohang

Rezervați acum pentru mâine
Plecare de dimineață
Anulare gratuită
$ 44.65
Tur de o zi la Pohang Hwanho Space Walk & Homigot Sunrise
Tururi • Din Busan

Tur de o zi la Pohang Hwanho Space Walk & Homigot Sunrise

Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.8 (16) • 300+ rezervat
$ 90.79
20 reducere
Vânzare
Tur de o zi la Pohang Space Walk și locurile Instagramabile Homigot din Busan
Tururi • Din Busan

Tur de o zi la Pohang Space Walk și locurile Instagramabile Homigot din Busan

Anulare gratuită
★ 4.9 (68) • 500+ rezervat
$ 104.15
Busan Homigot & Hwanho Park Space Walk Day Tour
Ofertă de vară
Tururi • Din Busan

Busan Homigot & Hwanho Park Space Walk Day Tour

Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 4.8 (84) • 700+ rezervat
$ 79.35
20 reducere
Vânzare
Tur privat de o zi în Pohang, Gyeongsangbuk-do
Tururi • Din Seul, Busan

Tur privat de o zi în Pohang, Gyeongsangbuk-do

Rezervați acum pentru mâine
Tur privat
Grup privat
Anulare gratuită
★ 4.9 (22) • 50+ rezervat
$ 557.99

Unde să te cazezi în Yeongildae Beach

Brown Dot Pohang Yeongildae Beach Branch
Hoteluri • Pohang

Brown Dot Pohang Yeongildae Beach Branch

Confirmare instantanee
De la $ 164.75
Pohang Hotel View
Hoteluri • Pohang

Pohang Hotel View

Confirmare instantanee
★ 4.7 (836)
De la $ 74.49
Swissbella Hotel
Hoteluri • Pohang

Swissbella Hotel

Confirmare instantanee
De la $ 63.52
Maggiore Pension 1
Hoteluri • Pohang

Maggiore Pension 1

Confirmare instantanee
De la $ 92.91
Vallas Hotel & Guest house
Hoteluri • Pohang

Vallas Hotel & Guest house

Confirmare instantanee
★ 4.5 (288)
De la $ 61.73
Lahan Hotel Pohang
Hoteluri • Pohang

Lahan Hotel Pohang

Confirmare instantanee
★ 4.5 (1,005)
De la $ 127.96
$ 131.42
Pohang Hound Hotel Songdo Beach
Hoteluri • Pohang

Pohang Hound Hotel Songdo Beach

Confirmare instantanee
De la $ 100.00
POHANG VILLA DAHLIA
Hoteluri • Pohang

POHANG VILLA DAHLIA

Confirmare instantanee
De la $ 56.54
Pohang Party Room Rental Studio
Hoteluri • Pohang

Pohang Party Room Rental Studio

Confirmare instantanee
Activitate nouă
De la $ 56.38
Pohang Jukdosijang Idea Hotel
Hoteluri • Pohang

Pohang Jukdosijang Idea Hotel

Confirmare instantanee
★ 4.1 (160)
De la $ 54.39
Commodore Hotel Pohang
Hoteluri • Pohang

Commodore Hotel Pohang

Confirmare instantanee
★ 3.6 (297)
De la $ 87.29
Benikea Hotel Pohang
Hoteluri • Pohang

Benikea Hotel Pohang

Confirmare instantanee
★ 3.8 (125)
De la $ 75.29

Mai multe de explorat

Tur privat cu taxi în Pohang
Ofertă de vară
Închirieri auto • Pohang

Tur privat cu taxi în Pohang

Anulare gratuită
★ 5.0 (4)
$ 153.09
Tur privat cu taxi în Pohang & Hometown Cha Cha Cha
Închirieri auto • Pohang (Din Busan)

Tur privat cu taxi în Pohang & Hometown Cha Cha Cha

Anulare gratuită
Confirmare instantanee
★ 5.0 (3)
$ 238.09
Transfer privat Pohang
Închirieri auto • Pohang

Transfer privat Pohang

Rezervați acum pentru mâine
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
$ 198.39

Yeongildae Beach Recenzii

4.9 /5
5K+ recenzii
Citește toate recenziile
Neha *****
22 Iun.
A fost o călătorie minunată. Recomand cu căldură tuturor să viziteze acest loc din Busan. Deoarece este puțin departe, este recomandat ca oamenii să facă o excursie de o zi, ceea ce o face foarte convenabilă. Drumul a fost foarte confortabil. Kenny a fost ghidul nostru turistic și a fost foarte drăguț și amabil. Ne-a acordat suficient timp la fiecare oprire. Este un itinerariu bine planificat. Am reușit să terminăm fiecare loc cu mult timp înainte. Din fericire, vremea a fost o combinație de însorit și înnorat. Prin urmare, fotografiile au ieșit foarte frumoase.
2+
Klook User
16 Iun.
Tur minunat! M-am simțit absolut extraordinar în acest tur astăzi! Explorarea orașului Pohang a fost un punct culminant al călătoriei mele. De la fermecătorul Sat Japonez și emblematicul loc de filmare „When the Camellia Blooms” până la frumusețea liniștită a Templului Bogyeongsa (Pohang), fiecare moment a fost special. Prânzul la piața locală pentru a savura niște crab proaspăt și delicios a fost locul perfect. Recomand cu căldură oricui dorește să experimenteze inima autentică a orașului Pohang!
Lia ******
10 Iun.
Recomand cu căldură acest tur în grup mic! Ghidul nostru, Nimo, a fost incredibil de prietenos și ne-a oferit recomandări fantastice pentru locuri cu mâncare excelentă și locații perfecte pentru fotografii.
Lia ******
10 Iun.
Recomand cu căldură acest tur în grup mic! Ghidul nostru, Nimo, a fost incredibil de prietenos și ne-a oferit recomandări fantastice pentru locuri cu mâncare excelentă și locații perfecte pentru fotografii.
Lia ******
10 Iun.
Recomand cu căldură acest tur în grup mic! Ghidul nostru, Nimo, a fost incredibil de prietenos și ne-a oferit recomandări fantastice pentru locuri cu mâncare excelentă și locații perfecte pentru fotografii.
Lia ******
10 Iun.
Recomand cu căldură acest tur în grup mic! Ghidul nostru, Nimo, a fost incredibil de prietenos și ne-a oferit recomandări fantastice pentru locuri cu mâncare excelentă și locații perfecte pentru fotografii.
張 **
7 Iun.
Ghidul a prezentat fiecare atracție turistică. Ne-a ajutat și cu fotografii. Aranjamentul punctelor cheie din Pohang a fost foarte bun. La prânz ne-a dus la piață să mâncăm fructe de mare. Recomand tuturor.
Klook User
2 Iun.
Cel mai luxos tur pe care l-am avut vreodată. Aproape ca și cum aș fi avut un ghid privat. Sean a arătat locuri frumoase și a vorbit puțin despre ele, chiar dacă a fost un tur autoghidat. Am fost încântat să particip la acel tur. Recomand cu căldură. Mulțumesc lui Sean pentru că a făcut ca timpul petrecut să fie atât de plăcut.
2+

Locuri populare în apropiere de Yeongildae Beach

2K+ vizitatori
1K+ vizitatori
1K+ vizitatori
1K+ vizitatori
50+ vizitatori
50+ vizitatori
300+ vizitatori

Întrebări frecvente despre Yeongildae Beach

Când este cel mai bun moment pentru a vizita plaja Yeongildae din Pohang?

Cum pot ajunge la plaja Yeongildae din centrul orașului Pohang?

Ce mâncare locală ar trebui să încerc în apropiere de plaja Yeongildae?

Care sunt câteva sfaturi pentru a vizita plaja Yeongildae?

Ce trebuie să știi despre Yeongildae Beach

Bine ați venit la Plaja Yeongildae, o bijuterie de coastă uimitoare, situată în sud-estul Coreei, în orașul vibrant Pohang. Fiind cea mai mare plajă de pe coasta de est a Coreei, Plaja Yeongildae oferă o zonă extinsă de nisipuri aurii care se întâlnesc cu apele azurii ale măreței Mări de Est. Această destinație îndrăgită este un refugiu atât pentru localnici, cât și pentru turiști, oferind un amestec perfect de relaxare și entuziasm sub soare. Fie că sunteți un iubitor de soare care dorește să se relaxeze pe țărmurile primitoare, fie un aventurier dornic să exploreze semnificația culturală și istorică a zonei, Plaja Yeongildae promite amintiri de neuitat. Ideală pentru familii și prieteni, această plajă pitorească este locul perfect pentru o vacanță de vară memorabilă, unde relaxarea și aventura vă așteaptă la fiecare pas.
1015 Duho-dong, Buk-gu, Pohang-si, Gyeongsangbuk-do, South Korea

Repere Remarcabile și Obiective Turistice Obligatorii

Plaja Yeongildae

Bine ați venit la Plaja Yeongildae, bijuteria coroanei coastei de est a Coreei! Cu întinderea sa vastă de nisipuri aurii moi și ape cristaline, această plajă este un paradis pentru cei care caută soare și pentru pasionații de aventură. Fie că sunteți aici pentru a vă bucura de soare, pentru a vă scufunda în oceanul răcoritor sau pentru a vă angaja în jocuri pline de viață pe plajă, Plaja Yeongildae oferă cadrul perfect pentru o zi memorabilă la mare. Nu ratați șansa de a explora acest refugiu vast de 1.750 de metri, unde fiecare colț vă invită să vă relaxați și să vă bucurați de frumusețea naturii.

Vizionarea Răsăritului pe Plaja Yeongildae

Începeți-vă ziua cu un spectacol uluitor pe Plaja Yeongildae, renumită pentru priveliștile sale uimitoare ale răsăritului. Pe măsură ce primele raze ale soarelui sărută orizontul, această plajă devine un loc magic unde visele și dorințele prind aripi. Alăturați-vă matinalilor și experimentați frumusețea senină a zorilor, mai ales de Anul Nou, când plaja este plină de vizitatori plini de speranță care urează bun venit unui an prosper. Este un moment de liniște și inspirație pe care nu veți dori să-l ratați.

Festivalul Internațional de Focuri de Artificii Pohang

Pregătiți-vă pentru o noapte de neuitat la Festivalul Internațional de Focuri de Artificii Pohang, care are loc anual pe vibranta Plajă Yeongildae. Acest eveniment spectaculos transformă cerul nopții într-o pânză de culori și modele orbitoare, captivând publicul de aproape și de departe. Cu sunetul ritmic al valurilor ca fundal, cufundați-vă în atmosfera festivă și bucurați-vă de o noapte de minune și entuziasm. Este un eveniment obligatoriu care promite să vă lase cu admirație.

Semnificație Culturală și Istorică

Plaja Yeongildae este o comoară de bogăție culturală și istorică. Acest loc iubit oferă vizitatorilor șansa de a se cufunda în cultura vibrantă de coastă a orașului Pohang. Nu este doar un loc de frumusețe naturală, ci și un punct de reper cultural, jucând un rol semnificativ în tradițiile locale. Plaja este deosebit de animată în timpul sărbătorilor de răsărit de Anul Nou, unde oamenii se adună pentru a întâmpina noul an cu speranță și bucurie. În plus, găzduiește diverse festivaluri locale și evenimente culturale, reflectând tradițiile vibrante ale orașului Pohang.

Bucătărie Locală

Pătrundeți în deliciile culinare din Pohang cu o vizită la Plaja Yeongildae. Restaurantele din apropiere oferă fructe de mare proaspete și hoe (pește crud feliat), oferind un gust delicios al bogatei moșteniri maritime a regiunii. Pentru o experiență mai captivantă, mergeți la Piața Jukdo pentru a savura delicatese din fructe de mare. Nu ratați specialitatea locală, mulhoe, o supă rece răcoritoare de pește crud, perfectă pentru o masă pe plajă. Aceste arome unice sunt obligatoriu de încercat pentru orice vizitator care dorește să se răsfețe cu bucătăria de coastă din Pohang.