Thai madlavningskursus ved havet på Koh Samui

4.8 / 5
4 anmeldelser
50+ booket
Koh Samui
Gem på ønskeliste
Automatisk oversat for lettere læsning.Vis original
  • Opdag autentisk thailandsk madlavning med praktisk vejledning fra ekspertkokke.
  • Beundr den fantastiske havudsigt, mens du laver mad i et smukt udendørskøkken.
  • Nyd en personlig, intim oplevelse med små holdstørrelser.
  • Nyd dine hjemmelavede thairetter i en fredfyldt kystomgivelse.
  • Modtag en omfattende opskriftsbog, så du kan genskabe retterne derhjemme.

Pakkeindstillinger

Vælg indstillinger Ryd alt

Pakketype

Eftermiddagsklasse

Mængde

Du kan vælge op til 6 for denne pakke
€ 75.30

Udfyld alle obligatoriske felter for at fortsætte

Hvad du kan forvente

Oplev praktisk madlavning i et fantastisk udendørs køkken med betagende havudsigt. Lær at lave fem autentiske thailandske retter med personlig vejledning fra eksperter. Dette unikke kulinariske eventyr inkluderer hoteltransport, urtedrikke, årstidens frugter og en omfattende opskriftsbog, du kan tage med hjem. Ideel til familier, par, solorejsende og grupper. Vores små holdstørrelser sikrer en intim og engagerende oplevelse for alle niveauer. Nyd dine lækre hjemmelavede kreationer, mens du nyder den fredfyldte kystatmosfære. Perfekt til alle, der ønsker at fordybe sig i den thailandske kultur gennem dens lækre køkken.

Oplev praktisk madlavning fra Thailand i et fantastisk udendørskøkken med betagende havudsigt.
Oplev praktisk madlavning fra Thailand i et fantastisk udendørskøkken med betagende havudsigt.
Nyd et sjovt og interaktivt madlavningskursus, der er perfekt for familier, venner og solorejsende i Koh Samui.
Nyd et sjovt og interaktivt madlavningskursus, der er perfekt for familier, venner og solorejsende i Koh Samui.
Nyd dine hjemmelavede thairetter, mens du nyder en fantastisk havudsigt.
Nyd dine hjemmelavede thairetter, mens du nyder en fantastisk havudsigt.
Nyd en praktisk madlavningsoplevelse i et smukt udendørs køkken.
Nyd en praktisk madlavningsoplevelse i et smukt udendørs køkken.
Thai madlavningskursus ved havet på Koh Samui
Thai madlavningskursus ved havet på Koh Samui
Thai madlavningskursus ved havet på Koh Samui
Thai madlavningskursus ved havet på Koh Samui

Anmeldelser

4.8 / 5
Fantastisk
4 anmeldelser
Tilbudte tjenester
4.8
Værdi for pengene
4.0
Facilitetets kvalitet
4.8
Sikkerhedsforanstaltninger
4.8
Sortér efter:
Filtrer efter:
Alle Med billeder Kun engelsk
Gennemse for: Godmorgen, klasse

Helt ærligt, det var sådan en autentisk oplevelse! Hun var fantastisk, strålende og ægte på alle måder. Jeg kan varmt anbefale dette til alle, der besøger og vil prøve noget ÆGTE! Gør dette uden tøven. Du vil forelske dig i madlavning, thailandsk mad og det at være social med fantastiske mennesker. En bonus er beliggenheden, den er betagende, efter madlavningskurset kan du gå rundt i området og også have det sjovt!

Vis original (Oversat anmeldelse)
Hjælpsom
Gennemse for: Godmorgen, klasse

Jeg blev hentet fra mit hotel af Um, kokken og ejeren af kokkeskolen selv. Hun er en vidunderlig person og en fantastisk kok. Hun har en stor evne til at overføre sin enorme viden om madlavning og thailandske grøntsager og urter, som hun selv dyrker. Tiden fløj afsted, og jeg føler, at jeg har lært meget, så jeg kan lave retterne selv derhjemme. Jeg har modtaget en bog fuld af gode opskrifter, så det er meget nemmere at genskabe dem, end blot ved at gøre det én gang under kurset. Jeg kan varmt anbefale det!

Vis original (Oversat anmeldelse)
Hjælpsom
Gennemse for: Eftermiddagsklasse

Meget skuffet over, hvordan Klook tilbyder denne oplevelse for 269 dollars, omkring 5.800 baht, når man kan betale 1.800 baht per person ved indgangen. At opkræve 2.100 baht for afhentning på hotellet er uhørt. Oplevelsen var fantastisk, men i stedet for at booke dette via Klook, så find Lamai Cooking Class og tag en jeepney.

Vis original (Oversat anmeldelse)
Hjælpsom
Gennemse for: Eftermiddagsklasse

Fantastisk madlavningsoplevelse med en kyndig intern kokkeinstruktør. Menuen til madlavningen var god, og der var en fantastisk udsigt over stranden, mens vi lavede mad. :)

Vis original (Oversat anmeldelse)
Hjælpsom

Kontakt os

Har du et spørgsmål om denne aktivitet? Spørg os på live chat!

Du kan måske også lide...

Ko Samui Madlavningskurser

Thai Cuisine Masterclass: Dagligt skiftende menu fra Koh Samui

Book nu til i morgen
Afrejse om morgenen
Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
5.0
€ 69.75
Surat Thani Provins Madlavningskurser

Koh Samui Thai madlavningskursus med lokal markedstur

Book nu til i morgen
Afrejse om morgenen
Op til 3 timer
Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
5.0 50+ booket
€ 72.75
Surat Thani Provins Dagsudflugter

Paradise of Samui 4X4 Adventure Tour

Book nu til i morgen
Afhentning på hotellet
Privat rundvisning
Lille gruppe
Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
4.8 100+ booket
€ 48.89
Koh Samui Dagsudflugter

Koh Samui Halvdags Wellness Tour med Munkes Velsignelse

Gratis annullering
100+ booket
€ 132.10
Samui Spa'er

Dusita Spa-oplevelse i Samui

Reservation i appen
Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
4.6 100+ booket
€ 25.10
15 rabat
Salg
Surat Thani Provins ATV

Off Road ATV Tours af X-Quad Samui

Book nu til i morgen
5-7 timer
Gratis annullering
4.9 (169) 1K+ booket
€ 73.99
Surat Thani Provins Dyreliv

Samui Elefantrigesoplevelse

Book nu til i morgen
Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
4.4 (27) 700+ booket
€ 25.10
Surat Thani Provins Paddleboarding

Stand Up Paddleboarding ved solopgang og solnedgang i Koh Samui

Afrejse om morgenen
Op til 3 timer
Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
5.0 (82) 1K+ booket
€ 46.25
Surat Thani Provins Dagsudflugter

Koh Samui Eventyr: Skjulte Perler & 4x4 Safari Tour med Frokost

Book nu til i morgen
Gratis annullering
Øjeblikkelig bekræftelse
4.7 (13) 100+ booket
€ 52.20

Om operatøren

Populære seværdigheder

Ofte stillede spørgsmål