Musicbox Laboratory Kaimeiro

★ 4.9 (11K+ anmeldelser) • 31K+ booket
Overblik
Ting at gøre
Hoteller

Musicbox Laboratory Kaimeiro Billetter og ture

Mt. Tengu Svævebane Returbillet
Observationsdæk • Otaru

Mt. Tengu Svævebane Returbillet

Book nu til i dag
Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.6 (201) • 10K+ booket
€ 9.45
€ 10.80
Hokkaido Otaru Cape Kamui dagstur|Cape Kamui・Otaru Kanal・Blå Grotte bådtur・Shiroi Koibito Park|Afgang fra Sapporo
Klook's choice
Ture • Fra Sapporo

Hokkaido Otaru Cape Kamui dagstur|Cape Kamui・Otaru Kanal・Blå Grotte bådtur・Shiroi Koibito Park|Afgang fra Sapporo

Privat rundvisning
Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.8 (277) • 3K+ booket
Fra € 37.85
40 rabat
Salg
Hokkaido Otaru Rickshaw-tur
Otaru

Hokkaido Otaru Rickshaw-tur

Privat gruppe
Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.9 (34) • 800+ booket
Fra € 54.05
Heldagstur til Sapporo Kamui-kappet, Otaru og Yoichi-destilleriet
Ture • Fra Sapporo

Heldagstur til Sapporo Kamui-kappet, Otaru og Yoichi-destilleriet

Book nu til i morgen
Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
Ny aktivitet
€ 37.85
30 rabat
Salg
Otaru Tenguyama & Cape Kamui heldags lille gruppetur
Ture • Fra Sapporo

Otaru Tenguyama & Cape Kamui heldags lille gruppetur

Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.9 (10) • 50+ booket
€ 42.79
10 rabat
Salg
Otaru, Nikka Whisky & Shakotan Blue heldagstur
Ture • Fra Sapporo

Otaru, Nikka Whisky & Shakotan Blue heldagstur

Book nu til i morgen
Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
★ 5.0 (6) • Ny aktivitet
€ 37.85
Leje af kimonooplevelse i Otaru, Hokkaido (leveret af Otaru Kimono Shop Otomenokimono)
Kulturelle oplevelser • Otaru

Leje af kimonooplevelse i Otaru, Hokkaido (leveret af Otaru Kimono Shop Otomenokimono)

Book nu til i morgen
Afrejse om morgenen
Op til 3 timer
Gratis annullering
★ 4.3 (9) • 200+ booket
Fra € 35.25
Dagstur til Otaru Asarigawa Onsen Skiområde: Professionelle instruktører på kinesisk og engelsk, afrejse fra én person, inklusive fotoservice (afgang fra Hokkaido Sapporo)
Udendørs- og sportsaktiviteter • Otaru (Fra Sapporo)

Dagstur til Otaru Asarigawa Onsen Skiområde: Professionelle instruktører på kinesisk og engelsk, afrejse fra én person, inklusive fotoservice (afgang fra Hokkaido Sapporo)

Begyndervenlig
Afrejse om morgenen
7+ timer
Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.5 (327) • 5K+ booket
Fra € 50.89
30 rabat
Salg
Hokkaido: Oplev en tur på Otaru-kanalen og en workshop, hvor du kan lave dit eget stempel
Krydstogter • Otaru

Hokkaido: Oplev en tur på Otaru-kanalen og en workshop, hvor du kan lave dit eget stempel

Afrejse om morgenen
Op til 3 timer
Gratis annullering
★ 3.0 (2)
€ 62.15
Oplev at lave dine egne stempler med natursten under vejledning af håndværkere fra Otaru
Kulturelle oplevelser • Otaru

Oplev at lave dine egne stempler med natursten under vejledning af håndværkere fra Otaru

Afrejse om morgenen
Op til 3 timer
Gratis annullering
€ 45.95
Otaru Asarigawa Ski Resort Ski & Snowboard Udlejning
Udendørs- og sportsaktiviteter • Otaru

Otaru Asarigawa Ski Resort Ski & Snowboard Udlejning

Afrejse om morgenen
7+ timer
Privat gruppe
Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.4 (11) • 300+ booket
€ 201.25
Otaru Asarigawa Onsen Ski Resort Dagstur | Officiel partner af skiområdet | Inkluderer fotografering | Afgang fra Hokkaido Sapporo
Klook's choice
Udendørs- og sportsaktiviteter • Fra Sapporo

Otaru Asarigawa Onsen Ski Resort Dagstur | Officiel partner af skiområdet | Inkluderer fotografering | Afgang fra Hokkaido Sapporo

Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.7 (35) • 300+ booket
Fra € 56.19

Hvor skal man bo i Musicbox Laboratory Kaimeiro

OMO5 Otaru by Hoshino Resorts
Hoteller • Otaru

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png OMO5 Otaru by Hoshino Resorts

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.4 (136) • 50+ booket
Fra € 82.19
Otaru Kourakuen
Hoteller • Otaru

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Otaru Kourakuen

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 5.0 (3)
€ 524.80
Granbell Hotel Otaru
Hoteller • Otaru

Granbell Hotel Otaru

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 5.0 (3)
Fra € 76.50
Hotel Nord Otaru
Hoteller • Otaru

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Hotel Nord Otaru

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.8 (1,011)
Fra € 65.81
Grids Premium Hotel Otaru
Hoteller • Otaru

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Grids Premium Hotel Otaru

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.7 (310)
Fra € 70.53
Grand Park Otaru
Hoteller • Otaru

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Grand Park Otaru

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.7 (1,014)
Fra € 58.39
Hotel Torifito Otaru Canal
Hoteller • Otaru

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Hotel Torifito Otaru Canal

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.8 (1,043)
Fra € 69.13
Dormy Inn Premium Otaru Natural Hot Spring
Hoteller • Otaru

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Dormy Inn Premium Otaru Natural Hot Spring

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.9 (1,056)
Fra € 73.50
€ 91.88
Hotel Sonia Otaru
Hoteller • Otaru

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Hotel Sonia Otaru

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.1 (1,016)
Fra € 80.69
Authent Hotel Otaru
Hoteller • Otaru

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Authent Hotel Otaru

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.3 (793)
Fra € 80.66
OTARU RETREAT by Onko Chishin
Hoteller • Otaru

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png OTARU RETREAT by Onko Chishin

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.5 (121)
Fra € 565.94
Otaru Furukawa Hotel
Hoteller • Otaru

https://res.klook.com/image/upload/v1713240499/UED_new/PromoTag/StayPlus.png Otaru Furukawa Hotel

Øjeblikkelig bekræftelse
★ 4.4 (49)
Fra € 395.83

Musicbox Laboratory Kaimeiro Anmeldelser

4.9 /5
11K+ anmeldelser
Læs alle anmeldelser
GIAN *************
10 mar.
Skituren til Otaru Asarigawa Onsen var en fantastisk oplevelse, især for begyndere. Den engelsktalende instruktør var meget tålmodig og forklarede det grundlæggende tydeligt, hvilket gjorde det sjovt og sikkert at lære at stå på snowboard. Transporten tur-retur var bekvem og velorganiseret. Skisportsstedet havde smukke sneklædte landskaber og velholdte pister. Alt i alt var det en sjov og mindeværdig vinteraktivitet i Hokkaido.
Eliejah *********
10 mar.
Nemt mødested, rejseplanen blev fulgt til tiden. Vores instruktør, Noah, var i stand til at lære os på kort tid, hvilket gjorde, at vi nød vores skitid og fik taget fantastiske billeder! Skal bookes, når du besøger Sapporo.
1+
Ho *******
8 mar.
Servicen var fantastisk, alt var inkluderet undtagen leje af hjelm og handsker. Instruktøren tilpassede undervisningen til hver enkelt persons fremskridt. Der var færre, der lærte snowboard, så jeg var glad for at få en-til-en undervisning.
2+
PAN ***
8 mar.
Instruktørerne er utroligt tålmodige; de kan endda lære de mest ukoordinerede kvindelige deltagere at gøre det godt, hvilket er dybt imponerende. De prøver forskellige metoder for at sikre, at du forstår og finder den bedste måde, så du kan lære hurtigere.
Supansa ********
7 mar.
Meget sjovt. Der er aktiviteter for dem, der elsker eventyr, især snescooterkørsel. En gåtur langs Otaru-kanalen er romantisk, ligesom chokoladefabrikken.
1+
Klook User
6 mar.
Trænerne var fantastiske. Udstyret var også godt. Det var første gang, jeg stod på snowboard, og de guidede mig, så jeg var i stand til at køre ned ad bjerget flere gange. udstyr: godt instruktør: snowboardinstruktør: KEN var fantastisk. Meget informativ og var venlig nok til at filme og køre med mig ned ad bakken. De tager video og billeder, bare spørg dem. oplevelse: 10/10
TSAI ******
4 mar.
Værelset er godt! Der er to værelser med plads til op til fem personer, og toilettet og badeværelset er adskilt. Når man bader, og nogen bruger varmt vand udenfor, ser det ud til, at vandet bliver koldt. Det er ikke langt fra Minami-Otaru Station, og der er en Seicomart og et supermarked i nærheden, samt dampuret. Det er dog lidt besværligt, at man ikke kan kommunikere direkte med udlejeren, når man booker via Klook, så tænk jer om, før I booker.
Klook User
4 mar.
renlighed: fremragende transportadgang: fremragende morgenmad: fremragende hotellets beliggenhed: fremragende service: fremragende

Populære steder i nærheden af Musicbox Laboratory Kaimeiro

157K+ besøgende
35K+ besøgende
34K+ besøgende
31K+ besøgende
31K+ besøgende
31K+ besøgende
31K+ besøgende
31K+ besøgende
31K+ besøgende

Ofte stillede spørgsmål om Musicbox Laboratory Kaimeiro

Hvad er det bedste tidspunkt at besøge Musicbox Laboratory Kaimeiro otaru?

Hvordan kommer jeg til Musicbox Laboratory Kaimeiro Otaru?

Kan jeg deltage i aktiviteter på Musicbox Laboratory Kaimeiro otaru?

Er der nogen tips til planlægning af et besøg i Musicbox Laboratory Kaimeiro otaru?

Hvad du bør vide om Musicbox Laboratory Kaimeiro

Opdag den fortryllende verden af musik og håndværk på Musicbox Laboratory Kaimeiro, en fængslende destination beliggende i hjertet af Otaru. Denne unikke attraktion tilbyder besøgende en dejlig rejse ind i kunsten og videnskaben bag spilledåse-skabelse. Uanset om du er musikentusiast eller en nysgerrig rejsende, er dette et must-visit sted, hvor du kan skabe din helt egen spilledåse, hvilket gør det til en mindeværdig og personlig souvenir. Fordyb dig i denne enestående oplevelse, og tag et stykke af Otarus charme med hjem.
1-20 Sakaimachi, Otaru, Hokkaido 047-0027, Japan

Bemærkelsesværdige vartegn og seværdigheder, du skal besøge

Musikboks Skabelsesoplevelse

Slip din kreativitet løs ved Musikboks Skabelsesoplevelsen, hvor du kan vælge fra et imponerende udvalg af 400 sange for at skabe dit eget musikalske mesterværk. Dyk ned i et praktisk kursus, der guider dig gennem valget af en unik boks og dekorationer, og sikrer, at din musikboks er lige så personlig som den melodi, den spiller. Dette er ikke bare en souvenir; det er et kært minde, der fanger din kreative ånd.

Brugerdefinerede Musikcylindre

Oplev magien ved musikpersonalisering med Kaimeiros Brugerdefinerede Musikcylindre. Denne eksklusive kollektion indeholder sjældne og svære at finde sange, hvilket giver dig chancen for at bestille en musikboks, der spiller din yndlingsmelodi. Uanset om det er en elsket klassiker eller et moderne hit, vil din specialfremstillede musikboks være et unikt minde, der resonerer med din personlige smag.

Historisk Bygning

Gå tilbage i tiden, når du træder ind i den Historiske Bygning af Musicbox Laboratory Kaimeiro. Denne smukt ombyggede struktur fra 1983, der engang var Otaru Afdeling af Dai-Hyakujusan National Bank, tilføjer et lag af historisk charme til dit besøg. Selve bygningen er et testamente til Otarus rige historie, hvilket gør din udforskning af musikbokse endnu mere fortryllende.

Otaru Kanaloplevelse

Kun en kort gåtur fra Musicbox Laboratory Kaimeiro er Otaru Kanal en af byens mest charmerende seværdigheder. Slentre langs brostensbelagte stier foret med gamle murstensvarehuse, eller tag et fredeligt kanalkrydstogt for at se byen fra vandet. Dag eller nat gør kanalens romantiske skær den til et must-see under dit besøg.

Kulturel Betydning

Musikbokse er en typisk souvenir fra Otaru, der viser byens dybt rodfæstede tradition for håndværk og kunstnerisk kunnen. Musicbox Laboratory Kaimeiro er et testamente til denne kulturarv og indtager en særlig plads i Otarus landskab. Byens historie inden for musikboksproduktion går tilbage til det tidlige 20. århundrede, hvor den blev et knudepunkt for dette fortryllende håndværk, der smukt fusionerede europæiske påvirkninger med japansk kunst.

Lokale Retter

Når du besøger Musicbox Laboratory Kaimeiro, skal du sørge for at nyde Otarus lokale retter. Byen er berømt for sine friske fisk og skaldyr, herunder lækker sushi og sashimi, samt dejlige søde sager som den berømte Otaru cheesecake. Disse kulinariske oplevelser giver et lækkert indblik i regionens unikke smagsoplevelser.