Doi Chang

★ 4.5 (1K+ ressenyes) • 1K+ reservat
Visió general
Coses per fer
Hotels

On allotjar-se a Doi Chang

Rai Doi Chang Moncham
Hotels • Chiang Mai Province

Rai Doi Chang Moncham

Confirmació immediata
Des de
€ 62.17
More Mountain Doi Chang Resort
Hotels • Chiang Rai Province

More Mountain Doi Chang Resort

Confirmació immediata
Des de
€ 223.15
Cozy Homey Doichang
Hotels • Chiang Rai Province

Cozy Homey Doichang

Confirmació immediata
Des de
€ 57.22
Doichang View
Hotels • Chiang Rai Province

Doichang View

Confirmació immediata
4.8 / 5
(5)
Des de
€ 40.01
Nontawa Villa Doichang
Hotels • Chiang Rai Province

Nontawa Villa Doichang

Confirmació immediata
Des de
€ 105.15
Doi Lan Homestay
Hotels • Chiang Rai Province

Doi Lan Homestay

Confirmació immediata
Activitat nova
Des de
€ 62.71
Baan Rai good view cafe&Resort
Hotels • Chiang Rai Province

Baan Rai good view cafe&Resort

Confirmació immediata
Des de
€ 101.36
Chanshine Villa
Hotels • Chiang Rai Province

Chanshine Villa

Confirmació immediata
Des de
€ 203.23
Oasis Yurt Villa @ Doi Lan
Hotels • Chiang Rai Province

Oasis Yurt Villa @ Doi Lan

Confirmació immediata
Des de
€ 116.89
Phu Phop Kham
Hotels • Chiang Rai Province

Phu Phop Kham

Confirmació immediata
€ 102.02
Forest Homestay
Hotels • Chiang Rai Province

Forest Homestay

Confirmació immediata
€ 63.76
Bala Villa Doichang
Hotels • Chiang Rai Province

Bala Villa Doichang

Confirmació immediata
Des de
€ 224.41

Llocs populars a prop de Doi Chang

93K+ visitants
11K+ visitants
11K+ visitants
11K+ visitants

Preguntes freqüents sobre Doi Chang

Quin és el millor moment per visitar Doi Chang?

Com puc evitar Doi Chang?

Quins tipus d'allotjament hi ha disponibles a Doi Chang?

Què cal saber sobre Doi Chang

Situat a la pintoresca regió de Chiang Rai, al nord de Tailàndia, Doi Chang és una joia amagada que combina perfectament la bellesa de la natura amb la rica cultura tailandesa. Aquesta destinació idíl·lica ofereix paisatges impressionants, experiències culturals i una tranquil·litat incomparable, cosa que la converteix en una visita obligada per als viatgers que busquen una aventura única i memorable. Doi Chang, a Chiang Rai, és una joia amagada per als amants del cafè, ja que produeix un dels millors cafès del món. Enclavat a les muntanyes, aquest poble ofereix una experiència cafetera única que és una visita obligada per a qualsevol amant del cafè. Situat a uns 40 km al sud-oest de la ciutat de Chiang Rai, la muntanya Doi Chang ofereix una combinació única de bellesa natural, patrimoni cultural i vistes èpiques. Reconeguda pel seu exquisit cafè i la seva rica història, aquesta destinació és una joia amagada que espera ser explorada. Acompanya'ns en un viatge per descobrir les meravelles de Doi Chang Chiang Rai.
Doi Chang, Mae Suai District, Chiang Rai 57180, Thailand

Llocs d'interès notables i llocs d'obligada visita

Mirador de Doi Chang

Gaudeix de les millors vistes amb vista a les magnífiques muntanyes i les plantes de cafè al mirador de Doi Chang. Situat a Wa Wee, província de Chiang Rai, aquest lloc ofereix una experiència fascinant amb opcions de glàmping i impressionants vistes nocturnes.

Parc budista

Explora el serè parc budista, un santuari tranquil més amunt de la muntanya des del poble. Admira el jardí de bambú curat, els arbres exòtics i les plantacions de macadàmia, que ofereixen un refugi tranquil per a la meditació i la reflexió.

Finca de cafè Doi Chaang

Visita la finca de cafè Doi Chaang, una història d'èxit en la producció de cafè Aràbica. Aprèn sobre el procés de cultiu del cafè, gaudeix de tastets de cafè i submergeix-te en la rica història del cafè a la regió.

Cuina local

Deixa't portar pels plats locals populars i les experiències gastronòmiques a Doi Chang, amb sabors únics i aliments d'obligada degustació influenciats per la cuina tailandesa i akha.

Cultura i història

Submergeix-te en el significat cultural i històric de Doi Chang, llar de la tribu de muntanya Akha. Explora l'artesania tradicional, aprèn sobre el patrimoni del cafè de la regió i experimenta l'autèntic estil de vida de la comunitat local.

Cafè d'obligada degustació

No perdis l'oportunitat de tastar les diverses opcions de cafè disponibles a Doi Chaang Coffee House i Doi Chang Coffee Farm. Prova el cafè peaberry per a un sabor únic i exquisit.