Nam Rin Beach

★ 3.8 (300+ anmeldelser) • 50+ booket
Overblik
Ting at gøre
Hoteller

Hvor skal man bo i Nam Rin Beach

Eastin Resort Rayong
Hoteller • Ban Chang

Eastin Resort Rayong

Øjeblikkelig bekræftelse
4.8 / 5
(25)
Fra
US$ 57.13
Phala Shore Resort
Hoteller • Ban Chang

Phala Shore Resort

Øjeblikkelig bekræftelse
Fra
US$ 49.46
Serene Phla Resort and Restaurant
Hoteller • Ban Chang

Serene Phla Resort and Restaurant

Øjeblikkelig bekræftelse
Fra
US$ 106.31
US$ 107.38
Serene Phla resort and restaurant
Hoteller • Ban Chang

Serene Phla resort and restaurant

Øjeblikkelig bekræftelse
4.6 / 5
(5)
Fra
US$ 62.85
The Lord Nelson
Hoteller • Ban Chang

The Lord Nelson

Øjeblikkelig bekræftelse
4.3 / 5
(86)
Fra
US$ 34.47
Royal Phala Cliff Beach Resort and Spa
Hoteller • Ban Chang

Royal Phala Cliff Beach Resort and Spa

Øjeblikkelig bekræftelse
3.1 / 5
(128)
Fra
US$ 42.17
Play Phala Beach Rayong
Hoteller • Ban Chang

Play Phala Beach Rayong

Øjeblikkelig bekræftelse
4.2 / 5
(17)
Fra
US$ 17.56
Hideaway Resort Banchang
Hoteller • Ban Chang

Hideaway Resort Banchang

Øjeblikkelig bekræftelse
Fra
US$ 41.47
Chula Premium Homes
Hoteller • Ban Chang

Chula Premium Homes

Øjeblikkelig bekræftelse
Fra
US$ 50.48
Phalaburi Resort by dreamhouse
Hoteller • Ban Chang

Phalaburi Resort by dreamhouse

Øjeblikkelig bekræftelse
4.7 / 5
(3)
Fra
US$ 45.49
Kantary Hotel Ban Chang
Hoteller • Ban Chang

Kantary Hotel Ban Chang

Øjeblikkelig bekræftelse
4.6 / 5
(29)
Fra
US$ 51.14
GO Hotel Ban Chang Robinson Lifestyle
Hoteller • Ban Chang

GO Hotel Ban Chang Robinson Lifestyle

Øjeblikkelig bekræftelse
5.0 / 5
(2)
Fra
US$ 27.8

Nam Rin Beach Anmeldelser

nathan ******
2026-08-11 04:30:30
Fantastisk 5.0
Superb hotel, attentive staff, a true high-end resort.

Populære steder i nærheden af Nam Rin Beach

928K+ besøgende
6K+ besøgende
950K+ besøgende
5K+ besøgende
50+ besøgende
50+ besøgende
5K+ besøgende
50+ besøgende
5K+ besøgende
930K+ besøgende
50+ besøgende
50+ besøgende
3K+ besøgende
50+ besøgende
3K+ besøgende

Ofte stillede spørgsmål om Nam Rin Beach

Hvornår er det bedste tidspunkt at besøge Nam Rin Beach?

Hvordan kommer jeg til Nam Rin Strand?

Er Nam Rin Beach ren og sikker?

Hvad du bør vide om Nam Rin Beach

Undslip Pattayas stress og jag, og opdag den skjulte perle Nam Rin Beach i Ban Chang. Med sin rolige atmosfære og uberørte kystlinje tilbyder denne strand et fredfyldt tilflugtssted for dem, der søger en afslappende ferie.
Nam Rin Beach, Ban Chang, Rayong Province, Thailand

Bemærkelsesværdige vartegn og seværdigheder, du skal besøge

Nam Rin Beach Resort

Nyd et fredfyldt ophold på Nam Rin Beach Resort, der ligger på en bakke med udsigt over stranden. Forkæl dig selv med thailandske fiske- og skaldyrsdelikatesser i resortets udendørs spiseområde, mens du nyder den maleriske udsigt.

Romsom Restaurant

Nyd autentiske thailandske fiske- og skaldyrsretter på Romsom Restaurant, der ligger lige ved stranden. Fordyb dig i de lokale kulinariske lækkerier, mens du nyder områdets afslappede atmosfære.

Legeplads

Underhold de små på den lille legeplads i nærheden af stranden. Lad dem lege og have det sjovt, mens du slapper af og nyder de naturlige omgivelser.

Roligt miljø

Oplev fred og ro på Nam Rin Beach, væk fra menneskemængderne og sælgerne, der ofte findes på andre strande. Nyd kystlinjens uberørte skønhed og lyden af de blide bølger.

Lokalt køkken

Forkæl dig selv med et udvalg af thailandske fiske- og skaldyrsretter på strandrestauranterne, der tilbyder en smag af autentiske smagsoplevelser. Gå ikke glip af muligheden for at prøve dagens friske fangst, mens du nyder havbrisen.

Kultur og historie

Nam Rin Beach Pattaya har en rig kulturarv med indflydelse fra thailandske traditioner og lokale skikke. Besøgende kan udforske områdets historiske vartegn og lære om dets betydning i regionen.