Wat Thewa Sangkharam

★ 4.9 (4K+ ressenyes) • 1K+ reservat
Visió general
Coses per fer
Hotels

Entrades i visites guiades a Wat Thewa Sangkharam

Excursió personalitzada a Kanchanaburi des de Bangkok per TTD
Tours • Des de Bangkok

Excursió personalitzada a Kanchanaburi des de Bangkok per TTD

Reserva ara per a demà
Recollida a l'hotel
Tour privat
Grup privat
Cancel·lació gratuïta
Confirmació immediata
★ 4.6 (124) • 1K+ reservat
Des de AED 552
Kanchanaburi: Passeig al capvespre amb història i sopar casolà
Tours • Ratchaburi Province

Kanchanaburi: Passeig al capvespre amb història i sopar casolà

Sortida a la tarda
Cancel·lació gratuïta
Confirmació immediata
AED 166
Experiència de SUP al riu Kwai Kanchanaburi amb Paddle More Thailand
Activitats aquàtiques • Kanchanaburi Province

Experiència de SUP al riu Kwai Kanchanaburi amb Paddle More Thailand

Reserva ara per a demà
Fins a 3 hores
Cancel·lació gratuïta
Confirmació immediata
★ 5.0 (17) • 200+ reservat
AED 75
Excursió privada de 3 dies i 2 nits al riu Kwai i Kanchanaburi
Tours • Des de Bangkok

Excursió privada de 3 dies i 2 nits al riu Kwai i Kanchanaburi

Tour privat
Grup privat
Cancel·lació gratuïta
Confirmació immediata
AED 1,714
Excursió històrica de dia complet al Pont sobre el riu Kwai i al Ferrocarril de la Mort
Tours • Des de Bangkok

Excursió històrica de dia complet al Pont sobre el riu Kwai i al Ferrocarril de la Mort

Cancel·lació gratuïta
Activitat nova
AED 282
Experiència històrica de 2 dies al riu Kwai a Kanchanaburi
Tours • Des de Bangkok

Experiència històrica de 2 dies al riu Kwai a Kanchanaburi

Cancel·lació gratuïta
Activitat nova
AED 762

On allotjar-se a Wat Thewa Sangkharam

Asleep Hostel
Hotels • Kanchanaburi Province

Asleep Hostel

Confirmació immediata
Exhaurit
U Inchantree Kanchanaburi
Hotels • Kanchanaburi Province

U Inchantree Kanchanaburi

Confirmació immediata
★ 4.5 (655)
Des de AED 195.31
Natee The Riverfront Hotel Kanchanaburi
Hotels • Kanchanaburi Province

Natee The Riverfront Hotel Kanchanaburi

Confirmació immediata
★ 4.5 (183)
Des de AED 231.12
The Glory River Kwai Hotel
Hotels • Kanchanaburi Province

The Glory River Kwai Hotel

Confirmació immediata
★ 4.4 (97)
Des de AED 271.07
Plakan Resort
Hotels • Kanchanaburi Province

Plakan Resort

Confirmació immediata
★ 4.7 (14)
Des de AED 282.13
Eurotel Hotel
Hotels • Kanchanaburi Province

Eurotel Hotel

Confirmació immediata
Exhaurit
Villa La Flora Kanchanaburi
Hotels • Kanchanaburi Province

Villa La Flora Kanchanaburi

Confirmació immediata
★ 4.3 (7)
Des de AED 297.40
The Bridge Residence Hotel
Hotels • Kanchanaburi Province

The Bridge Residence Hotel

Confirmació immediata
★ 4.3 (155)
Des de AED 174.78
Dheva Mantra Resort
Hotels • Kanchanaburi Province

Dheva Mantra Resort

Confirmació immediata
★ 4.3 (253)
Des de AED 250.80
HOP INN Kanchanaburi Building A
Hotels • Kanchanaburi Province

HOP INN Kanchanaburi Building A

Confirmació immediata
Exhaurit
Tara Raft Kanchanaburi
Hotels • Kanchanaburi Province

Tara Raft Kanchanaburi

Confirmació immediata
★ 3.5 (110)
Des de AED 92.92
Ananzitra Hotel
Hotels • Kanchanaburi Province

Ananzitra Hotel

Confirmació immediata
★ 4.5 (26)
Des de AED 547.69

Ressenyes de Wat Thewa Sangkharam

4.9 /5
4K+ ressenyes
Llegeix totes les ressenyes
Klook User
25 Febr.
Un lloc fantàstic per allotjar-se. Més barat, ja que és un curt trajecte amb Grab fins al pont, etc. Super net, amfitriona/recepció EXCEL·LENT. Ens va ajudar amb tot! L'esmorzar era bo. Demaneu sopa d'arròs 🍲
GIOVANNI ********
21 Febr.
Un hotel agradable, envoltat d'un jardí deliciós, una mica allunyat de la ciutat, així que necessitareu transport, però val la pena per la tranquil·litat. El personal és super amable i agradable. Un lloc fantàstic per allotjar-se uns dies.
Klook会員
4 Gen.
Pel que fa al contingut del tour, l'itinerari és el següent: Museu de la Guerra → trasllat amb vaixell al pont del riu Kwai → pont del riu Kwai → viatge en tren des de l'estació de Tham Krasae → baixada a Kanchanaburi. Tots els punts són d'interès. Tot i que el pont del riu Kwai no és l'original de l'època, en veure'l juntament amb el Museu de la Guerra, es pot entendre el paisatge i les dures condicions de treball d'aquell temps. A més, a l'estació de Tham Krasae, des del lloc del dinar, es pot veure el tren que baixa passant pel pont construït al penya-segat, i també hi ha temps suficient per caminar pel pont. Ho recomano molt.
2+
Klook User
2 Gen.
Molt agradable i molt net. Tot el personal és molt complaent. La ubicació també és al centre de la ciutat, a prop d'alguns llocs d'interès importants com el riu Kwai. L'estació de tren és a prop, fins i tot s'hi pot anar caminant.
Cynthia **
2 Gen.
El conductor va ser puntual, molt amable, servicial i professional. El trajecte va ser còmode i tranquil, fent que tot el viatge fos sense estrès. Molt recomanable!
1+
Usanee ************
1 Nov. 2025
Tot és perfecte, ideal per a parelles i el restaurant és molt a prop. Segur que tornarem.
杜 **
21 Oct. 2025
Tant l'entrenador com el fotògraf van ser molt professionals. La nostra família no tenia cap experiència prèvia amb el SUP, però vam aconseguir remar tot el trajecte sense problemes. A més, durant el camí vam trobar-nos amb convidats inesperats. Tot el viatge va ser una experiència inoblidable!
Harry **********
13 Oct. 2025
Si el vostre objectiu és experimentar la bellesa del riu Kwai, aquest hotel ofereix una estada fantàstica. Us impressionarà immediatament l'ambient meravellós i l'hospitalitat excepcional del personal. Les vistes agradables són un punt fort; per maximitzar la vostra experiència, demaneu una habitació al tercer pis. El preu és raonable. Tot en aquest hotel és de primera categoria. ubicació de l'hotel: bé
2+

Llocs populars a prop de Wat Thewa Sangkharam

105K+ visitants
1K+ visitants
7K+ visitants
20K+ visitants

Preguntes freqüents sobre Wat Thewa Sangkharam

Quin és el millor moment per visitar Wat Thewa Sangkharam a Kanchanaburi?

Com puc arribar a Wat Thewa Sangkharam a Kanchanaburi?

Què hauria de saber abans de visitar Wat Thewa Sangkharam?

Què cal saber sobre Wat Thewa Sangkharam

Situat prop de l'icònic riu Kwai, al cor de Kanchanaburi, Wat Thewa Sangkharam és una joia amagada que ofereix als viatgers una escapada serena al ric tapís cultural de Tailàndia. Aquest temple notable captiva els visitants amb els seus amplis terrenys i la seva barreja harmoniosa d'estils arquitectònics antics i nous, creant un ambient serè perfecte per a la contemplació i la reflexió. Com a destinació captivadora, Wat Thewa Sangkharam no és només un lloc de culte, sinó una porta d'entrada a la vibrant història i al patrimoni espiritual de la regió. És una visita obligada per als viatgers que busquen una barreja de tranquil·litat espiritual i intriga històrica, convertint-la en una parada encantadora en qualsevol viatge per la província de Kanchanaburi.
2GGG+WJ2, Ban Nuea, Mueang Kanchanaburi District, Kanchanaburi 71000, Thailand

Llocs d'interès notables i llocs d'interès imprescindibles

Wat Thewa Sangkharam

Submergeix-te en l'esplendor espiritual i arquitectònica de Wat Thewa Sangkharam, una joia a la província de Kanchanaburi. Aquest impressionant complex de temples et convida a explorar els seus terrenys dissenyats de manera complexa, on murals vibrants i escultures exquisides donen vida als ensenyaments budistes i al folklore local. Tant si busques un refugi tranquil com una aventura cultural, Wat Thewa Sangkharam ofereix una escapada serena al ric patrimoni espiritual de Tailàndia.

Arbre Si Maha Bodhi

Entra en una peça d'història viva amb l'arbre Si Maha Bodhi, un símbol de pau i il·luminació plantat pel rei Rama IX el 1963. Aquest arbre majestuós és un testimoni del llegat espiritual perdurable de Wat Thewa Sangkharam. Mentre et trobes sota les seves branques extenses, dedica un moment a reflexionar sobre la profunda significació històrica i la bellesa serena que encarna aquest arbre sagrat.

Parc Riverside

Descobreix la tranquil·litat al parc Riverside, un refugi pintoresc construït en memòria del difunt patriarca suprem. Aquest parc serè ofereix unes vistes impressionants i un ambient tranquil, cosa que el converteix en el lloc perfecte per a un passeig tranquil. Mentre passeges per la exuberant vegetació, deixa que els suaus sons del riu i la bellesa de la natura rejoveneixin el teu esperit, proporcionant un complement perfecte a la teva visita a Wat Thewa Sangkharam.

Significació cultural i històrica

Wat Thewa Sangkharam és un tresor d'història i cultura, que serveix tant com a lloc de culte com a centre comunitari. Compartint els seus terrenys amb una escola local, el temple és una part vibrant de la comunitat. Els visitants poden explorar el seu entorn ben conservat i aprofundir en la rica història que ofereix informació sobre el passat de la regió. El temple és un centre espiritual per als habitants locals, que ofereix una visió de les pràctiques religioses tradicionals tailandeses i la seva connexió amb els esdeveniments clau en el desenvolupament de la zona.

Entorn serè

Envoltat d'una exuberant vegetació, Wat Thewa Sangkharam ofereix una escapada tranquil·la del bullici. L'ambient tranquil és perfecte per a la reflexió i l'exploració, permetent als visitants submergir-se en la serena bellesa dels terrenys del temple.

Gastronomia local

Una visita a Wat Thewa Sangkharam és incompleta sense gaudir de les delícies culinàries locals de Kanchanaburi. Delita el teu paladar amb 'Khao Soi' (sopa de fideus al curry) i 'Pad Thai' (fideus fregits), coneguts pels seus sabors únics i espècies aromàtiques. Els venedors ambulants i els restaurants locals dels voltants del temple ofereixen un autèntic tast de la cuina tailandesa, convertint-la en una experiència obligada per als amants del menjar.