Excursie de o zi la Parcul Național Forestier Zhangjiajie (preluare de la ușă + grup mic de 8 persoane + acces VIP)

Parcul Național Forestier Zhangjiajie
Salvează în lista de dorințe
Tradus automat pentru o citire mai ușoară.Afișează originalul
  • Atracții esențiale într-un singur loc: ** Urcați pe prototipul muntelui plutitor din „Avatar” (Yuanjiajie · Hallelujah Mountain), plimbați-vă prin galeria de vârfuri ciudate (Galeria de Zece Mile) – cufundați-vă în minunile geologice de clasă mondială din Zhangjiajie și în inspirația cinematografică! 🏔️🌿🏞️
  • Servicii premium fără griji: ** Grup mic rafinat de 8 persoane | Opțiuni flexibile de pachete multiple | Ghid turistic profesionist și entuziast | Preluare și predare gratuită și atentă la hoteluri din mai multe zone ✅
  • Experiență de upgrade șocantă: ** Provocați cel mai înalt lift exterior din lume, „Liftul Bailong”! ⚡️66 de secunde direct până la vârful muntelui de 326 de metri, panorama pădurii de vârfuri se deschide brusc în fața ochilor, transportându-vă instantaneu în tărâmul „Pandorei”!

Opțiuni de pachete

Selectați opțiunile Șterge tot

Tipul pachetului

【Grup chinezesc】Tur de o zi la Parcul Național Forestier Zhangjiajie

【Engleză pentru grupuri】Tur de o zi la Parcul Național Forestier Zhangjiajie

Cantitate

De la HUF 27,009

Completează toate câmpurile obligatorii pentru a continua

La ce să vă așteptați

📩 Memento înainte de călătorie

Cu o zi înainte de plecarea în călătorie, vă vom trimite detaliile de contact ale ghidului prin WeChat. Pentru a vă asigura o călătorie fără probleme, vă rugăm să adăugați la timp WeChat-ul sau WhatsApp-ul nostru.

🌟 Puncte forte ale itinerariului

  • 🏔️ Panoramă clasică · O singură vizită pentru a vedea totul: Urcați pe prototipul muntelui plutitor din "Avatar" (Yuanjiajie · Coloana Qiankun), plimbați-vă prin galeria de vârfuri ciudate (Galeria de Zece Mile) – cufundați-vă în minunile geologice de clasă mondială din Zhangjiajie și în inspirația cinematografică!
  • 🚗 Fără griji pe tot parcursul călătoriei · Preluare de la ușă dimineața: Mașină privată pentru preluare de la ușă dimineața, economisind timp și efort pentru o călătorie relaxantă.
  • ✨ Formare flexibilă a grupului · Servicii internaționale: Grup mic de 8 persoane, cu ghizi chinezi și englezi la alegere, pentru a satisface diverse nevoi.
  • 💎 Vehicul dedicat · Canal VIP: Vehicul dedicat, intrare rapidă prin canalul VIP, 6 locații de preluare reduc timpul de așteptare de 6 ori, conexiune fără întreruperi între atracții (nu este disponibil în timpul sărbătorilor legale).

🗓️Descrierea itinerariului

Parcul Național Forestier Zhangjiajie (locația de filmare Avatar) - Liftul Bailong - Yuanjiajie - Zona Scenică Muntele Tianzi - Galeria de Zece Mile

❤️Sfaturi utile

  • În ziua călătoriei, ordinea vizitelor poate fi ajustată în funcție de fluxul de vizitatori/trafic din zona scenică, fără a reduce conținutul vizitelor.
  • Pentru a intra în zona scenică, trebuie să prezentați cartea de identitate originală, pașaportul sau permisul de călătorie Hong Kong/Macau/Taiwan completat la momentul rezervării; dacă nu le aveți sau documentele sunt incorecte, rezultând imposibilitatea de a intra în zona scenică, costurile suplimentare vor fi suportate de dumneavoastră; dacă aveți documente de reducere, vă rugăm să ne informați în avans la înregistrare.
Parcul Național Forestier Zhangjiajie (Wulingyuan) + Galeria de Zece Mile + Farmecul Xiangxi 1 zi
Munții plutitori (pădurea de vârfuri de gresie cuarțoasă) din Parcul Național Forestier Zhangjiajie sunt prototipul inspirațional și locația reală de filmare pentru munții plutitori din „Pandora”, planeta din filmul „Avatar”. Când sunt învăluiți în ceață,
Liftul Bailong, ca un dragon argintiu, urcă rapid pe stânca abruptă, o minune de oțel care „sparge gravitația” pe o stâncă verticală de 326 de metri, ajungând în vârf în 88 de secunde, permițând corpurilor muritoare să privească de la egal la egal cu vârf
Liftul Bailong, ca un dragon argintiu, urcă rapid pe stânca abruptă, o minune de oțel care „sparge gravitația” pe o stâncă verticală de 326 de metri, ajungând în vârf în 88 de secunde, permițând corpurilor muritoare să privească de la egal la egal cu vârf
Parcul Național Forestier Zhangjiajie (Wulingyuan) + Galeria de Zece Mile + Farmecul Xiangxi 1 zi
Vârfurile abrupte din zona pitorească Yuanjiajie sunt ca niște stânci tăiate cu cuțitul și toporul, stând semețe spre cer, apărând și dispărând printre norii ondulanți, ca o iluzie extraterestră plutind deasupra unei mări de nori.
Râul Jinbian șerpuiește printre vârfurile ciudate din Zhangjiajie, ca o panglică de jad verde înfășurată la baza pădurii de vârfuri de gresie cuarțitică. Pârâul limpede reflectă Vârful Stâlpului Cerului, creând un coridor iluzoriu unde „oamenii merg de-a
Râul Jinbian șerpuiește printre vârfurile ciudate din Zhangjiajie, ca o panglică de jad verde înfășurată la baza pădurii de vârfuri de gresie cuarțitică. Pârâul limpede reflectă Vârful Stâlpului Cerului, creând un coridor iluzoriu unde „oamenii merg de-a
Micul tren turistic din Galeria de Zece Mile din Zhangjiajie, ca un spiriduș de basm, traversează canionul. În față, Vârful celor Trei Surori străpunge marea de nori, ridicându-se abrupt spre cer – vârfurile de piatră par a fi trei zâne care îmbrățișează
Micul tren turistic din Galeria de Zece Mile din Zhangjiajie, ca un spiriduș de basm, traversează canionul. În față, Vârful celor Trei Surori străpunge marea de nori, ridicându-se abrupt spre cer – vârfurile de piatră par a fi trei zâne care îmbrățișează
Micul tren turistic din Galeria de Zece Mile din Zhangjiajie, ca un spiriduș de basm, traversează canionul. În față, Vârful celor Trei Surori străpunge marea de nori, ridicându-se abrupt spre cer – vârfurile de piatră par a fi trei zâne care îmbrățișează
Micul tren turistic din Galeria de Zece Mile din Zhangjiajie, ca un spiriduș de basm, traversează canionul. În față, Vârful celor Trei Surori străpunge marea de nori, ridicându-se abrupt spre cer – vârfurile de piatră par a fi trei zâne care îmbrățișează
60 de minute pentru a traversa o mie de ani de secrete ale patrimoniului imaterial! Spectacole interioare cu tobe Miao, vrăjitorie și legende de nuntă pline de plânsete, iar în exterior, spectacole incendiare cu mersul desculț pe foc, cuțite și zboruri la
60 de minute pentru a traversa o mie de ani de secrete ale patrimoniului imaterial! Spectacole interioare cu tobe Miao, vrăjitorie și legende de nuntă pline de plânsete, iar în exterior, spectacole incendiare cu mersul desculț pe foc, cuțite și zboruri la

Recenzii

Revizuire pentru: 【Grup chinezesc】Tur de o zi la Parcul Național Forestier Zhangjiajie

we had a very nice tour. our tour guide Deng Yaping made everything smooth and easy. she was very patient in translating chinese to english so we could understand. it was very convenient as she picked us up at the hotel and dropped us back after the tour. she is highly recommend 10/10.

Util.

Bine de știut

Informații despre preluarea dimineața

  • Zona de preluare dimineața: Zona urbană Zhangjiajie. Zona suburbană Xixiping din Zhangjiajie nu este inclusă în serviciul de preluare și predare.
  • Ora de preluare dimineața: 07:00-07:30. Ora exactă va fi comunicată de ghid cu o zi înainte.

Informații despre întâlnire

Întâlnire și plecare în jurul orei 07:30 dimineața la un loc desemnat în orașul Zhangjiajie. (Ora de întâlnire poate fi ajustată în sezonul de vârf. Ora și locul exact de întâlnire vor fi comunicate de ghid cu o zi înainte.)

Memento-uri pentru atracții

  • Transport în interiorul zonei panoramice: Liftul Bailong 65 RMB/persoană; Telecabina Tianzishan 72 RMB/persoană; Trenulețul Ten-Mile Gallery 38 RMB/persoană pentru o singură călătorie, costuri suplimentare neincluse.
  • Spectacolul "Charm of Western Hunan" din Zhangjiajie sau spectacolul "Eternal Love" din Zhangjiajie sunt opționale și pe cheltuiala proprie.

Sfaturi utile

  • Persoane în vârstă: Persoanele în vârstă de 70 de ani (inclusiv) sau mai mult care rezervă o călătorie trebuie să semneze un "Certificat de Sănătate" cu compania noastră și să fie însoțite de un membru al familiei sau un prieten (cu excepția celor pe care nu îi putem găzdui din cauza capacității limitate de servicii sau a restricțiilor). Din cauza capacității limitate de servicii, nu putem găzdui turiști cu vârsta de peste 81 de ani. Vă rugăm să înțelegeți. Deoarece intensitatea itinerariilor variază, vă rugăm să vă asigurați că sunteți într-o stare bună de sănătate pentru a călători. Pentru limitele specifice de vârstă, vă rugăm să consultați serviciul clienți.
  • Minori: Turiștii cu vârsta sub 18 ani trebuie să fie însoțiți de un membru al familiei (cu excepția celor pe care nu îi putem găzdui din cauza capacității limitate de servicii sau a restricțiilor) pentru a participa la tur. Din cauza capacității limitate de servicii, nu putem găzdui turiști cu vârsta sub 18 ani care se înscriu singuri. Vă rugăm să înțelegeți.
  • Bolnavi, femei însărcinate și persoane cu mobilitate redusă: Pentru a asigura o călătorie lină, vă rugăm să efectuați un control medical înainte de călătorie. Persoanele cu boli grave (cum ar fi boli infecțioase, cardiovasculare, cerebrovasculare, respiratorii, boli mintale, anemie severă, perioada de recuperare după o intervenție chirurgicală majoră), femeile însărcinate sau persoanele cu mobilitate redusă nu pot fi găzduite din cauza capacității limitate de servicii.
  • Dovada de intrare în zonă: Pentru a intra în zonă, trebuie să prezentați cartea de identitate originală, pașaportul sau permisul de călătorie Hong Kong/Macau/Taiwan completat la momentul rezervării. Dacă nu aduceți documentele sau dacă documentele sunt incorecte, rezultând imposibilitatea de a intra în zonă, costurile suplimentare vor fi suportate de dumneavoastră. Dacă aveți documente de reducere, vă rugăm să le comunicați în avans la înscriere.
  • Memento pentru cumpărături: Cumpărăturile în zona panoramică și în magazinele de pe traseu sunt voluntare. Vă rugăm să alegeți cu atenție și să păstrați bonurile și certificatele. Aceste cumpărături nu au legătură cu agenția de turism.

Contactați-ne

Aveți o întrebare despre această activitate? Întreabă-ne pe chat live!

S-ar putea să vă placă și...

Zhangjiajie Parcuri și grădini

Bilet de intrare în Parcul Național Forestier Zhangjiajie

Rezervați acum pentru mâine
4.1 (345) 10K+ rezervat
HUF 2,923
Zhangjiajie Excursii de o zi

Excursie de o zi în Parcul Național Pădurea Tianmen Mountain, Zhangjiajie

Anulare gratuită
Confirmare instantanee
HUF 21,636
Zhangjiajie Excursii de mai multe zile

Tur privat de 2 zile în Zhangjiajie: Parcul Național Forestier, Muntele Avatar, Muntele Tianmen

Rezervați acum pentru mâine
Tur privat
Grup privat
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
HUF 14,678
Zhangjiajie Drumeții

【Canionul Podului de Sticlă Zhangjiajie & Lacul Baofeng & Peștera Huanglong】Tur privat de o zi (grup chinezesc)

Rezervați acum pentru mâine
Tur privat
Grup privat
Anulare gratuită
HUF 59,798
Zhangjiajie Închirieri auto

Transfer aeroport/gară feroviară între orașul Zhangjiajie și zona Wulingyuan

Anulare gratuită
5.0 100+ rezervat
HUF 5,436 HUF 5,936
Zhangjiajie Parcuri și grădini

Zona Scenică Peștera Huanglong

Rezervați acum pentru mâine
4.7 100+ rezervat
HUF 5,525
HUF 1,418
10 reducere
10 reducere
Vânzare
Zhangjiajie Excursii de o zi

Tur ghidat de o zi întreagă în Parcul Național Forestier Zhangjiajie

Rezervați acum pentru mâine
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
Activitate nouă
HUF 18,377
Zhangjiajie Parcuri și grădini

【Ofertă limitată în timp】Bilet pentru Podul de Sticlă Zhangjiajie / Pachet Marele Canion + Podul de Sticlă

Rezervați acum pentru mâine
Anulare gratuită
4.3 (226) 7K+ rezervat
HUF 8,128

Despre operator

Obiective turistice populare

Întrebări frecvente