Tour privat de Pequín: Muralla Xinesa de Mutianyu/Badaling opcional + Tomba Ming

4.9 / 5
16 ressenyes
50+ reservat
Gran Muralla de Mutianyu
Desa a la llista de desitjos
Traduït automàticament per a una lectura més fàcil.Mostra l'original
  • 1. Excursió d’un dia a dues icones de la dinastia Ming La Gran Muralla i les Tombes Ming, dos llocs Patrimoni de la Humanitat per la UNESCO. Us submergireu en el llegat militar de la dinastia (a través de la Gran Muralla) i la cultura d’enterrament imperial (a través de les Tombes Ming), obtenint una visió holística de l’antiga història xinesa.
  • 2. Dues opcions de paquet per a la Gran Muralla Opteu per Mutianyu, coneguda per la seva arquitectura ben conservada i els seus entorns pintorescos, o per la mundialment famosa Badaling, un lloc per excel·lència de la Gran Muralla. Ambdues asseguren una experiència memorable.
  • 3. Guia privat exclusiu i transport Rebreu un servei personalitzat i dedicat d’un guia privat expert. Compartiran fets històrics precisos i anècdotes interessants sobre els llocs. L’excursió també inclou trasllats privats d’anada i tornada des del vostre hotel.
Ofertes per a tu
20 de descompte
Oferta

Opcions de paquet

Selecciona les opcions Esborra-ho tot

Tipus de paquet

Tour privat a la Gran Muralla de Mutianyu i les Tombes Ming

20% de descompte

Excursió privada a la Gran Muralla de Badaling i les Tombes Ming

20% de descompte

Quantitat

El descompte finalitza en 14:37:48
kr 2,611kr 3,264

Completa tots els camps obligatoris per continuar

Què pots esperar

Hem dissenyat aquest tour per portar-vos a dos llocs patrimonials icònics de la dinastia Ming—la Gran Muralla i les Tombes Ming—permetent-vos explorar completament la història de la dinastia i les històries darrere d’aquests punts de referència. El que fa que aquesta experiència destaqui és que tindreu el vostre propi guia privat i transport durant tot el viatge, assegurant un viatge personalitzat, flexible i sense complicacions. Oferim dues opcions de paquet per triar: Mutianyu (menys multituds, grans vistes, detalls ben conservats) o la secció més famosa i icònica del món a Badaling. A les Tombes Ming, visiteu el Camí Sagrat (repleta d’estàtues de pedra de criatures mítiques i funcionaris), trieu Chang Ling (la tomba més gran i millor conservada dels emperadors Ming), o Ding Ling (l’única tomba imperial totalment excavada oberta al públic).

Excursió privada d'un dia a Pequín a la Gran Muralla de Mutianyu i a les Tombes Ming
El nostre tour ofereix dues opcions de paquet: trieu la Gran Muralla de Mutianyu (arquitectura ben conservada) o la Gran Muralla de Badaling (famosa mundialment, amb estatus de fita icònica)—seleccioneu segons la vostra preferència. Ambdues seccions estan
Beijing: Tour privat a la Gran Muralla de Mutianyu i a les Tombes Ming
El vostre guia i conductor us recolliran al vostre hotel de Pequín i després us dirigireu a la Gran Muralla. El viatge dura aproximadament 1,5 hores, el guia compartirà informació sobre la història de la Gran Muralla, de manera que podreu passar més temps
En arribar, seguiu el vostre guia turístic per agafar el telecadira o el telefèric fins a la Gran Muralla.
En arribar, podeu agafar un telefèric per accedir a la Gran Muralla de Badaling. Per a Mutianyu, teniu dues opcions per pujar: telefèric o telecadira. En baixar, podeu triar de nou el telecadira o el tobogan. Les entrades estan incloses, i això estalvia t
Beijing: Tour privat a la Gran Muralla de Mutianyu i a les Tombes Ming
Tindràs la llibertat d'explorar al teu propi ritme, cosa que et permetrà fer una pausa i admirar les vistes impressionants de les muntanyes i valls circumdants. El teu guia també et delectarà amb contes de les batalles que una vegada van tenir lloc en aqu
Gran Muralla de Mutianyu: Com a secció ben conservada de la Gran Muralla de la dinastia Ming, el seu tram obert de 2,2 quilòmetres té 22 torres de guaita denses. Aquestes torres són úniques: moltes es connecten en grups de tres, amb plataformes de senyali
Gran Muralla de Mutianyu: Com a secció ben conservada de la Gran Muralla de la dinastia Ming, el seu tram obert de 2,2 quilòmetres té 22 torres de guaita denses. Aquestes torres són úniques: moltes es connecten en grups de tres, amb plataformes de senyali
Badaling: Un segment quintessencial de la Gran Muralla Ming, té 19 torres de guaita al llarg de la seva ruta oberta de 3,7 quilòmetres. Anomenada "Clau i Pany del Nord", va ser un pas de defensa central per a Pequín. Les seves parets grans i amples i el s
Badaling: Un segment quintessencial de la Gran Muralla Ming, té 19 torres de guaita al llarg de la seva ruta oberta de 3,7 quilòmetres. Anomenada "Clau i Pany del Nord", va ser un pas de defensa central per a Pequín. Les seves parets grans i amples i el s
Excursió privada d'un dia a Pequín a la Gran Muralla de Mutianyu i a les Tombes Ming
Després d'un deliciós dinar, ens dirigim a les Tombes Ming. Durant el trajecte, el guia introduirà la història de la dinastia Ming i la seva importància. Les Tombes Ming són el lloc d'enterrament de 13 emperadors de la dinastia Ming, juntament amb les sev
La construcció de la primera tomba (tomba de Changling) va ser iniciada el 1409 per l'emperador Zhu Di. Les 12 tombes posteriors s'estenen a banda i banda de la tomba de Chang i de l'avinguda principal. La disposició de les Tombes Ming és el resultat d'un
Les Tombes Ming tenen tres punts principals oberts a la visita, inclosa la Via Sagrada. Chang Ling és la tomba més gran i millor conservada dels emperadors Ming, mentre que Ding Ling presenta un rar palau subterrani accessible. Podeu triar entre Chang Lin
Ding Ling ('Tomba de l'Estabilitat') és el mausoleu del 13è emperador de la dinastia Ming, Zhu Yijun, i les seves dues emperadrius. Va governar el seu gran imperi durant 48 anys, el regnat més llarg de la seva dinastia.
Per a aquells que seleccionin la Tomba Ding Ling, l'únic palau subterrani excavat a les Tombes Ming, el guia els conduirà a la misteriosa cambra funerària. Ding Ling és el mausoleu del 13è emperador que va governar durant 48 anys, i les seves dues emperad
El més destacat és el Palau Subterrani de pedra. Consta de cinc cambres. Totes aquestes cambres van ser construïdes de pedra sense utilitzar ni una sola biga o columna.
Veureu el taüt de l'emperador i diversos objectes funeraris, i el guia compartirà detalls sobre el procés d'excavació i la informació històrica que aquests artefactes han revelat. El vostre guia privat serà allà per respondre totes les vostres preguntes.
Chang Ling és l'única tomba del complex que ha estat desenterrada per a la investigació científica i s'han desenterrat més de 3.000 relíquies precioses.
Si opteu per la tomba de Chang Ling, el guia us portarà a la tomba més gran i més ben conservada del complex. Entrareu a la gran sala sacrificial, on el guia us explicarà els rituals i les cerimònies.
A Changling, veureu la Porta Principal, la Porta del Favor Eminent, la Sala del Favor Eminent, l'Arcada Ling Xing que representa la porta al cel i la Torre de l'Ànima.
Mantindrem la durada total del tour en aproximadament 8-9 hores, equilibrant visites en profunditat i un ritme relaxat. Un cop finalitzi el tour, el nostre conductor el traslladarà de tornada al seu hotel del centre de Pequín de manera segura.

Ressenyes

4.9 / 5
Fantàstic
16 ressenyes
Guia
4.9
Itinerari
4.9
Qualitat de la transferència
5.0
Relació qualitat-preu
4.9
Ordena per:
Filtra per:
Tot Amb fotos Només en anglès
Revisa per a: Tour privat a la Gran Muralla de Mutianyu i les Tombes Ming

Vam tenir una gran experiència amb el nostre guia turístic, l'Andy. És molt amable, té molts coneixements i parla amb fluïdesa tant anglès com mandarí, cosa que va fer que la comunicació fos fluida i agradable. L'Andy va tenir una cura excel·lent de la nostra família durant tot el viatge i també va compartir informació interessant sobre altres atraccions a Pequín que van enriquir la nostra visita. El nostre conductor, el senyor Sun, va ser igualment impressionant. És un conductor segur i fiable que va garantir la nostra comoditat proporcionant aigua embotellada i mantenint el vehicle fresc amb la calor. Vam apreciar molt el servei atent tant de l'Andy com del senyor Sun, molt recomanable!

Mostra l'original (Ressenya traduïda)
Útil
Revisa per a: Tour privat a la Gran Muralla de Mutianyu i les Tombes Ming

Inicialment va ser difícil perquè no et posen en contacte directe amb el guia i vam haver d'esperar al nostre vestíbul fins que la Kelly es va acostar a nosaltres! Vam tenir el plaer de tenir la Kelly Chen com a guia per a la Gran Muralla Xinesa i les Tombes de la Dinastia Ming, i va oferir una experiència excel·lent de principi a fi. La Kelly estava ben preparada, puntual i clarament molt coneixedora dels llocs que vam visitar. Va proporcionar un context històric detallat, va respondre totes les nostres preguntes amb paciència i va explicar les coses d'una manera fàcil d'entendre i atractiva. El que va destacar va ser la seva capacitat per equilibrar la informació sense aclaparar-nos. Ens va donar espai per gaudir dels llocs mentre ens guiava pels punts més importants. Durant tot el recorregut, va mantenir una actitud professional i amable, i es va assegurar que tot funcionés sense problemes. En general, la Kelly va ajudar a fer que el dia fos educatiu i agradable. Si busqueu un guia fiable i ben informat a Pequín, ella és una gran elecció. Aquesta excursió va ser increïble i còmoda, i la Kelly la va fer encara més agradable. Gràcies, Kelly, per crear una experiència tan increïble i memorable per a nosaltres!

Mostra l'original (Ressenya traduïda)
Útil
Revisa per a: Tour privat a la Gran Muralla de Mutianyu i les Tombes Ming

El nostre guia turístic, en John, va ser molt bo. Parlava molt bé l'anglès. Va ser molt informatiu i ens va donar molta informació sobre la història i la cultura de Pequín.

Mostra l'original (Ressenya traduïda)
Útil
Revisa per a: Tour privat a la Gran Muralla de Mutianyu i les Tombes Ming

Tony és el millor, sens dubte. Entén la història de la Xina i l'explica molt bé, va estar atent a les nostres necessitats i ens va oferir un dia de tour increïble. Molt recomanable.

Mostra l'original (Ressenya traduïda)
Útil
Revisa per a: Tour privat a la Gran Muralla de Mutianyu i les Tombes Ming

vam començar el viatge abans per evitar aglomeracions, el guia turístic i el conductor van arribar al nostre hotel cap a les 7. hi ha força trànsit des de l'hotel fins a Mutianyu, però tot i així vam arribar abans que s'acumulés la gent. és una llàstima que no poguéssim caminar més per la Gran Muralla a causa de la limitació de temps, vam pujar amb el telefèric i vam baixar amb el tobogan que tant van gaudir els nens. vam anar a la tomba de Ming, no havíem notat que el viatge no incloïa el camí sagrat. de totes maneres, va ser un bon dia. gràcies

Mostra l'original (Ressenya traduïda)
Útil
Revisa per a: Tour privat a la Gran Muralla de Mutianyu i les Tombes Ming

El tour privat és la millor opció. El guia turístic, l'Edward, tenia molts coneixements i va donar una explicació molt bona de la història de les dues atraccions. També estava disponible per respondre qualsevol altra pregunta que tinguéssim sobre Pequín / la Xina.

Mostra l'original (Ressenya traduïda)
Útil
Revisa per a: Tour privat a la Gran Muralla de Mutianyu i les Tombes Ming

Jack, el guia turístic, va oferir un servei excel·lent i va fer tot el possible per proporcionar informació sobre Pequín. El tour va ser agradable i vam anar d'hora a Mutianyu amb menys gent.

Mostra l'original (Ressenya traduïda)
Útil
Revisa per a: Tour privat a la Gran Muralla de Mutianyu i les Tombes Ming

Vam tenir una experiència increïble en el nostre tour de Klook a la Gran Muralla i les Tombes Ming a la Xina. La nostra guia turística, l'Alice, era increïblement coneixedora, amable i va fer que tot el dia fos informatiu i agradable. Va fer tot el possible per assegurar-se que tothom estigués còmode i participatiu. El nostre conductor, en Tian, va ser puntual, professional i va conduir amb seguretat durant tot el viatge. Tot el tour va estar ben organitzat i sense problemes. Recomanem molt aquest tour i donem una qualificació de 5 estrelles tant a l'Alice com al Tian pel seu servei excepcional!

Mostra l'original (Ressenya traduïda)
Útil
Revisa per a: Tour privat a la Gran Muralla de Mutianyu i les Tombes Ming

La nostra família va fer una excursió meravellosa a la Gran Muralla i a les Tombes Ming! Gràcies a l'Andy i a Klook. L'Andy té molts coneixements sobre la història i va estar molt atent a les nostres necessitats perquè poguéssim gaudir al màxim.

Mostra l'original (Ressenya traduïda)
Útil
Revisa per a: Tour privat a la Gran Muralla de Mutianyu i les Tombes Ming

Va ser una experiència reveladora. L'Andy va fer que les nostres experiències fossin fluides, relaxades i enriquidores. Va compartir amb nosaltres la història de la Xina. Vam aprendre molt d'ell. Gràcies, Andy.

Mostra l'original (Ressenya traduïda)
Útil

Contacta'ns

Tens alguna pregunta sobre aquesta activitat? Pregunta'ns per xat en directe!

Potser també t'agradarà...

Pequín Excursions d'un dia

Explora el viatge a la Gran Muralla de Xiangshuihu (amb opcions de Mutianyu / Tombes Ming / Palau d'Estiu)

Reserva ara per a demà
Tour privat
Grup privat
Cancel·lació gratuïta
kr 1,742
Pequín Excursions d'un dia

Excursió privada a la Gran Muralla de Mutianyu o Badaling amb accés ràpid VIP

Reserva ara per a demà
Tour privat
Grup privat
Cancel·lació gratuïta
Confirmació immediata
5.0 (166) 1K+ reservat
kr 2,048
20 de descompte
Oferta
Pequín Excursions d'un dia

Excursió privada de dia sencer a la UNESCO a Pequín: Palau d'Estiu i Gran Muralla

Reserva ara per a demà
Tour privat
Grup privat
Cancel·lació gratuïta
Confirmació immediata
5.0 (128) 900+ reservat
kr 1,037
20 de descompte
Oferta
Pequín Lloguer de cotxes

Lloguer de cotxe privat per a la Gran Muralla de Badaling, Mutianyu o Juyongguan

Reserva ara per a demà
Itinerari personalitzat
Cancel·lació gratuïta
Confirmació immediata
4.8 (183) 1K+ reservat
kr 1,285
Pequín Llocs històrics

Entrada a les Tombes Ming de Pequín

Reserva ara per avui
Confirmació immediata
200+ reservat
kr 36 kr 38
Pequín Excursions d'un dia

Visita en grup reduït a la Ciutat Prohibida, la Plaça de Tiananmen i el Museu del Tresor

Reserva ara per avui
Cancel·lació gratuïta
Confirmació immediata
4.9 (2,208) 20K+ reservat
kr 278
30 de descompte
Oferta
Pequín Excursions d'un dia

Excursió privada a la Gran Muralla de Mutianyu + Palau d'Estiu / Gran Muralla Aquàtica de Huanghuacheng / Tombes Ming

Reserva ara per a demà
Tour privat
Grup privat
Cancel·lació gratuïta
Confirmació immediata
5.0 (343) 1K+ reservat
kr 1,000
20 de descompte
Oferta
Pequín Excursions d'un dia

Exploració de mig dia del patrimoni de les Tombes de la Dinastia Ming de Pequín

Reserva ara per avui
Tour privat
Grup privat
Cancel·lació gratuïta
Confirmació immediata
4.9
kr 808
15 de descompte
Oferta
Pequín Lloguer de cotxes

Excursió privada d'un dia amb cotxe a la Gran Muralla de Mutianyu o Badaling a Pequín

Reserva ara per a demà
Cancel·lació gratuïta
Confirmació immediata
5.0 (645) 1K+ reservat
kr 1,116 kr 1,161

Quant a l'operador

Llocs d'interès populars