Okinawa: Experiență de snorkeling la Peștera Albastră (scufundare cu barca)

50+ rezervat
Peștera Albastră
Salvează în lista de dorințe
Tradus automat pentru o citire mai ușoară.Afișează originalul
  • Copiii cu vârsta de 5 ani sau mai mult pot participa la activități
  • Oferă predare digitală în chineză, engleză, coreeană și alte limbi
  • Antrenorul va aduce dispozitive de plutire, astfel încât chiar și cei care nu știu să înoate pot merge la "Peștera Albastră" ținându-se de ele
  • Închiriere gratuită Go Pro, dușuri calde gratuite, parcare gratuită, dulapuri cu încuietoare cu parolă
  • Oferă toate echipamentele necesare pentru activități

Opțiuni de pachete

Selectați opțiunile Șterge tot

Tipul pachetului

【Okinawa】Excursie cu barca la Peștera Albastră pentru snorkeling 【Închiriere gratuită Go Pro】

Cantitate

Trebuie să selectați cel puțin 2 și nu mai mult de 15 pentru acest pachet
€ 33.25

Completează toate câmpurile obligatorii pentru a continua

La ce să vă așteptați

Experimentați bucuria snorkelingului în marea din Okinawa

Luați o barcă către faimosul punct de atracție maritim din Okinawa, „Grota Albastră”.

Chiar dacă nu sunteți un înotător bun, puteți participa cu ușurință la activitatea de snorkeling.

Participanții vor purta veste de salvare și vor fi conduși de un instructor către „Grota Albastră”.

Instructorul îi va ajuta pe oaspeți să facă fotografii comemorative în apă și în Grota Albastră.

După ce părăsesc Grota Albastră, vor observa creaturi marine și pești tropicali în jurul bărcii.

În plus, Seven Ocean's Club a pregătit instrucțiuni digitale.

Pentru a facilita activitatea, magazinul nostru oferă instrucțiuni digitale în trei limbi: engleză, chineză și coreeană.

Cei care participă pentru prima dată la activitate pot înțelege mai bine fluxul activității.

Luați o barcă din portul de pescuit Maekaneku către „Grota Albastră”, cel mai faimos punct de atracție din Okinawa.
Luați o barcă din portul de pescuit Maekaneku către „Grota Albastră”, cel mai faimos punct de atracție din Okinawa.
După confirmarea pregătirilor, intrați în apă și porniți spre Peștera Albastră.
După confirmarea pregătirilor, intrați în apă și porniți spre Peștera Albastră.
Urmați antrenorul la Peștera Albastră
Urmați antrenorul la Peștera Albastră
Faceți fotografii comemorative frumoase în Peștera Albastră.
Faceți fotografii frumoase de suvenir în Peștera Albastră.
După ce ieșiți din Peștera Albastră, bucurați-vă de snorkeling lângă barcă.
După ce ieșiți din Peștera Albastră, bucurați-vă de snorkeling lângă barcă.
Folosiți dușurile gratuite cu apă caldă după eveniment.
Folosiți dușurile gratuite cu apă caldă după eveniment.
După ce s-au împrospătat, s-au despărțit la Seven Ocean's Club.
După ce s-au împrospătat, s-au despărțit la Seven Ocean's Club.

Bine de știut

Instrucțiuni importante

  • Locația de snorkeling poate fi modificată din motive de siguranță, din cauza înrăutățirii condițiilor maritime.
  • Pot participa oaspeți cu o stare bună de sănătate, cu vârsta cuprinsă între 5 și 59 de ani.
  • Oaspeții de sex masculin cu o greutate de peste 100 kg și oaspeții de sex feminin cu o greutate de peste 75 kg nu pot participa.
  • Oaspeții care au nevoie de o mască de vedere cu dioptrii sunt rugați să informeze personalul în ziua activității.
  • Nu se va percepe nicio taxă de anulare a activității în cazul anulării din cauza dezastrelor naturale (taifunuri, cutremure etc.).
  • Dacă doriți să obțineți date foto, vă rugăm să aduceți propriul card microSD.

Din motive de siguranță, oaspeții cu următoarele antecedente medicale nu pot participa la activitate: Cei care suferă de afecțiuni ale urechii (otită medie, sinuzită), deficiențe de auz, tulburări de echilibru sau boala Meniere. Cei care au experimentat disconfort la presiunea urechii/leziuni barotraumatice (senzația de ureche înfundată care nu se ameliorează) în timpul zborului cu avionul sau al condusului la altitudini mari. Cei care au tensiune arterială ridicată sau scăzută, sau care iau medicamente pentru controlul tensiunii arteriale, cum ar fi cele pentru scăderea sau creșterea tensiunii arteriale. Cei care au suferit un accident vascular cerebral (hemoragie cerebrală, infarct cerebral, hemoragie subarahnoidiană). Cei care suferă de afecțiuni tiroidiene (boala Graves, tiroidita Hashimoto) sau care iau medicamente pentru controlul simptomelor aferente. Cei care au avut dependență de droguri/medicamente sau dependență de alcool. Cei care consumă alcool în ziua activității. Cei care au epilepsie, convulsii, simptome de spasme sau care iau medicamente pentru controlul simptomelor aferente. Cei care au avut boli de inimă sau pneumotorax (inclusiv pneumotorax spontan). Cei care au avut angină pectorală sau care au suferit o intervenție chirurgicală pe inimă, o intervenție chirurgicală legată de un atac de cord sau o intervenție chirurgicală arterială. Cei care suferă de astm, pneumonie, bronșită, emfizem sau care prezintă șuierături în timpul respirației/exercițiilor fizice. Cei care au avut diabet. Cei care sunt însărcinate în prezent sau care au posibilitatea de a fi însărcinate.

Recenzii

Revizuire pentru: 【Okinawa】Excursie cu barca la Peștera Albastră pentru snorkeling 【Închiriere gratuită Go Pro】

第一次來沖繩玩浮潛,接待的工作人員一開口就是說中文,讓人格外親切,最後要離開的時候閒聊才知道是台灣人來日本工作,大家都辛苦了,工作之虞要好好享受世界~推一個👍👍

Util.

Contactați-ne

Aveți o întrebare despre această activitate? Întreabă-ne pe chat live!

S-ar putea să vă placă și...

Kunigami Snorkeling

Okinawa: Scufundări de experiență în Peștera Albastră (cu barca)

Plecare de dimineață
Până la 3 ore
Anulare gratuită
50+ rezervat
€ 62.29
Kunigami Snorkeling

Snorkeling și scufundări în Peștera Albastră din Okinawa

Rezervați acum pentru mâine
Plecare de dimineață
3-5 ore
Anulare gratuită
4.8 (496) 10K+ rezervat
€ 24.95
Kunigami Snorkeling

Okinawa | Experiență de scufundări și snorkeling în Peștera Albastră

Rezervați acum pentru mâine
Plecare de dimineață
Până la 3 ore
Anulare gratuită
4.9 (66) 2K+ rezervat
€ 27.69
Kunigami Grădini zoologice și acvarii

Bilet pentru Acvariul Okinawa Churaumi

Confirmare instantanee
4.7 (7,635) 400K+ rezervat
€ 12.30
Kunigami Snorkeling

Garanție Peștera Albastră Experiență de scufundări și snorkeling (Okinawa)

Rezervați acum pentru mâine
Până la 3 ore
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
5.0 200+ rezervat
€ 33.25
Kunigami Snorkeling

Okinawa | Experiență de snorkeling și scufundări în Peștera Albastră Onna | Instructor de cantoneză

Rezervați acum pentru mâine
Plecare de dimineață
3-5 ore
Anulare gratuită
4.9 (153) 3K+ rezervat
€ 49.85
Nakagami Excursii cu barca

Tur cu caiacul la apus în Okinawa

Rezervă acum pentru astăzi
Anulare gratuită
Confirmare instantanee
4.9 (192) 5K+ rezervat
€ 30.35

Despre operator

Obiective turistice populare

Întrebări frecvente