Erawan National Park

★ 4.8 (300+ arvostelua) • 3K+ varattu
Yleiskatsaus
Tekemistä

Erawan National Park Liput ja kierrokset

Kanchanaburin usean reitin yksityiskierros Bangkokista
Klook's choice
Kierrokset • Paikkakunnasta Bangkok

Kanchanaburin usean reitin yksityiskierros Bangkokista

Varaa nyt huomiselle
Hotellin nouto
Yksityinen kierros
Yksityinen ryhmä
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.8 (101) • 1K+ varattu
€ 68.69
Kanchanaburin yksityinen räätälöity monipäiväinen kiertue
Kierrokset • Paikkakunnasta Bangkok

Kanchanaburin yksityinen räätälöity monipäiväinen kiertue

Yksityinen kierros
Yksityinen ryhmä
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.9 (13) • 100+ varattu
Alkaen € 117.79
Elefanttipyhäkkö ja Erawanin vesiputous – kokopäiväretki Bangkokista
Kierrokset • Bangkok

Elefanttipyhäkkö ja Erawanin vesiputous – kokopäiväretki Bangkokista

Hotellin nouto
Yksityinen kierros
Yksityinen ryhmä
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.8 (70) • 800+ varattu
Alkaen € 256.19
Räätälöity Kanchanaburi-kierros Bangkokista TTD:n kautta
Kierrokset • Paikkakunnasta Bangkok

Räätälöity Kanchanaburi-kierros Bangkokista TTD:n kautta

Varaa nyt huomiselle
Hotellin nouto
Yksityinen kierros
Yksityinen ryhmä
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.6 (124) • 1K+ varattu
Alkaen € 132.10
Kanchanaburi Erawanin ja norsujen kanssa Bangkokista MyProGuiden kautta
Kierrokset • Paikkakunnasta Bangkok

Kanchanaburi Erawanin ja norsujen kanssa Bangkokista MyProGuiden kautta

Yksityinen kierros
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 5.0 (2)
€ 346.89
3 päivää 2 yötä Kwai-joen ja Kanchanaburin yksityinen kiertue
Kierrokset • Paikkakunnasta Bangkok

3 päivää 2 yötä Kwai-joen ja Kanchanaburin yksityinen kiertue

Yksityinen kierros
Yksityinen ryhmä
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
€ 410.09

Missä majoittua: Erawan National Park

Ruknam Resort
Hotellit • Kanchanaburi Province

Ruknam Resort

Välitön vahvistus
Alkaen € 172.83
Hilltop Erawan Camp
Hotellit • Kanchanaburi Province

Hilltop Erawan Camp

Välitön vahvistus
Loppuunmyyty
The Hub Erawan Resort
Hotellit • Kanchanaburi Province

The Hub Erawan Resort

Välitön vahvistus
★ 3.1 (15)
Loppuunmyyty
Tiger House River Kwai
Hotellit • Kanchanaburi Province

Tiger House River Kwai

Välitön vahvistus
★ 5.0 (3)
Alkaen € 61.55
Suriyan Villa
Hotellit • Kanchanaburi Province

Suriyan Villa

Välitön vahvistus
Loppuunmyyty
Phakphing Erawan Homestay
Hotellit • Kanchanaburi Province

Phakphing Erawan Homestay

Välitön vahvistus
Alkaen € 37.66
Krupong House
Hotellit • Kanchanaburi Province

Krupong House

Välitön vahvistus
Loppuunmyyty

Lisää tutkittavaa

Bangkokin ja Kanchanaburin autonvuokraus kuljettajalla TTD Globalilta
Autonvuokraus • Kanchanaburi Province (Paikkakunnasta Bangkok)

Bangkokin ja Kanchanaburin autonvuokraus kuljettajalla TTD Globalilta

Räätälöity matkasuunnitelma
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.4 (84) • 6K+ varattu
Alkaen € 128.80

Erawan National Park Arvostelut

4.8 /5
300+ arvostelua
Lue kaikki arvostelut
Ma *************
8 maalis
Herra Nut nouti meidät ajallaan hotellilta, ja hän oli paitsi kuljettaja myös hyvä opas! Hän tunsi jokaisen matkasuunnitelmamme paikan historian ja tarinan. Hän järjesti asiat niin, että paikkojen järjestys oli tehokkaampi. Tämä on hyvä matkasuunnitelma, joka käsittelee Kwai-joen historiaa ja toisen maailmansodan tapahtumia, kun taas Erawanin putoukset esittelevät erilaisia vesiputouksia (3 tunnin vaellus, jos haluat käydä kaikilla 7 tasolla. Varmista, että sinulla on oikeat kengät, kestävyyttä ja tarpeeksi vettä.) Hän oli myös joustava päätöstemme suhteen, halusimmeko suorittaa koko vaelluksen vai emme ja mihin aikaan halusimme lounasta. Hän ehdotti myös hyviä ja helposti saavutettavia ruokapaikkoja. Hän tiesi, missä hyvät valokuvauspaikat olivat, joten emme tuhlannut aikaa. Hän otti meistä monia upeita kuvia. Olimme erittäin tyytyväisiä herra Nutin palveluun. Kiitos Klook!
2+
Klook 用戶
25 helmi
Kanchanaburi on todellakin vierailun arvoinen. Meidän kahden hengen ryhmämme oli täydellinen, ja opas oli erittäin ystävällinen ja auttoi valokuvien ottamisessa. Suosikkipaikoissa voi viettää enemmän aikaa ja todella rentoutua. Tiikeriluolatemppeli näyttää upealta Mina-kahvilasta katsottuna, ja juomat ovat herkullisia. Kuoleman rautatien maisemat ovat mahtavat, ja Kwai-joen silta on myös kävelyn arvoinen. Kwai-joen sillan näkeminen paikan päällä oli todella vaikuttava kokemus.👍
2+
Klook 用戶
17 helmi
Tällä matkalla oli kolme naista, ja olimme aluksi hieman huolissamme turvallisuudesta. Kuljettaja otti kuitenkin jatkuvasti kuvia matkan varrella (en tiedä, oliko se raportointia varten?). Hän oli erittäin innokas ja vaikka emme puhuneet samaa kieltä, hän käytti käännösohjelmaa selittääkseen asioita ja kysyäkseen reitistä. Ensimmäinen kohde oli Tiikeriluolatemppeli, jossa voi joko kiivetä pitkät portaat tai ottaa köysiradan maksua vastaan. Koska olemme laiskoja, valitsimme köysiradan. Kuljettaja antoi meille neljäkymmentä minuuttia aikaa, ja otimme kuvia kaikkialla ja koimme jopa manuaalisen huuhtelun wc:n (ainakin se oli melko puhdas). Toinen paikka, Mina Cafe, tarjosi hyviä juomia ja herkullista pizzaa! Mutta koska kuljettaja kertoi meille, että junia oli kaksi, klo 13:30 ja 16:00, ja emme halunneet viivytellä liikaa, lyhensimme kahvilassa vietettyä aikaa ja lähdimme klo 11:30 (mutta paikan maisemat ja ruoka olivat todella suositeltavia 👍). Menimme suoraan sillalle ottamaan kuvia ja sitten pääkohteeseen, Kuoleman rautatien matkalle. Kuljettaja kertoi meille, missä jäädä pois, ja maksoimme 100 bahtia per henkilö junassa. Suosittelen istumaan junan sisäänkäynnin puoleisella paikalla, jotta näkee paremmat maisemat, muuten vasemmalla puolella näkee vain autiota maata. Jos haluat ostaa jotain Muinaisen kaupungin sisällä, sinun on ensin vaihdettava valuuttaa portin vieressä olevassa vaihtopisteessä vanhoiksi rahoiksi. Ole varovainen suurten matelijoiden kanssa siellä! Lopulta palasimme Bangkokiin noin kolmen tai neljän tunnin ajon jälkeen. Alun perin matkan piti päättyä klo 20:00, mutta olimme takaisin Bangkokissa jo klo 18:01. Lopuksi kysyimme kuljettajalta, voisiko hän viedä meidät ostosalueelle ostoksille.🤣
Klook User
13 helmi
Erinomainen reitti, Tiikeriluolan temppeli ja Erawanin vesiputous – kaksi Thaimaan helmeä. Erityinen kiitos kuljettajallemme Somchaille hyvästä työstä ja avusta valokuvauksessa.
Denisa **********
30 tammi
Se oli upea matka. Kuljettaja piti meistä parasta huolta. Hän otti jopa valokuvia 😀 Tiikeritemppeli, Meena Cafe, Erawanin vesiputoukset... Parasta 👌
2+
Klook客路用户
22 tammi
Opas ja kuljettaja, matka oli rankka. Selostus ja valokuvaus, palvelu oli erinomaista. Tämä matka oli kaunis maisemiltaan, autoltaan ja ihmisiltään, erittäin mukava, nautin siitä paljon! Peukku sinulle! 👍
2+
Katrina *******
20 tammi
Meillä oli upea kokemus Kanchanaburin monireittisellä yksityiskierroksella, jonka varasimme Klookin kautta. Reittisuunnitelma oli poikkeuksellinen, hyvin suunniteltu, ja meidät pidettiin täysin ajan tasalla koko varausprosessin ajan. Erityiskiitokset Tonille, päivän opas ja kuljettaja. Hän oli mahtava – vaikka hänellä oli hieman vaikeuksia kommunikoida englanniksi, olimme todella vaikuttuneita hänen ponnisteluistaan varmistaa, että olimme mukavia, turvassa ja nautimme kierroksesta. Hän saapui hotelliimme ajoissa, ajoi varovasti ja varmisti, että palasimme turvallisesti. Lisäpisteitä Tonin valokuvaustaidoista – hän otti meille upeita kuvia ja teki kokemuksesta entistäkin ikimuistoisemman. Kaiken kaikkiaan hänen palvelunsa oli poikkeuksellista, ja pyytäisimme häntä ehdottomasti uudelleen seuraavalle kiertueellemme. Kiitos, Klook ja Ton, upeasta kokemuksesta.
2+
Vince ****
7 tammi
Meillä oli todella hieno aika kiertueen aikana. Kuljettaja/opas oli todella avulias ja varmisti aina, että nautimme Kanchanaburista. Kaikki paikat, joissa kävimme, olivat aivan upeita. Suosittelemme heitä lämpimästi ja kaikki oli ehdottomasti sen arvoista.
2+

Suosittuja paikkoja lähellä kohdetta Erawan National Park

50+ vierailijaa
1K+ vierailijaa
20K+ vierailijaa
7K+ vierailijaa
52K+ vierailijaa
50+ vierailijaa
105K+ vierailijaa

Usein kysytyt kysymykset aiheesta Erawan National Park

Milloin on paras aika vierailla Erawanin kansallispuistossa?

Mitä kuljetusvaihtoehtoja on käytettävissä Erawanin kansallispuistoon pääsemiseksi?

Mitä tärkeitä matkavinkkejä minun pitäisi pitää mielessäni vieraillessani Erawanin kansallispuistossa?

Mitä sinun tulisi tietää kohteesta Erawan National Park

Tervetuloa Erawanin kansallispuistoon Kanchanaburissa, lumoavaan kohteeseen, joka sijaitsee Thaimaan vehreillä Tenasserimin kukkuloilla. Vuonna 1975 perustettu 550 neliökilometrin kokoinen puisto on luonnonystävän paratiisi, joka tarjoaa rauhallisen pakopaikan luonnon sydämeen. Puistossa on upea Erawanin vesiputous, kaskadoiva ihme maitomaisen sinisine altaineen, joka vangitsee jokaisen vierailijan.
94GV+5HW, Tha Kradan, Si Sawat District, Kanchanaburi 71250, Thailand

Merkittävät maamerkit ja pakolliset nähtävyydet

Erawanin vesiputous

Erawanin vesiputous on puiston kruununjalokivi, jossa on seitsemän kerrosta kaskadista kauneutta, jotka luovat valoisia turkoosialtaita. Vierailijat voivat uida jokaisessa altaassa, ja ylin kerros tarjoaa virkistävän pulahduksen ja upeat näkymät. Vesiputoukselle johtava polku on viehättävä, ja se kulkee puisten siltojen, sammaleisten kivien ja rehevän viidakon läpi.

Phra That -luola

Lähde seikkailuun Phra That -luolaan, suureen maanalaisen ihmeeseen, joka sijaitsee 12 km luoteeseen Erawanin putouksilta. Ihaile vaikuttavia tippukiviä ja pylväskiviä tutkiessasi 544 metriä pitkää luolaa, jossa asuu lepakoita.

Wang Bah Dan -luola

Matka Wang Bah Dan -luolaan, 740 metriä pitkään kalkkikiviluolaan, jossa on upeita muodostelmia. Vaikka luola on tällä hetkellä suljettu vierailijoilta, luolan kammiot esittelevät monimutkaisia tippukiviä ja pylväskiviä, ja viimeisen kammion läpi virtaa seesteinen vesivirta.

Kulttuuri ja historia

Erawanin kansallispuistolla on kulttuurista ja historiallista merkitystä, ja siellä on maamerkkejä, kuten Khao Nom Nang, ja luolia, kuten Mi, Rua, Wang Badan ja Phrathat. Nämä kohteet tarjoavat näkemyksiä alueen rikkaasta perinnöstä.

Paikallinen keittiö

Puistoa tutkiessaan vierailijat voivat nauttia suosituista paikallisista ruoista, jotka esittelevät ainutlaatuisia makuja. Paikallinen keittiö on katuruoasta perinteisiin herkkuihin ruoan ystävien ehdoton kokeilu.