Pantai Bang Po

★ 5.0 (500+ ulasan) • 500+ ditempah
Rumusan
Hotel

Pantai Bang Po Tickets & Tours

Lawatan Peribadi ke Khao Sam Roi Yod National Park dari Hua Hin
Lawatan • Dari Hua Hin

Lawatan Peribadi ke Khao Sam Roi Yod National Park dari Hua Hin

Lawatan peribadi
Kumpulan peribadi
Pembatalan percuma
Pengesahan segera
★ 4.0 (19) • 400+ ditempah
Daripada € 47.29
Lawatan Peribadi Sehari ke Taman Negara Khao Sam Roi Yot, Hua Hin
Lawatan • Dari Hua Hin

Lawatan Peribadi Sehari ke Taman Negara Khao Sam Roi Yot, Hua Hin

Lawatan peribadi
Kumpulan peribadi
Pembatalan percuma
Pengesahan segera
★ 4.4 (24) • 100+ ditempah
€ 100.85
Lawatan Sehari 4 Pulau Krabi dengan Snorkeling
Lawatan • Dari Wilayah Krabi

Lawatan Sehari 4 Pulau Krabi dengan Snorkeling

Pengambilan hotel
Lawatan peribadi
Pembatalan percuma
Pengesahan segera
★ 4.7 (10) • 400+ ditempah
€ 29.95

Where to stay in Pantai Bang Po

Oceanfront Villa at Bang Po Beach
Hotel • Koh Samui

Oceanfront Villa at Bang Po Beach

Pengesahan segera
Daripada € 206.28
New Sunrise Village Bang Po Beach
Hotel • Koh Samui

New Sunrise Village Bang Po Beach

Pengesahan segera
★ 4.5 (2)
Daripada € 59.08
Hansar Pranburi
Hotel • Sam Roi Yot

Hansar Pranburi

Pengesahan segera
Habis dijual
Sam roi yot Sea sight Resort
Hotel • Sam Roi Yot

Sam roi yot Sea sight Resort

Pengesahan segera
Daripada € 30.71
Brassiere Beach Resort
Hotel • Sam Roi Yot

Brassiere Beach Resort

Pengesahan segera
Daripada € 103.67
La Isla Pranburi Beach Resort
Hotel • Sam Roi Yot

La Isla Pranburi Beach Resort

Pengesahan segera
★ 4.4 (46)
Daripada € 99.65
Blue Beach Resort
Hotel • Sam Roi Yot

Blue Beach Resort

Pengesahan segera
★ 3.4 (11)
Daripada € 21.48
The Beach Village Resort
Hotel • Sam Roi Yot

The Beach Village Resort

Pengesahan segera
★ 4.3 (129)
Habis dijual
Varinah Resort
Hotel • Sam Roi Yot

Varinah Resort

Pengesahan segera
★ 3.9 (8)
Habis dijual
Golden Mango House
Hotel • Sam Roi Yot

Golden Mango House

Pengesahan segera
Daripada € 41.74
Dolphin Bay Beach Resort - Sam Roi Yot Pranburi
Hotel • Sam Roi Yot

Dolphin Bay Beach Resort - Sam Roi Yot Pranburi

Pengesahan segera
★ 4.3 (181)
Daripada € 45.51
€ 66.81
Long Beach Inn
Hotel • Sam Roi Yot

Long Beach Inn

Pengesahan segera
★ 4.3 (37)
Daripada € 36.28

Popular places near Pantai Bang Po

900+ visitors
136K+ visitors
137K+ visitors
139K+ visitors
142K+ visitors
139K+ visitors

Soalan lazim tentang Pantai Bang Po

Bilakah masa terbaik untuk melawat Pantai Bang Po di Sam Roi Yot?

Apakah pilihan pengangkutan untuk ke Pantai Bang Po di Sam Roi Yot?

Apa yang perlu saya sediakan apabila melawat taman negara berhampiran Pantai Bang Po di Sam Roi Yot?

Bilakah masa terbaik untuk melawat Gua Phraya Nakhon berhampiran Pantai Bang Po di Sam Roi Yot?

Bagaimana saya boleh pergi dari Bangkok ke Taman Negara Khao Sam Roi Yot?

Apa yang perlu saya perhatikan apabila mendaki ke Gua Phraya Nakhon berhampiran Pantai Bang Po di Sam Roi Yot?

Bilakah masa terbaik untuk melawat Sam Roi Yot untuk melihat bunga teratai mekar?

Apakah cara popular untuk meneroka kawasan sekitar Pantai Bang Po di Sam Roi Yot?

Apa yang perlu saya ingat apabila melawat pemandangan Khao Daeng berhampiran Pantai Bang Po di Sam Roi Yot?

Maklumat penting tentang Pantai Bang Po

Selamat datang ke Pantai Bang Po di Sam Roi Yot, sebuah permata tersembunyi yang terletak di wilayah Prachuap Khiri Khan, Thailand. Destinasi yang tenang ini menawarkan gabungan sempurna keindahan semula jadi, kekayaan budaya, dan suasana yang damai, menjadikannya tempat yang ideal untuk pelancong yang mencari ketenangan jauh dari pusat pelancongan yang sibuk. Terletak dalam Taman Negara Khao Sam Roi Yot yang menakjubkan, Pantai Bang Po menawarkan pelancong gabungan unik keindahan semula jadi dan pengembaraan. Permata tersembunyi ini adalah pintu masuk ke Gua Phraya Nakhon yang menakjubkan, destinasi yang wajib dikunjungi bagi mereka yang mencari pemandangan yang menakjubkan dan sentuhan sejarah Thai. Temui permata tersembunyi Sam Roi Yot, destinasi yang tenang yang sering dibayangi oleh jirannya yang lebih terkenal, Hua Hin. Tempat yang tenang ini menawarkan pelarian yang sempurna untuk pencinta alam dan pencari pengembaraan, dengan landskap yang menakjubkan, sejarah yang kaya, dan tarikan unik. Sama ada anda berbasikal melalui laluan yang indah, meneroka gua mistik, atau sekadar menikmati keindahan semula jadi, Sam Roi Yot menjanjikan pengalaman yang tidak dapat dilupakan.
Pantai Bang Po, Sam Roi Yot, Prachuap Khiri Khan (wilayah), Thailand

Tarikan Terpilih

Gua Phraya Nakhon

Dianggap sebagai gua yang paling indah di Thailand, Gua Phraya Nakhon adalah pemandangan yang menakjubkan. Gua ini mempunyai beberapa ruang besar, dengan sebuah kuil kecil yang indah diterangi oleh cahaya matahari yang masuk melalui lubang di bumbung gua. Pendakian ke gua ini mencabar tetapi berbaloi, menawarkan pemandangan yang menakjubkan dan suasana yang damai yang tidak dapat ditangkap dalam gambar.

Taman Negara Khao Sam Roi Yot

Terokai landskap menakjubkan Taman Negara Khao Sam Roi Yot, rumah kepada gunung batu kapur, hutan bakau, dan pantai yang bersih. Jangan ketinggalan Gua Phraya Nakhon yang terkenal, yang dikenali dengan pavilion diraja ikoniknya.

Pantai Hat Laem Sala

Hanya boleh diakses dengan mendaki atau menaiki bot pendek, Pantai Hat Laem Sala adalah pantai terpencil dalam Taman Negara Khao Sam Roi Yot. Ia sempurna untuk mereka yang ingin menikmati hari yang tenang di tepi laut.

Kekayaan Budaya dan Sejarah Prachuap Khiri Khan

Wilayah Prachuap Khiri Khan adalah harta karun keajaiban budaya dan sejarah. Bayangkan meneroka kuil yang penuh dengan monyet yang bermain, kuil kuno, dan gua mistik yang menggema masa lalu spiritual Thailand. Geografi unik wilayah ini, yang hanya selebar 12 km pada titik paling sempitnya, menambah lapisan intrik sejarah tambahan kepada perjalanan anda.

Nikmati Rasa Tempatan Prachuap Khiri Khan

Bersedia untuk menggoda selera anda dengan masakan tempatan Prachuap Khiri Khan. Dari makanan laut yang paling segar hingga kari Thai yang pedas dan pencuci mulut berasaskan kelapa yang lazat, hidangan kulinari di wilayah ini adalah pesta untuk deria. Terima kasih kepada kebun kelapa yang melimpah, anda akan menikmati beberapa hidangan berasaskan kelapa yang paling lazat yang pernah anda rasai.

Kepentingan Budaya Gua Phraya Nakhon

Gua Phraya Nakhon adalah tempat yang wajib dikunjungi bagi sesiapa yang berminat dengan kekayaan budaya dan sejarah Thailand. Kuil di dalam gua ini berdiri sebagai simbol bangga warisan Thai, dan gua itu sendiri telah menjadi tapak yang dihormati selama berabad-abad. Perjalanan ke gua ini adalah pengembaraan tersendiri, menawarkan pemandangan yang menakjubkan dan penerokaan mendalam ke dalam kekayaan semula jadi dan sejarah wilayah ini.

Makan di Tepi Pantai di Pantai Laem Sala

Apabila melawat Pantai Laem Sala, pastikan untuk menikmati masakan tempatan di restoran tepi pantai. Menu di sini adalah gabungan yang menyenangkan dari makanan laut segar dan rasa tradisional Thai, menyediakan pengalaman makan yang unik yang melengkapi keindahan semula jadi kawasan ini dengan sempurna.

Mercu Tanda Sejarah Sam Roi Yot

Sam Roi Yot adalah kawasan yang kaya dengan kepentingan budaya dan sejarah. Mercu tanda seperti kuil Gua Phraya Nakhon dan Wat Khao Daeng menawarkan pandangan yang menarik tentang warisan spiritual dan peristiwa sejarah kawasan ini. Tapak-tapak ini bukan sahaja menakjubkan secara visual tetapi juga sangat memperkaya bagi sesiapa yang berminat dengan sejarah dan budaya.

Masakan Tradisional Thai di Sam Roi Yot

Walaupun butiran khusus mengenai masakan tempatan di Sam Roi Yot adalah terhad, anda boleh mengharapkan untuk menikmati pelbagai hidangan tradisional Thai. Makanan laut segar dan bahan-bahan tempatan sering menjadi bintang menu, menjadikan pengalaman makan yang lazat dan autentik di kedai makan berdekatan.