Cup Noodles Museum Yokohama

★ 4.9 (52K+ κριτικές) • 85K+ κλείστηκε
Επισκόπηση
Πράγματα που μπορείτε να κάνετε
Ξενοδοχεία

Cup Noodles Museum Yokohama Εισιτήρια & Περιηγήσεις

Ξενάγηση στο Μουσείο Cup Noodles στη Γιοκοχάμα
Εκδρομές • Γιοκοχάμα

Ξενάγηση στο Μουσείο Cup Noodles στη Γιοκοχάμα

Έως 3 ώρες
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
Νέα δραστηριότητα
₩ 90,700
Ιδιωτική Περιήγηση στα Κύρια Σημεία της Πόλης της Γιοκοχάμα Μίας Ημέρας
Εκδρομές • Γιοκοχάμα

Ιδιωτική Περιήγηση στα Κύρια Σημεία της Πόλης της Γιοκοχάμα Μίας Ημέρας

Ιδιωτική περιήγηση
Μικρή ομάδα
Ιδιωτική ομάδα
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
★ 5.0 (2) • 100+ κλείστηκε
₩ 241,100
Νυχτερινή περιήγηση JDM Tokyo Car Meetup με αυτοκίνητο JDM & τοπικό οδηγό
Klook's choice
Εκδρομές • Γιοκοχάμα

Νυχτερινή περιήγηση JDM Tokyo Car Meetup με αυτοκίνητο JDM & τοπικό οδηγό

Κλείστε τώρα για αύριο
Αναχώρηση το απόγευμα
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.9 (1,604) • 8K+ κλείστηκε
Από ₩ 213,600
10 έκπτωση
Προσφορά
Εμπειρία Onsen στο Yokohama Minatomirai Manyo Club στη Γιοκοχάμα
Μασάζ • Γιοκοχάμα

Εμπειρία Onsen στο Yokohama Minatomirai Manyo Club στη Γιοκοχάμα

Κλείστε τώρα για αύριο
7+ ώρες
Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.6 (175) • 6K+ κλείστηκε
₩ 33,400
Η εμπειρία JDM στο θρυλικό αυτοκίνητο JDM (Daikoku PA, Wangan, κ.λπ.)
Εκδρομές • Γιοκοχάμα

Η εμπειρία JDM στο θρυλικό αυτοκίνητο JDM (Daikoku PA, Wangan, κ.λπ.)

Κλείστε τώρα για αύριο
Αναχώρηση το απόγευμα
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
★ 5.0 (656) • 1K+ κλείστηκε
Από ₩ 232,800
Τόκιο: Περιήγηση Ειδικής Εμπειρίας GTR / VIP Περιήγηση Daikoku & Νυχτερινής Πόλης
Klook's choice
Εκδρομές • Γιοκοχάμα

Τόκιο: Περιήγηση Ειδικής Εμπειρίας GTR / VIP Περιήγηση Daikoku & Νυχτερινής Πόλης

Κλείστε τώρα για αύριο
Ιδιωτική περιήγηση
Αναχώρηση το απόγευμα
Ιδιωτική ομάδα
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
★ 5.0 (121) • 500+ κλείστηκε
Από ₩ 469,900
10 έκπτωση
Προσφορά
Ημερήσια εκδρομή με τρένο Καμακούρα και νυχτερινή θέα Γιοκοχάμα (Ενόςιμα, Λύκειο Καμακούρα, Ναός Τσουρουγκαόκα Χατσιμάνγκου, με δωρεάν εμπειρία Enoden) Με οδηγό στα Κορεατικά, Κινεζικά, Αγγλικά, αναχώρηση από το Τόκιο
Καλοκαιρινή προσφορά
Τόκιο | Εμπειρία Fast & Furious: Οδήγησε ένα αυτοκίνητο JDM και λάβε μέρος σε μια συνάντηση αυτοκινήτων
Εκδρομές • Από Τόκιο

Τόκιο | Εμπειρία Fast & Furious: Οδήγησε ένα αυτοκίνητο JDM και λάβε μέρος σε μια συνάντηση αυτοκινήτων

Ιδιωτική περιήγηση
Μικρή ομάδα
Αναχώρηση το απόγευμα
Ιδιωτική ομάδα
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
★ 5.0 (11) • 50+ κλείστηκε
Από ₩ 656,700
Ιδιωτική περιήγηση 3 ωρών στα σημαντικότερα σημεία της πόλης της Γιοκοχάμα
Εκδρομές • Γιοκοχάμα

Ιδιωτική περιήγηση 3 ωρών στα σημαντικότερα σημεία της πόλης της Γιοκοχάμα

Ιδιωτική περιήγηση
Μικρή ομάδα
Ιδιωτική ομάδα
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
★ 5.0 (2) • 100+ κλείστηκε
₩ 102,600
Μουσείο Παιδιών Ανπάνμαν της Γιοκοχάμα
Μουσεία • Γιοκοχάμα

Μουσείο Παιδιών Ανπάνμαν της Γιοκοχάμα

Κλείστε τώρα για αύριο
Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.7 (30) • 3K+ κλείστηκε
₩ 21,800
₩ 22,900
Ενοικίαση κιμονό και γιουκάτα VASARA στη Γιοκοχάμα
Πολιτιστικές εμπειρίες • Γιοκοχάμα

Ενοικίαση κιμονό και γιουκάτα VASARA στη Γιοκοχάμα

Κλείστε τώρα για αύριο
7+ ώρες
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.4 (7) • 200+ κλείστηκε
Από ₩ 41,800
30 έκπτωση
Προσφορά
Περιήγηση με τα πόδια στην Chinatown της Γιοκοχάμα, στον Ναό και στην Αποθήκη Κόκκινων Τούβλων στην Παραλία
Εκδρομές • Από Τόκιο

Περιήγηση με τα πόδια στην Chinatown της Γιοκοχάμα, στον Ναό και στην Αποθήκη Κόκκινων Τούβλων στην Παραλία

Ιδιωτική περιήγηση
Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
★ 5.0 (3)
Από ₩ 49,500

Πού να μείνετε στο Cup Noodles Museum Yokohama

HOTEL MYSTAYS Yokohama Kannai
Ξενοδοχεία • Γιοκοχάμα

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png HOTEL MYSTAYS Yokohama Kannai

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.0 (1,015)
Από ₩ 59,261
Sotetsu Fresa Inn Yokohama-Higashiguchi
Ξενοδοχεία • Γιοκοχάμα

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Sotetsu Fresa Inn Yokohama-Higashiguchi

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.8 (977) • 100+ κλείστηκε
Από ₩ 96,754
₩ 107,509
APA Hotel & Resort Yokohama Bay Tower
Ξενοδοχεία • Γιοκοχάμα

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png APA Hotel & Resort Yokohama Bay Tower

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.8 (5,415) • 50+ κλείστηκε
Από ₩ 71,058
The Yokohama Bay Hotel Tokyu
Ξενοδοχεία • Γιοκοχάμα

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png The Yokohama Bay Hotel Tokyu

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.9 (2,049)
Από ₩ 217,987
₩ 223,402
Yokohama Sakuragicho Washington Hotel
Ξενοδοχεία • Γιοκοχάμα

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Yokohama Sakuragicho Washington Hotel

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.6 (1,532) • 100+ κλείστηκε
Από ₩ 86,102
Mitsui Garden Hotel Yokohama Minatomirai Premier
Ξενοδοχεία • Γιοκοχάμα

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Mitsui Garden Hotel Yokohama Minatomirai Premier

Άμεση επιβεβαίωση
★ 5.0 (1,087) • 100+ κλείστηκε
Από ₩ 141,879
₩ 143,298
New Otani Inn Yokohama Premium
Ξενοδοχεία • Γιοκοχάμα

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png New Otani Inn Yokohama Premium

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.5 (1,011)
Από ₩ 88,822
Daiwa Roynet Hotel Yokohama-Kannai
Ξενοδοχεία • Γιοκοχάμα

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Daiwa Roynet Hotel Yokohama-Kannai

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.3 (880)
Από ₩ 75,073
₩ 77,480
Sotetsu Fresa Inn Yokohama-Sakuragicho
Ξενοδοχεία • Γιοκοχάμα

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Sotetsu Fresa Inn Yokohama-Sakuragicho

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.4 (1,010)
Από ₩ 82,386
₩ 91,543
JR East Hotel Mets Premier Yokohama Sakuragicho
Ξενοδοχεία • Γιοκοχάμα

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png JR East Hotel Mets Premier Yokohama Sakuragicho

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.8 (1,023)
Από ₩ 104,801
Chisun Hotel Yokohama Isezakicho
Ξενοδοχεία • Γιοκοχάμα

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Chisun Hotel Yokohama Isezakicho

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.1 (735)
Από ₩ 54,367
Hotel JAL City Kannai Yokohama
Ξενοδοχεία • Γιοκοχάμα

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Hotel JAL City Kannai Yokohama

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.4 (1,007)
Από ₩ 58,660

Μεταφορά προς & από Cup Noodles Museum Yokohama

Εισιτήριο Minato Burari
Σιδηροδρομικές κάρτες • Γιοκοχάμα

Εισιτήριο Minato Burari

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.3 (216) • 6K+ κλείστηκε
Από ₩ 6,700
Αποκλειστικά στην Klook
Εισιτήριο Minato Burari Wide
Σιδηροδρομικές κάρτες • Γιοκοχάμα

Εισιτήριο Minato Burari Wide

Άμεση επιβεβαίωση
₩ 7,200
Πάσο Τρένου Γκουρμέ Παραθαλάσσιας Διαδρομής της Γιοκοχάμα
Σιδηροδρομικές κάρτες • Γιοκοχάμα (Από Τόκιο)

Πάσο Τρένου Γκουρμέ Παραθαλάσσιας Διαδρομής της Γιοκοχάμα

Δωρεάν ακύρωση
Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.6 (161) • 2K+ κλείστηκε
₩ 31,500
Diamond Princess από τη Γιοκοχάμα από την Princess Cruises
Κρουαζιέρες • Γιοκοχάμα (Από Γιοκοχάμα)

Diamond Princess από τη Γιοκοχάμα από την Princess Cruises

Άμεση επιβεβαίωση
★ 4.5 (2)
Από ₩ 1,013,800

Περισσότερα για εξερεύνηση

Γιοκοχάμα, το καλύτερο ιαπωνικό μαύρο μοσχάρι A5 rank Yokohama Teppanyaki Ushinari στην Καναγκάουα
Από ₩ 122,300
Γιοκοχάμα Ιαπωνικό Yakiniku Yakiniku Ushigoro Κατάστημα Yokohama SOGO, Νομός Καναγκάουα
Φαγητό & εστιατόρια • Γιοκοχάμα

Γιοκοχάμα Ιαπωνικό Yakiniku Yakiniku Ushigoro Κατάστημα Yokohama SOGO, Νομός Καναγκάουα

Δωρεάν ακύρωση
₩ 150,900
Καβούρι Γιοκοχάμα Εξειδικευμένο κατάστημα καβουριών Yokohama Minato Mirai FujiTsuki
Φαγητό & εστιατόρια • Γιοκοχάμα

Καβούρι Γιοκοχάμα Εξειδικευμένο κατάστημα καβουριών Yokohama Minato Mirai FujiTsuki

Δωρεάν ακύρωση
Από ₩ 263,200
₩ 263,600

Cup Noodles Museum Yokohama Κριτικές

4.9 /5
52K+ κριτικές
Διαβάστε όλες τις κριτικές
Utilisateur Klook
10 Μαρ
Πέρασα υπέροχα με τον Κούκι-σαν, είναι ένας πραγματικά καλός οδηγός και όμορφος άνθρωπος, πολύ διασκεδαστικός και εξυπηρετικός. Προτείνω αυτή την εμπειρία.
1+
Klook User
10 Μαρ
Ο Yusuke είναι ο καλύτερος! Υπέροχη οδήγηση, υπέροχη περιήγηση, το λάτρεψα!
Klook User
9 Μαρ
Έκλεισα αυτή την εκδρομή σχεδόν μία ή δύο εβδομάδες πριν το ταξίδι μου στην Ιαπωνία, και έμεινα πραγματικά ικανοποιημένος. Ο οδηγός μας ήταν ο Daigo και ήταν πολύ χαλαρός και όταν φτάσαμε στο Daikoku μας ενημέρωσε πόσο χρόνο είχαμε για να περπατήσουμε και να δούμε όλα τα αυτοκίνητα! Έχεις μία ώρα εδώ για να τα δεις όλα, κάτι που πιστεύω ότι είναι αρκετός χρόνος. Μετά μας πήγαν στον Πύργο του Τόκιο, που ήταν ένας πολύ ωραίος τρόπος να τελειώσει η βραδιά. Η γυναίκα μου, που δεν είναι πολύ λάτρης των αυτοκινήτων, πέρασε υπέροχα, οπότε ο καθένας μπορεί σίγουρα να απολαύσει αυτή την εκδρομή. Σίγουρα θα έκλεινα ξανά σε ένα μελλοντικό ταξίδι!
Utilisateur Klook
8 Μαρ
Ευχαριστούμε τον Yasuke που μας χάρισε μια υπέροχη στιγμή!! Το συνιστούμε ανεπιφύλακτα!!!
1+
Klook User
7 Μαρ
ευχαριστώ ευχαριστώ ευχαριστώ ευχαριστώ ευχαριστώ ευχαριστώ
Usuario de Klook
7 Μαρ
Η περιοχή στάθμευσης Daikoku είναι ένα σχεδόν υποχρεωτικό μέρος για κάθε λάτρη των αυτοκινήτων. Δεν είναι μουσείο ούτε επίσημη εκδήλωση, αλλά ακριβώς αυτό την κάνει ξεχωριστή.
Nicolas ******
7 Μαρ
Το συστήνω ανεπιφύλακτα, δυστυχώς το Daikoku ήταν κλειστό την ημέρα της κράτησης, αλλά αυτό δεν μας χάλασε την εκδρομή. Ο πρώτος μας οδηγός ήταν ο Lío με το Nissan του, ο οποίος μας πήγε στον Πύργο του Τόκιο για να βγάλουμε μερικές φωτογραφίες και μετά πήγαμε στο Umihotaru με μεγάλη ταχύτητα και καλή μουσική στο παρασκήνιο. Φτάσαμε στο Umihotaru και περάσαμε υπέροχα, είδαμε πολλά JDM αυτοκίνητα, ακόμα και αμερικανικά muscle cars. Στη συνέχεια, επειδή το Airbnb μας βρισκόταν στο Kawaguchi, η ομάδα της εκδρομής έλυσε το πρόβλημα μεταφοράς αλλάζοντας οδηγό και αυτός μας πήγε μέχρι την πόρτα του Airbnb μας. Όλοι ήταν πολύ ευγενικοί και «καλοδιάθετοι», μας άφησαν ακόμη και να βάλουμε μουσική και μας έδωσαν ένα αυτοκόλλητο για να θυμόμαστε αυτή τη βόλτα. Συστήνω ανεπιφύλακτα αυτή την εμπειρία ακόμα και σε ανθρώπους που δεν είναι λάτρεις των αυτοκινήτων. Εύχομαι τα καλύτερα στην ομάδα του Takumi.
Klook User
7 Μαρ
Ο Ryo με πήγε βόλτα με το R35 GTR 75th Anniversary edition του. Αν και δεν μιλούσε πολύ καλά αγγλικά, είχε μια συσκευή μετάφρασης που μας επέτρεψε να επικοινωνούμε εύκολα κατά τη διαδρομή. Στο Daikoku μου έδωσε μία ώρα για να ρίξω μια ματιά, κάτι που ήταν τέλειο καθώς η αστυνομία άρχισε να διαλύει τη συνάντηση σε αυτό το στάδιο. Θα το συνιστούσα ανεπιφύλακτα! Πήγα μόνος μου ένα Σάββατο βράδυ!
1+

Δημοφιλή μέρη κοντά στο Cup Noodles Museum Yokohama

53K+ επισκέπτες
81K+ επισκέπτες
91K+ επισκέπτες
85K+ επισκέπτες
91K+ επισκέπτες
86K+ επισκέπτες
70K+ επισκέπτες
66K+ επισκέπτες
9K+ επισκέπτες
16M+ επισκέπτες

Συχνές ερωτήσεις για το Cup Noodles Museum Yokohama

Αξίζει μια επίσκεψη το Μουσείο Cup Noodles Yokohama;

Είναι το Μουσείο Cup Noodles της Γιοκοχάμα το ίδιο με το Μουσείο Ράμεν Shin Yokohama;

Ποια είναι η καλύτερη στιγμή για να επισκεφθείτε το Μουσείο Cup Noodles Yokohama;

Μπορείτε να πάτε στο Μουσείο Cup Noodles χωρίς κράτηση;

Πώς μπορώ να φτάσω στο Μουσείο Cup Noodles Yokohama;

Πόσο χρόνο χρειάζεστε στο Μουσείο Cup Noodles στη Γιοκοχάμα;

Πόσο κοστίζει η είσοδος στο Μουσείο Cup Noodles της Γιοκοχάμα;

Τι πρέπει να γνωρίζετε για το Cup Noodles Museum Yokohama

Το Μουσείο Cup Noodles στη Γιοκοχάμα είναι ένα μοναδικό και διαδραστικό μουσείο αφιερωμένο στην ιστορία και την καινοτομία των στιγμιαίων noodles. Γιορτάζει τον ιδρυτή της Nissin Food Products Co., Momofuku Ando, και τη δημιουργία του για τα στιγμιαία cup noodles, καθώς και την παγκόσμια απήχησή τους. Οι επισκέπτες μπορούν να σχεδιάσουν το δικό τους cup noodle, επιλέγοντας γεύσεις και toppings στο "My CUPNOODLES Factory". Επιπλέον, μπορούν να εξερευνήσουν το "Instant Noodles History Cube", παρουσιάζοντας την εξέλιξη του στιγμιαίου ramen παγκοσμίως. Το μουσείο διαθέτει επίσης ένα "NOODLES BAZAAR - World Noodles Road" όπου μπορείτε να δοκιμάσετε διάφορα πιάτα noodle από όλο τον κόσμο. Τα παιχνιδιάρικα εκθέματά του, οι πρακτικές δραστηριότητες και η τεράστια πολιτιστική σημασία του στιγμιαίου ramen το καθιστούν έναν διασκεδαστικό και μοναδικό προορισμό που πρέπει να επισκεφτείτε στη Γιοκοχάμα.
Ιαπωνία, 2-3-4 Shinminato, Naka-ku, Yokohama, Kanagawa 231-0001

Τι να κάνετε στο Μουσείο Cup Noodles στη Γιοκοχάμα

Το Εργοστάσιό μου CUPNOODLES

Το Εργοστάσιό μου CUPNOODLES είναι μια πρακτική εμπειρία όπου σχεδιάζετε τα δικά σας εξατομικευμένα Cupnoodles. Για να σας δώσουμε μια ιδέα, επιλέγετε τη βάση σούπας σας από διάφορες γεύσεις και επιλέγετε τα αγαπημένα σας toppings από μια μεγάλη ποικιλία συστατικών. Μπορείτε ακόμη και να προσαρμόσετε το σχέδιο του κυπέλλου, καθιστώντας το ένα επιπλέον μοναδικό και βρώσιμο αναμνηστικό!

Εργοστάσιο Chicken Ramen

Στην έκθεση Chicken Ramen Factory, μπορείτε να φτιάξετε chicken ramen από το μηδέν, ακριβώς όπως έκανε ο Momofuku Ando! Οι συμμετέχοντες ζυμώνουν, απλώνουν και ατμίζουν τη ζύμη, στη συνέχεια καρυκεύουν και τηγανίζουν στιγμιαία τα noodles. Είναι μια διαδραστική εμπειρία όπου μπορείτε να μάθετε τι συνέβαλε στην αρχική διαδικασία παραγωγής των πρώτων στιγμιαίων noodles στον κόσμο.

Noodles Bazaar

Το NOODLES BAZAAR -World Noodles Road- προσφέρει μια παγκόσμια γαστρονομική περιπέτεια, σερβίροντας μια ποικιλία πιάτων με noodles εμπνευσμένα από διαφορετικές χώρες. Έχει σχεδιαστεί για να αναδημιουργήσει την ατμόσφαιρα μιας ασιατικής νυχτερινής αγοράς, επιτρέποντας στους επισκέπτες να δοκιμάσουν ποικίλες γεύσεις και να βιώσουν τη διεθνή κουλτούρα των noodles.

Μπορείτε να δοκιμάσετε κάθε είδους πιάτα με noodles από διαφορετικές γωνιές του πλανήτη, το καθένα προσφέροντας μια μοναδική γεύση και ιστορία. Αυτό το ζωντανό food court είναι μια γιορτή των διεθνών γεύσεων, αναδεικνύοντας την ευελιξία και την παγκόσμια αγάπη για τα noodles. Είναι απαραίτητη μια επίσκεψη για τους λάτρεις του φαγητού που επιθυμούν να εξερευνήσουν το ποικίλο γαστρονομικό τοπίο των noodles.

Καινοτόμες Εκθέσεις

Βυθιστείτε στον συναρπαστικό κόσμο των cup noodles μέσα από μια σειρά καινοτόμων εκθέσεων στο μουσείο. Εκτός από αυτές που αναφέρθηκαν παραπάνω, οι εκθέσεις που μπορείτε να ζήσετε είναι:

Το Instant Noodles History Cube, όπου μπορείτε να παρακολουθήσετε την εξέλιξη των στιγμιαίων noodles και την πολιτιστική του σημασία, το Cupnoodles Drama Theater, όπου μπορείτε να παρακολουθήσετε την ιστορία του Momofuku Ando και της δημιουργίας των πρώτων cup noodles.