Jeju Chocolate Museum

★ 4.5 (3K+ recenzii) • 300+ rezervat
Prezentare generală
Lucruri de făcut
Hoteluri

Jeju Chocolate Museum Bilete și excursii

Tur cu barca rapidă pentru observarea delfinilor sălbatici din Jeju
Croaziere • Seogwipo

Tur cu barca rapidă pentru observarea delfinilor sălbatici din Jeju

Rezervați acum pentru mâine
Plecare de dimineață
Până la 3 ore
Activitate nouă
€ 25.19
Bilet pentru Grădina Spirited din Jeju
Parcuri și grădini • Jeju

Bilet pentru Grădina Spirited din Jeju

Rezervă acum pentru astăzi
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
4.5 / 5
(22) • 500+ rezervat
€ 7.79
Experiență de camping în Jeju
Activități în aer liber și sportive • Seogwipo

Experiență de camping în Jeju

Rezervați acum pentru mâine
Plecare seara
Până la 3 ore
5.0 / 5
(3)
€ 64.79
Experiența de preparare a dulceței de mandarine Murungfarm în Jeju
Experiențe culturale • Seogwipo

Experiența de preparare a dulceței de mandarine Murungfarm în Jeju

Plecare după-amiază
Anulare gratuită
5.0 / 5
(4) • Activitate nouă
€ 20.25
Experiență de preparare a mochi (prăjituri de orez) cu mandarine Jeju
Experiențe culturale • Seogwipo

Experiență de preparare a mochi (prăjituri de orez) cu mandarine Jeju

Plecare după-amiază
Până la 3 ore
Anulare gratuită
4.7 / 5
(3) • 100+ rezervat
€ 28.35

Unde să te cazezi în Jeju Chocolate Museum

Zen Hideaway@Jeju
Hoteluri • Seogwipo

Zen Hideaway@Jeju

Confirmare instantanee
4.8 / 5
(338)
De la
€ 148.03
Lucid M
Hoteluri • Seogwipo

Lucid M

Confirmare instantanee
4.4 / 5
(149)
De la
€ 53.79
Sun & Moon Resort
Hoteluri • Seogwipo

Sun & Moon Resort

Confirmare instantanee
4.7 / 5
(446)
De la
€ 83.83
Jeju Aerospace Hotel
Hoteluri • Seogwipo

Jeju Aerospace Hotel

Confirmare instantanee
4.3 / 5
(665)
De la
€ 34.77
Kenny Stay Jeju Mosulpo - Hotel Kenny
Hoteluri • Seogwipo

Kenny Stay Jeju Mosulpo - Hotel Kenny

Confirmare instantanee
4.3 / 5
(143)
De la
€ 16.07
€ 16.22
Tropical Hideaway
Hoteluri • Seogwipo

Tropical Hideaway

Confirmare instantanee
4.8 / 5
(280)
De la
€ 120.84
Boreum Pension
Hoteluri • Seogwipo

Boreum Pension

Confirmare instantanee
4.9 / 5
(147)
De la
€ 43.94
Jay n Chloe
Hoteluri • Seogwipo

Jay n Chloe

Confirmare instantanee
4.2 / 5
(60)
De la
€ 71.33
Jeju Gosanirang Pension
Hoteluri • Jeju

Jeju Gosanirang Pension

Confirmare instantanee
De la
€ 81.57
Hotel HaruSida
Hoteluri • Seogwipo

Hotel HaruSida

Confirmare instantanee
4.8 / 5
(20)
De la
€ 142.65
Dammora Resort
Hoteluri • Seogwipo

Dammora Resort

Confirmare instantanee
4.3 / 5
(155)
De la
€ 68.47
Unicorn Pension
Hoteluri • Seogwipo

Unicorn Pension

Confirmare instantanee
4.7 / 5
(3)
De la
€ 53.06

Jeju Chocolate Museum Recenzii

Claudia ********
2026-04-02 08:07:20
Fantastic 5.0
Această grădină este absolut superbă, incredibil de senină și liniștită. Recomand cu siguranță o vizită. Personalul este amabil și de ajutor. Durează aproximativ o oră să o parcurgi, dar poți petrece oricât timp dorești/ai nevoie, există multe bănci unde poți pur și simplu să te așezi și să te relaxezi.
Klook会員
2026-06-04 20:10:08
Fantastic 5.0
A fost un loc minunat. Gazda de camping cunoștea foarte bine zona, așa că, având și vreme bună, am putut admira un apus de soare superb. Am reușit să facem și focul de tabără dorit, relaxându-ne în timp ce priveam marea. A fost o experiență bună, prima noastră noapte într-o rulotă. Am întâlnit filmări și am interacționat cu câinii locali. Câinii din Jeju erau blânzi. Deoarece gazda de camping cunoștea foarte bine zona, cred că dacă aveți dorințe sau cerințe, puteți discuta cu el și vă va face un plan personalizat. Vă rog să-i comunicați dacă aveți vreo cerere. Prețul pentru ceea ce am primit mi se pare mic. Depinde și de ceilalți participanți, dar de data aceasta am fost singur, așa că serviciul a depășit cu mult prețul. Data viitoare aș vrea să stau mai mult, să urc pe munte, să înot în mare, poate vreo patru zile.
邱 **
2026-04-30 11:00:54
Fantastic 5.0
Profesoara este o doamnă amabilă din Busan, foarte răbdătoare, iar engleza ei este foarte clară. Când am tăiat accidental o portocală cu șase segmente în două, a făcut tot posibilul să mă ajute să o repar. Ferma este situată într-o zonă îndepărtată, așa că este absolut necesar să mergeți cu mașina personală, absolut necesar să mergeți cu mașina personală, absolut necesar să mergeți cu mașina personală!
Klook客路用户
2026-08-23 12:27:08
Fantastic 5.0
Experiența de a face dulceață de portocale 🍊 de data aceasta a fost minunată! Se desfășoară într-o clădire albă la ferma bunicii Wuling. Dacă mergeți, asigurați-vă că luați un taxi până la locația exactă (aproape că am greșit drumul și am ajuns pe câmp) - la sosire, vă puteți odihni puțin la cafenea, iar mediul este foarte frumos~ Locul unde se face dulceața este foarte curat, iar profesorul predă în engleză, cu un videoclip didactic cu subtitrări în chineză redat pe ecran, așa că nu vă faceți griji, procesul de preparare este simplu~ Mătușa profesorului este din Busan, este foarte amabilă și oferă instrucțiuni detaliate. Nu ratați această experiență dacă vă place să gătiți și să încercați procese artizanale! La final, puteți lua acasă dulceața de portocale făcută de voi, ceea ce vă va umple de satisfacție hehe 😁 Zona înconjurătoare este, de asemenea, perfectă pentru fotografii, peisajul este superb~
咲希 **
2026-09-16 06:12:11
Fantastic 5.0
The open feel of the ocean-view room truly made it feel like a resort. The room's amenities were perfect, and I was able to relax and unwind from the day's fatigue in the in-room jacuzzi. Breakfast: I had both Korean and Western options, and both were delicious and very filling.

Locuri populare în apropiere de Jeju Chocolate Museum

90K+ vizitatori
47K+ vizitatori
26K+ vizitatori
26K+ vizitatori
28K+ vizitatori
45K+ vizitatori
29K+ vizitatori
29K+ vizitatori
89K+ vizitatori
16K+ vizitatori

Întrebări frecvente despre Jeju Chocolate Museum

Care sunt orele de deschidere ale Muzeului Ciocolatei Jeju din Seogwipo?

Cum pot ajunge la Muzeul Ciocolatei Jeju din Seogwipo?

Care este taxa de intrare la Muzeul Ciocolatei Jeju din Seogwipo?

Există activități speciale pentru copii la Muzeul Ciocolatei Jeju din Seogwipo?

Când este cel mai bun moment pentru a vizita Muzeul Ciocolatei Jeju din Seogwipo?

Este mai bine să vizitați Muzeul Ciocolatei Jeju din Seogwipo în timpul săptămânii sau în weekend?

Ce ar trebui să verific înainte de a vizita Muzeul Ciocolatei Jeju din Seogwipo?

Cât timp ar trebui să planific să petrec la Muzeul Ciocolatei Jeju din Seogwipo?

Muzeul Ciocolatei Jeju din Seogwipo este accesibil cu transportul public?

Ce trebuie să știi despre Jeju Chocolate Museum

Răsfață-te într-un paradis al iubitorilor de ciocolată la Muzeul Ciocolatei din Seogwipo, Jeju. Fiind al doilea cel mai mare de acest gen la nivel mondial și primul din Asia, acest muzeu oferă o experiență unică de a învăța despre lumea ciocolatei într-un cadru fermecător cu ziduri de piatră europene.
551-18 Ilgwa-ri, Daejeong-eup, Seogwipo-si, Jeju-do, South Korea

Repere Remarcabile și Obiective Turistice de Neratat

Program de Fabricare a Ciocolatei

Participați la programul practic de fabricare a ciocolatei, unde vizitatorii își pot crea și savura propriile ciocolate, o activitate populară, mai ales pentru copii. Muzeul oferă, de asemenea, degustare de ciocolată și reduceri pentru intrare.

Turnul Central

Explorați turnul central al muzeului, cunoscut pentru farmecul său captivant și semnificația istorică. Inițial abandonată, clădirea găzduiește acum o varietate de obiecte și exponate legate de ciocolată.

Cascada de Ciocolată

Fiți martorii cascadei hipnotizante de ciocolată, o caracteristică unică a muzeului, care se adaugă ambianței sale senine, perfectă pentru o plimbare liniștită.

Semnificație Culturală și Istorică

Muzeul Ciocolatei nu numai că oferă informații despre procesul de fabricație și istoria ciocolatei, dar prezintă și o colecție diversă de obiecte legate de ciocolată. Directorul muzeului, cu experiență în domeniul bancar, a înființat această unitate unică după cercetări și călătorii ample.

Bucătărie Locală

În timp ce explorează muzeul, vizitatorii se pot bucura de o ceașcă de cafea preparată în cafeneaua din incintă. Muzeul oferă, de asemenea, ciocolată artizanală de vânzare, permițând vizitatorilor să savureze și să ia acasă delicii delicioase.

Arhitectură Unică

Minunați-vă de clădirea asemănătoare unui castel de ciocolată, construită din rocă vulcanică, oferind un fundal uimitor din punct de vedere vizual și unic pentru explorarea dumneavoastră cu tema ciocolatei.

Camera Crăciunului

Experimentați farmecul neașteptat al camerei Crăciunului, adăugând o notă de capriciu vizitei dumneavoastră și prezentând ofertele eclectice ale muzeului.