Mangku Mastra

★ 4.8 (3K+ κριτικές) • 2K+ κλείστηκε
Επισκόπηση
Πράγματα που μπορείτε να κάνετε
Ξενοδοχεία

Mangku Mastra Εισιτήρια & Περιηγήσεις

Ράφτινγκ στο Telaga Waja White Water στο Μπαλί από την BTR
Klook's choice
Υδάτινες δραστηριότητες • Bali

Ράφτινγκ στο Telaga Waja White Water στο Μπαλί από την BTR

Κλείστε τώρα για αύριο
Πρωινή αναχώρηση
Δωρεάν ακύρωση
4.8 / 5
(836) • 20K+ κλείστηκε
€ 20.95
Δωρεάν
Εμπειρία Ανατολής Ηλίου στο Όρος Μπατούρ με Τζιπ 4x4 και Προαιρετικές Δραστηριότητες
Υπαίθριες & αθλητικές δραστηριότητες • Bali

Εμπειρία Ανατολής Ηλίου στο Όρος Μπατούρ με Τζιπ 4x4 και Προαιρετικές Δραστηριότητες

Κλείστε τώρα για αύριο
7+ ώρες
Ιδιωτική ομάδα
4.9 / 5
(1.3K) • 9K+ κλείστηκε
€ 6.15
Kapha Spa στο Sidemen με Πανοραμική Θέα
Μασάζ • Bali

Kapha Spa στο Sidemen με Πανοραμική Θέα

Κλείστε τώρα για αύριο
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
3.0 / 5
(2)
€ 33.99
Ράφτινγκ στο Telaga Waja από την Bali Sobek
Φθινοπωρινή προσφορά
Υδάτινες δραστηριότητες • Bali

Ράφτινγκ στο Telaga Waja από την Bali Sobek

Κλείστε τώρα για αύριο
7+ ώρες
Δωρεάν ακύρωση
4.6 / 5
(183) • 3K+ κλείστηκε
€ 24.29
Προσφορά 20% έκπτωση
Μάθημα Ασημένιων Κοσμημάτων στο Sidemen Ανατολικής Μπαλί με Προαιρετικό Ράφτινγκ
Πολιτιστικές εμπειρίες • Bali

Μάθημα Ασημένιων Κοσμημάτων στο Sidemen Ανατολικής Μπαλί με Προαιρετικό Ράφτινγκ

Κλείστε τώρα για αύριο
Πρωινή αναχώρηση
Έως 3 ώρες
5.0 / 5
(6)
€ 37.39
Μάθημα Μαγειρικής στο Βουνό στο Χωριό Σιντεμέν του Μπαλί
Πολιτιστικές εμπειρίες • Bali

Μάθημα Μαγειρικής στο Βουνό στο Χωριό Σιντεμέν του Μπαλί

Κλείστε τώρα για αύριο
3-5 ώρες
Δωρεάν ακύρωση
5.0 / 5
(2) • 50+ κλείστηκε
€ 32.65
Κολύμβηση με αναπνευστήρα στην παραλία Labuhan Amuk
Klook's choice
Υδάτινες δραστηριότητες • Bali

Κολύμβηση με αναπνευστήρα στην παραλία Labuhan Amuk

Κλείστε τώρα για αύριο
Πρωινή αναχώρηση
5-7 ώρες
4.8 / 5
(41) • 600+ κλείστηκε
€ 23.79
Ράφτινγκ στον ποταμό Telaga Waja με προαιρετική περιήγηση στα αξιοθέατα
Υδάτινες δραστηριότητες • Bali

Ράφτινγκ στον ποταμό Telaga Waja με προαιρετική περιήγηση στα αξιοθέατα

Κλείστε τώρα για αύριο
Πρωινή αναχώρηση
7+ ώρες
4.6 / 5
(35) • 1K+ κλείστηκε
€ 15.15
Μάθημα μαγειρικής βίγκαν Μπαλινέζικης κουζίνας στο Ανατολικό Μπαλί με ξενάγηση στον κήπο
Πολιτιστικές εμπειρίες • Bali

Μάθημα μαγειρικής βίγκαν Μπαλινέζικης κουζίνας στο Ανατολικό Μπαλί με ξενάγηση στον κήπο

Κλείστε τώρα για σήμερα
Έως 3 ώρες
Δωρεάν ακύρωση
50+ κλείστηκε
€ 37.39
Ολοήμερη Ιδιωτική Εμπειρία στους Καταρράκτες Sidemen & Gembleng
Εκδρομές • Bali

Ολοήμερη Ιδιωτική Εμπειρία στους Καταρράκτες Sidemen & Gembleng

Κλείστε τώρα για αύριο
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
Από
€ 49.15
Ράφτινγκ στο Telaga Waja και ημερήσια εκδρομή στα διάσημα τοπία του Μπαλί
Εκδρομές • Bali

Ράφτινγκ στο Telaga Waja και ημερήσια εκδρομή στα διάσημα τοπία του Μπαλί

Κλείστε τώρα για αύριο
Ιδιωτική περιήγηση
Μικρή ομάδα
5.0 / 5
(22) • 500+ κλείστηκε
€ 44.55

Πού να μείνετε στο Mangku Mastra

Hideout Eco Bamboo House Bali
Ξενοδοχεία • Bali

Hideout Eco Bamboo House Bali

Άμεση επιβεβαίωση
4.9 / 5
(38)
Από
€ 181.55
Magic Hills Bali - Magical Eco Luxury
Ξενοδοχεία • Bali

Magic Hills Bali - Magical Eco Luxury

Άμεση επιβεβαίωση
Από
€ 113.68
Samanvaya - Adults Only
Ξενοδοχεία • Bali

Samanvaya - Adults Only

Άμεση επιβεβαίωση
4.7 / 5
(122)
Από
€ 194.42
€ 196.38
Wapa di Ume Sidemen
Ξενοδοχεία • Bali

Wapa di Ume Sidemen

Άμεση επιβεβαίωση
4.9 / 5
(106)
Από
€ 114.04
€ 125.53
Ayo Hill Villa
Ξενοδοχεία • Bali

Ayo Hill Villa

Άμεση επιβεβαίωση
5.0 / 5
(2)
Από
€ 50.92
Hidden Bamboo Village
Ξενοδοχεία • Bali

Hidden Bamboo Village

Άμεση επιβεβαίωση
Από
€ 74.9
De Klumpu Bali – Eco Tradi Stay
Ξενοδοχεία • Bali

De Klumpu Bali – Eco Tradi Stay

Άμεση επιβεβαίωση
5.0 / 5
(2)
Από
€ 99.59
De Umah Bali Eco Tradi Home
Ξενοδοχεία • Bali

De Umah Bali Eco Tradi Home

Άμεση επιβεβαίωση
4.8 / 5
(8)
Από
€ 27.81
Aura Cendana Hill Sidemen
Ξενοδοχεία • Bali

Aura Cendana Hill Sidemen

Άμεση επιβεβαίωση
Από
€ 66.64
Hafrana Villa by AGATA - 700sqm 2BR Villa with Private Pool & Jacuzzi
Ξενοδοχεία • Bali

Hafrana Villa by AGATA - 700sqm 2BR Villa with Private Pool & Jacuzzi

Άμεση επιβεβαίωση
Από
€ 73.09
Kubu Sakian Villa
Ξενοδοχεία • Bali

Kubu Sakian Villa

Άμεση επιβεβαίωση
5.0 / 5
(27)
Από
€ 50.92
Tapa Agung View
Ξενοδοχεία • Bali

Tapa Agung View

Άμεση επιβεβαίωση
4.8 / 5
(35)
Από
€ 33.13
€ 37.04

Mangku Mastra Κριτικές

Klook客路用户
2026-08-09 08:39:00
Φανταστικό 5.0
Two and a half hours, very few people, and an excellent experience. It was just the two of us per boat, and the captain was very lively! The entire river had clear, fast-flowing water, perfect for rafting. In the end, we didn't hesitate to give a 100,000 tip! Because
Foo ******
2026-06-28 02:47:33
Φανταστικό 5.0
Ήταν η πρώτη μας φορά με τζιπ, και ο Rio, ο οδηγός μας, έκανε πραγματικά όλη την εμπειρία αξέχαστη! 😆 Καθ' όλη τη διάρκεια της διαδρομής από τη βάση μέχρι την κορυφή του όρους Batur, ο Rio φρόντιζε πάντα να είμαστε άνετα. Έπαιζε μουσική για εμάς, μας έλεγχε τακτικά και εξασφάλιζε ότι είχαμε ένα ασφαλές και ευχάριστο ταξίδι. Πέρα από την οδήγηση, ο Rio μοιράστηκε επίσης πολλές συμβουλές και δημιουργικές ιδέες για το πώς να ποζάρουμε για φωτογραφίες. Ήταν απίστευτα επιδέξιος στο να τραβάει εκπληκτικές φωτογραφίες και βίντεο, διασφαλίζοντας ότι είχαμε πολλές αξέχαστες στιγμές να πάρουμε μαζί μας στο σπίτι. Έκανε ακόμη και το κάτι παραπάνω, σταματώντας στην περιοχή του δάσους για να τραβήξει επιπλέον φωτογραφίες και βίντεο για εμάς! Είμαστε εξαιρετικά χαρούμενοι και ικανοποιημένοι με τις όμορφες φωτογραφίες και τα βίντεο που τράβηξε, καθώς και με την υπέροχη εξυπηρέτηση που παρείχε καθ' όλη τη διάρκεια του ταξιδιού. :)) Σε ευχαριστούμε, Rio, που έκανες αυτή την εμπειρία τόσο ξεχωριστή. Εκτιμούμε πραγματικά την προσπάθειά σου και σίγουρα θα τον συνιστούσαμε σε οποιονδήποτε αναζητά μια υπέροχη εμπειρία με τζιπ! ☺️
Linah *******
2026-10-01 08:03:28
Φανταστικό 5.0
Great rafting experience! The service was good, the prices were reasonable, and a special thanks to our guide , who was friendly, professional, and made the whole experience even more fun and enjoyable. We felt safe and well taken care of throughout the trip.Definitely recommended!
Klook客路用户
2026-09-29 11:29:50
Φανταστικό 5.0
We had such a great experience! The rafting was really fun and the waterfalls were absolutely beautiful. Everything was well organised and we had an amazing day. A special thank you to WI BUD for being so friendly, helpful and taking great care of us throughout the trip. Highly recommend! 😊🌴
Utilisateur Klook
2026-07-22 07:05:47
Φανταστικό 5.0
Μια εμπειρία που προτείνω σε όποιον έρχεται στο Sidemen. Όλη η ομάδα ήταν πολύ φιλική και ανακαλύψαμε την τοπική κουζίνα συμμετέχοντας ενεργά στην προετοιμασία των διαφόρων πιάτων. Μαχαίρια ως εργαλεία κοπής και τα λαχανικά ξεφλουδίζονται και κόβονται. Το περιβάλλον του δάσους πρόσθεσε ακόμα περισσότερη γοητεία στο εργαστήριο. Σας ευχαριστούμε πολύ για όλα. Μην αλλάξετε τίποτα 😉
Thuy ***
2026-09-19 14:13:54
Φανταστικό 5.0
whole day trip with private car and driver. worth money for 4pax.
Sandra ****
2026-06-25 03:13:30
Φανταστικό 5.0
Can see the mountain view from the balcony of the room, also from the restaurant and swimming pool, the room is comfortable and clean, many options for breakfast and the staff are all friendly 👍Its close enough to go to Pura Besakih

Δημοφιλή μέρη κοντά στο Mangku Mastra

351K+ επισκέπτες
141K+ επισκέπτες
287K+ επισκέπτες
252K+ επισκέπτες
356K+ επισκέπτες
396K+ επισκέπτες
356K+ επισκέπτες
151K+ επισκέπτες
48K+ επισκέπτες
356K+ επισκέπτες
162K+ επισκέπτες
46K+ επισκέπτες
147K+ επισκέπτες
88K+ επισκέπτες
278K+ επισκέπτες
50K+ επισκέπτες
186K+ επισκέπτες
111K+ επισκέπτες
88K+ επισκέπτες
241K+ επισκέπτες

Συχνές ερωτήσεις για το Mangku Mastra

Ποια είναι η καλύτερη στιγμή για να επισκεφθείτε το Mangku Mastra στην περιοχή Karangasem;

Πώς μπορώ να ταξιδέψω στο Sidemen από το Σεμινιάκ;

Υπάρχουν ειδικές ταξιδιωτικές προσφορές στην επαρχία Καρανγκασέμ;

Τι επιλογές μεταφοράς είναι διαθέσιμες για την εξερεύνηση της Περιφέρειας Καραγκασέμ;

Τι πρέπει να έχω κατά νου όταν επισκέπτομαι ναούς στην επαρχία Καρανγκασέμ;

Τι πρέπει να γνωρίζετε για το Mangku Mastra

Φωλιασμένο στην ήσυχη κοιλάδα του Sidemen, το Mangku Mastra στην επαρχία Karangasem προσφέρει μια μοναδική και αναζωογονητική εμπειρία για ταξιδιώτες που αναζητούν παρηγοριά και γαλήνη στην Ανατολική Bali. Αυτό το κρυμμένο στολίδι είναι εκεί όπου τα καταπράσινα τοπία και η παραδοσιακή κουλτούρα του Μπαλί δημιουργούν μια τέλεια απόδραση από τη φασαρία της καθημερινότητας. Ανακαλύψτε τη μαγευτική γοητεία του Mangku Mastra, ενός μέρους όπου η πνευματική καρδιά του νησιού χτυπά πιο δυνατά. Αυτός ο προορισμός προσφέρει ένα μοναδικό μείγμα φυσικής ομορφιάς, πολιτιστικής πλούσιας και πνευματικού βάθους, προσκαλώντας τους ταξιδιώτες να συνδεθούν με την ουσία της κουλτούρας του Μπαλί με έναν τρόπο που λίγοι κάνουν.
Rumah Mangku Mastra, Banjar, Jl. Raya Tebola, Telaga Tawang, Kec. Sidemen, Kabupaten Karangasem, Bali 80864, Indonesia

Αξιοσημείωτα Ορόσημα και Αξιοθέατα που Πρέπει να Επισκεφθείτε

Ναός Besakih

Ξεκινήστε ένα πνευματικό ταξίδι στον Ναό Besakih, το μεγαλύτερο και πιο ιερό συγκρότημα ναών στο Μπαλί. Φωλιασμένο μαγευτικά στις πλαγιές του Όρους Agung, αυτός ο επιβλητικός τόπος προσφέρει μια βαθιά ματιά στην πλούσια θρησκευτική κληρονομιά του νησιού. Καθώς περιπλανιέστε στις αρχαίες αυλές και τις πανύψηλες παγόδες του, θα νιώσετε τη βαθιά πνευματική ενέργεια που έχει προσελκύσει προσκυνητές εδώ για αιώνες. Είτε αναζητάτε φώτιση είτε απλώς μια βαθύτερη κατανόηση της κουλτούρας του Μπαλί, ο Ναός Besakih είναι ένας προορισμός που πρέπει να επισκεφθείτε και υπόσχεται να σας αφήσει μια μόνιμη εντύπωση.

Tirta Empul

Βυθιστείτε στην πνευματική καρδιά του Μπαλί στο Tirta Empul, έναν σεβαστό ναό νερού γνωστό για τα ιερά νερά της πηγής του. Αυτός ο μαγευτικός τόπος σας προσκαλεί να συμμετάσχετε σε παραδοσιακές τελετουργίες καθαρισμού, που πιστεύεται ότι καθαρίζουν το σώμα και την ψυχή. Καθώς βυθίζεστε στα δροσερά, κρυστάλλινα νερά, θα περιβάλλεστε από τους ήρεμους ήχους της φύσης και τις απαλές προσευχές των συν-προσκυνητών. Το Tirta Empul προσφέρει μια μοναδική ευκαιρία να συνδεθείτε με την πνευματική ουσία του νησιού και να ζήσετε μια στιγμή γαλήνης και περισυλλογής σε ένα πραγματικά μαγικό περιβάλλον.

Παραλία Batu Belah

Ανακαλύψτε τη γαλήνια γοητεία της παραλίας Batu Belah, ένα κρυμμένο στολίδι στη βορειοανατολική ακτή του Μπαλί. Αυτή η γαλήνια παραλία δεν είναι μόνο ένας τόπος φυσικής ομορφιάς, αλλά και ένα παράθυρο στον παραδοσιακό τρόπο ζωής του νησιού. Εδώ, μπορείτε να παρακολουθήσετε την πανάρχαια πρακτική της παραγωγής θαλασσινού αλατιού και να παρατηρήσετε τις ζωντανές δραστηριότητες της τοπικής αλιευτικής κοινότητας. Είτε κάνετε μια βόλτα κατά μήκος των αμμωδών ακτών είτε απλώς απολαμβάνετε την ήρεμη ατμόσφαιρα, η παραλία Batu Belah προσφέρει μια μοναδική και αυθεντική εμπειρία του Μπαλί που θα σαγηνεύσει τις αισθήσεις σας.

Πολιτιστική και Ιστορική Σημασία

Το Sidemen είναι μια σαγηνευτική περιοχή που προσφέρει μια ματιά στην πλούσια πολιτιστική κληρονομιά του Μπαλί. Με τα παραδοσιακά χωριά και τις εκπληκτικές ορυζώνες, δεν είναι περίεργο που αυτή η περιοχή υπήρξε μούσα για πολλούς καλλιτέχνες. Η εξερεύνηση του Sidemen είναι σαν να μπαίνετε σε μια ζωντανή μαρτυρία της διαρκούς πολιτιστικής κληρονομιάς του Μπαλί.

Τοπική Κουζίνα

Βυθιστείτε στις αυθεντικές γεύσεις του Μπαλί στο εστιατόριο του θέρετρου, όπου μπορείτε να απολαύσετε μια ποικιλία από καλοπαρουσιασμένες τοπικές σπεσιαλιτέ. Το νέο εστιατόριο στην ιδιοκτησία δεν προσφέρει μόνο ένα εκτενές μενού, αλλά διαθέτει επίσης ζωντανή μουσική και μια φιλική προς την οικογένεια ατμόσφαιρα. Επιπλέον, το γαστρονομικό ταξίδι συνεχίζεται με φρέσκα θαλασσινά στην παραλία Batu Belah και παραδοσιακά γεύματα Μπαλινέζικης κουζίνας που σίγουρα θα δελεάσουν τους γευστικούς σας κάλυκες. Οι ποικίλες γαστρονομικές εμπειρίες εδώ είναι τόσο πλούσιες και ζωντανές όσο και η ίδια η κουλτούρα.

Πολιτιστική Σημασία

Ο Mangku Mastra είναι ένας τόπος βαθιάς πολιτιστικής και ιστορικής σημασίας. Ορόσημα όπως ο Ναός Besakih και το Tirta Empul παρέχουν βαθιές γνώσεις για την πνευματική κληρονομιά του νησιού. Η επίσκεψη σε αυτούς τους τόπους είναι απαραίτητη για όποιον επιθυμεί να κατανοήσει τον τρόπο ζωής των Μπαλινέζων και τη βαθιά τους σύνδεση με το θείο.