Shunkaen Bonsai Museum

★ 4.9 (42K+ arvostelua) • 1M+ varattu
Yleiskatsaus
Tekemistä
Hotellit

Shunkaen Bonsai Museum Liput ja kierrokset

TOKYO SKYTREE® -lippu
Kesätarjous
Näköalatasanteet • Tokio

TOKYO SKYTREE® -lippu

Varaa nyt huomiselle
Välitön vahvistus
★ 4.7 (24,079) • 1M+ varattu
Alkaen AED 46
AED 50
【Yksityinen tilausauto】Tokion keskustasta Tokion Disneylandiin/Fuji-vuorelle/Karuizawaan/Naganoon/Niigataan ja muille alueille
Kierrokset • Paikkakunnasta Tokio

【Yksityinen tilausauto】Tokion keskustasta Tokion Disneylandiin/Fuji-vuorelle/Karuizawaan/Naganoon/Niigataan ja muille alueille

Varaa nyt huomiselle
Hotellin nouto
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.9 (22) • 200+ varattu
Alkaen AED 382
Tatuointiystävällinen ulkoilmaonsen (kuuma lähde) Tokiossa
Hierontapalvelut • Tokio

Tatuointiystävällinen ulkoilmaonsen (kuuma lähde) Tokiossa

Lähtö iltapäivällä
Enintään 3 tuntia
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.9 (58) • 700+ varattu
AED 142
Virallinen Japan Go-Kart Tokyo Bayssa ja Ginzassa/Akihabarassa, tarjoaa JAPANKART
Kesätarjous
Klook's choice
Ulkoilu ja urheiluaktiviteetit • Tokio

Virallinen Japan Go-Kart Tokyo Bayssa ja Ginzassa/Akihabarassa, tarjoaa JAPANKART

Varaa nyt huomiselle
Aamulähtö
Enintään 3 tuntia
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.8 (541) • 10K+ varattu
Alkaen AED 204
30 alennus
Myynti
Alkuperäisen lasin valmistus (Tokio)
Kulttuurikokemukset • Tokio

Alkuperäisen lasin valmistus (Tokio)

Varaa nyt huomiselle
Enintään 3 tuntia
Välitön vahvistus
★ 5.0 (170) • 1K+ varattu
AED 67
1 tunnin geisha-esitys Asakusassa, Tokiossa
Kulttuurikokemukset • Tokio

1 tunnin geisha-esitys Asakusassa, Tokiossa

Lähtö iltapäivällä
Enintään 3 tuntia
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 5.0 (2) • 50+ varattu
AED 170
Tokion Asakusan kimonon muistovalokuvaus (tarjoaa HANAYAKA)
Kulttuurikokemukset • Tokio

Tokion Asakusan kimonon muistovalokuvaus (tarjoaa HANAYAKA)

Varaa nyt huomiselle
Enintään 3 tuntia
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.8 (89) • 1K+ varattu
Alkaen AED 529
15 alennus
Myynti
Yksityinen pienryhmäretki Tokiossa
Kierrokset • Tokio

Yksityinen pienryhmäretki Tokiossa

Yksityinen kierros
Pieni ryhmä
Yksityinen ryhmä
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
AED 791
Tokio Asakusan kimono-/yukatavuokraus & muistokuva
Kulttuurikokemukset • Tokio

Tokio Asakusan kimono-/yukatavuokraus & muistokuva

Varaa nyt huomiselle
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
Alkaen AED 174
20 alennus
Myynti
Sumida-akvaarion lippu Tokiossa
Näköalatasanteet • Tokio

Sumida-akvaarion lippu Tokiossa

Varaa nyt tälle päivälle
Välitön vahvistus
★ 4.7 (1,627) • 80K+ varattu
AED 61
Tokion sumoharjoitusten katselukierros ja valokuva sumopainijan kanssa
Kierrokset • Tokio

Tokion sumoharjoitusten katselukierros ja valokuva sumopainijan kanssa

Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 5.0 (5) • 100+ varattu
AED 407
Tokion Edogawan ilotulitusristeily illallisella ja juomilla
Risteilyt • Tokio

Tokion Edogawan ilotulitusristeily illallisella ja juomilla

Maksuton peruutus
Uutta toimintaa
AED 1,447

Missä majoittua: Shunkaen Bonsai Museum

Richmond Hotel Premier Tokyo Schole
Hotellit • Tokio

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Richmond Hotel Premier Tokyo Schole

Välitön vahvistus
★ 4.9 (1,078) • 50+ varattu
Alkaen AED 481.03
ONE@Tokyo by insomnia
Hotellit • Tokio

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png ONE@Tokyo by insomnia

Välitön vahvistus
★ 4.8 (1,035)
Alkaen AED 214.30
AED 230.56
Super Hotel Tokyo Kinshicho Ekimae
Hotellit • Tokio

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Super Hotel Tokyo Kinshicho Ekimae

Välitön vahvistus
★ 4.7 (733)
Alkaen AED 251.39
HOTEL AMANEK Asakusa Sakurabashi
Hotellit • Tokio

HOTEL AMANEK Asakusa Sakurabashi

Välitön vahvistus
Alkaen AED 201.77
Keisei Richmond Hotel Tokyo Kinshicho
Hotellit • Tokio

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Keisei Richmond Hotel Tokyo Kinshicho

Välitön vahvistus
★ 4.9 (928)
Alkaen AED 250.10
Lotte City Hotel Kinshicho
Hotellit • Tokio

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Lotte City Hotel Kinshicho

Välitön vahvistus
★ 4.9 (908)
Alkaen AED 324.25
Prostyle Ryokan Tokyo Asakusa
Hotellit • Tokio

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Prostyle Ryokan Tokyo Asakusa

Välitön vahvistus
★ 4.7 (554)
Alkaen AED 561.31
APA Hotel Tokyo Nishikasai Ekimae
Hotellit • Tokio

APA Hotel Tokyo Nishikasai Ekimae

Välitön vahvistus
★ 4.6 (254)
Alkaen AED 179.81
Keisei Richmond Hotel Tokyo Oshiage
Hotellit • Tokio

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Keisei Richmond Hotel Tokyo Oshiage

Välitön vahvistus
★ 4.8 (1,201)
Alkaen AED 324.32
Sotetsu Fresa Inn Tokyo-Toyocho
Hotellit • Tokio

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Sotetsu Fresa Inn Tokyo-Toyocho

Välitön vahvistus
★ 4.8 (1,023)
Alkaen AED 178.64
LANG HOTEL Kameido
Hotellit • Tokio

LANG HOTEL Kameido

Välitön vahvistus
Loppuunmyyty
The OneFive Tokyo Kameido
Hotellit • Tokio

The OneFive Tokyo Kameido

Välitön vahvistus
★ 4.3 (295)
Alkaen AED 119.66
AED 120.39

Ravintolat lähellä paikkaa Shunkaen Bonsai Museum

Sukiyaki Chinya (Sukiyaki Chinya Asakusa) Shōwa-kauden perustettu satavuotias sukiyaki-ravintola - Tokio Asakusa
Ruoka & ruokailu • Tokio

Sukiyaki Chinya (Sukiyaki Chinya Asakusa) Shōwa-kauden perustettu satavuotias sukiyaki-ravintola - Tokio Asakusa

Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.6 (124) • 5K+ varattu
Alkaen AED 246
Gyutan Charcoal Grill RIKYU Tokyo Soramachi Branch, Sumidaku Tokio
Ruoka & ruokailu • Tokio

Gyutan Charcoal Grill RIKYU Tokyo Soramachi Branch, Sumidaku Tokio

Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
Alkaen AED 199
Kinshicho Okonomiyaki Wasuke - Toinen sukupolvi, Tokiossa
Ruoka & ruokailu • Tokio

Kinshicho Okonomiyaki Wasuke - Toinen sukupolvi, Tokiossa

Varaa nyt huomiselle
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
Alkaen AED 129
Tokio, syö niin paljon kuin jaksat - yakiniku - Tukuri Tokyo Toyocho -myymälä
Ruoka & ruokailu • Tokio

Tokio, syö niin paljon kuin jaksat - yakiniku - Tukuri Tokyo Toyocho -myymälä

Varaa nyt huomiselle
Välitön vahvistus
Alkaen AED 176

Lisää tutkittavaa

Tokion yksityinen kuljetus Disneylandiin, Disneyseaan
Autonvuokraus • Urayasu (Paikkakunnasta Tokio)

Tokion yksityinen kuljetus Disneylandiin, Disneyseaan

Kaupunkikuljetukset
Maksuton peruutus
Välitön vahvistus
★ 4.7 (2,042) • 20K+ varattu
Alkaen AED 212
5 alennus
Myynti

Shunkaen Bonsai Museum Arvostelut

4.9 /5
42K+ arvostelua
Lue kaikki arvostelut
Shenna ******
10 maalis
Varaamisen helppous Klookissa: Tokyo Skytree -varauksemme Klookin kautta oli sujuva ja vaivaton! Luotamme aina Klookiin suunnitellessamme retkiä, eikä se ole koskaan pettänyt meitä. Kiitos, Klook!
Laurent *****
10 maalis
Upeat näkymät, viettäisin täällä aikaa uudelleen.
Klook User
10 maalis
Upea näkymä kaupunkiin. Parhaan näkymän saa menemällä tembo-galleriaan.
CHAIYA ***********
10 maalis
Ostaminen Cookilta on halvempaa kuin asemalta, mutta joudut odottamaan varausaikaan asti. Alueelle ei voi mennä sisään, mutta voit odottaa siellä 4. kerroksessa.
2+
Tang *****
8 maalis
Kaiken kaikkiaan palvelu ja ruoan laatu olivat erinomaisia 👍🏻 Myöhästyimme puoli tuntia eksymisen vuoksi, mutta henkilökunta ei ollut lainkaan tyytymätön. Wagyu-lihan laatu oli erinomaista, siinä oli täyteläinen naudanlihan maku ja se suli suussa.
Janette ****
7 maalis
Kaiken kaikkiaan ihana oleskelu. Hotelli sijaitsee loistavalla paikalla rauhallisella asuinalueella. Huoneet olivat erittäin siistejä ja mukavia. Se sijaitsee myös kätevästi noin 10 minuutin päässä asemalta, ja lähellä on paljon kahviloita ja lähikauppoja.
李 **
8 maalis
Erittäin kaunis yömaisema, lipunvaihtoprosessi oli helppo, ja lähistöllä on paljon nähtävää. Voi hyvin viettää iltapäivän alueella ja mennä sitten näköalatasanteelle illalla.
Hassan ****
8 maalis
Varaus sujui ongelmitta, skannasin QR-koodin ja pääsin sisään ilman muuta tunnistautumista. Upeat näkymät.

Suosittuja paikkoja lähellä kohdetta Shunkaen Bonsai Museum

7M+ vierailijaa
7M+ vierailijaa
7M+ vierailijaa
15M+ vierailijaa
13M+ vierailijaa
13M+ vierailijaa
13M+ vierailijaa
13M+ vierailijaa

Usein kysytyt kysymykset aiheesta Shunkaen Bonsai Museum

Mikä on paras aika vierailla Shunkaenin bonsai-museossa Tokiossa?

Miten pääsen Shunkaen Bonsai -museoon Koiwan asemalta?

Mitä minun pitäisi pitää mielessäni vieraillessani Shunkaen Bonsai -museossa?

Mitä kuljetusvaihtoehtoja on tarjolla Shunkaen Bonsai -museoon pääsemiseksi?

Kuinka paljon aikaa minun pitäisi varata vierailuun Shunkaen Bonsai -museossa?

Mitä sinun tulisi tietää kohteesta Shunkaen Bonsai Museum

Tokion rauhallisessa Edogawa-kuunassa sijaitseva Shunkaen Bonsai -museo on piilotettu helmi, joka tarjoaa rauhallisen pakopaikan bonsain lumoavaan maailmaan. Legendaarisen bonsaimestarin Kunio Kobayashin perustama ja johtama kiehtova museo on ehdoton vierailukohde bonsai-harrastajille ja kulttuurin tutkijoille. Yli 1 000 esillä olevan bonsain ansiosta vierailijat voivat uppoutua puiden pienoiskoossa olevan taiteen monimutkaisuuteen samalla kun he nauttivat perinteisen japanilaisen puutarhan kauneudesta ja rauhallisista teehuoneista. Olitpa kokenut bonsai-harrastaja tai yksinkertaisesti kiinnostunut perinteisestä japanilaisesta kulttuurista, Shunkaen Bonsai -museo lupaa maagisen ja rikastuttavan kokemuksen, joka kehittyy jokaisen vierailun myötä.
1-chōme-29-16 Niihori, Edogawa City, Tokyo 132-0001, Japan

Merkittävät maamerkit ja vierailukohteet

Bonsai-kokoelma

Astu maailmaan, jossa taide ja luonto yhdistyvät täydellisessä harmoniassa Shunkaenin Bonsai-museon bonsai-kokoelmassa. Yli 1 000 elävää mestariteosta esillä, jokainen bonsai kertoo tarinan kärsivällisyydestä, tarkkuudesta ja intohimosta. Vaella seesteisen puutarhan ja perinteisen talomaisen rakenteen läpi ja anna näiden pienoispuiden monimutkaisen kauneuden valloittaa aistisi. Olitpa kokenut bonsai-harrastaja tai utelias uusi tulokas, tämä kokoelma tarjoaa henkeäsalpaavan välähdyksen muinaiseen taidemuotoon, jota on vaalittu vuosisatojen ajan.

Tee seremonia

Uppoudu perinteisen japanilaisen teeseremonian rauhalliseen eleganssiin Shunkaenin Bonsai-museossa. Opastuksenaan Kobayashi-sanin nuorin tytär, tämän arvostetun taiteen mestari, koet makujen herkän tasapainon ja seesteisen tunnelman, jotka tekevät tästä seremoniasta kulttuuriaarteen. Kun siemailet matchaa ja nautit perinteisistä makeisista, huomaat olevasi kuljetettuna rauhallisuuden ja mietiskelyn maailmaan, joka täydentää täydellisesti museon rauhallista ympäristöä.

Bonsai-näyttelyt

Tutustu bonsain taiteellisuuteen ja eleganssiin Shunkaenin Bonsai-museon huolellisesti kuratoiduissa bonsai-näyttelyissä. Noin 12 eri näyttelysyvennyksessä, joista jokaisen on suunnitellut tunnettu Kobayashi-san, nämä näyttelyt korostavat bonsain muodollista kauneutta ja monimutkaisia yksityiskohtia. Valokuvaajan paratiisi, nämä näyttelyt tarjoavat upean sekoituksen luontoa ja luovuutta, kutsuen sinut vangitsemaan tämän ajattoman japanilaisen perinteen olemuksen linssisi läpi.

Kulttuurinen merkitys

Bonsai on arvostettu taidemuoto Japanissa, joka symboloi luonnon ja ihmisen luovuuden välistä harmoniaa. Shunkaenin Bonsai-museo ei ole vain bonsai-puiden näyttely; se on osoitus Japanin rikkaasta kulttuuriperinnöstä. Museon omistautuminen tämän taidemuodon säilyttämiselle ja esittelylle korostaa sen historiallista merkitystä ja bonsain viljelyyn liittyvää huolellisuutta. Bonsai ja teeseremoniat ovat japanilaisen kulttuurin ikonisia elementtejä, joiden juuret juontavat juurensa Muromachi-kaudelle. Näistä perinteistä on kehittynyt Japanin taiteellisen perinnön symboleja, jotka tarjoavat välähdyksen maan rikkaaseen historiaan ja kulttuurikäytäntöihin.

Historiallinen tausta

Vuonna 2002 avattu Shunkaenin Bonsai-museo perustettiin jakamaan bonsain loistoa maailman kanssa. Sen syrjäinen sijainti Edogawa-kussa, Tokiossa, tarjoaa rauhallisen pakopaikan vierailijoille arvostaa tätä muinaista taidetta. Museo isännöi usein tärkeitä vieraita, kuten Edogawa Wardin pormestaria, mikä heijastaa sen merkitystä paikallisessa yhteisössä ja sen roolia kulttuurivaihdon edistämisessä.

Kunio Kobayashin perintö

Museon perustaja Kunio Kobayashi on arvostettu hahmo bonsai-maailmassa. Hänen omistautumisensa käsityölle ja hänen filosofinen lähestymistapansa bonsain elämän arvokkuuden heijastuksena tekevät Shunkaenista vierailun arvoisen niille, jotka etsivät inspiraatiota ja taiteellista oivallusta.