Dazaifu Tenmangu

★ 4.9 (10K+ anmeldelser) • 176K+ bestilt
Oversikt
Ting å gjøre
Hoteller

Dazaifu Tenmangu Billetter og omvisninger

En dags dypdykk i Kyūshū Yufuin-no-Mori-hemmelig rute – Beppu Umi Jigoku (havhelvete) & Yufuin-no-Mori-togopplevelse & Dazaifu Tenman-gū (fra Fukuoka)
Klook's choice
Turer • Yufu

En dags dypdykk i Kyūshū Yufuin-no-Mori-hemmelig rute – Beppu Umi Jigoku (havhelvete) & Yufuin-no-Mori-togopplevelse & Dazaifu Tenman-gū (fra Fukuoka)

Bestill nå for i morgen
Gratis avbestilling
Umiddelbar bekreftelse
★ 4.9 (144) • 800+ bestilt
Fra AED 159
40 rabatt
Salg
Dazaifu Tenmangu & Yanagawa heldags båtopplevelse
Turer • Dazaifu

Dazaifu Tenmangu & Yanagawa heldags båtopplevelse

Bestill nå for i morgen
Gratis avbestilling
Ny aktivitet
AED 159
Itoshima & Yanagawa båttur & Dazaifu Tenmangu klassisk dobbelrute dagstur
Klook's choice
Turer • Itoshima

Itoshima & Yanagawa båttur & Dazaifu Tenmangu klassisk dobbelrute dagstur

Bestill nå for i morgen
Gratis avbestilling
Umiddelbar bekreftelse
★ 5.0 (20) • 200+ bestilt
Fra AED 159
10 rabatt
Salg
En dagstur til Fukuoka, Yufuin og Dazaifu Tenmangu-helligdommen
Turer • Yufu

En dagstur til Fukuoka, Yufuin og Dazaifu Tenmangu-helligdommen

Bestill nå for i morgen
Gratis avbestilling
Umiddelbar bekreftelse
★ 4.8 (114) • 1K+ bestilt
AED 159
50 rabatt
Salg
Kimono-utleie ved Dazaifu Tenmangu-helligdommen (Kimono Rental Hibiki)
Klook's choice
Kulturopplevelser • Dazaifu

Kimono-utleie ved Dazaifu Tenmangu-helligdommen (Kimono Rental Hibiki)

Bestill nå for i morgen
Morgenavgang
Gratis avbestilling
Umiddelbar bekreftelse
★ 4.7 (36) • 1K+ bestilt
Fra AED 79
Dagstur til Fukuoka, Yufuin og Dazaifu Tenmangu-helligdommen (inkludert guide)
Sommertilbud
Klook's choice
Turer • Dazaifu

Dagstur til Fukuoka, Yufuin og Dazaifu Tenmangu-helligdommen (inkludert guide)

Bestill nå for i morgen
Gratis avbestilling
Umiddelbar bekreftelse
★ 4.8 (104) • 1K+ bestilt
AED 159
30 rabatt
Salg
Dagstur fra Fukuoka: Influenser-vennlig øytur til ekteparfjellet Iwato og Dazaifu Tenmangū
Klook's choice
Turer • Itoshima

Dagstur fra Fukuoka: Influenser-vennlig øytur til ekteparfjellet Iwato og Dazaifu Tenmangū

Bestill nå for i morgen
Privat omvisning
Gratis avbestilling
Umiddelbar bekreftelse
★ 4.8 (81) • 700+ bestilt
Fra AED 159
40 rabatt
Salg
Yufuin no Mori-toget & Beppu & Yufuin & Umi Jigoku & Dazaifu Tenmangu dagstur
Turer • Yufu

Yufuin no Mori-toget & Beppu & Yufuin & Umi Jigoku & Dazaifu Tenmangu dagstur

Bestill nå for i morgen
Privat omvisning
Gratis avbestilling
Umiddelbar bekreftelse
★ 4.5 (6) • 50+ bestilt
Fra AED 198
10 rabatt
Salg
Dazaifu Tenmangu & Kanmonstredet Fyrverkeri Heldagstur
Turer • Dazaifu

Dazaifu Tenmangu & Kanmonstredet Fyrverkeri Heldagstur

Gratis avbestilling
Umiddelbar bekreftelse
Ny aktivitet
AED 454
Yufuin no Mori-toget & Umi Jigoku & Dazaifu Tenmangu & Yufuin dagstur
Turer • Yufu

Yufuin no Mori-toget & Umi Jigoku & Dazaifu Tenmangu & Yufuin dagstur

Bestill nå for i morgen
Gratis avbestilling
Umiddelbar bekreftelse
★ 4.9 (7) • 50+ bestilt
Fra AED 266
20 rabatt
Salg
Fukuoka Dazaifu Tenmangu & Arita Keramikkfestival Dagstur
Turer • Dazaifu

Fukuoka Dazaifu Tenmangu & Arita Keramikkfestival Dagstur

Gratis avbestilling
Umiddelbar bekreftelse
Ny aktivitet
AED 169
30 rabatt
Salg

Hvor du kan bo i Dazaifu Tenmangu

Route-Inn Grantia Dazaifu
Hoteller • Dazaifu

Route-Inn Grantia Dazaifu

Umiddelbar bekreftelse
★ 4.1 (151)
Fra AED 282.35
SONIC Apartment Hotel
Hoteller • Dazaifu

SONIC Apartment Hotel

Umiddelbar bekreftelse
★ 4.2 (52)
Fra AED 291.05
Hotel Cultia Dazaifu
Hoteller • Dazaifu

Hotel Cultia Dazaifu

Umiddelbar bekreftelse
★ 4.7 (15)
Fra AED 1,325.19
Daikanso
Hoteller • Chikushino

Daikanso

Umiddelbar bekreftelse
Utsolgt
Futsukaichi Green Hotel
Hoteller • Chikushino

Futsukaichi Green Hotel

Umiddelbar bekreftelse
★ 3.2 (98)
Fra AED 247.46
Grand Empire Hotel
Hoteller • Fukuoka Prefecture

Grand Empire Hotel

Umiddelbar bekreftelse
★ 4.3 (10)
Fra AED 422.01
Villa Dazaifu
Hoteller • Dazaifu

Villa Dazaifu

Umiddelbar bekreftelse
★ 4.0 (8)
Utsolgt
Ivy Hotel Chikushino
Hoteller • Chikushino

Ivy Hotel Chikushino

Umiddelbar bekreftelse
Utsolgt
AO-Dazaifu
Hoteller • Chikushino

AO-Dazaifu

Umiddelbar bekreftelse
★ 3.6 (8)
Fra AED 224.91
Hotel & Sweets Fukuoka -ADULT ONLY-
Hoteller • Fukuoka

Hotel & Sweets Fukuoka -ADULT ONLY-

Umiddelbar bekreftelse
Utsolgt
Futsukaichi Hot Spring - Daimaru Besso
Hoteller • Chikushino

Futsukaichi Hot Spring - Daimaru Besso

Umiddelbar bekreftelse
Utsolgt
Minami Fukuoka Green Hotel
Hoteller • Fukuoka

Minami Fukuoka Green Hotel

Umiddelbar bekreftelse
Fra AED 253.11

Mer å utforske

Dazaifu & Yanagawa utfluktspass (Fukuoka)
Togpass • Dazaifu

Dazaifu & Yanagawa utfluktspass (Fukuoka)

Umiddelbar bekreftelse
★ 4.7 (284) • 10K+ bestilt
AED 86
Fukuoka Nishitetsu Sightseeing Pass: Tur-retur Fukuoka til Dazaifu, inkludert Yanagawa båttur og Ume-ga-mochi (hentes på Fukuoka internasjonale lufthavn)
Togpass • Dazaifu

Fukuoka Nishitetsu Sightseeing Pass: Tur-retur Fukuoka til Dazaifu, inkludert Yanagawa båttur og Ume-ga-mochi (hentes på Fukuoka internasjonale lufthavn)

Bestill nå for i morgen
Gratis avbestilling
Umiddelbar bekreftelse
★ 4.5 (11) • 600+ bestilt
AED 86
Ariranbettei Wagyu Yakiniku - Fukuoka Dazaifu-butikken
Mat og bespisning • Dazaifu

Ariranbettei Wagyu Yakiniku - Fukuoka Dazaifu-butikken

Gratis avbestilling
★ 4.7 (3) • 50+ bestilt
Fra AED 155
Dazaifu Kaiseki-matrett Umenohana Dazaifu Betsuso Shizenan Fukuoka
Fra AED 193

Dazaifu Tenmangu Anmeldelser

4.9 /5
10K+ anmeldelser
Les alle anmeldelser
YOO *****
10 mars
Det regnet dagen før, så morgenen var kjølig og litt kald, men takk for at vi slapp å vente ute på møtetidspunktet og i stedet kunne sjekke inn og vente i bilen. Jeg var bekymret siden foreldrene mine er eldre, men vi hadde en morsom familietur i en avslappet atmosfære, som om vi var på tur med venner, og vi koste oss masse. Guiden hadde veldig gode fotograferingsferdigheter 😆 Han fikk til og med mannen min, som vanligvis ikke tar bilder, til å ta bilder med stor entusiasme, haha.
Klook用戶
10 mars
Hele dagen var veldig hyggelig, og sjåføren vår, lille Liu, var veldig hensynsfull og sørget for at de eldre ikke trengte å gå mye for å se mange vakre steder. Kjøreferdighetene var utmerkede, og alle koste seg veldig. Vi vil definitivt bestille en privat bil med sjåfør igjen neste gang.
Chow *************
9 mars
Anbefaler guide Kevin Yang på det sterkeste. Det er tydelig at han elsker å lede turer, han er veldig morsom, seriøs, og vi hadde en veldig hyggelig dagstur.
Klook 用戶
9 mars
Reiselederen Zhang Qing er veldig dyktig, presenterer flott, og tilbyr mange forskjellige turistattraksjoner. Han hjalp også til med å ta bilder. Hvis mulig, håper jeg å møte reiseleder Zhang Qing igjen. ❤️
kelly **
9 mars
Hadde en fantastisk tur med Kelvin som guide. Siden gruppen vår besto av både engelsk- og mandarintalende, måtte Kelvin forklare reiseruten og informasjonen på begge språk. Til tross for dette håndterte han det veldig smidig og spøkte til og med om det, noe som gjorde turen enda mer fornøyelig. Tiden som ble gitt på hvert sted av interesse var tilstrekkelig, noe som gjorde at vi kunne utforske komfortabelt selv om attraksjonene var ganske overfylte med turister. Alt i alt var det en veldig hyggelig og velorganisert tur.
2+
Shin *****
9 mars
Tusen takk til guide Park Moon-young for alle forklaringene. Etter å ha sjekket ut fra Yufuin, la vi bagasjen på bussen rundt kl. 10 og hadde en flott og innholdsrik dagstur.
클룩 회원
9 mars
Det var flott å kunne oppleve mange steder effektivt på en kort tur med dette programmet som gir mye for pengene... Hvis muligheten byr seg, tror jeg alle ville vært fornøyde med å bruke det minst én gang.
2+
Klook User
9 mars
Flott heldagstur. Fantastisk utsikt, den unge turguiden Yun San var veldig hyggelig og snakker tydelig engelsk, alt i alt en flott tur verdt å ta.

Populære steder i nærheten av Dazaifu Tenmangu

183K+ besøkende
1M+ besøkende
1M+ besøkende
1M+ besøkende
1M+ besøkende
1M+ besøkende
1M+ besøkende
1M+ besøkende

Vanlige spørsmål om Dazaifu Tenmangu

Hva er den beste tiden å besøke Dazaifu Tenmangu-helligdommen?

Hvordan kommer jeg meg til Dazaifu Tenmangu-helligdommen?

Hva bør jeg vite før jeg besøker Dazaifu Tenmangu-helligdommen?

Ting du bør vite om Dazaifu Tenmangu

Fordyp deg i den rike historien og kulturelle betydningen av Dazaifu Tenmangu-helligdommen i Dazaifu, Fukuoka prefektur, Japan. Denne 1100 år gamle helligdommen er dedikert til Michizane Sugawara, og tilbyr en unik blanding av spiritualitet, naturlig skjønnhet og kulturarv. Utforsk de omfattende områdene og oppdag de fascinerende historiene som gjør denne helligdommen til et "must-visit" reisemål i Japan. Dette hellige stedet antas å være en forfader til mange familier, inkludert min egen, og er kjent for sin forbindelse til Sugawara no Michizane, den guddommeliggjorte formen av Michizane.
4 Chome-7-1 Saifu, Dazaifu, Fukuoka 818-0117, Japan

Bemerkelsesverdige landemerker og severdigheter du må besøke

Hovedhelligdommen

Besøk hovedhelligdommen, kjent som honden, som har historisk og religiøs betydning som hvilestedet for Sugawara no Michizane.

Plommetrær

Utforsk helligdommens område fylt med 6000 ume (asiatiske plomme) trær, inkludert det legendariske Tobiume-treet som fløy til Dazaifu Tenman-gū for å være med Michizane.

Skattkammer

Oppdag Hōmotsuden skattkammer som huser verdifulle gjenstander fra forskjellige historiske perioder, og gir innsikt i helligdommens arv.

Helligdommens legende

Lær om legenden om Sugawara no Michizane og de historiske hendelsene som førte til etableringen av Dazaifu Tenman-gū, som viser helligdommens kulturelle betydning.

Arkitektur og område

Beundre helligdommens arkitektur i Momoyama-stil og det ekspansive området med dammer, broer og tradisjonelle hager, som skaper en rolig og pittoresk setting.

Lokal mat

Unn deg Umegae mochi, en lokal delikatesse assosiert med helligdommens legende, som tilbyr en smak av tradisjon og kultur unik for Dazaifu.

Kultur og historie

Lær om den fascinerende historien til Sugawara no Michizane og hans transformasjon til Tenjin. Utforsk forbindelsen mellom helligdommen og Fujiwara-klanen, og oppdag ritualene og seremoniene som holdes gjennom året.