Πάρκο Cape Chinen

★ 4.9 (2K+ κριτικές) • 34K+ κλείστηκε
Επισκόπηση
Πράγματα που μπορείτε να κάνετε
Ξενοδοχεία

Πάρκο Cape Chinen Εισιτήρια & Περιηγήσεις

Μονοήμερη εκδρομή στην Οκινάουα: Μυστικά του Βορρά / Γοητεία του Νότου / Αγορές στο Κέντρο (Πολλαπλές διαδρομές διαθέσιμες)
Από € 37.15
Ολοήμερη προσαρμόσιμη περιήγηση στην ψαραγορά Itoman & στον κόσμο της Οκινάουα
Εκδρομές • Nanjo

Ολοήμερη προσαρμόσιμη περιήγηση στην ψαραγορά Itoman & στον κόσμο της Οκινάουα

Κλείστε τώρα για αύριο
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
Νέα δραστηριότητα
€ 43.90
Ολοήμερη περιήγηση με ηλεκτρικό ποδήλατο στο Nanjō με τη γέφυρα Nirai Kanai
Εκδρομές • Naha

Ολοήμερη περιήγηση με ηλεκτρικό ποδήλατο στο Nanjō με τη γέφυρα Nirai Kanai

Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
Νέα δραστηριότητα
€ 135.09
Ολοήμερη ξενάγηση στην Οκινάουα Νάχα με εισιτήρια
Εκδρομές • Nanjo

Ολοήμερη ξενάγηση στην Οκινάουα Νάχα με εισιτήρια

Κλείστε τώρα για αύριο
Δωρεάν ακύρωση
★ 4.8 (292) • 5K+ κλείστηκε
Από € 33.15
Μονοήμερη εκδρομή στη Βόρεια/Κεντρική/Νότια Οκινάουα
Εκδρομές • Okinawa

Μονοήμερη εκδρομή στη Βόρεια/Κεντρική/Νότια Οκινάουα

Παραλαβή από το ξενοδοχείο
Μικρή ομάδα
★ 4.9 (25) • 500+ κλείστηκε
Από € 67.55
Οκινάουα: Εμπειρία βόλτας με γυάλινο σκάφος στην παραλία Shinbaru
Κρουαζιέρες • Nanjo

Οκινάουα: Εμπειρία βόλτας με γυάλινο σκάφος στην παραλία Shinbaru

Κλείστε τώρα για αύριο
Πρωινή αναχώρηση
Έως 3 ώρες
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.8 (16) • 1K+ κλείστηκε
€ 10.80
Περιήγηση με γυάλινο σκάφος
Υδάτινες δραστηριότητες • Nanjo

Περιήγηση με γυάλινο σκάφος

Κλείστε τώρα για αύριο
Πρωινή αναχώρηση
Έως 3 ώρες
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
Νέα δραστηριότητα
€ 10.80
Εμπειρία αλεξίπτωτου πλαγιάς από τη Νάχα ή το Βόρειο τμήμα της Οκινάουα
Υπαίθριες & αθλητικές δραστηριότητες • Nanjo

Εμπειρία αλεξίπτωτου πλαγιάς από τη Νάχα ή το Βόρειο τμήμα της Οκινάουα

Πρωινή αναχώρηση
Έως 3 ώρες
Δωρεάν ακύρωση
★ 4.7 (403) • 10K+ κλείστηκε
Από € 42.55

Πού να μείνετε στο Πάρκο Cape Chinen

Yuinchi Hotel Nanjo
Ξενοδοχεία • Nanjo

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Yuinchi Hotel Nanjo

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.8 (1,017)
Από € 76.96
EIGHT POINT RESORT OKINAWA - Glamping
Ξενοδοχεία • Nanjo

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png EIGHT POINT RESORT OKINAWA - Glamping

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.8 (15)
Από € 104.28
Guest House Agaihama
Ξενοδοχεία • Shimajiri

Guest House Agaihama

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.5 (18)
Από € 41.01
Hyakunagaran
Ξενοδοχεία • Nanjo

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Hyakunagaran

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.8 (128)
Από € 614.69
Shimanchu Guesthouse YUIEN
Ξενοδοχεία • Nanjo

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Shimanchu Guesthouse YUIEN

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.7 (34)
Από € 31.58
Kafuwa Nanjyo
Ξενοδοχεία • Nanjo

Kafuwa Nanjyo

Άμεση επιβεβαίωση
Εξαντλήθηκε
MARINX POOLVILLA NAKANDAKARI
Ξενοδοχεία • Nanjo

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png MARINX POOLVILLA NAKANDAKARI

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.8 (5)
Από € 490.60
Yonabaru Hotel SUNRIZE OCEAN
Ξενοδοχεία • Shimajiri

Yonabaru Hotel SUNRIZE OCEAN

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.3 (36)
Από € 83.66
Beach side Pension mibal
Ξενοδοχεία • Nanjo

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Beach side Pension mibal

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.5 (12)
Από € 103.08
Private villa RESONANJO EDEN
Ξενοδοχεία • Nanjo

Private villa RESONANJO EDEN

Άμεση επιβεβαίωση
Από € 251.47
Glory island okinawa Yabusachi Resort
Ξενοδοχεία • Nanjo

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Glory island okinawa Yabusachi Resort

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.2 (87)
Από € 74.15
Guest House Agaihama
Ξενοδοχεία • Shimajiri

Guest House Agaihama

Άμεση επιβεβαίωση
Εξαντλήθηκε

Πάρκο Cape Chinen Κριτικές

4.9 /5
2K+ κριτικές
Διαβάστε όλες τις κριτικές
林 **
9 Μαρ
Επισκεφτήκαμε την Οκινάουα με ηλικιωμένους και παιδιά, και για να αποφύγουμε την κούραση της οδήγησης, επιλέξαμε μια ολοήμερη εκδρομή στα σημαντικότερα σημεία του νότου. Αν και το πρόγραμμα ήταν λίγο σφιχτό, επισκεφτήκαμε πολλά αξιοθέατα, οπότε η συνολική οργάνωση ήταν πολύ κατάλληλη! Ο ξεναγός ήταν επίσης εξαιρετικός! Μας υπενθύμιζε συνεχώς την ώρα συνάντησης και η ξενάγηση ήταν πολύ λεπτομερής. Την επόμενη φορά, αν έχουμε την ευκαιρία, θα συμμετάσχουμε και σε άλλες εκδρομές.
許 **
8 Μαρ
Το American Village είναι τόσο όμορφο και ιδανικό για φωτογραφίες, κάθε λήψη είναι ένα αριστούργημα, και με τον καλό καιρό, όλα ήταν τέλεια! 😍 Συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλους να το επισκεφτούν.
2+
許 **
8 Μαρ
Αν και ο καιρός εκείνη την ημέρα δεν ήταν πολύ καλός και έβρεχε συνεχώς, ευτυχώς είχαμε νοικιασμένο αυτοκίνητο με οδηγό, οπότε όλα δεν ήταν τόσο άσχημα! Επισκεφτήκαμε επίσης το κλασικό Manzamo και το ενυδρείο Churaumi, και η δεξαμενή Kuroshio με τα μεγάλα ψάρια ήταν πραγματικά εντυπωσιακή. Λατρεύω τα πάντα που σχετίζονται με τον ωκεανό, είναι τόσο θεραπευτικό!
2+
許 **
8 Μαρ
Η πιο εντυπωσιακή εμπειρία στο Okinawa World, το σπήλαιο Gyokusendo! Είναι πραγματικά πανέμορφο, η τέχνη της φύσης είναι απίστευτη. Η τελευταία μέρα του ταξιδιού ήταν εξίσου υπέροχη, ευχαριστούμε τον οδηγό και ξεναγό μας, τον αδελφό EK, που μας άφησε απόλυτα ικανοποιημένους 👍 Το προτείνω ανεπιφύλακτα!
2+
Wu *****
8 Μαρ
Συμμετείχαμε σε αυτή την ημερήσια εκδρομή στη νότια Οκινάουα, επισκεπτόμενοι το Ακρωτήριο Τσινέν, την παραλία Νιιμπάρου, το Okinawa World + Σπήλαιο Γκιόκουσεντο, την ψαραγορά Ιτομάν και το νησί Σενάγκα. Το πρόγραμμα ήταν πολύ καλά οργανωμένο, με άφθονο χρόνο παραμονής σε κάθε αξιοθέατο. Η εξυπηρέτηση πελατών ήταν προσεκτική. Μια μέρα πριν την αναχώρηση, δημιουργήθηκε μια ομάδα στο WhatsApp για επικοινωνία, όπου εξηγήθηκαν λεπτομερώς το σημείο συνάντησης και οι σημαντικές πληροφορίες. Ιδιαίτερες ευχαριστίες στον ξεναγό και οδηγό μας, τον ΕΚ, ο οποίος ήταν πολύ επαγγελματίας και υπεύθυνος, φτάνοντας νωρίτερα στο σημείο συνάντησης την ημέρα της εκδρομής. Σε κάθε αξιοθέατο έδινε λεπτομερείς πληροφορίες, υπενθύμιζε ευγενικά την ώρα συνάντησης πριν την αποβίβαση, και μάλιστα πρότεινε ενεργά τις καλύτερες θέσεις για φωτογραφίες και βοηθούσε με ομαδικές φωτογραφίες, με πολύ φιλική διάθεση. Συνολικά, είμαστε πολύ ικανοποιημένοι με αυτό το ταξίδι!
廖 **
27 Φεβ
Είναι κατάλληλο για όσους ταξιδεύουν με αυτοκίνητο, καθώς υπάρχουν κοντά ένα σούπερ μάρκετ, ένα Costco, ακόμα και ένα izakaya σε κοντινή απόσταση με τα πόδια, κάτι που είναι πολύ βολικό! Ωστόσο, να σημειωθεί ότι η μυρωδιά στο παλιό κτίριο δεν ήταν πολύ ευχάριστη… Δεν ξέρω αν ήταν μόνο αυτό το δωμάτιο… Επιπλέον, οι επισκέπτες μπορούν να χρησιμοποιήσουν το λουτρό Sarujin-no-Yu, το οποίο είναι πολύ ωραίο, και υπάρχει φρέσκο γάλα από το αγρόκτημα Tamaki για να πιείτε μετά το μπάνιο! Για το πρωινό, συνιστάται να πάτε νωρίς, αλλιώς θα χρειαστεί να περιμένετε στην ουρά. Με τη θέα στη θάλασσα, νομίζω ότι είναι πραγματικά υπέροχο, ήταν το αγαπημένο μου σε αυτό το ταξίδι στην Οκινάουα!
1+
fang ******
28 Φεβ
Το πρόγραμμα ήταν πλούσιο και ο χρόνος ήταν γενικά καλά οργανωμένος. Θα ήταν καλύτερα αν ο χρόνος για το outlet ήταν λίγο περισσότερος, δεν πρόλαβα να ψωνίσω αρκετά.
Klook 用戶
23 Φεβ
Ο ξεναγός Mou ήταν πολύ επαγγελματίας και φρόντισε με προσοχή τον καθένα στο λεωφορείο. Εξήγησε τα αξιοθέατα πολύ καθαρά, διαχειρίστηκε τον χρόνο με ακρίβεια και μπορούσε να απαντήσει επαγγελματικά και άμεσα στις ερωτήσεις των ταξιδιωτών, παρέχοντας βοήθεια. Έχω συμμετάσχει σε πολλές μονοήμερες εκδρομές, αλλά μόνο ο ξεναγός Mou στις 21 και 22 Φεβρουαρίου ήταν ο καλύτερος και πιο επαγγελματίας. Φυσικά, και ο οδηγός ήταν πολύ καλός. Σας ευχαριστώ που μας συνοδέψατε σε αυτό το ταξίδι. Ευτυχισμένο το Νέο Έτος! ^^
1+

Δημοφιλή μέρη κοντά στο Πάρκο Cape Chinen

155K+ επισκέπτες
156K+ επισκέπτες
51K+ επισκέπτες
12K+ επισκέπτες
463K+ επισκέπτες
238K+ επισκέπτες
462K+ επισκέπτες
460K+ επισκέπτες

Συχνές ερωτήσεις για το Πάρκο Cape Chinen

Ποια είναι η καλύτερη στιγμή για να επισκεφθείτε το Πάρκο Cape Chinen Nanjo;

Πώς μπορώ να φτάσω στο Ακρωτήριο Chinen Park Nanjo;

Τι πρέπει να φέρω όταν επισκέπτομαι το πάρκο Cape Chinen Nanjo;

Είναι το πάρκο Cape Chinen Nanjo προσβάσιμο για όλους;

Ποιες είναι οι καλύτερες ώρες της ημέρας για να επισκεφθείτε το Πάρκο Cape Chinen Nanjo για την καλύτερη θέα;

Υπάρχουν σημαντικές συμβουλές για την επίσκεψη στο Πάρκο Cape Chinen Nanjo;

Τι πρέπει να γνωρίζετε για το Πάρκο Cape Chinen

Καλώς ήρθατε στο Πάρκο Cape Chinen στην πόλη Nanjo, έναν σαγηνευτικό προορισμό που προσφέρει ένα τέλειο μείγμα φυσικής ομορφιάς και πολιτιστικής κληρονομιάς. Φωλιασμένο στην Οκινάουα, αυτό το πάρκο είναι ένα κρυμμένο στολίδι που περιμένει να εξερευνηθεί, προσφέροντας στους επισκέπτες μια μοναδική και αξέχαστη εμπειρία. Ανακαλύψτε την εκπληκτική ομορφιά του Πάρκου Cape Chinen, όπου τα θαύματα της φύσης και η πολιτιστική σημασία συγκλίνουν. Βρίσκεται στο ανατολικότερο σημείο της πόλης Nanjo και προσφέρει εκπληκτική θέα στο νησί Kudaka, έναν ιερό τόπο στην Οκινάουα, και έναν μαγευτικό γεμάτο αστέρια νυχτερινό ουρανό. Γνωστό ως η κύρια τοποθεσία για να παρακολουθήσετε την πρώτη ανατολή του έτους, το Πάρκο Cape Chinen είναι ένας προορισμός που πρέπει να επισκεφτείτε για ταξιδιώτες που αναζητούν φυσική ομορφιά και πολιτιστικές εμπειρίες. Ζήστε την εκπληκτική ομορφιά του Πάρκου Cape Chinen στην πόλη Nanjo, ένα γαλήνιο ακρωτήριο στη νοτιοανατολική ακτή του νησιού Οκινάουα. Αυτό το κρυμμένο στολίδι προσφέρει μια ήσυχη απόδραση με την πανοραμική θέα στον Ειρηνικό Ωκεανό, καθιστώντας το ένα δημοφιλές σημείο για να παρακολουθήσετε εκπληκτικές ανατολές και να ατενίσετε τα αστέρια τη νύχτα.
Chinen-Kuteken, Nanjo City, Okinawa Prefecture 901-1400, Ιαπωνία

Αξιοσημείωτα Ορόσημα και Αξιοθέατα που Πρέπει να Επισκεφθείτε

Πανοραμική Θέα

Απολαύστε μια πανοραμική θέα 270 μοιρών του Ειρηνικού Ωκεανού από το Ακρωτήριο Chinen, προσφέροντας ένα γραφικό σκηνικό για ανατολή και αστροπαρατήρηση. Τις καθαρές μέρες, ρίξτε μια ματιά στο νησί Kudaka, γνωστό ως το «Νησί του Θεού», μόλις 5 χλμ. μακριά.

Αλεξίπτωτο πλαγιάς

Παρακολουθήστε τους αλεξιπτωτιστές να πετούν στον ουρανό πάνω από το Ακρωτήριο Chinen, προσθέτοντας μια περιπετειώδη πινελιά στο γαλήνιο πάρκο. Να προσέχετε αυτά τα πολύχρωμα ανεμόπτερα καθώς πλοηγούνται στον ανοιχτό χώρο και απολαμβάνουν την απίστευτη θέα.

Θεαματική θέα στο νησί Kudaka

Απολαύστε πανοραμική θέα στο νησί Kudaka, έναν από τους πιο ιερούς τόπους της Οκινάουα, από το πάρκο Cape Chinen. Θαυμάστε την ομορφιά του νησιού και βυθιστείτε στην πνευματική ατμόσφαιρα αυτής της σεβαστής τοποθεσίας.

Πολιτισμός και Ιστορία

Βυθιστείτε στην πλούσια πολιτιστική και ιστορική σημασία του πάρκου Cape Chinen. Μάθετε για τις τοπικές παραδόσεις, τα ιστορικά γεγονότα και τα ορόσημα που κάνουν αυτόν τον προορισμό πραγματικά ξεχωριστό.

Τοπική Κουζίνα

Αφεθείτε στις γεύσεις της κουζίνας της Οκινάουα στα κοντινά εστιατόρια. Μην χάσετε δημοφιλή πιάτα όπως η σόμπα Οκινάουα, το ρύζι τάκο και το goya champuru για μια πραγματική γεύση της περιοχής.