Aquaventure Waterpark

★ 4.4 (102K+ arvostelua) • 40K+ varattu
Yleiskatsaus
Tekemistä
Hotellit

Aquaventure Waterpark Liput ja kierrokset

Aquaventure World -lippu Atlantis Dubaissa
Vesipuistot • Dubai

Aquaventure World -lippu Atlantis Dubaissa

Ohita jono
Välitön vahvistus
★ 4.4 (2,337) • 100K+ varattu
Alkaen ₱ 2,552
9 alennus
Yhdistelmä
Klook Pass Dubai
Nähtävyyskortit • Dubai

Klook Pass Dubai

Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.6 (4,060) • 100K+ varattu
₱ 6,789
₱ 9,579
Vain Klookissa
Paras snorklauskokemus The Lost Chambers Aquarium Dubaissa
Vesiaktiviteetit • Dubai

Paras snorklauskokemus The Lost Chambers Aquarium Dubaissa

Varaa nyt huomiselle
Enintään 3 tuntia
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.0 (4) • 200+ varattu
Alkaen ₱ 5,615
The View At The Palm -lippu
Näköalatasanteet • Dubai

The View At The Palm -lippu

Varaa nyt tälle päivälle
Välitön vahvistus
★ 4.5 (1,790) • 100K+ varattu
₱ 1,463
₱ 1,872
Ski Dubai -lippu
Teemapuistot • Dubai

Ski Dubai -lippu

Välitön vahvistus
★ 4.6 (1,610) • 70K+ varattu
₱ 3,607
20 alennus
Myynti
21 alennus
Yhdistelmä
Parhaat jahtikokemukset Dubaissa
Kierrokset • Dubai

Parhaat jahtikokemukset Dubaissa

Varaa nyt tälle päivälle
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.6 (1,568) • 50K+ varattu
Alkaen ₱ 1,215
15 alennus
Myynti
Dubai Marinan jahtikokemus
Kierrokset • Dubai

Dubai Marinan jahtikokemus

Varaa nyt huomiselle
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.6 (1,213) • 20K+ varattu
₱ 1,240
20 alennus
Myynti
Illallis- tai aamiaisbuffet Gastronomy Atlantis The Royalissa
Kierrokset • Dubai

Illallis- tai aamiaisbuffet Gastronomy Atlantis The Royalissa

Enintään 3 tuntia
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.8 (9) • 400+ varattu
₱ 5,360
Dubain venesataman illallisristeily 5 tähden buffetilla ja live-esityksillä
Risteilyt • Dubai

Dubain venesataman illallisristeily 5 tähden buffetilla ja live-esityksillä

Varaa nyt tälle päivälle
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.5 (407) • 6K+ varattu
₱ 2,584
30 alennus
Myynti
Lost World Aquarium -lippu Atlantis Dubaissa
Eläintarhat ja akvaariot • Dubai

Lost World Aquarium -lippu Atlantis Dubaissa

Varaa nyt tälle päivälle
Välitön vahvistus
★ 4.3 (402) • 40K+ varattu
₱ 2,297
Yksityinen luksusjahtikokemus Dubaissa
Vesiaktiviteetit • Dubai

Yksityinen luksusjahtikokemus Dubaissa

Varaa nyt huomiselle
7+ tuntia
Yksityinen ryhmä
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.3 (16) • 400+ varattu
₱ 10,730
Marina Dubai Dhow-risteily
Risteilyt • Dubai

Marina Dubai Dhow-risteily

Varaa nyt tälle päivälle
Hotellin nouto
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 3.9 (3,203) • 70K+ varattu
₱ 1,021
30 alennus
Myynti

Missä majoittua: Aquaventure Waterpark

Atana Hotel
Hotellit • Dubai

Atana Hotel

Välitön vahvistus
★ 4.1 (1,000)
Alkaen ₱ 2,688.2
Novotel Dubai Al Barsha
Hotellit • Dubai

Novotel Dubai Al Barsha

Välitön vahvistus
★ 4.2 (1,004)
Alkaen ₱ 3,507.0
Atlantis, The Palm
Hotellit • Dubai

Atlantis, The Palm

Välitön vahvistus
★ 4.6 (1,643)
Alkaen ₱ 31,749.0
Rose Park Hotel Al Barsha
Hotellit • Dubai

Rose Park Hotel Al Barsha

Välitön vahvistus
★ 4.5 (665)
Alkaen ₱ 3,313.4
Seaside Hostels
Hotellit • Dubai

Seaside Hostels

Välitön vahvistus
Alkaen ₱ 3,506.7
Social Hotel
Hotellit • Dubai

Social Hotel

Välitön vahvistus
★ 3.6 (105)
Alkaen ₱ 2,394.2
Al Khoory Atrium Hotel
Hotellit • Dubai

Al Khoory Atrium Hotel

Välitön vahvistus
★ 4.4 (920)
Alkaen ₱ 3,472.8
Novotel Suites Mall Avenue Dubai
Hotellit • Dubai

Novotel Suites Mall Avenue Dubai

Välitön vahvistus
★ 4.2 (1,009)
Alkaen ₱ 3,108.5
Courtyard by Marriott Al Barsha, Dubai
Hotellit • Dubai

Courtyard by Marriott Al Barsha, Dubai

Välitön vahvistus
★ 4.3 (205)
Alkaen ₱ 4,421.1
Mövenpick Hotel Jumeirah Lakes Towers
Hotellit • Dubai

Mövenpick Hotel Jumeirah Lakes Towers

Välitön vahvistus
★ 4.1 (1,001)
Alkaen ₱ 5,161.1
Roda Amwaj Suites
Hotellit • Dubai

Roda Amwaj Suites

Välitön vahvistus
★ 4.3 (716)
Alkaen ₱ 6,361.6
Rove Dubai Marina
Hotellit • Dubai

Rove Dubai Marina

Välitön vahvistus
★ 4.6 (1,011)
Alkaen ₱ 3,875.8

Aquaventure Waterpark Arvostelut

umar *****
2026-07-01 01:05:58
Fantastinen 5.0
Elämäni paras kokemus... uskomattoman hieno. Jos tulet Dubaihin ensimmäistä kertaa, älä missaa tätä vesipuistoa. Ainoa miinus on pitkät jonot liukumäkiin, noin 30–40 minuuttia riippuen jonossa olevien ihmisten määrästä.
Sarah *******
2026-08-26 04:42:28
Fantastinen 5.0
The Klook Pass for 8 activities + 1 premium activity in Dubai. Everything was perfectly organized, no issues at all; all my reservations were easy and quick. With much better prices than buying individually, I recommend it 100%.
Klook User
2026-08-02 07:05:18
Fantastinen 5.0
We had a great time here! with the discounted rate of classic pass, originally it's AED 249 but we bought the tickets here in Klook for AED 202! Thanks Klook! Reminder for next peeps going to avail tickets here in Klook, you have to pay AED 35 for the locker, snow bullet which is the zipline is not included and the hot choco, but all is good! imagine the amount you saved especially when buying tickets for 2 or more
marione ****
2026-07-22 14:55:30
Fantastinen 5.0
it is a very unforgettable experience. the view from the yacht was breathtaking. all the skyrise buildings in the view.
RAGHAVENDRA ***
2026-03-17 10:51:58
Fantastinen 5.0
The View at The Palm oli todella henkeäsalpaava kokemus. Näköalatasanteelta avautuu upea 360 asteen näkymä ikoniselle Palm Jumeirahille, Arabianlahdelle ja Dubain horisonttiin. Palmunmuotoisen saaren näkeminen tällaisesta korkeudesta antaa täysin erilaisen näkökulman ja saa arvostamaan sen takana olevaa insinööritaitoa. Sisänäyttelyt, jotka selittivät Palm Jumeirahin rakentamista, olivat myös erittäin informatiivisia ja mukaansatempaavia. Kohokohta minulle oli ulkonäköalatasanne, erityisesti auringonlaskun aikaan – se on aivan maaginen ja täydellinen valokuville. Koko kokemus tuntuu hyvin organisoidulta, ja näkymät ovat yksinkertaisesti unohtumattomia. Lippujen varaaminen Klookin kautta teki prosessista erittäin sujuvan ja vaivattoman. Liput vahvistettiin välittömästi, ja pystyin skannaamaan sähköisen kupongin suoraan sisäänkäynnillä, mikä auttoi minua ohittamaan pitkät jonot. Ennakkovaraus on ehdottomasti suositeltavaa, sillä suositut ajat, erityisesti auringonlaskun aika, voivat myydä loppuun nopeasti.
Sarah *******
2026-08-22 14:55:56
Fantastinen 5.0
Chill, our guide on board the yacht, was wonderful with us. I took the trip with my 7-year-old son, and everything was perfect. We had a marvelous experience, beautiful memories, and great photos. Thank you so much! ♥️
Sarah *******
2026-08-20 17:16:33
Fantastinen 5.0
Ainutlaatuinen akvaario, upeat puitteet, 7-vuotias poikani rakasti sitä.
Alyssa ***********
2026-07-28 11:18:25
Fantastinen 5.0
The Atlantis Breakfast Soft Package offers a lovely selection of dishes and a relaxing atmosphere. Booking via Klook was efficient, though the restaurant had minor challenges locating my reservation upon arrival. As this was my second visit, I noticed a few differences: certain sections were closed and the servers appeared slightly preoccupied, making the experience less smooth than my first time. However, the food quality and ambiance remain commendable. A well‑deserved 4‑star rating for good food, beautiful surroundings, and overall enjoyable dining.
Kijeong *****
2026-05-02 05:26:18
Fantastinen 5.0
The cruise was truly romantic, enjoying the marina's night view with music aboard a beautifully lit boat. While the dinner menu was simple, the food was generally satisfying, and the staff were friendly. The performance in the middle of the cruise added to the lively atmosphere. However, please note that the late departure and arrival times might make young children sleepy. Therefore, if you're traveling with children, I recommend ensuring they are well-rested beforehand. Overall, it was an excellent experience for a special night out.

Suosittuja paikkoja lähellä kohdetta Aquaventure Waterpark

627K+ vierailijaa
626K+ vierailijaa
654K+ vierailijaa
544K+ vierailijaa
666K+ vierailijaa
555K+ vierailijaa
555K+ vierailijaa
1M+ vierailijaa
1M+ vierailijaa
1M+ vierailijaa

Usein kysytyt kysymykset aiheesta Aquaventure Waterpark

Milloin on paras aika vierailla Aquaventure World Dubaissa?

Miten pääsen Aquaventure World Dubaihin julkisilla kulkuvälineillä?

Mitä minun pitäisi ottaa mukaan Aquaventure World Dubaihin?

Mitä sinun tulisi tietää kohteesta Aquaventure Waterpark

Sukella jännityksen ja seikkailun maailmaan Dubain ikoniseen Aquaventure-vesipuistoon, joka sijaitsee upealla The Palmin puolikuulla. Tämä vesipuisto, joka on osa kuuluisaa Atlantis, The Palm -hotellia, lupaa unohtumattoman kokemuksen sekä adrenaliinin etsijöille että perheille. Yli 30 jännittävää vesipohjaista aktiviteettia tarjoava Aquaventure tarjoaa huikeita laitteita, upeita näkymiä ja ainutlaatuisia nähtävyyksiä kaikenikäisille. Etsitpä sitten hauskanpitoa, aurinkoa tai roiskeita, Aquaventure-vesipuisto on täydellinen paikka luoda kestäviä muistoja Dubain sydämessä.
Atlantis The Palm - Crescent Rd - Dubai - United Arab Emirates

Merkittävät nähtävyydet ja kohteet joissa täytyy käydä

Poseidonin Torni

Sukella seikkailun ytimeen Poseidonin Tornissa, jossa jännityksen etsijät voivat valloittaa neljä huikeaa liukumäkeä. Koe Poseidonin Kosto -liukumäen pystysuora pudotus, kiemurtele Slitherinellä ja älä unohda valtavia Aquacondaa ja Zoomerangoa, jotka tarjoavat unohtumattoman ajelun.

Neptunuksen Torni

Valmistaudu adrenaliiniryöppyyn Neptunuksen Tornissa, joka on legendaarisen Leap of Faith -liukumäen koti. Tämä ikoninen torni tarjoaa myös jännittävät Surge- ja Storm-liukumäet, jotka yhdistävät putkiliukumäet ja vesivuoristoradat unohtumattomaan vesiseikkailuun.

Tridentin Torni

Tutustu uusimpiin jännityksiin Tridentin Tornissa, joka on Aquaventuren uusin lisäys. Liukumäet kuten Vortex ja Blackout sekä ryhmäajelut kuten Odyssey of Terror ja Shockwave tarjoavat monenlaisia ainutlaatuisia kokemuksia. Älä unohda Medusa Lairia ja Hydra Raceria, jotka takaavat jännitystä täynnä olevan päivän.

Upea Sijainti

Aquaventure-vesipuisto sijaitsee The Palmin kuvankauniilla puolikuulla, tarjoten vierailijoille henkeäsalpaavat näkymät ja kristallinkirkkaiden vesien viehätyksen. Se on täydellinen paikka nauttia Dubain rannikon kauneudesta.

Perheystävällinen Ympäristö

Aquaventure on perheiden paratiisi, tarjoten runsaasti aktiviteetteja ja nähtävyyksiä kaikenikäisille. Se on ihanteellinen kohde perheille, jotka haluavat luoda hauskoja ja seikkailullisia muistoja yhdessä.

Kulttuuri ja Historia

Aquaventure-vesipuisto on osa ikonista Atlantis, The Palm -hotellia, joka on osoitus Dubain innovatiivisesta hengestä ja ylellisistä matkailutarjonnasta. Tämä moderni ihme on symboli kaupungin eteenpäin katsovasta lähestymistavasta.

Paikallinen Keittiö

Nauti kulinaarisesta matkasta Aquaventuressa, jossa on tarjolla monenlaisia ruokailuvaihtoehtoja puiston sisällä. Kansainvälisistä herkuista paikallisiin erikoisuuksiin, vierailijat voivat maistella Dubain ainutlaatuisia makuja, ja käteviä ateriapaketteja on tarjolla sisäänkäynnillä.